Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
ElbisHan said:
SuqLaT said:
Fox Mulder said:
Tayyip'in dindar gençliği:

Kadıköy/Bahariye'deki tarihi kilisenin kapısını yakıp tekbir getiren dindar genç.
Amerikada birisi gidip cami yaksa bir taraflarını yırtarlar ama. Ya bunlar müslümansa ben neyim arkadaş? vallahi iyice dindende ülkedende soğuttunuz. Zaten çok yakında basıp gideceğim bu lanetli ülkeden anasını bellediler ülkenin.  :roll: Müslümanın adını teröriste çıkardınız.

Amerika'da değil , Almanya'da , Hollanda'da yakıyorlar zaten. http://www.sabah.com.tr/webtv/yasam/almanyada-cami-yaktilar

Yukarıda ki gencin AKP'li olduğunu nereden çıkardınız merak ediyorum.
Bak şimdi canım kardeşim. Yukarıda ki insanın akp'li olduğunu ben söylemedim sen söyledin. Konumuza dönersek o pis insanların bizim ibadethanemizi yakmasını biz doğru bulmuyorsak bizimde o insanların ibadethanesine bunu yapmaya hakkımız yok. Yani Almanyada cami yakılması, Türkiyede kilise yakılmasını meşrulaştırır mı diyorsun? Bu onların ayıbı. Şimdi sana hiç zararı olmamış Türkiyede yaşayan, vergilerini veren bir hristiyan'ın ne suçu var? Adam hiç bir şey yapmamasına rağmen sen adamın kutsalını yaktın. Eğer bunu almanyada da aynısı yapıldı diye sen bunu meşrulaştırırsan yarın avrupada islamofobi yapıldığında senin gıkını çıkarmaman gerek çünkü bu korkuyu bu düşmanlığı kendin yaratıyorsun. Ben bile bir müslüman olarak bu din tacirleri yüzünden kendi dinimden soğumuşken başka bir dine mensup insan seni niye sevsin?

AKP'li olduğunu ben söylemedim ama yinede ima ettim. Allah aşkına bana biri çıkıp söylesin bu ülkede tekbir getirerek kilise yakan adam hangi partiye oy veriyor olabilir? Allah aşkına söyle merak ediyorum düşünceni..

Not: Ben Tayyip'in dindar gençliği dedim. Hani şu camiye ayakkabılarıyla girip, bira içen tinerci çapulcular değil malum istediği dindar gençlikten bahsediyorum.

History Head said:
Suqlat hacım elin adamı it kopuğu seni dinden soğutabiliyorsa yandık yalnız.
İşte sıkıntı bu, böyle adamlar ülkemizi yönetiyor. Aslında yöneten adamın din ile alakası yok. Sadece en kolay kandırılabilecek toplum'un dindar kesim olduğunu bildikleri için hacı hocalık oynuyorlar. Ben bu dinden soğumayayım da ne yapayım? Benim kutsalımı kullanarak milyonları arkasına alıyor. Doğuda minik yavrularımızın ölmesine sebep oluyor. Senin, benim doğmamış çocuğumun rızkını çalıp sonra mitinglerde "allahu ekber" diye bağırması insanın zoruna gidiyor. Aslında zoruma giden en büyük şey terör'ün bittiği yıllarda başa gelip terör örgütlerine çeşitli haklar sağlayan terör örgütünün doğuda tekrar yapılanmasına göz yumması ve sonradan terörü sanki kendi bitiriyormuş gibi gösterip insanlardan oy toplaması ve bu insanlarında buna inanması. Bütün bu şeyleri ümmetçilik adı altında yapması da tuzu biberi.

Ben de atmıştım onu ama Cumhuriyet hemen kaldırdığı için video linki bozuk gözüküyordu. Holiganlıktan başka bir şey değil. Zaten duyarlı vatandaşlar ve polis de el atmış. Kapıya tiner döküp yakmış. Hatta bir bakıma kendi içeceğini kiliseyle paylaşmış. Kafa da high olduğu için cami mi kilise mi ayırt edemeyip bahçesinde Allahu Ekber nidaları ile anlam veremediği kalabalığa doğru bakış atıyor koca yürekli riyakar dindar kardeşimiz.

Bu arada, Elbishan dalgası olmuş yukarıda. Keşke şu tarikatçıları, gizli kurancıları kökünden kazıyabilselermiş. Şimdi sorun yaşamazdık.

History Head said:
SuqLaT said:
History Head said:
Suqlat hacım elin adamı it kopuğu seni dinden soğutabiliyorsa yandık yalnız.
İşte sıkıntı bu, böyle adamlar ülkemizi yönetiyor. Aslında yöneten adamın din ile alakası yok. Sadece en kolay kandırılabilecek toplum'un dindar kesim olduğunu bildikleri için hacı hocalık oynuyorlar. Ben bu dinden soğumayayım da ne yapayım? Benim kutsalımı kullanarak milyonları arkasına alıyor. Doğuda minik yavrularımızın ölmesine sebep oluyor. Senin, benim doğmamış çocuğumun rızkını çalıp sonra mitinglerde "allahu ekber" diye bağırması insanın zoruna gidiyor. Aslında zoruma giden en büyük şey terör'ün bittiği yıllarda başa gelip terör örgütlerine çeşitli haklar sağlayan terör örgütünün doğuda tekrar yapılanmasına göz yumması ve sonradan terörü sanki kendi bitiriyormuş gibi gösterip insanlardan oy toplaması ve bu insanlarında buna inanması. Bütün bu şeyleri ümmetçilik adı altında yapması da tuzu biberi.
Anlıyorum ama bu saydığın sebepler senin dinden soğumanı gerektirecek şeyler değil. Dinin kullanılıyor olması senin bu sebeple dinden uzak kalmanı gerektirecek bir neden olamaz. Bunu diyerek din=yobazlık çıkarımına varırsın. Ki İslam'ın Kur'an'da şiddetle karşı çıktığı şey yobazlık. O kitabı eline alıp seçim seçim, miting miting gezenler gerçekten çok büyük bir cehalet içindeler ve içinde bulundukları toplumu da buna sürüklemekteler. Senin burada duruşun böyle din olmaz olsun o zaman demek değil; aksine, sizin dünyevi saçmalıklarınıza alet ettiğiniz din, sizlerin sözleriyle de tahrif edilecek değil, demek olmalı. Bu din hepimizin sadece bir kesimin sıklıkla kullandığı bir maşa değil. Din olgusuna böyle yanlış bir açıdan bakma derim ben. Eğer insanlar belli şeylere inanıyorsa ve körü körüne bağlanıyorsa bu onların cehaletinden ileri gelir. Senin burada farkın bunlara dayanarak değil özgürce düşünmen olur. Gençlerin en çok sıkıntı duyduğu noktalardan birisi de bu. Onların dindar dedikleri dindar değil, din dedikleri de din değil. Dinin kitabı var zaten onlara ihtiyacı yok. Gördüğün gibi "onlar" diyorum çünkü bunu bana söyleten kesim yine onlar. Keşke objektif olabilseler duvara astıkları ve aşırı değer verseler de kutsallığından ötürü el süremedikleri kitabın kapağını kaldırsalar, buraya arada kendi siyasi görüşlerini pompalamak için ayetinden kırpmak yerine. Nitekim zaten bu zihniyette bir adam bırak  Kur'an'ı kitap falan da okumaz zaten.

Sen sen ol, başkalarının hareketlerinin, faaliyetlerinin, yaptıklarının ne olursa olsun hayatını ve yaşantını etkilemesine izin verme.
Aslında dini sahiplenmeleride pek koymaz ama lügatlarında ki müslüman sakal bırakıp, türban takanlardan ileriye gitmediği için ve "Her müslüman şeriat ister" diye dini yine kendi ideolojilerine göre kullanıp benim gibi düşünen insanları dinsiz ilan etmeleri. Ve başı açıktan tahrik olduğunu ileri sürüp, kendine 4-5 tane eş alan üstüne üstlük hayvan oğlu hayvanlık yaparak "6 yaşındaki kız çocuğu ile evlenilir" diyen adam müslüman oluyor ben ise dinsiz. İngilterede ki tecavüz oranlarına bakalım hepsi açık giyiniyor. Birde burada neredeyse %60'ı tesettürlü giyinen insanların ülkesine bakalım hangisinde daha çok tecavüz olayı oluyor? Dediğim gibi müslümanlık türban takıp, sakal bırakıp, namaz kılmak ile olmuyor içini temiz tutmalısın. Şimdi bu kadar yolsuzluğa, tecavüze sessiz kalan üstüne üstlük savunan bir kadın mı müslüman? yoksa başı açık Ensar vakfındaki tecavüze dur demek için protesto yapıp sürüklenerek göz altına alınan bayan mı daha müslüman? Muhakemesini yapın.

He bu arada çok şükür imama bozulup'ta bozmayız abdest.

Oha aynısını az önce dini tartışma platformuna atmıştım.  :lol:

Edit: Sildim tamamdır.

https://www.facebook.com/thegeyikcom/videos/1136595386361303/

Anlatılanlar güzel ama Türkiye hakkında bilinen yanlışların yarısı aslında doğru. :facepalm:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom