Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Eichorst said:
www.sozcu.com.tr/mobil/home/detay?post_id=1015662

Evinde vurulan, Dilek Doğan için canlı bomba demişti bu gazate. PKK'yı savunduğumdan demiyorum ama abartılı haberlerle, hükümetin şizofren ve ülkeyi uçuruma sürükleyen politikaların propagandasını yapıyor şuan. Sonra faşist ergenekon köpekleriyle, yobaz neo-osmancanlar elele diyince kızıyorsunuz.

Sözcü, Hürriyet gibi gazeteler de maalesef artık hükümetin yayın organı, son seçimlerden sonra. Ama ben bu haberi bir çok sitede gördüğümü hatırlıyorum, birinden biri bağımsızdır, olamaz mı ya?

Her ihtimali düşünmek gerekiyor böyle durumlarda.
Uzak olmayan bir zamanda elif sultan kalsende yaşandı aynı durum bombacı şüphelisi diye arandı, kendi çıktı yok öyle birşey dedi sonra polise yaptığı saldırıda vuruldu öldü.

Noventa said:
Kızıl Kasırga said:
Calradianın Bilgesi said:
http://siyasihaber1.org/surda-24-binlik-nufus-2-bine-dustu
1 Ocak 2015 ile 5 Aralık 2015 tarihleri arasındaki 11 aylık süreçte, Diyarbakır ve ilçelerinde 523 kişi çatışmalar nedeniyle yaşamını yitirmiş. 171’i güvenlik gücü, 195’i militan, 157’si ise sivil vatandaş. Ölümlerin 135’inin 3 Nisan 2015’te İç Güvenlik Yasası’nın onaylanmasının ardından yaşandığı söyleniyor.
200 bini aşkın insan, sokağa çıkma yasağı nedeniyle göç etmek zorunda kalmış. Sadece Diyarbakır’da Sur içinde yaşayan 24 bin kişiden 22 bini göç etmiş. Okullar kapalı, sağlık ocakları kapalı, kurumların tamamı kapalı.

Kaynağın sağlam olup olmadığını bilemiyorum sonuçta bende bir internet sitesi kurarak haberler yayımlayabilirim ama belki de doğrudur bilemiyorum teğet teyit etmem gerekecek fakat şuan vaktim yok bu bilgiyi doğru varsayarsak,
Bilgiden, olaylardan, taraflardan bağımsız olarak varolan bir savaş gerçeği var o da çevreye verilen zarar ve sivil zayiat (collateral damage) Yani savaşı kimin başlattığı kimin haklı olduğu falan umrumda değil ama sonuçta çatışma ortamı var ve sivillerin gönüllü şekilde tahliye edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Doğru söylüyorsun fakat karşında Napolyonun ordusu yok ki kendi vatandaşlarını tahliye edesin, herifler aralara sızmış durumdalar zaten kimin hain kimin dost olduğunu anlamak çok güç dolayısıyla bu bahsettiğin şey çok riskli, mesela o bölgeleri tahliye eder boşaltırsın ve ordunla kuşatırsın karnatinaya alırsın fakat bir bakarsın tahliye sırasında içeri terörist sızmış ve diğer taraflarda olaylar patlak vermiş, bilmiyorum karmaşık işler söz konusu ama bu ülkenin yıllardır bu terör savaşlarında harcadığı para miktarı dudak uçuklatacak düzeyde bunun önüne geçilmesi şart ki bunu da ancak akp hükumeti başarabilir zira geçmişe baktığımız da yönetim beceriksizliklerini görebiliyoruz haydi onu geçtim dün bir video paylaşmıştım adamlar hdp meclise girsin diye bir taraflarını yırtıyordu görmüşsündür belki bilmiyorum.

Allah yardımcımız olsun kardeş.

lorddarknes said:
Uzak olmayan bir zamanda elif sultan kalsende yaşandı aynı durum bombacı şüphelisi diye arandı, kendi çıktı yok öyle birşey dedi sonra polise yaptığı saldırıda vuruldu öldü.

Ya insaf, cinayetin görüntüleri var ortada. Neyi düşünmüşler? Psikopat polisin teki, fazla alınıp öldürmüş kızı.

Ortada şüpheli bir durum yok, suç yok. Polise galoş giy dedi diye vuruldu, Dilek Doğan. Böyle durumlarda her ihtimal düşünülecekse seni de vurması lazım polisin, ki polise galoş giy dersen, kimlik sorarsan başın belaya girebilir bu ülkede.

Unutmamak lazım başbakan beceriksizlerini ve kötü niyetlerin saklamak için, "Canlı bomba eylem yapmadan, tutuklayamayız." demişti. Dertleri canlı bomba değil, güç gösterisi. Birisi, birilerine görevini ve görevinin sınırlarını hatırlatınca çılgına dönüyorlar.

Konuya dönersek basın propaganda kusuyor. Bugün devlete güvensizliğin en önemli sebebi, bu propagandaları herkes yememesi. Bir bakıma ters tepiyor. Eğer amaçları güvensizlik, bölünmüşlük duygusunu artırmaksa, iyi beceriyorlar. Aksi takdirde beceriksizler.

Fusuy said:
lorddarknes said:

Ya insaf, cinayetin görüntüleri var ortada. Neyi düşünmüşler? Psikopat polisin teki, fazla alınıp öldürmüş kızı.

Ortada şüpheli bir durum yok, suç yok. Polise galoş giy dedi diye vuruldu, Dilek Doğan. Böyle durumlarda her ihtimal düşünülecekse seni de vurması lazım polisin, ki polise galoş giy dersen, kimlik sorarsan başın belaya girebilir bu ülkede.

Unutmamak lazım başbakan beceriksizlerini ve kötü niyetlerin saklamak için, "Canlı bomba eylem yapmadan, tutuklayamayız." demişti. Dertleri canlı bomba değil, güç gösterisi. Birisi, birilerine görevini ve görevinin sınırlarını hatırlatınca çılgına dönüyorlar.

Konuya dönersek basın propaganda kusuyor. Bugün devlete güvensizliğin en önemli sebebi, bu propagandaları herkes yememesi. Bir bakıma ters tepiyor. Eğer amaçları güvensizlik, bölünmüşlük duygusunu artırmaksa, iyi beceriyorlar. Aksi takdirde beceriksizler.

Adam panik yapmış vurmuş güç gösterisi için birini vurduklarını düşünmüyorum, cezasınıda alacaktır elbet.
Elif sultandada aynı olay oldu aranırken burda millet ortalığı yıkıyordu , medya ve diğer partilerde aynı şekilde davranıyordu silahlı saldırı yapınca sus pus oldu hepsi.
Eylem yapmadan tutuklayamayız olayın kılıfı işid için onu bi geçsinler. İsteseler o eylemler olmazdı.

Fusuy said:
Ortada şüpheli bir durum yok, suç yok. Polise galoş giy dedi diye vuruldu, Dilek Doğan.

Şu konuda bir anlaşsak iyi olur dostum, önceki gün bir ileti yazdım bununla ilgili videoyu da izlersen ateş eden operasyonu yöneten kişi arkasına dönüp 'Çocuklara söyle galoş giyip gelsinler' diyor, ve galoşu giymelerini de kız değil erkek istiyor yani orada başka bir şey var ama duyamadım ben video da , artık ne söylediyse bilemiyorum da galoş meselesi olmadığı ortada.

O değil video neden servis ediliyor onu da anlamış değilim, nice İsrail askerinin videosu var internette yaptıkları işkencelere dair ancak bunlar gizli çekilmiş şeyler, hiçbirini İsrail Devleti yayımlamıyor bence bunu da tartışmak gerekiyor, haydi olan yanlış bir şey olsun varsayalım bunu neden dünyaya servis edip ülkemin itibarını düşürüyoruz ki ? Kendi aramızda halledemez miydik ? Bu olay bir tek bizde var, nasıl bir zihniyete sahibiz bazen anlamıyorum ha belki devlet yerine 'paralel' diye nitelendiren şahıslar da servis etmiş olabilir bunu, malum ülkeyi huzursuzlaştırmak için yapmadıkları şey yok, ama sonuç olarak bilmiyorum yanlış bence.

Kızıl Kasırga said:
Kendi aramızda halledemez miydik ?
Poğaça parası mı bu , ne demek kendi aramızda halledemez miydik? İnsan canı konuştuğun şey insan. Farkına var şunun. Zaten öldüren devletin polisi. Neyi kendi aranda halledeceksin?

Kızıl Kasırga said:
Fusuy said:
Ortada şüpheli bir durum yok, suç yok. Polise galoş giy dedi diye vuruldu, Dilek Doğan.

Şu konuda bir anlaşsak iyi olur dostum, önceki gün bir ileti yazdım bununla ilgili videoyu da izlersen ateş eden operasyonu yöneten kişi arkasına dönüp 'Çocuklara söyle galoş giyip gelsinler' diyor, ve galoşu giymelerini de kız değil erkek istiyor yani orada başka bir şey var ama duyamadım ben video da , artık ne söylediyse bilemiyorum da galoş meselesi olmadığı ortada.
Ya bu tartışmanın bir benzeri Berkin Elvan için de yapıldı. Yok ekmek almaya gitmiyormuş. Gitmesin kardeşim size ne? Eyleme giden birisinin öldürülmesi çok normal sanki. İnsanlara ne kadar kolay terörist damgası vurabiliyorsunuz. Vuruyorsunuz da hangi nedenlerle yapıyorsunuz bunu o da meçhul. Bu kişi silahlı bir eylemde veya yasadışı bir örgütlenmede suçüstü mü yakalanmış? Veya kendisi gelip böyle bir yapılanmanın içinde bulunduğunu mu kabul etmiş?

O konuşmada ne olmasını bekliyorsun anlamıyorum. Ne olmuş olabilir de o kızın orda vurulmasını meşru görebilesin. Senin ülkenin bir vatandaşı, demokratik olarak istediği görüşü savunma hakkını kullanan sıradan bir insan sadece sen ve senin gibi diğer insanların saçma suçlama ve etkiletlemeleri var olduğu için kayıtsız kalıyor, üzülmedim diyor -bunu da neden özellikle belirtiyorsan- ve olayı meşru kılmaya çalışıyorsun. Yarın bir gün senin veya sevdiklerinin başına böyle bir olay gelince ne diyeceksin, nasıl hissedeceksin bunları da bir düşün.

Dies Irae said:
Kızıl Kasırga said:
Fusuy said:

Ya bu tartışmanın bir benzeri Berkin Elvan için de yapıldı. Yok ekmek almaya gitmiyormuş. Gitmesin kardeşim size ne? Eyleme giden birisinin öldürülmesi çok normal sanki. İnsanlara ne kadar kolay terörist damgası vurabiliyorsunuz. Vuruyorsunuz da hangi nedenlerle yapıyorsunuz bunu o da meçhul. Bu kişi silahlı bir eylemde veya yasadışı bir örgütlenmede suçüstü mü yakalanmış? Veya kendisi gelip böyle bir yapılanmanın içinde bulunduğunu mu kabul etmiş?

O konuşmada ne olmasını bekliyorsun anlamıyorum. Ne olmuş olabilir de o kızın orda vurulmasını meşru görebilesin. Senin ülkenin bir vatandaşı, demokratik olarak istediği görüşü savunma hakkını kullanan sıradan bir insan sadece sen ve senin gibi diğer insanların saçma suçlama ve etkiletlemeleri var olduğu için kayıtsız kalıyor, üzülmedim diyor -bunu da neden özellikle belirtiyorsan- ve olayı meşru kılmaya çalışıyorsun. Yarın bir gün senin veya sevdiklerinin başına böyle bir olay gelince ne diyeceksin, nasıl hissedeceksin bunları da bir düşün.

Örgütle bağlantısı var ailenin.Kızada bakarım.

Emniyet kayıtları, Dilek D.’nin babası, annesi ve 3 kardeşinin de örgütsel faaliyet kapsamında çeşitli tarihlerde gözaltına alınıp tutuklandığını gösteriyor. 1996 yılında İETT otobüsünü kundaklayan baba Metin D. (5:cool:, 1 yıl tutuklu kalmış ve  2012 yılında ise bir kez daha örgüt üyeliğinden gözaltına alınmış. Anne Aysel  D. ile “DHKP-C alan sorumlusu”oğlu  Mehmet D.,  2014 yılında gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen oğul Mehmet  D. tutuklandı. 2011’de örgütün Okmeydanı’ndaki  11 çelik kapılı hücresinde gözaltına alınan diğer ağabey Emrah Doğan (2:cool: ise “Terör örgüte üye olma” suçundan tutuklandı. Bir yıl cezaevinde kalan Doğan,  2012’de tahliye oldu. Bir diğer ağabey Mazlum D., 2014 yılında yine “Terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanmış.

Örgütle bağlantısı olan insanı evinde vurmazsın ama, dimi? Hani, kanun diye birşey varmış ya, ondan dolayı? Mahkemeye felan çıkarıyorlarmış suçlu olabilecek kişileri, öldürüldükten sonra değil, önce suçunu kanıtlamaya çalışıyormuşsun. Suçu kanıtlanana kadar masum sayman gerekiyormuş, yoksa hukuku hiçe saymış oluyormuşsun.

Hacılar, istediğiniz kadar üzülmeyin, suçlu görün, her ne istiyorsanız onu yapın. Bu devletin polisi, vatandaşı kendi yargısıyla infaz etmeye başladığı an bitiyor herşey. Anası babası terorist olsun, hatta kendisi bilinen bir terorist olsun, tutuklayabileceği bir insanı sebepsiz yere öldürmesi yanlış. Öldükten sonra da istediğin kadar suçla ama bir işe yaramasını da bekleme. O kişinin kendini savunma hakkı yok artık, öldü gitti.

O kadın sonuçta ölmüş. İnfaz olsa ne Beceriksizlik olsa ne? Öldüğünü değiştirmez.

lorddarknes said:
Ortada birini infaz etme diye birsey yok carpitmayin. Polisin beceriksizligi panik yapip ates etmesi nerde gorulmus boyle infaz ?
Tek bir kelimeye takılıp, diğer herşeyi göz ardı etmen çok şey söylüyor aslında. Yargısız infaz olayına gönderme yapıyordum kardeş, infaz tarzında olmadığını ben de biliyorum.

http://www.sabah.com.tr/dunya/2015/12/23/ermeni-bakan-acikladi-azerbaycan-ile-savastayiz

Dibimizde bir savaş başladı. Ve bundan haberimiz yok. Rusya, Ermenistan'ın yanında olduğunu da açıklamış. Sağa sola rest çeken cumhurbaşkanından hala açıklama yok. Kalkmış başkanlık sistemi diyor. Yazık lan bu ülkeye.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom