Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Unchosen said:
Asker tankla sivil binalara ateş ediyor adam "aralarında terörist de var" diyor yok böyle bişey ya. Hendekçiymiş, tezekçiymiş, yok ebenizin nikahı anasını satıyım.

Aynen asker haksız. Ateş etmemeliler. Doğuyu ayıralım, bize Orta ve Batı Anadolu yeter. öcalanı salalım -tabi çiçek verelim çıkarken- herkes mutlu olsun.

Tabi canım. Sonuçta canını kurtarmak isteyen imkanı olsun yada olmasın göçünü yapıyor. Hayatları elbette büyük bir darbe yiyor ama anaokullarına ilkokullara bomba koyan öküzler yüzünden ölmekten iyidir. Ne salak bir coğrafyada yaşıyorum.

Goker said:
Örgütle bağlantısı olan insanı evinde vurmazsın ama, dimi? Hani, kanun diye birşey varmış ya, ondan dolayı? Mahkemeye felan çıkarıyorlarmış suçlu olabilecek kişileri, öldürüldükten sonra değil, önce suçunu kanıtlamaya çalışıyormuşsun. Suçu kanıtlanana kadar masum sayman gerekiyormuş, yoksa hukuku hiçe saymış oluyormuşsun.

Hacılar, istediğiniz kadar üzülmeyin, suçlu görün, her ne istiyorsanız onu yapın. Bu devletin polisi, vatandaşı kendi yargısıyla infaz etmeye başladığı an bitiyor herşey. Anası babası terorist olsun, hatta kendisi bilinen bir terorist olsun, tutuklayabileceği bir insanı sebepsiz yere öldürmesi yanlış. Öldükten sonra da istediğin kadar suçla ama bir işe yaramasını da bekleme. O kişinin kendini savunma hakkı yok artık, öldü gitti.

Goker said:
lorddarknes said:
Ortada birini infaz etme diye birsey yok carpitmayin. Polisin beceriksizligi panik yapip ates etmesi nerde gorulmus boyle infaz ?
Tek bir kelimeye takılıp, diğer herşeyi göz ardı etmen çok şey söylüyor aslında. Yargısız infaz olayına gönderme yapıyordum kardeş, infaz tarzında olmadığını ben de biliyorum.

Hiçte birşey söylemiyor. İnsan görmek istediği gibi görür.
Üst alıntıda dediğin şey asıl senin görüşünü net gösteriyor polis oraya kızı öldürmek için gitti diyorsun resmen.
Geçiniz.

Calradianın Bilgesi said:
Aynen asker sivillerin canına göz göre göre kastetmeli. Doğudaki insanlar bize lazım değil, PKK'yı yok edene kadar doğuya uçaklardan bombalar atalım, PKK yok olduğunda da çiçeklerle kutlayalım hayatta kalan herkes mutlu olsun.
Pkk sivil vatandaşlarımızı katlederken bu kadar dert etmiyorsunuz ama? Biz yıllardır bu terör örgütünden çok çektik pkkyı yok etmek için daha kaç insanın ölmesi gerek kaç insan ölünce aklınız başınıza gelir? Bir Türk doğuya korka korka gidiyorsa ırkçılığı yanlış yerde arıyorsundur bilge doğuya bakman gerekiyor. Bu arada son söylediğine katılıyorum pkk elbet bir gün bitecek o zaman ben çıkıp çiçeklerle kutlayacağım.

Burası doğu değil ha, istanbul adamlar cenazede bile ellerde keleş ile geziyorlar.
Sonra birileri türkiyeyi suçluyor hala vurun geçin hepsini.
5_682.jpg

lorddarknes said:
Burası doğu değil ha, istanbul adamlar cenazede bile ellerde keleş ile geziyorlar.
5_682.jpg
Ya o ellerindeki su tabancası. Orada su tabancalarıyla barış yürüyüşü yapıyorlar çünkü onlar azgın demokrat sadece silahlar kendilerine çevrildiğinde barışı isterler.

SuqLaT said:
Aynen asker sivillerin canına göz göre göre kastetmeli. Doğudaki insanlar bize lazım değil, PKK'yı yok edene kadar doğuya uçaklardan bombalar atalım, PKK yok olduğunda da çiçeklerle kutlayalım hayatta kalan herkes mutlu olsun.
Pkk sivil vatandaşlarımızı katlederken bu kadar dert etmiyorsunuz ama? Biz yıllardır bu terör örgütünden çok çektik pkkyı yok etmek için daha kaç insanın ölmesi gerek kaç insan ölünce aklınız başınıza gelir? Bir Türk doğuya korka korka gidiyorsa ırkçılığı yanlış yerde arıyorsundur bilge doğuya bakman gerekiyor. Bu arada son söylediğine katılıyorum pkk elbet bir gün bitecek o zaman ben çıkıp çiçeklerle kutlayacağım.
Dert etmiyorum diye bir şey yok, Cizre gibi Sur gibi sokağa çıkma yasaklarının çok olduğu operasyonların çok olduğu her yerden HDP %80-90'larda oy aldı. İnsanlar evleri tankla patlatılıp çocukları öldürüldüğünde devletin onları korumaya çalıştığına ikna olmuyor, PKK güçleniyor. Bu metodlar efektif değil, geçen sayfada attığım haberdeki verilere göre neredeyse öldürülen bir terörist başına bir sivil ölmüş. Bu rezalet. Düşmanlarını yok etmek için sivilleri öldürmek terörizmdir, devlet burada PKK'dan olan farkını yok ediyor. Devlet de PKK da evleri böyle patlatacaksa çok da barış sağlanmıyor zaten.

lorddarknes said:
Üst alıntıda dediğin şey asıl senin görüşünü net gösteriyor polis oraya kızı öldürmek için gitti diyorsun resmen.
Geçiniz.
Panik yaptı demek komik olmuyor mu?

SuqLaT said:
Ne yani terörü bitirmek için devlet terörünü mü kullanacağız?  Güzel kafaymış bizim insanımız öldü onların yaşamaya hakkı yok. Hee madem bunu istiyorsunuz katil devlet lafına da aglamayacaksiniz.

Salak salak konuşma pkk terör örgütü hadi diyelim ana okulu bombalıyor, devlet daha beterini yapıyor bunun neresi meşru embesil misiniz? İyi mahallende pkk sempatizanı var diye evini bombalasınlar da meşru sayalım biz de.

@Suqlat, Yıllardır PKK'yı aynı şekilde bitirmeye çalışıyoruz ve binlerce sivil-asker ölüyor. TSK başkanı biz PKK'yı üç kez bitirdik diyor. Şu ana kadar 20,000 militan ölmüş olsa bir o kadar da sivil ve asker var. Bu olay senin orda yazdığın kadar basit bir iş değil. Daha kaç insan ölünce aklınız başınıza gelir diyorsun da durum bu kardeşim, duruma uyum sağlaması ve sivil + genel olarak can kaybını en az seviyede tutması gereken birim Devlet. Ve bu uzun yıllar boyunca süre gelen politikaları da pek işe yarıyor gibi görünmüyor.

lorddarknes said:
Geçiniz.
Öldürmesi için makul bir sebebi varsa, kendi canına kast edildiğini düşünüyorsa tabii ki silahını çekebilir. Polisin evini aradığı bir vatandaş niye polis oradayken ölüyor diyorum, çok basit bir soru. Bir evde birden fazla polis arama yaparken güvenliği sağlayamayacak kadar aciz polislerimiz mi var? Niye bu adam direkt olarak tüfeğine yöneliyor? Hadi tüfeğini doğrulttun, tetiği çekmeni gerektirecek kadar ne oldu? Videolarda doğru düzgün görünmese bile aile çok direnmiş gibi durmuyor.

Bu durum en iyi haliyle tamamiyle beceriksizlikten ibaret. O da bu devletin şimdiye kadar paralel, şu, bu bahaneleriyle polis teşkilatlarında kalifiye eleman sayısını iyice azaltmasının yüzünden.

lorddarknes said:
5_682.jpg
Türkiye tamamiyle suçsuz değil, sorun orada. Sivil ölümlerin her biri o itlerin davasını güçlendiriyor. O yüzden sivil ölümlerden sonra devleti biraz da sorumlu tutmak gerekiyor.

SuqLaT said:
Pkk sivil vatandaşlarımızı katlederken bu kadar dert etmiyorsunuz ama?
PKK ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini bir mi tutalım? Terör örgütünü bu devletin halkı seçmedi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet amaçlı görev yapan kuruluşların kimin hayatına son verdiği konusunda dikkatli davranması beklemek mantıksız değil. Aynı beklentiyi PKK'ya nasıl yöneltelim? Adamlar zaten terörist yahu.

SuqLaT said:
Bu arada son söylediğine katılıyorum pkk elbet bir gün bitecek o zaman ben çıkıp çiçeklerle kutlayacağım.
O günü görmeyi ben de çok istiyorum. Ama o günlere varalım diye daha fazla terörist yaratmanın mantığı yok. Bu devletin yaptığı her bir hata PKK'nın davasını besliyor.

Sly said:
Kızın ölümünde kasıt olduğuna inanmıyorum.Görevli polis ne için kıza ateş etsin ? Onu öldürünce eline ne geçecek ? Bunun çilesini çekecek olanlar evdeki çocukları ve karısıdır.Bu ölüme ''devlet terörü'' sıfatı takmak düzenbazlıktır.Cezası neyse verilsin adalet tecelli etsin.Yitip giden canı geri gelmez fakat yapacak başka bir şey de yok.Ayrıca polislerin ne denli eğitimli ve donanımlı olduğu soruşturulmalı ki bir daha bu tür olaylar yaşanmasın.Operasyonu yönlendiren amirlere de ceza verilmeli.
Suçsuz sivil ölümlerine göz yumarsak teröristlerden bir farkımız kalmaz.Bunu kızın örgütle herhangi bir bağlantısı olmadığını varsayarak söylüyorum ve inşallah da öyledir.
Olayı aşırı dramatize etmeye gerek yok zaten. Bu kız böyle bir olay sonunda ölen ilk kişi değil -umarım son olur-. Sorun bu kızın ve bunun gibi olaylar sonrası hayatını kaybeden insanların ölümlerinin meşrulaştırılması, rastgele birilerine göz boyamak için ceza verilmesi, üstü kapatılması.

Evet olayı aşırı dramatize etmeye gerek yok ancak orda o kızın ölmesinin gerekçesi de sadece 'hata' denmemeli. Polisin orda o kızı vurmasının üç sebebi olabilir. Ya kasıtlı vurmuştur, ya gerçekten paniklemiştir falan ya da yeterli önlem almamıştır, riskli, gereksiz hareketler yapmıştır. İlkinin olmadığını varsayarak yazıyorum; Zaten eleştirilen noktalardan biri polislerin bu kadar rahat hareket edebilmeleri. Bu saçma salak apartmanlar yapıp deprem vs. olunca ölen insanların arkasından apartmanın sorumlusunun kasten yapmadım demesine benziyor. Riskli, gereksiz hareketlere de silahı korkutmak veya geri çekilmesini sağlamak için üzerine doğru doğrultması verilebilir örnek olarak. Çoğaltılabilir de, videodan bir şey anlaşılmıyor. Ha eğer mental olarak yeterli eğitimi almamış veya yeterli seviyeye ulaşamamışsa da orda ne işi var? O zaten ayrı bir sorun ki her olayda bu öne atılıyor. Yok onlar da insan falan. Bizim bu kadar sığ ve işlevsiz eğitim birimlerimiz var demek ki en basit olayda elleri ayaklarına dolaşıyor bunların.

lorddarknes said:
Adam panik yapmış vurmuş güç gösterisi için birini vurduklarını düşünmüyorum, cezasınıda alacaktır elbet.
Elif sultandada aynı olay oldu aranırken burda millet ortalığı yıkıyordu , medya ve diğer partilerde aynı şekilde davranıyordu silahlı saldırı yapınca sus pus oldu hepsi.
Eylem yapmadan tutuklayamayız olayın kılıfı işid için onu bi geçsinler. İsteseler o eylemler olmazdı.

Demek sözcü gibi gazeteler iyi çalışıyor.

Ortada polisin panik olmasını gerektiren hiçbir durum yok. Polis ateş etmeden önce "Ben sana ne dedim" diye bağırıyor.

Elif Sultan'ı da senden duyuyorum. Kendisi masum olsa zaten vururlardı, eylem yapamazdı. Bu ülkede işler böyle yürüyor anladığım kadarıyla.

Fusuy said:
lorddarknes said:
Adam panik yapmış vurmuş güç gösterisi için birini vurduklarını düşünmüyorum, cezasınıda alacaktır elbet.
Elif sultandada aynı olay oldu aranırken burda millet ortalığı yıkıyordu , medya ve diğer partilerde aynı şekilde davranıyordu silahlı saldırı yapınca sus pus oldu hepsi.
Eylem yapmadan tutuklayamayız olayın kılıfı işid için onu bi geçsinler. İsteseler o eylemler olmazdı.

Demek sözcü gibi gazeteler iyi çalışıyor.

Ortada polisin panik olmasını gerektiren hiçbir durum yok. Polis ateş etmeden önce "Ben sana ne dedim" diye bağırıyor.

Elif Sultan'ı da senden duyuyorum. Kendisi masum olsa zaten vururlardı, eylem yapamazdı. Bu ülkede işler böyle yürüyor anladığım kadarıyla.

Bence gayet panik olunacak bir baskın eğer adamın yeterli tecrübesi yoksa, baskına gittikleri ev aile boyu terörden sabıkalı.

Yeni haber : PKK sivil vatandaşa ait evi taradı: 2 ölü, 2 yaralı
http://www.milliyet.com.tr/pkk-sivil-vatandasa-ait-evi-gundem-2168576/

lorddarknes said:
Bence gayet panik olunacak bir baskın eğer adamın yeterli tecrübesi yoksa, baskına gittikleri ev aile boyu terörden sabıkalı.

Yeni haber : PKK sivil vatandaşa ait evi taradı: 2 ölü, 2 yaralı
http://www.milliyet.com.tr/pkk-sivil-vatandasa-ait-evi-gundem-2168576/

Özel herakat polisi mi?

Vidyo orada, vurmadan önce ne dediğini görüyoruz. Senin söylediğinin aksine Dilek Doğan'ın adli sicili temiz. Hiç bir örgütle bağlantısı yok ama vuran polis zaten piskopatmış, tecrübesiz de değil.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/392275/Dilek_Dogan_i_vuran_iskenceci.html

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom