Sistem gereksinimleri

Users who are viewing this thread

1660 ti laptop ile oynayan var mı ? Varsa nasıl bir performans aldığını yazabilir mi ?
1650 Laptop ile oynadım, Ultraya yakın ayarlarda yoğun çimen olmayan bölgelerde 40-50 arası değişiyor FPS. Tabii SSD'ye kurulu, HDD'de çok drop yiyor. 750 Ti kartı da masaüstünde var onda çok donuyor ama :sad: .

Rx 5700 ve ryzen 7 3900x ile fps ortalamam. Oyun sırasında ekran kartı 85 dereceyi görüyor. Normal mi bilmiyorum ama ilk çıktığında olan kasmalar artık yok.

Arkadaşlar bilen birinden yardim istiyorum. Oyunu satin alacagim fakat kasarsa verdigim para bosa gidecek korkuyorum. Laptop var elimde 6 gb ram, intel hd 4000 graphics, i5 islemcisi var. Düşük ayarlarda sizce ceker mi bu oyunu hafifte kassa oynayabilir miyim ?? Bu oyunun detayli huylarini bilen bana yazsın lütfen???

bende i3 3110m işlemci 4 gb ram 1gb gt 740m ekran kartı vardı açtı oyunu ama oynatmadı bende 8 gb ram ekledim ramler dual channel olarak çalıştı. hdd vardı sdd yaptım onuda 20 30 fps arası ağırlıklı olarak 30 fps oynatıyor. işlemci kaçıncı nesil sizin ?

+Ryzen 1600 AF
+GTX 1660 Super
+2x8 DDR4 3000Mhz

Bu konfigürasyona sahip bir sistem ile oyunu deneyen oldu mu ? Performans ne durumda,çok drop giriyor mu ?

İ5 9300h
GTX 1650 4gb
16gb ram

Oyuna basliyacağim ama bunlar yeterli olurmu?Yorumlari okudum geçişlerde sıkıntı oluyor sanırım.

i7-6820 2.7ghz
64gb ram
nvidia 1070
laptopta oynuyorum 60 fpse sınırlayınca arada fps düşsede yormadan akıcı oynayabiliyorum ama fps düşüşlerini azaltmak için ayarları orta veya low aldığımda hiç yormadan oyanabiliyorum

Bu arada oyunun grafiklerini eleştirenler olmuş ancak bence bu tarz bir oyun için beklenenden daha iyi grafikler var. Özellikle şu özel savaştaki Carfyd'in zırhı yok mu... Bakmaya doyamadığım bir zırh.

yıllarca oyunu bekledik oyun geldi satın aldım grafik yetmedi en düşük ayarda hepsi ama dona dona oynuyor.bir lordla konuşmak istemem minimum 30 saniye. bunu hakketmemiştik

Yorumlarda 8GB ram ile oynamaya çalışan arkadaşlar fps drop yaşadıklarını söylüyorlar. Sevgili dostlarım ben de 8GB ram kullanıyorum ve oyunda fpsim yüksek olsa da drop yaşıyorum. Bunun nedeni oyunun minimum 6GB ram kullanıyor oluşu. Benim bilgisayarım açıldığında 3 arkaya tarayıcı, discord, spotify vb. gibi şeyler açıldığında yaklaşık 4-5 GB ram kullanıyor yani basit bir hesapla 4+6=10GB Ram'e ihtiyaç duyuyor. Ben de buna istinaden yeni bir ram siparişi verdim. Sadece bannerlord için değil bu devirde artık 8 GB ram yeni oyunlar için yetmez oldu. Sizlere de tavsiye ederim. Lütfen bilgisayarınızın verimini takip ediniz ve ihtiyaçlarını karşılayınız.

savaş esnasında : prnt.sc/s1fi6x
haritada takılırken: https://prnt.sc/s1fir7
ayarlar: https://prnt.sc/s1fj1x

İ5 2320 işlemci
rx560 4gb
8gb ram

Görüldüğü üzere ilk önce ram yetersiz kalıyor bariz belli. 4x4 rami 4x8 yapmak yeterli olabilir. Ssd almak şart ara yükleme ekranlarında çok takılıyor çok bekletiyor. ben genel olarak söylüyorum yoksa işlemci de değiştirilmeli. ekran kartı da. oyunu yüksek ayarlarda oynamak için bunların yapılması şart görünüyor. sanırım bu oyun iyice optimize edilmeden oynayamayacağım.

Sadece Statik Gölge Ayarı ile Yüksek ayarlarda 500 savaş Limiti ile oynuyorum. 50 - 70 FPS alıyorum. Kuşatmalarda bazen 30 - 40'a düşebiliyor.

RX 570 4GB
Ryzen 5 1600
16 GB DDR4 2400MHz RAM

Banada bir yardımcı olurmusunuz.
Windows 10
AMD Ryzen 5 3500U,işlemci hızı:2.1 turboda 3.7
8gb DDR4
AMD Redeon 540X
Şimdiden teşekkürler

arkadaşlar 8gb ram ile 16 gb ram oyunda ne ölçüde performans değişimi sağlıyor bilgisi olan var mı?
sık sık olmasa da ara ara 8gb üstü ram kullandığına şahit oldum. 16gb ram var bende buda 5 10 fps demektir..

Intel® Coffee Lake Core™ i7-8750H
6GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060
16GB DDR4L 1.2V 2666MHz
Corsair Force MP300 NVMe 240GB 1580MB-920MB/s

Bu sistem ile son ayarlarda, savaş büyüklüğü 600'de sıkıntısız oynuyorum. Sadece kuşatmalarda savaş büyüklüğünü 400'e çekiyorum.

Oyunu 1000 kişilik savaşlarda sıkıntısız oynayabilmek için işlemci almaya korkuyorum. Optimizasyon düzelip aldığım işlemci overkill olursa boşa almış olurum.
Sahip olduğum işlemci ryzen 5 1500X'in oyun tamamen optimize olsa bile yetemeyebilme ihtimali de var.(ki pek sanmıyorum yeterli olacağını) O zaman optimizasyon için aylarca boşa beklemiş olacağım.Normalde işlemcim ekran kartına beslemeye yetiyor çünkü Bannerlord'da ölüyor.Kafam çok karışık.Alsam mı almasam mı çok kararsızım.

Alacaksam da aklımda 3600X yada 3700X var ama oyun motorunun 8 çekirdeği aynanda destekleyip desteklemediği belli olmadığı için 3700X almak boşa giden fazladan 1000 tl olabilir. Bu arada geleceği önemsemiyorum sadece Bannerlord oynamak için alırım işlemci alacaksam.Hatta emin bile değilim 3700X'in bile yeterli olacağına dair.Youtube'deki fps testleri hiç iç açıcı değil.Sabırsızlıktan kendim karar vermeden önce yardım gerekli :sad:

Last edited:
Ryzen 7 3700U
RX Vega 10 APU GPU
8GB RAM (Kullanılabilir 5,8:cool:
Oyuna ramim yetmiyor ama yine de oynanıyor orta ayarlar 1280x720p çözünürlükte smaa 2x olarak açık ve gölgeler statik ve dinamikte.
Ana haritada kasıntı ve drop ilk başlarda oluyar fakat sonra gidiyor ama savaşlarda uzaktan ok atıyorum sadece. Bu arada APU işlemci olmasına rağmen şehir içi 30 35 FPS savaşlarda ise yoğun olmadığı sürece 40 45 hatta 50 FPS bile aldığım oluyor. Gönül ister ki 1080p de oyanayım ama 720p smaa hiç de göz bozmuyor. Şuan için oyun optimize olayında eh işte ama tam sürümde oynumun kasmayacağından eminim. Ram takviyesi ile 12GB RAM elde etsem iyi bir performans daha alabilir miyim sizce ?

Back
Top Bottom