Savaş Taktikleriniz.

Users who are viewing this thread

Ordumda rodok çavuşu ve keskin nişancısı  oldumu tamamdır ancak çok sayıda memlük veya şövalyeli bir birlik bu tür bir ordu ile başa çıkabilir.Onun içinde birliğimde svadya şövalyesi bulundururum fakat sayıları fazla değil.Taktik basit okçular bir tepeye çavuşlarda okçuların önünde yakın durarak bekliyorlar.Eğer düşmanlar senin etrafında dönmeye çalışıyorsa ozaman süvarileri düşmanın üstüne salarım ve birliklerinin düzenini bozmaya çalışırım sonra onlar saldırıncada keskin nişancılar alabildiği kadar adam alıyorlar.Gerisi çavuşların :wink:

pek taktik yapmıyorum doğrusu orduda vaegirli,svadyalı şövalye sarranid memlük kelleci reisi kergit kargıcısı var direk dalıyolar ve hilesiz oynuorum

Napoleon939 said:
pek taktik yapmıyorum doğrusu orduda vaegirli,svadyalı şövalye sarranid memlük kelleci reisi kergit kargıcısı var direk dalıyolar ve hilesiz oynuorum
O zaman gelip "Neden ordumda moral çok düşük" diye sormazsın, senin durumunda hangi krallıkla savaşa girersen gir örn. olarak nordlu askerlerin diğer nordluları öldürmek istemeyecektir ve moralin azımsanamayacak biçimde düşecektir.

Biraz asabi bir yorum attım galiba, demek istediğim moralde düşüklük olacağıdır, tabi avantajları da var her devletten karışık ordu kuamanın.

2 tür ordu yapıyorum ben 2 orduya da farklı taktiğim var.

- İlk ordum kıdemli nord okçuları ve kergit kargıcılardan oluşuyor. Kergitliler çok hızlı olduğu için bence çok büyük avantajları var savaş meydanlarında.
Okçuları ön tarafa koyup yakın dur emri veriyorum. Kergit kargıcılarını peşime takıp okçuların sağına veya solunda çarpraz bir biçimde bu konumda kal ardından dağıl emrini veriyorum. Düşmanlar nord oklarının tadına baktıktan sonra iyice okçulara doğru yanaşınca okçuların arka çarprazında olan kergit kargıcılarına hucüm emri verince çok büyük bir gürültü kopuyor. Kergit kargıcıları kısa sürede düşman birliklerini dağıtıyor. Ama tabii bu taktiğin dezavantajı,yeni düşman birllikleri gelince kargıcılar ortada kalıyor ordunun düzeni bozuluyor ve kayıplar veriliyor bu da tabii çok büyük bır sıkıntı.

- İkinci ordum yine nord okçularından oluşuyor. Ama bunların yanında bu sefer piyadeler oluyor. Nord kahramanları favorimdir piyadelerde.
Savaş başladığında bütün herkese olduğun yerde kal ve dağıl konumunu veriyorum. Muharebe büyüklüğü en büyükte ve baya fazla asker oluyor savaşlarda. Herkes iyice yayılıyor düşmanlar gelince ilk darbe okçulardan geliyor düşman iyice yaklaşınca piyadelere hucüm emri veriyorum. Piyadelerin sayısı çok fazla olunca ve de yayık halde olduğu için düşman yayılan ordununda tam ortasına saldırınca zafer kaçınılmaz oluyor piyadeler hucüm yapınca sanki hilal taktiği gibi bir şey oluyor düşman ortada kalıyor ve bir kaç kayıpla kolay bir zafer kazanıyorum.

Artık bunu kullanıyorum:

Tüm ordu süvari ise veya çok yüksek sayıda süvari varsa tüm askerlere hemen başta "Burada durun" sonra "Yayılın" deyin.Düşman yaklaşınca "Beni takip edin" deyin.Bu sırada düşman da büyük oranla yavaş yavaş gelir.Beni takip et dedikten onra Düşman ordusunun arkasına düz giderek ulaşın(Piyade üzerinden atlayarak).Askerler düşmanı çevreleyecek şekilde olduğunda "Hücum" diyebilirsiniz.

Astendrache said:
Artık bunu kullanıyorum:

Tüm ordu süvari ise veya çok yüksek sayıda süvari varsa tüm askerlere hemen başta "Burada durun" sonra "Yayılın" deyin.Düşman yaklaşınca "Beni takip edin" deyin.Bu sırada düşman da büyük oranla yavaş yavaş gelir.Beni takip et dedikten onra Düşman ordusunun arkasına düz giderek ulaşın(Piyade üzerinden atlayarak).Askerler düşmanı çevreleyecek şekilde olduğunda "Hücum" diyebilirsiniz.

İyi Fikir Denerim :smile:

Seher Akıncısı said:
Biraz asabi bir yorum attım galiba, demek istediğim moralde düşüklük olacağıdır, tabi avantajları da var her devletten karışık ordu kuamanın.

Önemli değil yazı dilinde vurgu anlaşlmadığı için kelime içi manayı tam çıkaramıyor insan aslında herkes farklı alanda iyi diye böle yaptım ordu dah güçlü olur die

Back
Top Bottom