[S] Light&Darkness - Heroes of Calradia Türkçe yama çıktı! (güncelleme geldi)

Users who are viewing this thread

JusdWeR said:
Ya bu Shapeste köyünün oradaki mağaraya girdim son yerde iki buz canavarıyla dövüşüyoruz ama bir türlü ölmüyorlar. Sandıktaki şeyi de aldım ama kapı falan açılmıyor hiç.

madalyonun olacak öyle. şu kahramanların madalyasından.

Redstone Knight said:
Aniden çıkan cave trollerde bayağı tırsmış bulunuyorum ve modu sildim. Hayırlı uğurlu olsun.

:eek: bu kadar küçük bir şeye silinir mi ya? bence orası eğlenceliydi. kılıcını saplamaya hazır tut ve dolaş. en iyisi ama silmişin.

KiKLoK said:
JusdWeR said:
Beyler şu River Pirates avlama görevinde %95'e kadar geldim sonra ne kadar grup avlasamda %100 olmuyor. Bu bug mu yoksa bilerek yapılmış bir şey mi?

Bug değil haritada "pirate king" olan grubu kescen o zaman % 100 oluyo.

Buda mb 1.011 için yapılmış çözüm Türkçe.. Benzeyen yerleri var.

Bölüm 1 : Nehir Korsanları
-------------------------------
1-Zendar'a gir ve Hareck ile konuş(görevi kabul etmek için iki kez)

2-Aynı v0.808'de olduğu gibi %40 olana kadar nehir korsanlarına saldırıyoruz.(Bu aşamada Zendar hanında bekleyen Marnid'i gruba alın,alabilirseniz Borcha'yı da)

Zorunlu Esir
-------------
Borcha,Rivacheg'de esir tutuluyor.Ama zindanda değil.Kalenin içinde.Kaleden içeri girince merdivenlerin altına bakın.Borcha orda.Önce onla,sonra da mavi elbiseli adamla konuşun.Borcha'yı Sargoth'a götürmeniz gerekecek.Giderken yolda yalan attığı ortaya çıkacak ama siz yine de onu gruba alın.

3-Zendar hancısı Suker sizinle konuşmak istediğini belirten bir mesaj yollayacak.Onla konuşun.Size bir grup köylünün Zendar yakınlarında haydutlar tarafından esir alındığını ve köle pazarında satılacağını söyleyecek.Haydutlara saldırın,köylüleri kurtarın.Ymira da içlerinde.Ymira'yı gruba alın.

4-Zendar'a dönün ve Suker'e bilgi verin.Size "süvari madalyası" verecektir.

5-Talimci "Guy" ve "Kont Arrasies" ile konuşup madalya hakkında bilgi toplayın.

Tanrıça
---------
Bu sırada Zendar'da ortalarda sağa sola koşup duran bir kız var.Adı Shoey.Onla konuşun,size bir matematik sorusu soracak.Cevaplarsanız özel yeteneğinizi bulmanız için gereken ipuçlarından 4.ipucunu size verecek ve "yu nehri"nde(zendarın yanındaki nehir)tanrıçanın görüldüğünden bahsedecektir.Praven civarındaki ormanlarda kadın haydutlar bulunur.Onların birkaç grubuna saldırın ve yuvarlak şekilli demir kalkanı bulana kadar devam edin.Üç çeşidi var;Altın,gümüş,demir.Kalkanı bulduktan sonra zendarın yanındaki köprüden kalkan elinizdeyken tam gün ortasında yada gece yarısında geçin.Kalkanın nehire düştüğünü duycaksınız.Sonra tanrıça gelip size bu kalkanı kaybettiniz mi diye sorcak.Ama orada dürüstçe cevap verip hangi tür kalkanı düşürdüğünüzü doğru cevaplamanız lazım.(altın kalkan düştüyse altın,gümüş kalkan düştüyse gümüş diyeceksiniz.normal demir kalkanı düşürdüyseniz hiçbiri.)Doğru cevabı verirseniz dürüstülüğünüzden dolayı sizi ödüllendirecektir.Ve "The shield of Fate" sizin olacak

6-%100'e ulaşana kadar nehir korsanlarını avlamaya devam edin.%100 olunca Zendar'a dönün ve Hareck ile konuşun.Sonra Arrasies ile.Size,korsanları bozguna uğratmak için gerçek patronlarını bulmanızı gerektiğini söyleyecek.Görevi alın.

7-Thir yakınlarında "Nabar" isimli korsan kralını bulacaksınız.Saldırın.

8-Savaşı kazanırsanız Nabar'ın kaçtığını göreceksiniz.Kaçarken arkasında "Kahramanın Madalyonu"nu düşürüyor.Borcha onu bulup size getirecek.

9-Zendar'a dönün ve Nabar'ı yendiğinizi Arrasies'e anlatın.Size kahramanlık belgesi verecek.İkinci kez konuşma açın ve madalyonu bulduğunuzu söyleyin.

-----------------İlk bölümün sonu.

İkinci Bölüm-Kahramanın Madalyonu

1-Bu aşamada yapacağınız çok şey var

Rolf'a meydan okuma:razz:raven'e gidin.Hancıyla konuştuktan sonra size kadın haydutların sürekli onlara zarar verdiklerini anlatacak.Nehir korsanları görevi gibi bu görevi de alın.Handa Rolf'u da göreceksiniz.Ancak şimdilik grubunuza katılmıyor.Sizden daha iyi olduğunu düşünüyor.Kadın haydutları yoketme görevi %100 olunca(bazen bug olup %110'a kadar uzayabilir)tekrar hancıyla konuşun ve ödülünüzü alın.Rolf'a meydan okuyun.Kabul edecek ve düello yapacaksınız.Kazanırsanız gruba gelmeyi kabul edecektir.

Özel Atlar:Gece yarısı,Tulga yakınlarına gidin.Marnid bir zamanlar buralarda kervanıyla gezdiğini söyleyecek ve bu civarlarda iyi bir at pazarı olduğunu anlatacak.(Bunlar için kampta etrafta yürü seçeneğine tıklayıp konuşmanız da gerekebilir)Daha sonra Borcha ile konuşun size at pazarının yerini gösterecek.

Pazara girdiğinizde tüccarı göreceksiniz.Size başının belada olduğunu ve kara khergitlerin sürekli kervanlarını yağmaladığından bahsedecek.Yardım edin.Ama buraya dikat,bu görevde % sayacı yok.O yüzden haritadaki bütün khergit yağmacılarına saldırın.Hepsini yokettikten sonra tüccara gidin ve hepsini yokettiğinizi anlatın.Bundan sonra görev bitmezse biraz daha khergit çıkmasını bekleyin ve birkaç grup daha avladıktan sonra geri dönün.

Bu görevi bitirirseniz iki özel at için meydan okumalara girebilirsiniz.
-"Giant-Dragon" için at sırtında savaş
-"Galloping-Rainbow" için atlı okçuluk

Bunları tamamladıktan sonra 10000 dinar karşılığı bu atları alabilirsiniz.Hatta iyi puan elde ederseniz 2. ipucunu da alabilirsiniz.

2-Bu aşamada sürekli hanlarda dolaşıp madalyon hakkında bilgi toplamanız gerekecek.Gece olunca bir hana girin.İçki içme seçeneği var(dikkat nativedeki içki ısmarlama değil.O anda handa bulunanlarla içki içme)İçki için ve şanslıysanız hancı sarhoş olacaktır.Size madalyonu nerden bulduğunuzu soracak ve sonrasında bildiği efsaneyi size anlatacaktır.Handan çıktıktan sonra Marnid sizle konuşacak ve sizi hancının anlattığı efsanedeki köye gitmeye ikna edecektir.Köye girin ve köy yaşlısı ile konuşun.Size civarda mağaralar bulunduğunu,araştırmaya oralardan başlayabileceğiniz anlatacak.Belki de en can sıkıcı kısım.Köyün etrafında mağara aramaya başlayın.Bulduğunuzda mağaraya girin ve içerideki yaratıkları öldürün.(808 tld oynayanlar yaratıkları tanırlar:p )

Son odaya girmek üzereyken tam arkanızdan gelip sizi kurtaracak olan "Gizemli Adam" ile tanışacaksınız.Siz soru sormaya çalışırken o zamanınız olmadığını ve ilerlemeniz gerektiğini söyleyecek.Son odaya girin ve içerideki yaratıkları gizemli adamın yardımıyla öldürün.Odanın ucunda bir sandık olacak.Sandığın içinde yüzyıllar önce Calradia'nın 5 krallığını birleştirmiş olan "Efsanevi Kahraman"ın borusunu bulacaksınız.Boruyu aldıktan sonra odanın ortasında ilk elementi göreceksiniz,onu da alın.
Dışarı çıktığınızda Gizemli adam tekrar sizinle konuşacak.Önceden bunu sadece bir efsane olduğunu düşündüğünü,ama artık inandığını ve bütün yol boyunca sizi takip ettiğini söyleyip gidecek.

3-Bu aşamadan sonra boru size rehberlik edecek.Üzerinde yazanlar diğer elementleri nerelerde bulabileceğinize dair ipuçları.

Gece yarısı olunca "Emer" köyü yakınlarında kamp kurun ve etrafta yürü seçeneğine tıklayın.Biraz bekledikten sonra borunun öttüğünü duyacaksınız.Etrafa iyi bakın ışık saçan bir nesne göreceksiniz,gidip 2. elementi alın.

Bir başka İpucu
Bu aşamada eğer ilişkiniz iyiyse Borcha size bir ipucu verecektir

4-Bu sıralarda Dark Pilgrims isimli gruplara saldırmaya devam edin.Onlardan sonra Dark Hunterlar gelecek.Onlardan birkaçını daha avladıktan sonra kara ordunun gerçek lideri "Dark Priest" sizi bulacaktır.Ve size saldırması için komutanlarından biri olan Hel'i yollayacak.

5-Borunun üzerindeki yeni ipucu şöhret içeren bir yerden bahsedecektir.Tekrar hanları gezmeye başlayın.İlginç birşeyler olup olmadığını sorun,hancılardan biri size büyük bir ulusal turnuvadan bahsedecek.Turnuvaya katılmanız için o krallığın tüm lordları ve kralla aranızın iyi olması lazım yada arenadaki normal dövüşlerden hiç ara vermeden arka arkaya 10 tane kazanmanız lazım.Bunlardan biri gerçekleştiken sonra kraldan turnuvaya girmek için izin alacaksınız.

Bölüm 3-Zendar Kuşatması

1-Turnuva için gerekli izini aldıktan sonra o krallığın başkentindeki arenaya gidin ve izininiz olduğunu söyleyin.Turnuvadayken sakın hile kullanmayın yosa diskalifiye olursunuz.Turnuvayı kazandıktan sonra 3.element ve kelle avcısı miğferi ile ödüllendirileceksiniz.Zendar'da Xerina size katılacaktır.

(Bunların hepsi gerçekleşirken "dark" ile başlayan gruplara da saldırmayı unutmayın)

Gerçekliğin Aynası (the mirror of truth)

çok teşekkürler, yaptığın iyi oldu

Beyler siz yazmadan ben sorunu hep çözmüş oluyorum ama çok sağ olun yine de. Kiklok süpersin ya. İyi ki verdin.

Eyvallah reis.. :smile:

Yalnız çeviri bana ait değil luckylancer hazır buldum..

edit:
Şimdi farkettim benim ilk yolladığım açıklama eksik devamı.

Bu aşamada Zendar'a giderseniz Shoey veya Arrasies'ten kervanların gece vakti yağmalandıklarını öğrenebilirsiniz.Yağmacıları tuzağa düşürmek için Wercheg yakınlarında gece yarısı kamp kurun ve bekleyin.Haritada bir grubun hızla size doğru yaklaştığını göreceksiniz.Sakın kampı bozmayın ve bekleyin.Gelen Nabar,sizi pusuya düşürecek.Onunla kamp alanında savaşacaksınız ve bu yüzden hiç at yok.Herkes yaya olarak savaşacak.Eskisinden daha güçlü döndüğü için biraz zorlanabilirsiniz.Onu tekrar yendikten sonra yine kaçacaktır.Ama bu kez siz de arkasından gideceksiniz.Gemisini bulun ve binin.Denizin ortasında bir ada görünecek,o adaya doğru gidin.Adaya indiğinizde boş bir harabe göreceksiniz.Etrafı iyice arayın,bir sanıdk içinde "the mirror of truth" sizi bekliyor.Onu aldıktan sonra geri dönün ve "Derchios Kalesi"ne gidin.Kaleye girerken üzerinizde biraz taş olsun.Kaleye girin ve oturan iskeletin arkasında,yukarıdaki duvara bakın.Birşey göremezseniz "r" tuşuna basıp first person moduna geçin ve "n" tuşuna basıp aynayı kullanın.İki adet korkuluk göreceksiniz.5. ipucunda yazdığı gibi;sağdan sola doğru taş atmaya başlayın.Size bir kağıt gelene kadar taş atmaya devam edin.Gelen kağıdı aynı kitap okur gibi okumaya başlayın.Okuduktan sonra özel yeteneğinizi kazanacaksınız.Ayrıca aynayı Zendar'da silah satıcısının gizli sandığını bulmak için de kullanabilirsiniz

2-Bunların hepsi olurken Dark Priest tekrar karşınıza çıkacak ve siz 4. elementi bulamadan boruyu yokedecektir.Ondan sonra Secret Man-Gizemli Adam tekrar gelecek size yardım etmek isteyecektir.Onu da gruba alın.

Sonra kara ordunun ikinci komutanı Fenrir gelip sizi bulacak ve size bir teklifte bulunacaktır.Teklifi kabul ederseniz siz de kara ordunun komutanlarından biri olursunuz,tüm NPCler grubu terkeder,ve Zendar'a saldırırsınız.Reddederseniz Zendar'ı siz olmadan kuşatırlar.(Bu teklifi kabul edip edememenizde oyun boyunca yaptığınız şeyler önemlidir)

4.Element
Fenrir'in teklifini geri çevirir ve ona saldırırsanız Zendar halkıyla ve tüm NPClerle ilişkileriniz artar.Eğer Rolf'la iyi bir ilişikiniz varsa size 4. elementi verecektir.

3-Zendar Kuşatması!!!
Bunlar olduktan sonra Zendar kontu Arrasies size ihtiyacı olduğunu belirten bir mesaj yollayacak.Zendar'a gidin.Kontun halka son talimatları verdiğini ve kuşatmaya hazırlandıklarını göreceksiniz.Talimci Guy sizle konuşup Zendar savunması için "Özgürlük Savaşçıları"na(Calradia'nın en iyileri) ihtiyaçları olduğunu,fakat onların kendilerinden daha iyi olduğunu ispatlayan bir lider varsa savaşa gireceklerini söyleyecek.Savaşçılara meydan okuyun.Arenada onlara karşı savaşacaksınız.Kesinlikle hile kullanmayın yoksa savaşı bırakıp gidiyorlar onları yanınıza alma ihtimaliniz kayboluyor.Onları yendikten sonra belki de efsanedeki kahramanın siz olabileceğinizden bahsediyorlar  Bunlar olduktan sonra Kara ordunun 1.komutanı Jormungand'ın tüm orduyu toplayıp Zendar'a yürüdüğünü göreceksiniz.Hep beraber Zendar'ı savunduktan sonra halkın saygısını kazanacak ve aldığınız kahramalık belgeleri ve süvari madalyalarıyla kiralık kılıç ve paralı asker süvarilerini özgürlük savaşçısı olarak eğitebileceksiniz.Hatta daha sonra Zendar hanına girip Kradus ile konuşursanız oyundaki en güçlü iki NPC olan Kradus ve Dranton'u grubunuza alabilirsiniz.

Mod beta olduğu için senaryo buradan sonra bitiyor ve normal Native'e dönüyor.

not: -2. element için Emer'in yeri Shapeshte ile değişebilir.
-Mağara bulunan köyler:Swadia için:Ehlerdah/Nord için:Aldelen/Vaegir için:Shapeshte/Rhodok için:Ilvia/Khergit için:grin:ugan

JusdWeR said:
Olsun görmemize, yararlanmamıza vesile oldun sonuçta. :smile:

Vesile olmak.İyidir!  :smile:

Bu arada oyunun sonlarına yaklaştım bi kaç ss koyım..
Bahsi geçen büyük turnuva giriş bölümü.

Bi süre sonra doğruluk aynasını bulmak için denize açılıyoruz.

Zendarı kuşatmaya gelen dark ordusu 1000 küsür kişi Zendarda ise 300 kişi var çoğu paralı arbaletçi..

Darklar nordların kıyı şehirlerini aldı Duranhur diye krallık kurdular.

Taş koleksiyonum(ne işe yaradıklarını hala anlamadım).

Durhua Empire o. Ayrıca taşları zırhcılarla veya silahçılarla konuşarak silahına veya zırhına işletebilirsin. Yalnız silahın veya zırhın "prefix"i olmamalı, yani Dengeli Uzun Tığ Mızrak değil de Uzun Tığ Mızrak olmalı.

Bunu dediğin iyi oldu Apox. O taşların işlendiğini biliyordum da "dengeli" vs sıfatlarının bir şey yaptığını bilmiyordum.

O "Dengeli" prefixlerini de ayarlayabiliyorsunuz bir silahçı veya zırhçıyla konuşarak.

o sertifikaları marnid ile konuşup özel bir yere koyunca + özellik geliyor.

hala imza ihtiyacı vardır.

Youtubede şöyle bir şey buldum görevleri alamayanlar vs. için ingilizcede olsa sadece görüntüdende anlaşılır heralde.

http://www.youtube.com/watch?v=BNZktjX3_oY
http://www.youtube.com/watch?v=1-n4F-GUEeI&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=_C46_JfjZIg&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=YDXMrI-2WNA&feature=relmfu

Burda daha çok video var adam rehberi çekmeye devam ediyor heralde.

http://www.youtube.com/playlist?list=PLSMr_8HVU3MWU1WPHxvJ8IgiWgPDRgU9l&feature=plcp

Onlar aslında "trait". Yani özellik. Görev gibi gözüküyorlar fakat aslında sana fayda eden özellikler.

bir sorunum daha var. Ya ben  turnuvadan çıktım o büyücü mü nedir geldi boruyu kaybetti sonradan konuşmalar falan oldu. Ben yanlışıkla Gizli Adam'ı almayı unuttum. Sonra o yağmalama falan Zendar'dan falan hiç bir haber yok kaldım öyle. At görevini yapmak zorunlu mu?

Ya bu female bandit captainlerin kalkanını en kısa yoldan nasıl alabiliriz ? Onlarca grup kestim, rehinelerle 80 kişilik birlik yaptım ama kalkanı hala düşmedi.

Back
Top Bottom