PW/PK Adaletsizliği

Users who are viewing this thread

Spartaküs said:
Tamam zaten senin sunucunda oynayan yok Nessa hanım, başımıza gelecek olanı biliyoruz. Evet kendi klanın açman için yalvarıyordu çünkü DM atalım milleti kanser edelim derdinde hepsi. Maalesef bütün PK adminleri senin zihniyetinde dostum. Hep aynı şekilde "Script alam, sunucuyu kuram, hiç bir yenilik olmasın, millet istediği gibi girsin kargı atsın." zihniyetinde olan insanlardansınız. Demek istediğim madem böyle bir sunucu açıyorsunuz o zaman TR_RPG bilmem ne yapacağınıza TR_DM yapın hiç değilse insanlar rol yapmak için girmez veya hüsrana uğramazlar. Bu sene sınav derdimiz olduğu için Vice RPG'yi açıp kimseyi hüsrana uğratmak istemiyoruz. Biz bir şeyi yaptığımız zaman ya tam olmasını sağlarız, ya da tam olmayacaksa hiç başlamayız bu işe. En azından "KARDEŞİM BİZ SUNUCU AÇIYORUZ, İSTEYEN OYNAR İSTEMEYEN S. GİDER." kafasında değiliz.

Ayrıca sadece "şikayet et-gereğini yapalım." mantığı saçma. Sen bir Role Play sunucusu yönetiyorsun. Oyuncuların rdm atıp, trollemesi senin sorumluluğunda. Bunu engellemek için bir sistem oturtman gerekiyor. Biz bir sistem oturtmak için daha önce (hiç demeyeceğim Vendetta yapmıştı.) sadece biz dahil 2 tane rol sunucusu karakter başvurulu sistem oturtup devam ettik. Adminlik yaptığım süreç boyunca RDM atan kimseyi görmediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

Eski Vice RPG oyuncularını övmek gibi olmasın ama, admin olduğum halde Lord'un sadece bir muhafızı rolü yapıyordum. IC olarak Lord'u korumam gerektiği için olabildiği kadar köylü halkı Lord'un dibine sokulmasına müsade etmiyorduk. Bir arkadaşın rolsel olarak boğazını falan sıkmıştım, karakteri 2 gün boyunca IC olarak ağlamış, fear rp yapmıştı ayrıca bir daha Lord'un yakınından bile geçememişti. O arkadaş kimse onu tebrik ediyorum gayet realistik rol yapıyordu. Feudal sistemi oturtmuştuk. Saray entrikaları dönüyordu. Sunucunun konsepti Holy Roman Empire içerisinde geçtiği için feudal hanedanlar İmparator'u indirmek için ilerleyen zamanlarda entrikalara başlamıştı.Köylü halk, ve onu destekleyen soylu aileler isyan çıkarmıştı. Yönettiğim karakter olan muhafız, isyan sırasında İmparatorun gözü önünde öldürülmüştü. (CK oldu) başka bir adminin karakteri bu durumda olsaydı CK ya izin vermeyeceğinden oldukça eminim. Soylu ailelerin saraylarında çalışan hizmetçiler mevcuttu. Çok sağlam roller dönüyordu gerçekten.

Şimdi üstte anlattığım roller ile sizin açtığınızın troll sunucuları karşılaştırdığım vakit bayağı bir fark görüyorum. İsteksiz olarak açtığınız troll sunucularda da rol yapasım gelmiyor otomatik olarak.
O kadar boşsun ki ilk paragraftan sonrasını okumaya tenezzül etmedim. Şu ortamda bizim oluşum diğer oluşumlardan daha rolcüdür emin ol.

Spartaküs said:
Şuan ellerimi açtım Allah'a dua ediyorum. Forumda olmasak Nessa abimiz neler yapacaktı acaba :sad:  :ohdear: :ohdear:
Ağlama duvarında olmasanız siz ne yapacaksınız ben onu merak ediyorum.Şu taleworlds forumu ağlama duvarına çevirmeyin.
Argümanlarına gelecek olursak çoğu boş ve cevaplanmasına bile gerek yok.Kanıt olmadan bir insanı suçlamak kolay.Nasıl olsa bol keseden atanı vurmuyorlar bu dünyada.Hani herhalde server yöneticileri olarak sizlerden bıktık.Bugün bize yarın bir başkasına sırf kendi beceriksizliğinizden dolayı suç atmanız artık gülme sebebinden öteye gidemiyor.Bence yol varken bırakın.
Çünkü sizin dışınızda bu yaptığınız çocukca davranıştan kimse eğlenmiyor.

Egosu kendinden daha önde giden bir vasıfsız topluluk görüyorum. Bir de sunucusuyla övünüyor komik bir durum :=)

Aa marjelası hatırladım. Bunun adminlik başvurusunu bir ara reddetmiştim sanırım sonra bana bayağı bir sövüp kışkırtıcı şeyler söylemişti. Hatta sunucuya girip rdm atmaya başlayınca ben ona sövmeye başlamıştım. Ondan sonra vice rpg de adminlik başvurusu yapmıştı ve ironik olan kısım vice rpgde admin olmuştu ertesi gün sunucu kapandı hehehe  :mrgreen:

Vay be böyle bir şey mi yaşandı da haberim yok?  :lol: Sunucu benden sonra da kapanmadı palavralarını gidip ailene anlat bence. :lol: Vice RPG harici hiçbir sunucu da adminlik başvurusu yapmadım bu arada. Neyse ahbap "Ben ona sövmeye başladım." diyerek seviyeni belli etmiş oldun. "Marjelas admin olursa script satmağm kardeşim." diyende sendin sanırım. Üzücü olan şey benim Vice RPG'de adminlik yapıp, senin yalvardığın halde admin olamaman sanırım. Fazla kuyruk acısı çekiyorsundur anlıyorum.  Sende kankilerine torpil geçen, rol sunucusu açtığını sanan şu kekolardansın sanırım. Allah egonu başka şeylerle yüceltir umarım. PK/PW sunucusu açarak anca LEGON yücelir.  :wink:  Bilmediğin çok şey var, acıdım haline.

Albert denilen eleman hakkıyla kazanılan kaleleri insanların elinden alıp arkadaşlarına hediye etmiş, üzerine adminlikle para basıp onlara vermiştir. Hangi yüzle böyle bir mesaj atıyor anlamıyorum.

Spartaküs said:
Vay be böyle bir şey mi yaşandı da haberim yok?  :lol: Sunucu benden sonra da kapanmadı palavralarını gidip ailene anlat bence. :lol: Vice RPG harici hiçbir sunucu da adminlik başvurusu yapmadım bu arada. Neyse ahbap "Ben ona sövmeye başladım." diyerek seviyeni belli etmiş oldun. "Marjelas admin olursa script satmağm kardeşim." diyende sendin sanırım. Üzücü olan şey benim Vice RPG'de adminlik yapıp, senin yalvardığın halde admin olamaman sanırım. Fazla kuyruk acısı çekiyorsundur anlıyorum.  Sende kankilerine torpil geçen, rol sunucusu açtığını sanan şu kekolardansın sanırım. Allah egonu başka şeylerle yüceltir umarım. PK/PW sunucusu açarak anca LEGON yücelir.  :wink:  Bilmediğin çok şey var, acıdım haline.

Albert denilen eleman hakkıyla kazanılan kaleleri insanların elinden alıp arkadaşlarına hediye etmiş, üzerine adminlikle para basıp onlara vermiştir. Hangi yüzle böyle bir mesaj atıyor anlamıyorum.

1. Marjelas admin olursa script satmam demedim. Sadece fikrimi çok sordukları için marjelası admin yapmamalarını tavsiye ettim. İftira atma.

2. Viceye hiçbir zaman adminlik başvurusu yapmadım yine iftira atıyorsun.

3. Zaten yaranın ne kadar derin olduğunu ve neden açıldığını son paragrafta anlatmışsın.

4. Bana ettiğin yaratıcı ailevi küfürlerden sonra benim karşılık vermemem garip dururdu açıkçası. En azından dobra dobra kabulleniyorum. İftira atmaya ihtiyacım yok.

5. Kendi egonun maddeye bürünmüş hali, yazdığın satırlarda gizli. Egoist olduğumu düşünüyorsan sana göre egoistimdir. Ancak bunu kabullenmiyorum. İsteyen istediğini düşünür.

Ayrıca açtığım sunucuların tek kusuru teknik aksaklıkları oldu. Kötü sunucular açmış olsaydım talep görmezdi. En büyük kanıtı savaşlarda 160'ın altını görmeyen bir sunucu olmasıydı. Bu yüzden sunucu için ortaya attığın iddialar kanıtsız temelsiz b*k atmaktan ibaret.

Spartaküs said:

Burası yine sunucusu tutmayınca ağlayan “5 iq” insanlarla dolmuş

Spartaküs said:
Vatan kurtarılmıştır bordo klavyeliler tbrklr.

Böyle kötü nam salıp neyi amaçlıyorsunuz anlamıyorum. Ona buna sataşayım falan zevk mi alıyorsun? Çocukça davranışlarını kendine sakla, insanlar seninle uğraşmak zorunda değil.

AvrasyaRPG gibi kaliteli sunucular kuran Albert'a laf etmek için iftira atmaya devam sanırım. Bunu daha önce başkalarıda yapmıştı, isim vermiyeyim şimdi :grin: Ha ayrıca iki toxic tip toplanmış sözlü laf kavgasında, başarılar dilerim beyler  :party:

Anatolian RP serverinin forumunda geziyordum, bir kişi sormuş sunucu neden kapalı bayram vs. diye. Bir admin öyle küfürler etmişti anlatamam. Yani adminler fos.

İlk olarak vice rpgde ciddi anlamda güzel rol dönüyordu vice rpg ye  laf atmayın boş yere . Kimin ne yediğini herkes biliyor warband ortamında .

Zaten açılan öbür sunucularında rol dönsün diye bir amacı olduğunu sanmıyorum %10 rol %90 fight mentalitesinde açılmış sunuculardı  ( kendi açtığım sunucu dahil ) .

Edit : Avrasyanın rol sunucusu vice ile aynı kefeye konulabilir .

Photogenez said:
İlk olarak vice rpgde ciddi anlamda güzel rol dönüyordu vice rpg ye  laf atmayın boş yere . Kimin ne yediğini herkes biliyor warband ortamında .

Zaten açılan öbür sunucularında rol dönsün diye bir amacı olduğunu sanmıyorum %10 rol %90 fight mentalitesinde açılmış sunuculardı  ( kendi açtığım sunucu dahil ) .

Edit : Avrasyanın rol sunucusu vice ile aynı kefeye konulabilir .

Sorun da burdan kaynaklanıyor. Hard RPG sunucu açmadığım sürece kimseden hard rol bekleyemezsin. Avrasya fight temelli bir sunucuydu. O yüzden amacımız güzel ve kurallı fightlar yaşatmayı sağlamaktı. Ama rol yapana da istediğini verelim diye low rpye, powergaminge ceza verdik. Ama yine de rol yapmak istemeyen adama rol yapmıyor diye sövüp banlanınca adminlere de söven adam durumuna düşmek anlamsız. En uygun olanı kendi rol ortamını oluşturmak ve adminlerden güvence istemek. Böyle sunucularda rol yapılmak isteniyorsa en uygun olanı bu.

Ya da Hard RPG sunucusu da açılabilir. Ama PegasusHRPG de bunu da denedik. Yeni ve güzel hcrp scriptleri yazdık sırf bu sunucu için ama yine olan oldu. Verdiğiniz büyük emeğin karşılığını alamazsınız Hard Roleplay sunucularında.

Türk PK-PW ortamında insanlar büyük klanlara girip diğer klanlarla olan o tatlı rekabeti en sert biçimde yaşamak istiyorlar, toplanıp klan tslerinde hem pwde zaman geçirip hem de muhabbet etmek istiyorlar, savaş esnasındaki o tsdeki ve oyundaki heyecanı istiyorlar. En ağır rolcüler bile istiyor bunu. En azından açtığım sunuculardan edindiğim tecrübelere dayanarak bunu söylüyorum.

Efe Bozkurt said:
Anatolian RP serverinin forumunda geziyordum, bir kişi sormuş sunucu neden kapalı bayram vs. diye. Bir admin öyle küfürler etmişti anlatamam. Yani adminler fos.
Biri birine bir şey yapmış ben de bunu görmüş bulunmaktayım ahali insanlık ne etmiş kim kiminle nerede bura belki de orada bir şey ederken vallahi gördüm ama emin de olmamakla beraber görmüş olma ihtimalim var ise bunu gerçekten görmüş müyümdür yoksa tüm evren bir yanılgıdan mı ibaret dedi amcaoğlu ama ben pek emin değilim belki de öyledir diye laf etmiş işte amdinler etmiş kaynak popom.

Back
Top Bottom