Paralı Askerler ve Krallıkların Kendine Has Özellikleri ! (Resimler Eklenmiştir)

Users who are viewing this thread

sarknk

Squire
PARALI ASKERLER

Arkadaşlar, aslında bu oyunda bir tür düzen bulunmakta. Her krallığın kendine has özellikte nitelikli askerleri bulunuyor. Birçok kişinin oyunda ki paralı askerler içinde en pahalısını tercih ettiğini biliyorum, mesela ne diyem Kazak atlısı pahalı, bu en güçlüsüdür gibi bir düşünce tarzı bulunmakta biz Türk'lerde. Ama aslında öyle değil, bu paralı askerlerin başlangıçtaki itemleride bu fiyatları etkiliyor, ancak yetenekleri farklı oluyor. Askerleri niteliklerine göre alıp sonrada onlara sağlam itemler aldınızmı kimse sizi durduramaz, özellikle bunları karma olarak birliğinize dahil ettiğinizde.

NOT: Resimlerde zorluk seviyesi %142'dir. Birliğim sayısı 100, düşman birliği ise 45 kişilik firari gruplarıdır. Ayrıca birlikler ise ya başlangıç silahları ile, yada onlar için satılan en ucuz silah ile savaşmaktadır.

Piyade birliklerinin en güçlüleri İsveç'te bulunmakta. Birçok kişi buna karşı çıkabilir ancak gerçek bu, sadece düzene uymalısınız. İsveç askerleri uzun mızrakları ile ün edinmiştir. Ve bu ünü hak ediyorlar, çünkü İsveç'in uzun mızraklı birimleri yetenekli bir komutanın emrinde gerçek bir ölüm makinesi oluyorlar. İsveç piyadeleri ilk alındığında zaten ellerinde uzun mızrak olduğunda bence ek olarak sadece zırha ihtiyaçları var, ancak isveç piyadeleri kalkansız oldukları için tüfeklilere ve okçulara karşı çok güçsüzdürler. Taktikleri ile Yerlerinde kalıp yakın durarak düşmanın gelmesini beklemek, ve düşman çok yakınına geldiğinde hızlı bir hücum çıkısıyla düşmanı kolayca alt üst etmektir. Süvari birlikleri, bu adamları asla alt edemez.

9952.jpg

9963.jpg

Tüfekli birliklerin en güçlüleri Kazaklarda bulunmakta. Kazak nişancıları gerçekten diğer uluslara göre tüfekleri çok daha iyi kullanıyor, ancak paralı asker kampından ilk alındıklarında ellerinde tüfek olmadığı için onlara tüfek almak gerekiyor yada en ucuz silahları olan pistovları. Bu biraz masraflı olabilir ancak gerçekten değer. Favori birliğimdir ve taktikleri ise tek sıra halinde yerlerinde kalmalarıdır, eğer onlara yakın dövüş silahı olarak kılıç filan alırsanız her türlü savaştan sağ çıkabilirler.

9972.jpg

9983.jpg

Okçu birliklerinin en güçlüleri Kırımlarda bulunmakta. Okları çok ustaca kullanan Kırımlılar, Tatar okçuları ile nam salmıştır. Okları yaydan çıktından sonra avın yaşama sanşı pek var sayılmaz, tek okta ölmeseler bile onlarca oka kim dayanabilir ? Tüfeklilere ve mızraklılara karşı üstün olan bu birlikler malesef süvarilerde pek etkili olamıyorlar, taktikleri tek sıra halinde yerlerinde kalmalarıdır, ancak oyuncu isterse bu okçuları iki birliğe bölüp birini önce koyup diğerlerini onun arkasına koyarak süvarilere karşıda bir üstünlük sağlayabilirler.

9998.jpg

10005.jpg

Süvari
birliklerinin en güçlüleri Lehistanda bulunmaktadır. Hüssar süvarilerin soyundan gelen bu atlılar zırhlandıklarında ve ellerine uzun bir mızrak aldıklarında gerçek bir ölüm makinesi olabilirler. Tüfekle bile tek vuruşta ölmeyen bu birimler düz savaş alanında düşmana korkulu anlat yaşatabilir, en iyi taktikleri ikiye bölünmüş halde düşmana sağ ve sol kanattan saldırmaktır. İkiye bölünmeleri kırım atlı okçularına karşıda avantaj elde etmelerini sağlar.

10023.jpg

10029.jpg

10040.jpg
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Benim merak ettiğim %142 ile 100 kişilik orduyu nasıl topladın?Warband da olsa tamam ama bu oyunda kör kurşuna gidiveriyorsun savaş alanında.Bir de ben kendi listemi yayınlayayım;Ben silahlarına göre değil yeteneklerine ve hünerlerine göre karşılaştırdım.Buyrun:Süvari-İsveç(avrupa) Tüfekçi-Kazak Piyade-rus.

vivisector said:
Benim merak ettiğim %142 ile 100 kişilik orduyu nasıl topladın?Warband da olsa tamam ama bu oyunda kör kurşuna gidiveriyorsun savaş alanında.Bir de ben kendi listemi yayınlayayım;Ben silahlarına göre değil yeteneklerine ve hünerlerine göre karşılaştırdım.Buyrun:Süvari-İsveç(avrupa) Tüfekçi-Kazak Piyade-rus.

Ben hünerlerine göre karşılastırdım ama sen yanlış yaptı isen bu benim sorunum değil, ayrıca herkez biliyor ki Paralı Leh Süvarisi Hüssar soyundan gelen askerlerdir, güçlerinin asıl nedenide bu zaten. Ayrıca silahlarına görede yapmadım, çünkü kazak nişancılarını alınca tüfeksiz geliyorlar vede rus askerleri karma bir topluluk hiçbir yönde üstün değiller, eşitler.

EDİT: 4 çeşit tanıtıtmi 4x100=400 askeri toplamak hilesiz imkansız gibi birşeydir çünkü partinin bir limiti var, yani hileyle topladım askerleri

Çok yararlı bi paylaşım olmuş.Ben genelde Süvari alıp itemlerini güncelliyorum, piştov - zırh falan alınca hem güçlü oluyorlar hemde adamları seri şekilde öldürüyorlar.

Bir de bazen kamplara gittiğimde "biraz asker almak istiyorum" seçeneği çıkmıyor.Sadece ekipmanları yenileme seçeneği çıkıyor.Param da var.Neden asker alamıyorum

vivisector said:
Bir de bazen kamplara gittiğimde "biraz asker almak istiyorum" seçeneği çıkmıyor.Sadece ekipmanları yenileme seçeneği çıkıyor.Param da var.Neden asker alamıyorum
Asker kapasiten dolmuş olabilir.

vivisector said:

Kampta adam kalmıyor, ya aslında kalıyorda sen ilk seferde çok asker alınca komutan tüm askerleri bitmesin diye şerefsizlik yapıp yok diyor :grin: yada bir bug olabilir :grin: banada aynısı oluyor

w4hammer said:
kampda sonsuz adam olcak yok heralde bitityor bikaç gün sonra yenileri geliyor

hileyle asker sınırını 1000000 yap git kampa hiç çıkmadan 1000000 a kadar asker alırsın ama 100 asker alıp çıkarsan ve tekrar girersen asker yok der, bug gibi bişi bu :smile:

Back
Top Bottom