Para Sıkıntısından kolayca kurtulma.

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar bildiğiniz gibi demircilik aşırı karlı bir iş. Üstüne birde savaş kazanıp güzel kılıçları ganimet olarak alıp erittiğinizde kaliteli silah yapmak için hammadde kazanmış oluyorsunuz gerçi şehirden satında alınabilir ama anladınız siz. 6. seviye bir çift elli kılıcın maksimum satış fiyatından satılması kaçınılmazdır. O da yüzbin küsür dinar ediyor. Fakat hiçbir şehirde o kadar para olduğunu görmedim hep tamamlamak için pahalı silahları,atları ve yiyecek almak zorundaydım. Benimde daha yeni öğrendiğim bir taktiği sizinle paylaşacağım. Yakın zamanda gelen güncellemeyle aile üyelerinin yeri sanırım klanınız 2.seviye olduğu zaman ragados tarafından söyleniyor ve böylece önce ağabeyiniz daha sonra 2 kardeşiniz klanınıza katılıyor. Şimdi napıyoruz. İlk etapta 3 tane maksimum fiyattan satılabilecek silah üretiyoruz. Sonra klan sekmesinden birlik oluştur kısmına gelip kardeşimizi bir birliğin başına atıyoruz varsa kendi üstünüzde 5-10 kaliteli birim verin rahat rahat gezsin. Bu ürettiğimiz pahalı silahları kardeşimizle konuşup ona hediye ediyoruz. Bunu tıpkı diğer lordlarla ticaret yapar gibi yapıyoruz ama hediye edicez bişey istemicez karşılığında. Günlük 30-50-60k para geliyor , çünkü kardeşiniz o kılıçları çok iyi kara satıyor ve uzun süre gidiyor zannediyorum bi 10 gün felan çok büyük gelir sağlıyor. Gelirin azalmasını beklerken silah üretme faaliyetlerinize tam gaz devam edip stoklayın kardeşinizle karşılaştıkça veya bir krallığa üye iseniz ordu kurup kardeşinizi çağırıp silahları verip yollayada bilirsiniz. Diğer kardeşleriniz büyüdüğünde aynılarını onlarlada yapın. Ha yollaşlarla bunu yapamazsınız yalnızca aile üyeleri ile yapılabiliyor.

Bilgi için teşekkürler. ? Ben de geçen demircilik olayını denemek için yeni kayıt açtım, herşey iyi güzel gidiyordu sonra kaliteli silahlar yapmaya başladım ve çoğu elimde kaldı ? Dediğin gibi biraz para biraz başka ekipman karşılığı işi çözmeye çalışıyordum ama pek de verimli bir ticaret olmuyor öyle.

Last edited:
Bilgi için teşekkürler. ? Bende geçen demircilik olayını denemek için yeni kayıt açtım, herşey iyi güzel gidiyordu sonra kaliteli silahlar yapmaya başladım ve çoğu elimde kaldı ? Dediğin gibi biraz para biraz başka ekipman karşılığı işi çözmeye çalışıyordum ama pek de verimli bir ticaret olmuyor öyle.
Rica ederim

Ben 1 Demir ve 1 Kömür harcayarak 20-30k değerinde cirit üretiyordum, böylece hem ham madde bulması daha kolay oluyordu hem de şehirlerden üstüne eşya almak zorunda kalmıyordum. Aile üyesine hediye etmeyi de yanlışlıkla öğrendim, başkasının ordusuna katılmış lordlar ile tek tek konuşup ilişki ve cazibe arttırmak için hediye veriyordum, farkında olmadan kardeşime de hediye verdim hatta farkettikten sonra bi' "tüh bee" dedim içimden :smile: Ta kii günlük gelen geliri görene kadar :smile:

Not: Karakterin seviye atlaması için kaliteli çift elli silahlarda üretmiştim.

demircilikte iyi çelik üretimi yerine diğer seçeneği seçtim. şimdi iyi çelik lazım nerden temin edebilirim?
silah alıp patlat demeyin lütfen +10k silahlardan çıkıyor. yetenek sıfırlama var mı?

demircilikte iyi çelik üretimi yerine diğer seçeneği seçtim. şimdi iyi çelik lazım nerden temin edebilirim?
silah alıp patlat demeyin lütfen +10k silahlardan çıkıyor. yetenek sıfırlama var mı?
Eritme dışında benim bildiğim çıkmıyor. Yetenek sıfırlama oyunun kendi özelliği olarak yok ama developer console modu ile sıfırlanabiliyor.

deniyeceğim bunu, 100kya satılabilen bi cirit yapıp 30kya satıp da saçma salak eşyalarla envanteri doldurmayı hiç sevmiyorum
Ben bu yüzden 21 k eden ciritten yapıp satıyorum her şehirde en fazla 100 k eden silahları sadece ya kendim kullanmak için yada 4 5 tane yapıp kale karşılığı lordla takas için kullanıyorum

Hemen deniyeceğim bunu, 100kya satılabilen bi cirit yapıp 30kya satıp da saçma salak eşyalarla envanteri doldurmayı hiç sevmiyorum.
Güzel bir taktik keşfettim. 100k lık cirit çok basit bir şekilde yapılıyor. Onu yapıp şehirde satıyorum, şehrin parasının yetmediği kadarına da kaliteli silah alıyorum, sonra onları eritip tekrar silah yapıp satıyorum. Hem bol malzeme açılıyor, hem bir sürü kaliteli demir, çelik vs. birikiyor, hem tp kasıyorum hemde bol bol para kazanıyorum :smile:

Kardeşlerine ya da diğer yoldaşlarına öğret demirciliği. Çok uzun süren bir şey değil. Birkaç tane cirit da ya bir tane çift elli kılıç yaptırınca 20 seviye birden atlayabiliyorlar demircilikte. Ben şahsen maden işlerini diğerlerine, yapım perklerini de kendime ayırmıştım

Kardeşlerine ya da diğer yoldaşlarına öğret demirciliği. Çok uzun süren bir şey değil. Birkaç tane cirit da ya bir tane çift elli kılıç yaptırınca 20 seviye birden atlayabiliyorlar demircilikte. Ben şahsen maden işlerini diğerlerine, yapım perklerini de kendime ayırmıştım
Onlara nasıl yaptırıyoruz

Onlara nasıl yaptırıyoruz
Demirciliğe girdiğinde sol altta resmin olur. Ona tıklayınca partinde bulunan diğer aile-yoldaşlarının resimleri gelir. Onlara tıklayınca onları seçmiş ve onlara yaptırmış oluyor. Ama yapacağın silahı değiştirice tekrar sana resetleniyor o yüzden tekrar tıklayıp seçmek istediğin kişiyi seçmen gerekiyor

Demirciliğe girdiğinde sol altta resmin olur. Ona tıklayınca partinde bulunan diğer aile-yoldaşlarının resimleri gelir. Onlara tıklayınca onları seçmiş ve onlara yaptırmış oluyor. Ama yapacağın silahı değiştirice tekrar sana resetleniyor o yüzden tekrar tıklayıp seçmek istediğin kişiyi seçmen gerekiyor
Aa bilmiyordum eyvallah

Ben de 400k kastım hemde savaşmadan ya da demircilik yapmadan şasljf
Bug sayesinde :grin:

10:10 dakikadan sonra izleyin.

Tabii ben bugün gelen güncelleme ile denemedim, düzeltilmiş de olabilir.

O iş nasıl oluyor? yoldaşlar demircilik yapabiliyor mu?

O iş nasıl oluyor? yoldaşlar demircilik yapabiliyor mu?

Tam da şu şekilde yapılabiliyor.

Back
Top Bottom