Users who are viewing this thread

Kpeals

Recruit
Arkadaslar bannerlord çıkmadan önce dehşet beklentiler içindeydik ama tabiki bu oyunu çok sevdiğimiz ve 8 yıl bekletildiğimiz içindi ama 8 yıla rağmen aşılamamış olan sorun bence, oyun biyerden sonra çok kolay oluşu hiç bir prüz çıkmayışı. Örneğin paranız var ordu kapasiteniz 170 lere çıkmış artık karşınıza 500 kişiliyle gezen bir krallık çıkmadığı sürece hiç bir derdimiz kalmıyor.
Açıkçası 8 yılın ardından benimde beklentilerim vardı ve en çok da oyunun devamlılığı için kendi fikrim mesela saveimiz 40 saat 45 saat olduktan sonra moğollara benzer bi topluluk gelse dehşet kalabalık ve güçlü şekilde bizi bi terletse canımızı sıksa panik yaptırsa bütün köyleri yağmalasa vs. Diğer krallıklar geçici ittifak teklifi yollasa Hayal edin tam paramız olmuş krallığımız var her şey güzel diğer klanları krallıkları yutuyoruz paramız 1m işte tam bu noktadan sonra olay gidip sadece kale feth etmeye dönüyor tam o andan sonra istilalar başlasa kervanların önü kesilse ekonomimiz içeriye göçse mükemmel bir kaos olur ve oyuna deli heyecan katar aynı şekilde viking istikası mesela her dünya için ayrı istilalar olabilir kuzeyden bianda borular ötse gemiler yanaşsa 4 krallık sancakları yanyana bu istilaya karşı ortak savaşıyosunuz bannerlord kesinlikle atmosferiyle çok etkileyici bir oyun ve bence oyuna dehşet bir atmosfer katardı o sancakların yanyana dalgalanıp istilacı barbar kavimlere karşı savaşmak.
Oyuna aynı şekilde yayılan hastalıklarla veya kuraklık, kıtlık gibi şeylerle de renk katılabilir. Açıkçası oyunu oynarken beni şimdi ne bekliyor diye biraz endişelenmeliyim. Düşünün mesela bir veba salgını çıkıyor bir şehirde size haber gelmiş direk valinizle konuşuyosunuz kervanların bu şehre gitmemesi hakkında gelen kervanları veya oraya uğramış kervanların şehre alınmamasını istiyosunuz ama pat ekonominiz şehir geliriniz açık veriyor. Diğer senaryoyu düşünelim ekonomim batmasın diye kervanlara devam dedik diyelim bu sefer de şehrin refahı milis sayısı besin her şeyi azalıyor yani oyun ileride bizi kral gibi hissettiricek zor seçimler vermemizi sağlamalı aklıma geldikçe ekliycem şimdilik bu kadar.

Walla çok güzel yazmışsın.Bir yerden sonra oyun çok kolaylaşıyor ve her savede haritanın yarısını almış olarak buluyorum kendimi.Sıktı artık biraz ara verme vakti geldi.Güncelleme takip edecem sadece.

aynen biraz ara verip şöyle takip etmek lazım ben çok savaşıp kale almadım ama parayla heryeri aldım bugluydu bir dinara her yeri alıyorsun alınca sıkıldım :grin:d

Walla çok güzel yazmışsın.Bir yerden sonra oyun çok kolaylaşıyor ve her savede haritanın yarısını almış olarak buluyorum kendimi.Sıktı artık biraz ara verme vakti geldi.Güncelleme takip edecem sadece.
Teşekkür ederim ayrıca can sıkıcı noktalarından biri 2 krallık 1 krallığa savaşırken bazı krallıklar orantısız güçleniyor bir bakıyosun haritanın hepsinde 2 krallık kalmış bide biz krallıklar mesela zor durumda kalınca yanına başka krallıkları çekmeli daha dengeli olmalı cidden bir savein 250 300 saat olma potansiyeli var ama bayıyor 50den sonra

Oyunu kolay oynadım. Zorluk seviyesi artınca ne oluyor bilmiyorum. Eğer zorluk seviyesi artsa bile, belirli bir süreden sonra yenilmez bir adama dönüyorsak bence o dereceleri zorlaştırmaları gerekiyor. Belirttiğim gibi eski oyun Warband modsuz 30 saat zar zor oynamışımdır. Hatta modsuz hiç bir zaman oyunu bitirmedim.

Bir ara ben de oyunlara modsuz oynayayım diye bakıyordum. Bethesda oyunları unofficial güncelleme modları ile bu olayı bende kırdı. O zamanlardan beri modlu oyun oynuyorum. Ama oynamayanlar için de oyunun tekrar binmeyen, uzun saatler sıkmayan bir hale gelmesi lazım. Strateji ve şehir, karakter geliştirmeli indie oyunlar kadar keyif vermeli diye düşünüyorum. Sandbox olmasına rağmen modsuz çok çabuk içeriği biten bir oyun ne yazık ki.

Oyunu kolay oynadım. Zorluk seviyesi artınca ne oluyor bilmiyorum. Eğer zorluk seviyesi artsa bile, belirli bir süreden sonra yenilmez bir adama dönüyorsak bence o dereceleri zorlaştırmaları gerekiyor. Belirttiğim gibi eski oyun Warband modsuz 30 saat zar zor oynamışımdır. Hatta modsuz hiç bir zaman oyunu bitirmedim.

Bir ara ben de oyunlara modsuz oynayayım diye bakıyordum. Bethesda oyunları unofficial güncelleme modları ile bu olayı bende kırdı. O zamanlardan beri modlu oyun oynuyorum. Ama oynamayanlar için de oyunun tekrar binmeyen, uzun saatler sıkmayan bir hale gelmesi lazım. Strateji ve şehir, karakter geliştirmeli indie oyunlar kadar keyif vermeli diye düşünüyorum. Sandbox olmasına rağmen modsuz çok çabuk içeriği biten bir oyun ne yazık ki.
Zorluktan kasıt da tek yemek olmamalı bence.AI gelişmeli zorluk artınca.Ne bileyim köylülerle ordu kurmamalı diğer krallıklar.Arkadaşın dediği gibi beklenmeyen olaylar olmalı.

Bannerlord 60 dolarlık bir yapımsa artık içeriğini zenginleşmesi için modlara ihtiyaç duymamalı yada daha uzun süreler oynatmak modlara karşı değilim buarada ama demek istediğim oyun modlar üzerinden yürümemeli

[QUOTE = "Kpeals, gönderi: 9371516, üye: 550284"]
Bannerlord 60 dolarlık bir yapımsa artık içeriğini zenginleşmesi için modlara ihtiyaç duymamalı yada daha uzun süreler oynatmak modlara karşı değilim buarada ama demek istediğim oyun modlar üzerinden yürümemeli
[/QUOTE]

çok haklısın kral umarım bu konu hakkında taleworlds çalışma yapar ve bu işi modculara bırakmaz

Back
Top Bottom