Netflix's The Witcher

Users who are viewing this thread

Cioss Julius U.X. said:
https://www.pcgamer.com/this-triss-merigold-cosplay-looks-like-a-painting/

Bi buna bak bir de koskoca Netflixin yaptığına bak.
netflix: gidem zenci triss yapam, afrikalı elf yapam,  bulduğum en iğrenç kadını yennefer seçem, koca evrenin azına sıçam başka ne boka yararım ki ben.

Witcher dizisinde Geralt'ın çocukluğunu Tristan Ruggeri canlandıracak.
cropped-EAzPk7wX4AAJm_3.jpg

1. Bölüm - İsmi bilinmiyor
"Ehvenişer" kısa hikayesi
2. Bölüm - Dört İşaret
"Dünyanın Ucunda" kısa hikayesi
3. Bölüm - Dolunay
"Striga" kısa hikayesi
4. Bölüm - Balolar, Piçler ve Definler
"Bedel Meselesi" kısa hikayesi
5. Bölüm - İsmi bilinmiyor
"Son Dilek" kısa hikayesi
6. Bölüm - Ender Türler
"Olasılıkların Sınırı" kısa hikayesi
7. Bölüm - Bir Düşüş/Sonbahar Öncesi
Kısa hikaye bilinmiyor
8. Bölüm - Daha Fazlası
"Daha Fazlası" kısa hikayesi

Kısa hikayeler bunlar. Yani dizinin ilk sezonunda Essi Daven, Nenneke Ana, Dudu, Nivellen gibi karakterleri göremeyeceğiz.

İlk bölümde Blaviken kasabasına giden Geralt, Renfri ve tayfasıyla karşılaşacak ve hepsini öldürecek. Halk tarafından katil olarak görülüp taşlanacak. Blaviken Kasabı olarak nam salacak.

İkinci bölümde Dandelionla birlikte maceraya çıkacaklar.

Üçüncü bölümde Kral Foltest'i göreceğiz. Geralt, Foltest'in kızı Adda'yı striga lanetinden kurtaracak.

Dördüncü bölümde Cintra Sarayı ve Kraliçe Calanthe'nin verdiği ziyafet gösterilecek.

Beşinci bölümde Geralt ve Yennefer'in tanıştığı sahneyi izleyeceğiz.

Altıncı bölümde Geralt ve Yennefer'in de dahil olduğu bir kafileyle birlikte çıkılan ejderha avı anlatılacak.

Yedinci bölümün kısa hikayesi bilinmiyor ama Kader Kılıcı kitabındaki Nilfgaard'ın yaptığı Cintra katliamı işlenecektir.

Sekizinci bölümde, yine Kader Kılıcı kitabında okuduğumuz Ciri ile Geralt'ın kavuşmasını izleyeceğiz.

7. Bölüm en iyi bölüm olurdu da nilfgaard armorları çöp. Bu arada 7. Bölüme tahmin yaptıysan yapmana gerek yok. O kesin. Çünkü son bölüme yazdığın bu sezon kesinse onun için 7. Bölümde yaşanacaklar da net.

2 bölüm bitirdim. Lore bilen arkadaşlar. Özellikle kitapları okuyanlar diyeyim. Kafanızın içinde yarattığınız betimlemeler hayat buluyo. Yani "ben bunu böyle hayal ettiydim aynısı yapmış adamlar" diyorsunuz. Oyun oynayanlar için ise Henry baya iyi yapmış Geralt'ı. Ufak ayrıntılara dikkat edin. "Comen Roach" "Hmmm" falan örnek olsun. İzlerken anlarsınız :grin:. Bu arada Ciri keşke daha küçük olsaymış. Demek ki bu dizi çok hızlı ilerleyecek. Çünkü dizideki olduğu zamana göre büyük duruyor. Bakalım.

4 bölüm izledim. Şimdiye kadar beklentilerimi karşıladı. Bir kaç bayağılık ve senaryo hatası dışında iyi gidiyor.
Yennefer suratsız tipini iyi oynarken suratı normale dönünce sırıtmaya başladı.

Ya bu ne saçma bir bölüm. Kitaptan koptular last wishte. Yeni hiç sevmem ama Yen seven kişilere üzülüyorum şuan. Şuna ok olan Yen fanı varsa çoğunluk psikolojisinden dolayı Yen diyodur. 1 gr bir şey anladığını sanmıyorum. Yani kitapta Triss'i suçlayanlar varsa şuan kitap Triss'i dizi Yen'i yanında melek oldu (ki zaten melekti). Geralt neyine aşık oldu onu bile anlamadım. 1 gr iyiliğini görmedi. Tek iyilik Geralt'ın "arkadaşı" ki sürekli rahatsız olduğu biri ile ne ara arkadaş olacak kadar ilişki kurdu belli değil.

Gelelim timelinea. Dizi acayip hızlı ilerliyor. Zaman kavramı sıfır. Bir eski olayları bir yeni olayları anlatıyorlar. Dizinin başında anlatılan Geralt ve Yen, Ciri'nin yaşadığı olaylardan önce geçiyor. Şuan zaman olarak ileride giden tek şey var o da Ciri. Ki dizinin asıl zamanı o kısım. Geralt ve Yen hikayeleri eski. Ayrıca 4. bölümdeki Geralt ise timejump atladığı ancak yine Ciri'ninkinden geçmişi anlatıyor. Ve bunu yıl göstermeyerek yaptıkları için kafa karışıklığı yaratabilir. Dikkat edersiniz izlerken ben uyarayım. Dizi kitabı falan takip etmiyor. Kafalarına göre senaryo çizmişler. Olayların %55i kitaba göre işliyorsa geri kalanı kafalarına göre işliyor.
Kalitesi çabuk düştü dizinin. Yazık oldu cidden.

Ya Triss bile daha çok romantik an yaşadı. Bu ne saçmaydı ya :grin:

Ya ben sadece ilk kitabı okumuştum orada da hikayelerde atlama yapılıyordu, dizi de blavikien kasabı olma hikayesi çok önce o okey, ama strigayı öldürdüğünde yenneferla çok önceden tanışmış olmaları lazım striga onu yaraladığı zaman rahibe onu tapınakta iyileştirirken yennefer uğrarsa diye bir mücevher bırakıyor. Öte yandan 4. bölümde emhyr daha ciri'nin annesiyle evlenmek üzere gelecek ama aynı bölüm içinde cirinin 15 yaşlarındaki halini eflerle buluşması vs anlatılyor keşke böyle yapmasalardı da düzgün kronolojik verselerdi hikayeyi. Ayrıca zenci elf olması çok uyuz etti beni, elfleri afrika kabilesi gibi göstermişler insan LOTR da ki gibi yapar bari, yennefer ve triss inanılmaz çirkin. Tonla güzel ünlü ve ünlü olmayan insan varken bu 2 tane çirkin yeteneksiz kadını nereden bulmuşlar ya. 

Roffron said:
(ki zaten melekti).
Oh boi. :ohdear:

Bence zaman kısmında insanları zorlayacak çok bir şey yok. Kitapaları okumuş insanlar bir sorun çekmiyor. Ne kitabı okumuş ne oyunu oynamış insanlar da sorun çekmiyor. Sadece oyunu oynayan insanlar sıkıntıda benim gördüğüm. Çünkü çok daha çizgisel bi anlatım bekliyolardı. Bildikleri şeyler var ama hepsi karışmış durumda şu an.

Yok ya bu dizi çöpe dönecek. 4. bölüm son güzel bölümmüş. Sonra saçmalayarak bitiyor. Hele o final sahnesi ne kötüydü ya.

Kardeşim Ciri ile Geralt'ı tanıştırmıyorsun. Ciri'yi ormanın içine doğru koşturuyorsun. Sonra Ciri biraz koşup U çekiyor ileriden geliyor o sırada Geralt geliyor. Tanımadığı adama koşa koşa "aa bu Geralt hemen gideyim" diye sarılıyor.
92fbfe89ae5f6d91a23906f34daaa610.png

Birader kafanız mı güzel? Niye bu kadar kesip atıyorsunuz olayları? Şu 2002 dizisindeki duygunun %1ini hissettirmedi https://youtu.be/ECMvT9DKksY?t=2510  (42. dk ).
Boş boş Yen izletiyorsun bari sezonu hızlı bitereceksen Yen sahnelerinden kısıp Ciri ve Geralt'a ayırsaydınız. Bu dizinin adı The Sorceress mı? Kitabı base alıyoruz diyip bunu yapmak hakaret resmen. Henry reise Geralt gidiyor. Birde Ciri iyi gidiyor her ne kadar hikaye için yaşı büyük olsa da.

Diziye puan vereyim. İlk 4 bölüm 9/10. Geri kalan 4,5/10. Cast 2/10 (O 2nin birisi Geralt diğeri Ciri)

Back
Top Bottom