Netflix's The Witcher

Users who are viewing this thread

Yennefer çöp, oyunda ve kitap tasvirinde ilik gibi olan hatun diye çirkin bir latin amerikalı bulmuşlar. Henry'in saçı teaser da taktığı peruktan daha iyi  ama kesinlikle gri kirli sakala ve yara izlerine ihtiyacı var. Aslında bence bu rolün adamı Mads Mikkelsen olmalıydı ama mal netflix baby face adam seçmiş, bu yetmezmiş gibi koca witcher'a vere vere bir tane bastard kılıç vermişler, ulan iki kılıç vermediniz bari verdiğiniz kılıç long sword olaydı. Zırh desen diriliş ertuğrul kalitesinde belli ki paranın hepsini Henry'e vermişler. Çok yüksek potansiyele sahip bir hikayenin ağzına sıçtın netflix, yayımda yapımda emeği geçen herkesin kalıbına tüküreyim.

Miriliş ertuğrulumuza laf ettiğin kısmı görmezden gelirsek katılmamak elde değil, özellikle Yennefer tam bir hayal kırıklığı. Bir kaç LGBT'li aktivist de koysaymışlar diziye.  :lol:

Madalyonu 3 boyutlu yapabilirlermiş. Sikke gibi yapmaları pek iyi olmamış ama sıkıntı değil. Kitapta Geralt çelik kılıcı çoğunlukla Roach'a takılı olan heybelerde taşıyor, çok az gördük iki kılıç gezdiğini. Yennefer güzel değil. Çöp. Dizide #TeamTriss deriz artık n'apalım.

Yennefer hariç beğendim ben, umutlarım hala yerinde.

LWCO
Bu arada kimse yazmamış ben yazayım. Dizinin sembolü buymuş sanırım. Kırlangıç, "Zirael" yani Ciri'yi temsil ediyor, Obsidyen yıldız Yennefer'i, Kurt ise Geralt'ı.

Henry Cavill bayağı olmuş. O ilk fiyasko çekimden sonra güzel toparlamışlar. Ben de yenneferin olmadığını düşünüyorum ama umarım oyunculuğuyla laflarımızı yedirir.

Comic Con'a 19 gün kaldı. Trailer yolda..

Geralt olmuş baya cidden. Resimler...
https://www.reddit.com/r/witcher/comments/c7t5gm/henry_cavill_up_close_as_geralt_of_rivia/?st=jxld5qxy&sh=58eeb0c7
https://www.reddit.com/r/witcher/comments/c7syjf/first_official_look_of_the_new_tv_series_from/?st=jxld5s56&sh=26f98445
https://www.reddit.com/r/witcher/comments/c7v9rq/okay_the_new_photos_were_great_just_one_small/?st=jxld5t4h&sh=dd9032d4  :lol:

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/c7t7ng/screenshot_of_henry_cavills_instagram_feed/?st=jxld839n&sh=25ae05eb Yen ve Zireael

Kendi yorumum. Yen cidden çöp. Yen sevmeyen biri olarak bile gözüme bu kadar kötü geliyor.. Hiç uygun bir cast olmamış. Geralt Ciri ne güzel oturmuş. Ciri daha ufak gözükebilirdi. Ciri'nin elf gibi durması da güzel çünkü elven blood akıyor kanında.. Tam oturmuş ama işte Yen kötü. Neyse güzel olsa da beğenmeyecektim en azından yalnız kalmayacağım :grin:

Yalnız internette tarihte(tabi The Witcher tam bir fantazi ama) sırta kılıç asmak yok diye o kadar çok video var ki filmleri ve dizileri bile etkilemeye başlamış. Kılıcın kılıfının yarısından fazlası açıkta.

Yen hakikaten çok kötü duruyor. İyi oyunculukla unutulabilecek bir ayrıntı bence yine de.

Yahu bizde biliyoruz gerçek hayatta sırtta kılıç taşınmadığını, ama gerçek hayatta nekkerler ve garkolanlar da yok anlatabildim mi ? Bu diziyi izleyen kitlenin %80'i kitapları okumamış sadece oyunları oynamış kitle olacak, herkesin aklında ki geralt sırtında 2 kılıç taşıyan çirkin ama karizmatik bir adam. Göz var izan var hangisi daha karizmatik ? Bir tane bastard sword mu 2 tane long sword mu ? O kadar para harcıyorsunuz prodüksiyon ekibi şöyle bir şey tasarlayamıyor mu ?

Bence sırtta taşıması karizmatikden çok komik duruyor. Kılıcı kınına soktuğu tüm anlarda kameranın onun açısında olmaması gerekiyor. Epey sorunlu bi durum. :lol:

Turkish Cavalry said:
Yahu bizde biliyoruz gerçek hayatta sırtta kılıç taşınmadığını, ama gerçek hayatta nekkerler ve garkolanlar da yok anlatabildim mi ? Bu diziyi izleyen kitlenin %80'i kitapları okumamış sadece oyunları oynamış kitle olacak, herkesin aklında ki geralt sırtında 2 kılıç taşıyan çirkin ama karizmatik bir adam. Göz var izan var hangisi daha karizmatik ? Bir tane bastard sword mu 2 tane long sword mu ? O kadar para harcıyorsunuz prodüksiyon ekibi şöyle bir şey tasarlayamıyor mu ?

Bjorn The Hound said:
Yalnız internette tarihte(tabi The Witcher tam bir fantazi ama) sırta kılıç asmak yok diye o kadar çok video var ki filmleri ve dizileri bile etkilemeye başlamış. Kılıcın kılıfının yarısından fazlası açıkta.

Yen hakikaten çok kötü duruyor. İyi oyunculukla unutulabilecek bir ayrıntı bence yine de.

Ve ayrıca, postta olan durumu ifade etmek dışında sırtta kılıç olmalı mı olmamalı mı diye zerre bir görüş belirtmedim. Video da güzeldi, bir kaç ay önce izlemiştim.

Geraltın kılıcı daha iyi duruyor, yaratıklar iyi duruyor, geraltın iksir etkisindeki hali güzel olmuş. Ben şahsen yennefer ve ciriyi hiç beğenmedim, savaş sahneleri vs çok sönük olacak. Belli ki bütçe düşük, güzel canavar dövüşleri izlesek bari. Görüntülerde bir kalitesizlik var ama tam söyleyemiyorum, sanırım kurgu ve prodüksiyon da eksik, bu fragman gram heycanlandırmadı beni.

Ciri bence güzel olmuş. Biraz daha küçük olaymış tam olacakmış çünkü Lara Dorren'in soyundan geldiğini öğrenecek. Başında öğrenmeyecek. Önce güçlerini farkedecek sanırım sonra da soyunu öğrenecek. İlk sezona yayacaklar bunu galiba. Mor gözler iyiydi. Ah Daenerysde de olsaydı. Got leş gibi bitti zaten o gözler olsa da bir şey değişmeyecek :sad:.. Neyse konumuza dönelim. Cast konusunda leşler. Ciri ama iyi.. Henry yine kitapları falan okumuş oyunları da oynamış. O yüzden karakterini biliyo. Diğerleri biliyo mu bilmiyorum.. Cirinin babası tahta geçtikten sonraki ilk north savaşını gösteriyolar. Bu da 1260lar olması lazım. Ya da 2. Northern war gösterilecek. Ama sanırım 1.si. Eğer 2.si ise ciri daha büyük dururdu ve güçleri konusunda biraz daha tecrübeli olurdu. Ya 1260ların başı ya da sonu. Ben başı diyorum.. Bu bilgi verildi mi bilmiyorum.

Belki tutularsa yeni sezona daha çok bütçe koyarlar. Daha güzel sahneler çekilir. Sonuçta GoT da yüksek bütçe ile başlamadı. Yaşanan olaylar ve diyalog önemli şimdilik.. Geralt sürekli yaratık peşinde koşmasın. Arada brothela gitsin falan :razz:.. 10 üzerinden 6,5 luk duruyo dizi bakalım..

Roffron said:
Cirinin babası tahta geçtikten sonraki ilk north savaşını gösteriyolar. Bu da 1260lar olması lazım. Ya da 2. Northern war gösterilecek. Ama sanırım 1.si. Eğer 2.si ise ciri daha büyük dururdu ve güçleri konusunda biraz daha tecrübeli olurdu.
Trailerdeki savaş ikinci kuzey savaşı.
Birinci savaşta bütün Kuzey Krallıkları birleşmişti ve büyücülerin On Dörtler Tepesi'ne çıkmasıyla savaşı Nilfgaard kaybetmişti. Trailerde görülen ikinci savaş. Nilfgaard ordusu Cintra'ya tüm gücüyle saldırarak Eist Tuirseach'ı savaş meydanında öldürüyor. Calanthe intihar ediyor ve Ciri önce Druidlerin eline sonra Geralt'a geliyor. Ki hikayede bir boşluk var. İkinci savaştan önce Geralt'la tanışması lazım. Dryad ormanına girmesi, Geralt'ın onu fareçuval'a emanet ederek kaderinden kaçması vs. Yani muhtemelen savaş sahnesi en son bölümlerde olur.

Ayrıca Ciri'nin babası tahta geçmiyor. Orada biraz karıştırmışsın. :smile:

The White Wolf said:
Roffron said:
Cirinin babası tahta geçtikten sonraki ilk north savaşını gösteriyolar. Bu da 1260lar olması lazım. Ya da 2. Northern war gösterilecek. Ama sanırım 1.si. Eğer 2.si ise ciri daha büyük dururdu ve güçleri konusunda biraz daha tecrübeli olurdu.
Trailerdeki savaş ikinci kuzey savaşı.
Birinci savaşta bütün Kuzey Krallıkları birleşmişti ve büyücülerin On Dörtler Tepesi'ne çıkmasıyla savaşı Nilfgaard kaybetmişti. Trailerde görülen ikinci savaş. Nilfgaard ordusu Cintra'ya tüm gücüyle saldırarak Eist Tuirseach'ı savaş meydanında öldürüyor. Calanthe intihar ediyor ve Ciri önce Druidlerin eline sonra Geralt'a geliyor. Ki hikayede bir boşluk var. İkinci savaştan önce Geralt'la tanışması lazım. Dryad ormanına girmesi, Geralt'ın onu fareçuval'a emanet ederek kaderinden kaçması vs. Yani muhtemelen savaş sahnesi en son bölümlerde olur.

Ayrıca Ciri'nin babası tahta geçmiyor. Orada biraz karıştırmışsın. :smile:
Tekrar baktım da 1257de geçmiş adam başa. Benim ikinci savaş deme olayım Ciri daha ne olduğunun farkında olmamasından dolayı. Ayrıca ufak duruyor 2. savaş için. Ciri ile Geralt'ın tanışması çok çok önce. Orada Geralt'ı biliyor Ciri trailerda. Yine de onu bul diyor işte. Boşluk yok..

Back
Top Bottom