Netflix's The Witcher

Users who are viewing this thread

Hikaye büyük olayların etrafında şekillenirse(ki bana öyle geliyor) kotaramazlar gibi. Wild Hunt filan karıştırmadan, ''Geralt'ın maceraları'' tadında bi şey yapsalar çogzel olurmuş aslında. Kitapları bulam da okuyam ben o zaman.

Zuhal said:
Hikaye büyük olayların etrafında şekillenirse(ki bana öyle geliyor) kotaramazlar gibi. Wild Hunt filan karıştırmadan, ''Geralt'ın maceraları'' tadında bi şey yapsalar çogzel olurmuş aslında. Kitapları bulam da okuyam ben o zaman.

zaten oyunlardan değil kitaplardan esinlendiği için oyundan bilinen konular işlenmeyecek. kitapların henüz ilkini okudum, ilk kitap tam olarak "geralt'ın maceraları" şeklinde ilerliyor. diğer kitaplar daha bir roman serisi havasında geçiyor diye duydum ama. dizi nasıl işler göreceğiz.

Şu 2002'deki serinin hikayesini yapsınlar işte. Böyle başlasın. İlk Witcher oluşu ve ilk Ciri ile tanışması. Aralarında oluşan bağın güçlenmesi falan çok güzeldi. İlk Yennefer ile tanışma vs. İlk golden dragon. :smile: Tekrar mı izlesem acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=GZlIMnIe9e0&list=PLCqqhiBn-OnYtvyKrX6u_hKipjFtxE-B4

Edit: Son bölümün sonunda bir sahne vardı. Witcher 3'te Geralt Ciri'yi bulunca bir geçmişe gidiyordu. Orada koşuyolardı birbirlerine. O sahne bu dizideki sahneye gönderme işte. :grin:
Edit 2: Tekrar baktım o sahneye. Ciri "You've found me! I knew it! Always I knew it!" diyor. Duygulandım şimdi. :sad:

kenterte ? said:
Zuhal said:

zaten oyunlardan değil kitaplardan esinlendiği için oyundan bilinen konular işlenmeyecek. kitapların henüz ilkini okudum, ilk kitap tam olarak "geralt'ın maceraları" şeklinde ilerliyor. diğer kitaplar daha bir roman serisi havasında geçiyor diye duydum ama. dizi nasıl işler göreceğiz.
İlk kitabın henüz yarısındayım ama pek beğendiğim söylenemez. Aslında beklentimin altında kaldığını itiraf edebilirim. Ben ana olay üzerine kurulu bir serüven bekliyordum. Yani en azından oyundaki gibi bir kurgu olmasını. Ama Geralt'ın oradan oraya gidip canavar avlama maceraları pek ilgimi çekmedi maalesef. Oyunun senaryosunu daha iyi buldum.

Oyununun hikayesini daha bitirebilmiş değilim ama oyununun efsane ötesi bir hikayesi var,dizisinin de efsane olacağı kanaatindeyim bekleyip göreceğiz.

Wuuthrad said:
İkinci kitabı okumuş olanlara bir sorum olacak:
Yennefer Kış Kraliçesi mi, yoksa benzetme mi yapılmış? Bu kafamı çok karıştırdı.
Aedd diye bi şehirdeler demi? O bi hikaye. Winter queen wild hunttan sanırım. Elf. Şehrin adı o hikayeden geliyor işte. Yen ile alakası yok. Sen Istredd'in olduğu bölümdesin o zaman? Oyunda Yen'i niye seçmemek gerektiğinin anlatıldığı yer.

Roffron said:
Wuuthrad said:
İkinci kitabı okumuş olanlara bir sorum olacak:
Yennefer Kış Kraliçesi mi, yoksa benzetme mi yapılmış? Bu kafamı çok karıştırdı.
Aedd diye bi şehirdeler demi? O bi hikaye. Winter queen wild hunttan sanırım. Elf. Şehrin adı o hikayeden geliyor işte. Yen ile alakası yok. Sen Istredd'in olduğu bölümdesin o zaman? Oyunda Yen'i niye seçmemek gerektiğinin anlatıldığı yer.
Evet aynen, oradaydım. Yennefer bir kerkenez göndererek ikisini de terk etti. Hani, Yennefer'in "her yıl benim kızağıma bir kızak bağlanır" demesi, gerçekten de Yennefer'in büyüsüne kapılmış insanların olması benim kafamı karıştırdı. Kerkenez'e, "Gerçek nedir?" diye sorulduğunda, "Gerçek bir buz parçası" demesinde beynim dondu. Aklımda, "Yennefer Kış Kraliçesi de, Istredd, dolaylı yoldan Geralt, ilk kitaptaki Yakışıklı Tacir, sonra yine ilk kitaptaki meyhanenin ortağı Elf, bunlar da sözde 'buz parçası'na denk gelip, Yennefer' in büyüsüne mi takıldı?" sorusu meydana geldi.

Peki Buz Kraliçesi değilse derdi ne abi bu Yennefer'in? Bir insan bu kadar yüzsüz olamaz. Geralt'ın karşısına oturmuş, Istredd'le sevişmesini utanmadan itiraf edip kendini haklı çıkarıyor. :grin: Madem durum bu, (Istredd'in söylediğine göre) Yennefer'in böyle çook arkadaşı var, neden Istredd veya Geralt O'ndan ayrılmıyor da, birbirlerini ortadan kaldırmaya çalışıyor? Bu soruyu kendime sorduğumda, "Acaba Yennefer Kış Kraliçesi de, onun büyüsü yüzünden ondan ayrılamıyorlar mı?" sorusu geliyor. Tekrar paradox. :grin:

Bir de, Geralt'ın bitkin düşmesi, sinirlerinin bozulması olayı falan var. Geralt insani özelliklerini geri mi kazanıyor?

@Wuuthrad

Yen'in tek derdi var o da çocuk sahibi olabilmek. Istredd'i bunun için tercih ediyor. İleride
bu durumu çözemiyorlar. Çocuk olmuyor. Geralt ise Ciri ile takılıyor. Sonra Yen Ciriyi sahipleniyor falan(kendi çocuğu gibi). Zaten aile figürü öyle oluşuyor. Ama Yen Geraltı falan sevmiyor. Zoraki sonradan olunan bir sevgi. Bide aldatan bir kadın. O yüzden halen Witcher 3'te kitabı okuyup Yen'i seçen adamın namusundan şüphe ederim. Tabi zevkine seçebilir. Ama "kitapta Geraltın aşkı Yen o yüzden #teamyen" diyen kitle cidden ala...

Roffron said:
@Wuuthrad

Yen'in tek derdi var o da çocuk sahibi olabilmek. Istredd'i bunun için tercih ediyor. İleride
bu durumu çözemiyorlar. Çocuk olmuyor. Geralt ise Ciri ile takılıyor. Sonra Yen Ciriyi sahipleniyor falan(kendi çocuğu gibi). Zaten aile figürü öyle oluşuyor. Ama Yen Geraltı falan sevmiyor. Zoraki sonradan olunan bir sevgi. Bide aldatan bir kadın. O yüzden halen Witcher 3'te kitabı okuyup Yen'i seçen adamın namusundan şüphe ederim. Tabi zevkine seçebilir. Ama "kitapta Geraltın aşkı Yen o yüzden #teamyen" diyen kitle cidden ala...
Kitabı henüz bitirmedim, üç ve dördüncü kitabı henüz okumadım, ama eğer söylediğin gibiyse durum vahim. Ama ben Yennefer'in doğru yolu bulacağına inanıyorum, hele bir çıksında şu diğer kitapların çevirisi, o zaman yanıldım mı, haklı mıyım görürüm. :grin:

Blood of Elves kitabında Triss ile başlıyor. Ama Triss kitaplarda main karakter değil aslında. Çok fazla şey öğrenemiyorsun onun hakkında. Oyunlarda daha çok ön planda. Ama Geralt ile olan olaylarını baya bi öğreniyorsun.

Back
Top Bottom