Mount & Blade: II Bannerlord umarım bu kadar değildir

Users who are viewing this thread

Edarin

Sergeant
Başlıkta söylemeye çalıştığım şey aslında şu: bana göre warband den sonra bannerlord a 8 yılda çok fazla şey eklenmemiş. Bundan dolayı bu oyuna bu haliyle mount and blade 2 değil de mount and blade warband extended edition gibi bir sey denmeliymis siye düşünüyorum. Tabii bu erken erişim sürümü olduğundan dolayı umarım mount and blade 2 bannerlord bu kadar değildir diyorum. Umarım nihai sürümle birlikte neden bu oyuna mount and blade 2 bannerlord dememiz gerektiğini anlarız.

Başlıkta söylemeye çalıştığım şey aslında şu: bana göre warband den sonra bannerlord a 8 yılda çok fazla şey eklenmemiş. Bundan dolayı bu oyuna bu haliyle mount and blade 2 değil de mount and blade warband extended edition gibi bir sey denmeliymis siye düşünüyorum. Tabii bu erken erişim sürümü olduğundan dolayı umarım mount and blade 2 bannerlord bu kadar değildir diyorum. Umarım nihai sürümle birlikte neden bu oyuna mount and blade 2 bannerlord dememiz gerektiğini anlarız.

Maalesef, kesinlikle katılıyorum; 8 yılın ardından sonra bu olmamalıydı...

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Bannerlord' un başarısı oyunun kalitesi gibi sebeplerden dolayı değil warband' ın başarısından dolayıdır.Umarım erken erişimden çıkmadan önce güzel eklemeler yapılıp buglardan arındırılır ve oyunu oynatmayan drop sorunu ortadan kaldırılır.

Oyunun 8.yıl önce duyurulması 8 yıldır yapıldığı anlamına gelmiyor. Kendi oyun motorlarını hazırlıyorlar. 2015-16 civarına kadar 20 kişilik bir ekiplerdi daha yeni 100 kişi oldular. İlk başlarda duyurulmasının nedeni yayıncı baskısı (paradox) ile çok hızlı tam dediğin gibi warbandin hafif gelişmini yapmaya başladılar hatta neredeyse yapıyorlardı sonra yayıncı ile anlaşmalarını sonlandırıp acele etmemeye karar verdiler çok daha geniş bir projeye başladılar oyun motoru dahil herşeye çalışarak sıfırdan başladılar gibi bir durum oluştu.

Oyunun 8.yıl önce duyurulması 8 yıldır yapıldığı anlamına gelmiyor. Kendi oyun motorlarını hazırlıyorlar. 2015-16 civarına kadar 20 kişilik bir ekiplerdi daha yeni 100 kişi oldular. İlk başlarda duyurulmasının nedeni yayıncı baskısı (paradox) ile çok hızlı tam dediğin gibi warbandin hafif gelişmini yapmaya başladılar hatta neredeyse yapıyorlardı sonra yayıncı ile anlaşmalarını sonlandırıp acele etmemeye karar verdiler çok daha geniş bir projeye başladılar oyun motoru dahil herşeye çalışarak sıfırdan başladılar gibi bir durum oluştu.
Ekiplerinin küçük ve tecrübesiz olduklarını biliyoruz ama yine de hayal kırıklığı... Umarım erken erişimde çok şey katarlar üstüne oyunun. Neden Türkiye'nin Rockstar'ı Taleworld ve gta sı da M&B olmasın.

E3 2017 horse archer gameplay videosunu tekrar izlerseniz o videodan şimdiki oyunun gram farkı yok hatta sancak olayları falan daha iyi o videoda tamam oyun şuan erken erişim ama geçen sürede sanki hiçbirşey eklenmemiş resmen oyun boş 5-10 tane görev var sürekli dönüyor gibi geliyor

Aynen hepinize katılıyorum lütfen taleworlds yetkileri bu yazıyı okusun ve oyunda çok daha fazla içerik olduğuyla alakalı bize ufak da olsa bir sinyal versinler

Hikaye ve içerik farklılığı yönünde çok eksiklik olduğunu gördüm şu ana kadarki tecrübemle, erken erişim denilen süreçte eğer ekleme yapılmaz ise hızlı yükseliş oyuncuların doyuma ulaşması ile durabilir.

Optimizasyon ve bugları hallettikleri zaman içeriklere geçicekler gibi görünüyor. Ama yol haritalarını kimse bilmediği için forumda böyle postlar açmamıza sebeb oluyorlar. Haklıyız da açmakta ama dikkate alınıyor mu bilmiyorum bana göre sadece ingilizce forumdaki postlara dönüyorlar gibi gözüküyor.

başlıkta yazılanları görünce ilk warbandın çıkış zamanları geldi aklıma. o zamanlardada yenilik yok vs deniyordu. şimdi ''warbandın başarısı oldu.'' aradan geçen sürede yaptıkları en önemli şey araba yarısı bile yapılabilecek bir motor oluşturdular bununla yapılacak modları bir düşünün. Şuan ki oyun buzdağının görünen yüzü az sabredin oyunun native versiyonu tam çıkınca tatmin etmese bile modlardan mest olucaz burda bundan adım gibi eminim. rez alın ben burda olurum yine.

Optimizasyon ve bugları hallettikleri zaman içeriklere geçicekler gibi görünüyor. Ama yol haritalarını kimse bilmediği için forumda böyle postlar açmamıza sebeb oluyorlar. Haklıyız da açmakta ama dikkate alınıyor mu bilmiyorum bana göre sadece ingilizce forumdaki postlara dönüyorlar gibi gözüküyor.

Hocam ben oyuncu olarak takip edemiyorum. Onlar nasıl takip etsinler. Devamlı konu konu konu konu. Çok boğulduk yahu. Çoğuna bakamıyorum artık ben bile.

Grafiksel ve Mekaniksel gelişmeler ve ufak eklemeler ile eğlenceli saatler geçirdim ama yeterli değil. İçerik olarak Önceki oyunlarda olan ve kaldırılan özellikleri geri getirmekle başlamaları lazım. Ondan sonra yeni görevler eklenebilir. Bizi oyun içinde tutacak bir amaç lazım. Tek amacımız tüm haritayı ele geçirmek olmamalı bu oyunun ömrünü kısaltıyor.

Hocam ben oyuncu olarak takip edemiyorum. Onlar nasıl takip etsinler. Devamlı konu konu konu konu. Çok boğulduk yahu. Çoğuna bakamıyorum artık ben bile.
Senin dediğin gibi olunca işte yazdıkların hiç dikkate alınmıyor gibi hissediyorsun. Sonuçta elimizden geldiği kadar feedback vermeye çalışıyoruz. Dikkate alınmıyorsa ingilizce forumda yazalım yani.

Senin dediğin gibi olunca işte yazdıkların hiç dikkate alınmıyor gibi hissediyorsun. Sonuçta elimizden geldiği kadar feedback vermeye çalışıyoruz. Dikkate alınmıyorsa ingilizce forumda yazalım yani.

Şahsen tw çalışanı olsam alır sabahtan akşama kadar elime kağıt kalem her şeyi not alırım üşenmeden. Forum da bir nevi beta sürüm sayılır (: Haklısınız. Bu tarafından düşünmemiştim.

Şahsen tw çalışanı olsam alır sabahtan akşama kadar elime kağıt kalem her şeyi not alırım üşenmeden. Forum da bir nevi beta sürüm sayılır (: Haklısınız. Bu tarafından düşünmemiştim.
Aynen dediklerin gibi düşünüyorum. Bu oyunun temeli community'den gelişti zaten. Ama dediğim gibi dikkate alınıyor mu bilmiyoruz :smile:

böyle kalsa bile modlar var gerekli toollar verilsin bu oyundan yeni oyun çıkartırlar rahat olun
Modlar çok önemli lâkin oyunun orijinali yani geliştiricinin yaptığı çok daha önemli değil mi? Ben şahsen 8 yıl bekledikten sonra bir hayranın yaptığı içerikleri değil de oyunun geliştiricilerinin yaptığı 'yeni' şeyleri oynamak istiyorum

Ah ah. Keşke her dildeki foruma 3, 5 kişi gorevlendirilse keşke...

Katılıyorum yaklaşık 2 aydır hiçbir şekilde geri dönüş yapılmıyor. Ben de gördüğüm bugları, aklıma gelen eksikleri, önerileri vs paylaşmıyorum artık. İnsan bir şeye yaradığını görmediği sürece boşa uğraşıyormuş gibi geliyor. Yabancı forumlarda arada sırada cevap yazılıyor en azından. Burada çözüme kavuşmuş bugları tek tek inceliyorum. Hiçbirini moderatörler çözmemiş veya geri bildirim yapmamış. Belki patch ile düzeliyor ama bu şekilde olunca motivasyon kaybı yaşanıyor.

Back
Top Bottom