Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

10 aralık 2021'de, 1.7.0 ile eklendi.
Patch notlarının içindeki karmaşadan dolayı gözden kaçırmışım teşekkür ederim. Youtube'da fanlar tarafından yapılan "Bu güncellemede yeni neler var?" tarzı paylaşımlar yapılsa hoş olabilir. Ürünü biraz cilalamanız lazım. Tüm patch notlarını okumama rağmen gözden kaçırdığım bu kadar şey varsa benim kadar ilgilenmeyen insanlara ürününüzü pazarlamanız çok zor.

Patch notlarının içindeki karmaşadan dolayı gözden kaçırmışım teşekkür ederim. Youtube'da fanlar tarafından yapılan "Bu güncellemede yeni neler var?" tarzı paylaşımlar yapılsa hoş olabilir. Ürünü biraz cilalamanız lazım. Tüm patch notlarını okumama rağmen gözden kaçırdığım bu kadar şey varsa benim kadar ilgilenmeyen insanlara ürününüzü pazarlamanız çok zor.
Turkish player kanalı her güncellemede yenilikleri paylaşıyor ben ordan bakıyorum

En az 2 yıl daha bekleyedurun (EA halinden çok farklı olmayacağını söylemiştik zaten), selametle.
Singleplayer Plans IV:

Last edited:
Yarışma düzenleyip oyuna ekleyecekleri 4 NPC'ye ne oldu? İnsanlar o kadar uğraştılar. Eklendi de haberimiz mi yok yoksa 1.5 senedir 4 adet NPC'yi oyuna ekleyemediler mi?
?

ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA YOK. ?

Sağ begler, Sol begler, buyurun ekmek tuzunuzu gelin izleyelim.

Üzerine pek yorum yapılabilecek şeylerden bahsedilmemiş maalesef. 3 milyona yakın satmış, gidişattan memnunlarmış. Modder konusunda söylenilenlerin doğruluğu modder'ların taktirinde tabii ki.

Sağ begler, Sol begler, buyurun ekmek tuzunuzu gelin izleyelim.

Tam sürüm çıksın da ps4'e de gelsin oyun.
Edit: Tam sürüm pc, xbox, ps'ye gelecek. Bi yandan oyunu xbox ve ps'ye portlamayla uğraşıyorlardır. Onları da hazır edince tam sürüm çıkacaktır.
Söylediğim gibi. Zamanlarının çoğunu oyunu konsola portlamaya ayırıyorlar. Tam sürüm ps5/4/4pro, Xbox ve Pc platformuna aynı anda çıkacak. Ayrı ayrı çıkarırlarsa ps ve xbox tarafında oyun unutulur ve satmaz.

Kötü bir video olduğunu düşünmüyorum.
Sıkıntı, oyunda acayip sıkıntılar ve eksikler var iken, ciddi ciddi oyunu konsollara port etmeye çalışmaları. Benim tahminim ve videodan çıkardığım anlam şu, konsol portu hazır olduğunda EA dönemi bitecek. Bu da çok uzun bir zaman demek. Yeni yayınlanan, Statement regarding Singleplayer IV(şuanda ne üzerine çalıştıklarını açıklayan yazı) açıklamasında daha Future Plans'da geçen Claimant Quest ve Baner Bearer özellikleri yok. Yani bunların eklenmesine daha çok var ki, future plans'da geçen özelliklerinde oyunun son hali olacağından da emin değiliz. Future Plans II diye bir şey yayınlayabilirler ileri ki, zamanlarda. Demem o ki, konsol portuydu, şuan üzerinde çalıştıkları özelliklerdi, future plans'dı derken, bu oyun erken erişimden çıkmak bilmeyecek. Ki, daha bahsettikleri özelliklerin hepsi topluluğun istediği şeyleri hepsini kapsamıyor.

Sıkıntı, oyunda acayip sıkıntılar ve eksikler var iken, ciddi ciddi oyunu konsollara port etmeye çalışmaları. Benim tahminim ve videodan çıkardığım anlam şu, konsol portu hazır olduğunda EA dönemi bitecek. Bu da çok uzun bir zaman demek. Yeni yayınlanan, Statement regarding Singleplayer IV(şuanda ne üzerine çalıştıklarını açıklayan yazı) açıklamasında daha Future Plans'da geçen Claimant Quest ve Baner Bearer özellikleri yok. Yani bunların eklenmesine daha çok var ki, future plans'da geçen özelliklerinde oyunun son hali olacağından da emin değiliz. Future Plans II diye bir şey yayınlayabilirler ileri ki, zamanlarda. Demem o ki, konsol portuydu, şuan üzerinde çalıştıkları özelliklerdi, future plans'dı derken, bu oyun erken erişimden çıkmak bilmeyecek. Ki, daha bahsettikleri özelliklerin hepsi topluluğun istediği şeyleri hepsini kapsamıyor.
Yaptıkları açıklamaların, topluluğun istediklerini kapsamadığı zaten statement larda ve future planda belli olmuştu. Yeni bir şey değil bu. Buna göre beklentilerilerin değiştirilmiş olması gerektiğini düşünüyorum. Oyunun çerçevesi, sınırlarını bize dolaylı olarak söylediler buralarda yaptıkları açıklamalar ile. Bu röportaj kapsamlı mı bir çalışma olmamış, zaten özel olarak oyun için yapılmamış. En büyük öncelikleri her zaman optimizasyon ve buglar oldu, bu da konsol portu için en temel koşullardan birisi olduğunu düşünüyorum.
Bu topluluk hayal ettiği ve olmasını istediği oyuna normalden biraz fazla bağlı kaldığını ve istediğini alamadığı için hayal kırıklığına uğradığını düşünüyorum. İstenilen özelliklerin yapılabilir yada yapılanamazlığına bakmıyorum, insanların verdiği tepkilerin abartılı olduğunu düşünüyorum.
"Sıkıntı, oyunda acayip sıkıntılar ve eksikler var iken, ciddi ciddi oyunu konsollara port etmeye çalışmaları."
Bu sorunları(Teknik) çözmeden port edemeyeceklerini düşünüyorum. Bundan dolayı, port etmeye çalışmaları demek bu sorunları çözmeye odaklanmaları demek. Konsol tarafının sıkı koşulları olduğunu duydum, cyberpunk vakasından dolayı pek emin olmasamda, konsol tarafının koşullarını sağlamaya çalışmak, oyunun teknik tarafı için yararlı olduğunu düşünüyorum.
Bu dediğimin eksi tarafı ise, odak noktasının şaşmasından dolayı, içerik olarak büyük, derin özellik, mekanik, mekan, karakter, story, vb elementlerin 2. plana atılması demek. Kendilerinin açıklamalarında bu gibi içeriklerin kapısını kapatmıyorlar ama değerlendirmelerinin tam sürümden sonraya kalacağını gösteriyor kendi fikrimce.
Zaten bildiğimiz şeyler olduğunu göz önüne alarak, ortada can sıkacak yada sinirlenecek biri durumun olmadığını düşünüyorum.
Suç örgütü, çete kurma özelliği ilk duyrulduğundan beri, beni bu oyuna karşı ayrı bir hype oluşturmuştu ama sonra bu özelliğin en azından başta gösterilen yada benim hayal ettiğim gibi yer almayacağını öğrendikten sonra beklentimi düşürdüm. Bannerlord harika bir oyun değil(şimdiki hali ile) ve hepimizi arzuladıüı oyun da olmayacak. Ama kötü bir oyunda olmayacak. Çoğunluk zaten bunu farkında ve bildiğini düşünüyorum ve evet, hayal kırıklığı var. Hayal kırıklığı hep olur. Ben bu durumda, istediğim özellikleri söyler, oyunun mekanikleri hakkında yorumumu yapar, geribilidirimimi verdikten sonra geliştiricilerin neler yapıcağına bakarım. Yeni bir gelişme olur, dener, geribildirim veririm. Bunları da yapmak zorunda değiliz. Bunları yapmak oyunu daha iyi yapar mı bilinmez ama en azından sen istediğin ya da eksik gödüğün oyun için bir tık iyiye gitmesi için bir adım atmış olursun.

Back
Top Bottom