Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Söyle isliyor, gelistiricisinden alinti:

Kac lordun esir olusundan ziyade kalan güc dengesi ve her iki kralligin kac sehir ve kalesi oldugu önemli.
Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
Benim 42 Kentim ve 52 kalem var.
Bütün imparatorluk, valndiya , aseray toprakları benim.
Aserayın , Vlandiyanın hiç toprağı yok impatorluklar ise görev sonu bitti.
Kuzait ten de 3 4 toprağım var ve sturgiyadan 2 kale 1 şehrim var.
Toplam güç kıyasında 40471 - 5813
Baskınlar da 1 - 4 öndeler ben baskın yapmıorum.
İstedikleri haraç 13840.
69 - 6 tutsak.
Yani hesap böle olsa bile bu hesabın değişmesi lazım şu yukarıdaki rakamlar ile inanılmaz saçma benim haraç ödüyor olmam.
Ben savaş açıyorum ben haraç ödüyorum onlar savaş açıyor yine ben haraç ödüyorum :smile:
1 toprağım ve 1 klanım varken de bu böyleydi şimdide böyle ağır saçmalık değil mi bu durum?
"
For example X faction has 20 fiefs 10 clans, they have 2 fief per clan, Y faction has 5 fiefs 5 clans, they have 1 fief per clan. So Y wants money for making peace with X because they think that if they continue war they can make things better.
"
Bu cümle ye göre. Eğer Meksika ABD ye savaş açarsa ABD haraç öder öylemi. :smile:
Çünkü Meksika nın gücü az ABD nin çok ve Meksika nın toprağı az ABD nin çok ayrıca birde Meksikanın 69 komutanı da esir ama herşey iyiye gidebilir diye düşünüyorlar ve ABD ödeme yapar.
Ben hayatımda böle bir kafa görmedim. Ne içiyorlarsa aynısından istiyorum :smile:
Ne yapacaz yani başka krallıklara haraç ödememek için klanlarımızı mı kovacağız. E niye bu kadar ilişki kastıkta aldık para kastıkta aldık.

Bu mantıkla dünyaki her küçük ülke sonsuza kadar savaşabilir büyük ülkelerle. :smile:

Zaten oyunda ki tek sıkıntı bu da değil dakika başı savaş açılması , 3 devletle savaşırken 4. ye savaş açmak. yani ne çılgınlık arasan var :smile: oyun günler ilerledikçe sapıtıyor.

Ne yapacaz yani başka krallıklara haraç ödememek için klanlarımızı mı kovacağız. E niye bu kadar ilişki kastıkta aldık para kastıkta aldık.
Tam tersi. Verdikleri aciklamaya göre topraklarin arttikca klan sayin da paralel sekilde artmali ama zaten hem oyunun mekanikleri buna bir sekilde izin vermiyor, hem de kralliginin asiri güclenmesine ve bitmeyen savas döngüsüne girmene sebep oluyor. Oyunu binbir farkli sekilde oynamayi denedim, hepsinde sonuc su oldu: Güc dengen 10K'yi gectigi an haritanin tamamini alana dek baris denen seyi unut. Kral ya da vassal olmussun, önemi yok. Haritanin yarisina yakinini aldiktan hic bir oyunu devam ettirmedim bu sebeple cünkü oyun bu asamadan sonra cekilmez oluyor. 1'e 100 kayipla kazandigim 1000 tane savasin zorlayici bir degeri yok, oyun üzerine ordu üstüne ordu göndermekten baska bir sey yapamiyor sana meydan okumak icin. Ya hizlica kusatma üstüne kusatma yapip haritanin kalanini boyayacaksin ya soylularin kelleler ucacak ya da lordlari ikna edene kadar savescum. Forumda oyunu torununa kadar filan oynayan adamlar gördüm, vallahi büyük sabir. Daha cocugumun 18 oldugu bir save'im olmadi.
Bu sacmaliklarin baska bir sebebi de oyunun ilk ciktigi zamanlarda olan snowballing problemi. Cözüm icin gelistirdikleri tüm mekaniklerin ana amaci haritanin dengesini sonsuza dek korumak. Kücük klanlarin don degistirir gibi taraf degistimesi, fethedilen sehirlerin AI düzgün yönetemedigi icin sürekli isyan etmesi, kralliklarin kazara asiri güclenmesi durumunda ona buna savas acmalari vs. Hicbirinde oyuncunun etkisinin düsünülmedigi o kadar acik ki oyun dengesi bozuldugu an dost ya da düsman tüm AI unsurlari bu dengeyi tekrar saglamak icin ugrasiyor. Bahtimiza alternatifi de yok, artik modcularin insafina kaldik biraz bu konularda sanki.

Tam tersi. Verdikleri aciklamaya göre topraklarin arttikca klan sayin da paralel sekilde artmali ama zaten hem oyunun mekanikleri buna bir sekilde izin vermiyor, hem de kralliginin asiri güclenmesine ve bitmeyen savas döngüsüne girmene sebep oluyor. Oyunu binbir farkli sekilde oynamayi denedim, hepsinde sonuc su oldu: Güc dengen 10K'yi gectigi an haritanin tamamini alana dek baris denen seyi unut. Kral ya da vassal olmussun, önemi yok. Haritanin yarisina yakinini aldiktan hic bir oyunu devam ettirmedim bu sebeple cünkü oyun bu asamadan sonra cekilmez oluyor. 1'e 100 kayipla kazandigim 1000 tane savasin zorlayici bir degeri yok, oyun üzerine ordu üstüne ordu göndermekten baska bir sey yapamiyor sana meydan okumak icin. Ya hizlica kusatma üstüne kusatma yapip haritanin kalanini boyayacaksin ya soylularin kelleler ucacak ya da lordlari ikna edene kadar savescum. Forumda oyunu torununa kadar filan oynayan adamlar gördüm, vallahi büyük sabir. Daha cocugumun 18 oldugu bir save'im olmadi.
Bu sacmaliklarin baska bir sebebi de oyunun ilk ciktigi zamanlarda olan snowballing problemi. Cözüm icin gelistirdikleri tüm mekaniklerin ana amaci haritanin dengesini sonsuza dek korumak. Kücük klanlarin don degistirir gibi taraf degistimesi, fethedilen sehirlerin AI düzgün yönetemedigi icin sürekli isyan etmesi, kralliklarin kazara asiri güclenmesi durumunda ona buna savas acmalari vs. Hicbirinde oyuncunun etkisinin düsünülmedigi o kadar acik ki oyun dengesi bozuldugu an dost ya da düsman tüm AI unsurlari bu dengeyi tekrar saglamak icin ugrasiyor. Bahtimiza alternatifi de yok, artik modcularin insafina kaldik biraz bu konularda sanki.
yazdılarının altına imzamı atarım kardeş.
kuzaitle başladım ne zaman ki kuzait 13k güce ulaştı savaş üstüne savaş başladı. Yıldım kendi krallığımı kurdum bende de aynısı 13k 15k olduğumdan beridir sürekli savaş halindeyim.
Böyle salaklık mı olur sen baya detaylara hakimsin ben bilmiodum da bu kadar.
Aseray ı böyle almıştım yemin ediorum kuşatma üstüne kuşatma yaptım.
Böyle saçma şey insalık tarihinde görülmemiştir. :smile: Cengizhan benim yaptığımı yapmamıştık o kadar yıldım ki aserayın her 3 dk da bir savaş açmasından birde bir haraç istiolar 30k falan :smile:
Dediğin gibi modlara kaldık mod da yükleyince çok basit olduğunu söylüyorlar. Diplomacy rework mü ne varmış açtım baktım hata verior zaten çalışmıyordu. Vazgeçtim sildim save leri bende yıldım yani olacak şey değil fotolar falan aldım oyundan bir görsen aseray ın 41 tutsağı falan var adamlarda paralı asker dışında asker kalmamış ki onlarda 20 30 ar kişi hala benden haraç istiorlardı.
bu paralı askerler hele facia her savaşa girdiğim krallık dünyadaki tüm paralı askerleri alıyor sen ise 1 paralı askerle konuşcamda kendime katıcam die haritayı turluyorsun. yaw bir elçi bile getiremediler şu oyuna yaw. bir elçi ne kadar zor olabilir. adamlar şap diye 3 paralı klanla anlaşıyor senin 1 paralı klanla anlaşabilmen için liderlerini bulman konuşman lazım. daha saçma bir durum olamaz ya.
modculara kaldık bakalım 1.7.2 yeni çıktı inşallah modlar bişi yapar aksi halde oyun oynanacak vaziyette değil.belli bir gün sayısına kadar oynayabiliosun ancak.
Birde bir durum daha var sanırım senin savaş açtığın krallığa AI dan başka bir krallık savaş açmıyor. onu da engellemişler. adamlar sadece seninle savaşıyor zorda kalmıyor sen ise 3 devletle savaşıorsun :smile: böyle saçmalık olmaz kardeş :smile:

oyunun ilk ciktigi zamanlarda olan snowballing problemi. Cözüm icin gelistirdikleri tüm mekaniklerin ana amaci haritanin dengesini sonsuza dek korumak. Kücük klanlarin don degistirir gibi taraf degistimesi, fethedilen sehirlerin AI düzgün yönetemedigi icin sürekli isyan etmesi, kralliklarin kazara asiri güclenmesi durumunda ona buna savas acmalari vs. Hicbirinde oyuncunun etkisinin düsünülmedigi o kadar acik ki oyun dengesi bozuldugu an dost ya da düsman tüm AI unsurlari bu dengeyi tekrar saglamak icin ugrasiyor.
Tüm olay bu. şimdi oyunu geliştiren ekipten birisi vardı ana haritadan mesuldü adı neydi unuttum bile onun hediyesi bu durum. adamlar oyunu geliştirirken o kadar " oynamamış " ki lordların paralarını ortak havuz yaptık, diplomaside bişeyler ayarladık, artık 15 yıl geçtikten sonra krallıklar 1-2 kale harici bir şey kaybetmiyor, kaybettiklerini almaya yöneliyorlar diye açıklama yaptılar. bu sebepten ötürü savaş bitiyor aradan oyun tarihi ile 1 yıl geçmeden aynı dayak yiyen adamlar ekonomisini ordusunu güçlendirmeden kaybettiklerini almak için tekrar savaş açıyor ve kısır döngüye sokuyor oyunu. geliştirici açısından ise tam istenilen durum bu " topluluk snowball istemiyor, bizde çözdük " yersen :grin: oyuncu faktörü olmayacak sen atıyorum işte Myzea da oturacaksın bacak bacak üstünde harita izliceksin... harita izliceksem kusura bakmayın eu4 ya da ck3 izlerim hiç olmazsa keyfederim trilyon tane şehir var. koskoca imparatorluk 5 şehir 10 kaleden oluşuyor. bu ne len yunan şehir devleti gibi imparatorluk mu olur?

bu paralı askerler hele facia her savaşa girdiğim krallık dünyadaki tüm paralı askerleri alıyor sen ise 1 paralı askerle konuşcamda kendime katıcam die haritayı turluyorsun. yaw bir elçi bile getiremediler şu oyuna yaw.

şimdi paralı asker adı üstünde. eğer adam paralı askerse sen savaşa girdiğin vakit anında senin yanına gelicek bak şu kadar lordum var bu kadar birliğim var şu parayı isterim diyecek sende ona tamam diyip alıcaksın ya da yollayacaksın. yolladığında da karşı ülkeye gidecek daha düşük fiyatla teklif verecek. bu bari yapılabilir birşey. gerçi bunu yapsalar 6 ay daha da bişey yapmazlar çok şey yaptık diyip :grin: silsem mi yorumu görürler falan

Last edited:
yaw bir elçi bile getiremediler şu oyuna yaw. bir elçi ne kadar zor olabilir. adamlar şap diye 3 paralı klanla anlaşıyor senin 1 paralı klanla anlaşabilmen için liderlerini bulman konuşman lazım. daha saçma bir durum olamaz ya.
Bunu yapamadiklari icin degil yapmak istemedikleri icin yapmadiklarini düsünüyorum. Meydan okuyucu olmak ile eziyet olmak arasindaki farki sirket anlamamakta israr ettigi icin bu mekanik gelirse oyuncu tüm kücük klanlari kiralar, mazallah oyunu kazanir vs diye düsünüyor olabilirler. Zaten patch notlarindaki fixlerin coguna bakarsaniz firmanin asil deger verdigi feedback, youtube'ta filan alay edilen exploit'ler. Bunlar, oyunun diger mekaniklerini etkileyecek olsa da aninda üstün körü patchleniyor. Aman oyun hemen kazanilmasin. Yani birisi kusatmalarda parali asker kontratini iptal edebiliyormus vs diye tüm krallik ekranini kusatmada bloke ettiler. Ne ekstra parti cagirabiliyorsun orduna, ne baris önerebiliyorsun ne de kalene, sehrine filan vali atayabiliyorsun kusatma asamasinda. Exploit cözüldü, devam.

adamlar oyunu geliştirirken o kadar " oynamamış " ki
Evet, asil problem aslinda bence de bu. Hani cuma ögleden sonra tam haftasonu moduna girmissindir de o an angarya bir is gelir, yapmis olmak icin yaparsin ya, oyunun bir cok yerinde bu tat var ne yazik ki. En basitinden benim icin en güzel örneklerinden biri su: bazi yerleskelere kus koymuslar. Erken erisimde olan bir oyun icin elzem bir sey degil ama birine bu is verilmis belli ki. Adam dizayn etmis, animasyonu düzenlemis vs ama animasyon yerleske dizayniyla uyumlu mu test filan edilmemis. Kus bildigin havaya konuyor, asili duruyor öyle boslukta. Yani su tamamen test edilmeden konulacak kadar acil ya da önemli bir sey degil oyun icin. Aman ya kim görecek denip yapilip gecilmis, aksi halde 1-2 dk "bu kusu koyduk sehre ama nasil oldu acaba" diye takip etmis olsalar görürlerdi olmadigini.
Zaten sosyal platformlari ve teknik destegi ücüncü parti bir sirkete devretmislerdir cünkü kendi gelistirdikleri oyuna karsi bu cehaletlerinin baska bir izahi yok. Official Twitter hesabi youtube videosu paylasiyor, videonun icerigi evlenilecek leydiler ve listede Rhagea, Mesui filan var. Ya paylastigi videoyu izlememis bile yani isini yapmiyor, ya da gelistirdigi oyunun mekaniklerinden haberi yok sirketin.

nasıl bulucam derken?bi şehirde beklerken ansiklopediye gir,aradıgın komutanın ismini bul,sag üstde güncel yerini gösteriyor zaten.tabi aynı noktada sürekli durmuyorlar,biraz kovalambaç oynayabilirsiniz :smile:
işte sorun da o, daha akılcı bi yolunu bulan yok galiba, caldog mu nedir adamı yarım saat aradım ya. ne savaşa gidiyor, nede görüldüğü yerde bulunuyor.

işte sorun da o, daha akılcı bi yolunu bulan yok galiba, caldog mu nedir adamı yarım saat aradım ya. ne savaşa gidiyor, nede görüldüğü yerde bulunuyor.
bilemiyorum,ben pek sorun yaşamadım bu konuda.sanırım bi savaşı kaybettiginde oluyor bu olay,adam oyunda 2-3 gün yeri bilinmiyor.ben bitek o zaman bulamıyorum.onun haricinde bi sorun yaşamadım...

beyler ;
İ5 10400F
RX560 4 gb
16 gb ram ve ssd ile ormanlık alanda ya da kalabalık savaşlarda 30 40 fps arasına düşüyorum. bunun sebebi nedir ? ayarlarda bilmediğim bir şeyi mi yükselttim acaba ? Nedense resimleri koyamadım. ayarları gösterecektim.

1.7.3 de bu mod fixed olacakmış
Gelecek planlarında açıklamışlar
Aslı var mıdır?
valla taleworlds ne yapiyorsa yapsin. Modun a haberde cnnde falan görürsek görüntülerini o zaman gülerim iste. Zaten onlar icin bi special editon videosu cekip aticam saga sola özellikle dayili fb gruplarina belki bait tutar.

valla taleworlds ne yapiyorsa yapsin. Modun a haberde cnnde falan görürsek görüntülerini o zaman gülerim iste. Zaten onlar icin bi special editon videosu cekip aticam saga sola özellikle dayili fb gruplarina belki bait tutar.

Hacı abi takıldığım tek bir nokta var. 100 küsür kişi maaş alıyor bunların patronu şefi amiri bilmem neyi yok mu da böyle güncellemeler ile karşımıza çıkıyorlar? Bloc tek kişi bir güncelleme süresinde karşımıza 4 tane farklı mod ile 4 tane farklı yenilik ile geldi. Koskoca şirket çalışanları ne yapıyor akşama kadar sosyal medya mı bakıyor cidden anlam veremiyorum

Hacı abi takıldığım tek bir nokta var. 100 küsür kişi maaş alıyor bunların patronu şefi amiri bilmem neyi yok mu da böyle güncellemeler ile karşımıza çıkıyorlar? Bloc tek kişi bir güncelleme süresinde karşımıza 4 tane farklı mod ile 4 tane farklı yenilik ile geldi. Koskoca şirket çalışanları ne yapıyor akşama kadar sosyal medya mı bakıyor cidden anlam veremiyorum
keyfe keder

Back
Top Bottom