Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Beklediğimiz bu üzün süre sonunda single playerda daha iyi diyaloglar, görevler, role playler, orta çağda bir asker bir çete bir lord ya da bir kral olduğunu daha iyi hissetmene yarayacak özellikler, yeni sinematikler evlilik için vs, yeni mekanlar, şehirlerin köylerin içini kullanmayı boş boş dolaşmaktan çıkarıp , eğlenceli ve gerekli hale getirecek yine hiç bir şey yok. Anca bug fix ve lay out düzenlemeleri. Bu TaleWorlds adam olmaz.

Beklediğimiz bu üzün süre sonunda single playerda daha iyi diyaloglar, görevler, role playler, orta çağda bir asker bir çete bir lord ya da bir kral olduğunu daha iyi hissetmene yarayacak özellikler, yeni sinematikler evlilik için vs, yeni mekanlar, şehirlerin köylerin içini kullanmayı boş boş dolaşmaktan çıkarıp , eğlenceli ve gerekli hale getirecek yine hiç bir şey yok. Anca bug fix ve lay out düzenlemeleri. Bu TaleWorlds adam olmaz.
Olamaz

MP ranked'dan başka önemli göze batan pek bir şey bulamadım bu güncellemede. Sürüsüne bereket fix var tabi o artık Allah'ın emride be hocam ne zaman içerik diyalog zenginleşecek? Taleworlds'ün tek şansı muadil başka oyun olmaması.

Bloc a diyin şu oyunu fix etsinde bunlar fixlicek bişey bulamasın kurtulam Allah aşkına

Gerçi oyunda fixlicek bişey bulamıyolar her yamada oyunu bozuyorlar sonraki yamada şu bunu düzelttik diye görüntü yapıyorlar...

Aramızda para toplayıp marka haklarını alalım sonra Microsoft'a satalım ne diyorsunuz?
Orada yokum işte
Tüm eleştirilerim kendilerini geliştirmelerine odaklanmaları üzeredir. Türkiye deki muhalefetin her türlü yabancıya ihanete açık olması gibi olamaz.
Şirket kendini geliştirmeli, Türkiye kaynaklı önemli bir adım ve aynı sektörde ilerleme sağlayacak firmalara kaynak teşkil edebilecek şekilde alt yapı çalışmalarına da başladılar.
Yapamıyorsunuz, beceriksizsiniz, tembelsiniz her türlü söze ebet katılıyorum ancak firmanın dışa satılması kabul edilemez.

TDM için konuşuyorum; bence arbaletliler neyse ama yay kullanan okçuların ok sayısı kesinlikle azaltılmalı, 10-15 falan olması gerekiyor. İnsanların ok yenileyebilmesi için haritanın belirli yerlerinde ok doldurma şeyleri olur ve başında beklemesinler diye de belirli dakikalarda yenilenir içindeki ok sayısı.

Yoksa okçular pusuyor bir yere ordan sürekli dövüşenlere sıkıyor ve cidden bu inanılmaz can sıkıcı bir şey...

Aşağıda yazdıklarım 1.7.2 için geçerlidir.(1.7.1 deki oyunumu 2100. gününde 1.7.2 ye aldım)
Bunun nasıl olduğunu bilen var mı?
Sturgiya dan 69 tutsak almış durumdayım ama ben haraç ödüyorum barış yaparsak öle küçükte değil 13.000 civarlarında. fotoyu atamadım buraya atabilsem facia birşey :smile:
Bu mantık nasıl gerçekleşiyor bilen var mı?
Adamların temel olarak bütün krallığı esir ama ödemeyi ben yapıyorum niye savaşıyorum ki o zaman?
Daha da kötüsü barış yaptım denedim 5 dakika sonra savaş açtılar bu sefer de 40000 istediler. 6 esirleri vardı.
Biriyle barış yapıyorum 3 dakika sonra tekrar savaş açıyor , esir topluyorum ben ödeme yapıyorum , aynı anda 3 4 devletle savaştığım oluyor ve bu 3 devletle savaşırken birde lordlarım 4. devlete de savaş açalım mı diye oylama yapıyor herkes evet falan diyor.
Bu oyuna çok acil bir yapay zeka uzmanı lazım :smile: oyun ilerleyen safhalarda çıldırıyor.
Adamlar birer birer kale male alıyor şehir alıyor benim lordlar ordu ile şehir içinde bekliyor öyleki saldırsınlar diye saldırgan yaptım.
Bu sefer de şehir kuşatmıyorlar diğer ordulara , birliklere saldırıyorlar.
Bir diplomacy lazım bu oyun çok güzel bir oyun ama ilerleyen günlerde oyun çıldırıyor belli bir süreden sonra savaşmadığınız 1 gün geçmiyor.
Dost olamıyorsunuz kimseyle diplomatik olarak. Ulan kuzait ile ilişkim 70 bortu kral oldu. adam 3 dakikada bir savaş açıyor ne diye ilişki var o zaman. Lord çekeyim desen zaten ilişki ile çekmiorsun ki para ile çekiyorsun. İlişkin 0 bile olsa hibe para ver ilişkin artıyor anlamsız :smile:
Paranızın olmasının tek faydası bu olurda krallık kurarsam lord alayım. Barış para ile yapılmıyor.
Oyun tek amaçlı bir hal alıyor sadece savaş kılıç salla öldür seninkiler ölsün ve asker topla.
Bir süre güzel olabilir ama çok uzun süre acaip sıkıcı bir hal alıyor.
Ulan evleniyorsun kadını bir yere vali yapsan sıçtın , o kadar çok savaştan savaşa koşuyorsun ki 2 dk saraya uğrayayım da bir çocuk yapayım diyemiyorsun.
ve bunu büyük harfler ile yazıyorum : ÖLÜM AÇIK ELİMDE KENDİ YAPTIĞIM UZUN ÇİFT ELLİ GÖNDERLİ BİR SİLAH VAR. 186 VURUYOR. 2400 GÜN OLDU KİMSEYİ ÖLDÜREMEDİM HİÇ KİMSEDE BENDEN ÖLMEDİ. YAŞLILIKTAN ÖLÜYOR HERKES. YAW BİRE BİR ARTIK 20 SAVAŞA YAKIN SADECE KARŞIDA BULUNAN BİRLİK LİDERİNE SALDIRMAYA BAŞLADIM 486 VURUYORUM 384 VURUYORUM KAFASINA VURUYORUM BACAĞINA VURUYORUM ATTAN İNİYORUM KILIÇLA 160 VURUYORUM 130 VURUYORUM DAHA ÖLDÜĞÜNE ŞAHİT OLMADIM HEPSİ YARALI.

Arkadaşlar yeni güncelleme geliyor zırh geliyor omuzluk geliyor yaw biz bu oyunu seviyoruz ve istiyoruz ki daha iyi olsun ben kötü niyetle yazmıyorum bunları buraya ama zırh getirme be kardeşim boşver omuzluğu şu yapay zekaya bir bak bu savaş döngüsüne bir bak oyunun çıldırmasına bir bak. boşver zırhı yaw oyunun içinde bulunan zırhlar çok güzel harika vallahi fazlasına gerek yok.
şu oyuna bir zeka getir kardeşim.
Bak kuşatmalar ne güzel olmuş merdivenler falan.
Mesela bana şunu açıkla lütfen 69 tutsakla nasıl oluyor da ben haraç ödüyorum?
Bu saçmalıkları hallet ki daha uzun süre oynayabilelim zırh beni oyunda tutmuyor mantıklı şeyler görmek istiyor insan.

Aşağıda yazdıklarım 1.7.2 için geçerlidir.(1.7.1 deki oyunumu 2100. gününde 1.7.2 ye aldım)
Bunun nasıl olduğunu bilen var mı?
Sturgiya dan 69 tutsak almış durumdayım ama ben haraç ödüyorum barış yaparsak öle küçükte değil 13.000 civarlarında. fotoyu atamadım buraya atabilsem facia birşey :smile:
Bu mantık nasıl gerçekleşiyor bilen var mı?
Söyle isliyor, gelistiricisinden alinti:
Most important factor while determining desire of war score is (total clan war party count * X (X slowly changes according to fiefs kingdom has) + strength) / (total value of your fiefs) ratio.
Most important thing in tribute amounts are how many fief faction got per (strength + number of clans * x) For example X faction has 20 fiefs 10 clans, they have 2 fief per clan, Y faction has 5 fiefs 5 clans, they have 1 fief per clan. So Y wants money for making peace with X because they think that if they continue war they can make things better. Because they think that their fief per clan ratio should be higher / they deserve more than their current lands compared to potential power they have. Problem is we are only showing strength in wars / peaces tab we also need to show how many clans factions have which is a one major effect. Of course system is more complex but this is main formula.
Kac lordun esir olusundan ziyade kalan güc dengesi ve her iki kralligin kac sehir ve kalesi oldugu önemli.

Back
Top Bottom