Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Güncelleme gelmiş ama kimse muhabbetini yapmamış. Artık herkes takip etmeyi bıraktı mı yoksa?

Oyuna devam etmek için kendimi zorluyorum şu sıralar çünkü bırakmak istediğim bir oyun değil daha custom mapler gelecek (umarım gelir yani :grin:) modding toollar var ayrıca biraz skirmish/siege denemek de istiyorum açıkçası fakat yeni bir bilgisayara ihtiyacım var bu modlar için ayrıca daha organizatörlüğünü yapmak için beklediğim bazı turnuva fikirleri var fakat şuan Bannerlorddaki imkanlarla düzenlenebilecek işler değil maalesef. (şuanda yaptıklarım da var yakında bir thread yayınlayacağım eğlenceli bir etkinlik olacak)
Fakat takip etmek/oynamak eski heyecanı vermiyor artık

Oyuna devam etmek için kendimi zorluyorum şu sıralar çünkü bırakmak istediğim bir oyun değil daha custom mapler gelecek (umarım gelir yani :grin:) modding toollar var ayrıca biraz skirmish/siege denemek de istiyorum açıkçası fakat yeni bir bilgisayara ihtiyacım var bu modlar için ayrıca daha organizatörlüğünü yapmak için beklediğim bazı turnuva fikirleri var fakat şuan Bannerlorddaki imkanlarla düzenlenebilecek işler değil maalesef. (şuanda yaptıklarım da var yakında bir thread yayınlayacağım eğlenceli bir etkinlik olacak)
Katılıyorum fikirlerine. Bende ilk 1 ay aralıksız oynayıp rafa kaldırdım. Daha fazla devam edersem kendimi bunaltıp oyundan soğuyacağım. Bu hızla giderlerse 3-4 aya oyun adam olur demiştim ama tabii ki yine bizi şaşırttılar.

Deyinmek istediğim diğer konu 1 ay kadar önce bir tarafımızı yırtarak zor bela sesimizi duyurduk. O sayede 1-2 moderatör ayıp olmasın diye konular ile ilgilenmeye falan başladı. Teknik destekte uçanbiblo sağolsun tek başına yetişmeye çalışıyor. Fakat İngilizce forumda oyun ile ilgili yorumdan ziyade soru cevaba yönelik her konuda en kötü ihtimal 1 moderatör var. Kasım 2019'dan beri düzenli olmak üzere ondan önceki 8-9 sene düzensiz forumu takip ettim daha 1 tane developer görmedim bu forumda. Developeri geçtim etkinlik hakkında acil cevaplanması gereken bir konu oldu ona cevap alamadık, 1 hafta mühlet verilen yama çevirilerine hiç girmiyorum bile. Üstelik yine İngilizce forumda "Bullsh*t, f***ing" gibi kelimeler kullanılarak çok rahat konular açılıp ceza alınmıyor üstüne moderatörler konu altına cevap yazıyorlar. Bizde moderatör gelip siz eğitilmezsiniz diye hakaret ediyor. İşin özü oyundan soğumanın sebebi yalnızca geç geliştirilmesi değil.

Developerlar ve modlar hakkında inan yorum yapamıyorum.
Kimine bakıyorum gerçekten inanılmaz bir efor ve mesai sarf ediyorlar ki gerçekten helal olsun bazen onların hatırına şikayetçi olduğum durum olsa da susuyorum arada daha da yük olmamak için... Fakat bazı developerlar ve modlar var ki gerçekten...
Soru soruyorsun cevap geliyor gelmiyor, geliyor keşke gelmese diyorsun daha bunun gibi neler neler
Bizim de işimiz burada köstek olmak değil açıkçası ilk defa bir oyunu bu hayli ciddi,katkı sağlamaya çalışmalı vs. oynuyorum

Hayırlısı olsun modundayım artık biz böyle devam edelim belki arada bir katkımız olur.

Katılıyorum fikirlerine. Bende ilk 1 ay aralıksız oynayıp rafa kaldırdım. Daha fazla devam edersem kendimi bunaltıp oyundan soğuyacağım. Bu hızla giderlerse 3-4 aya oyun adam olur demiştim ama tabii ki yine bizi şaşırttılar.

Deyinmek istediğim diğer konu 1 ay kadar önce bir tarafımızı yırtarak zor bela sesimizi duyurduk. O sayede 1-2 moderatör ayıp olmasın diye konular ile ilgilenmeye falan başladı. Teknik destekte uçanbiblo sağolsun tek başına yetişmeye çalışıyor. Fakat İngilizce forumda oyun ile ilgili yorumdan ziyade soru cevaba yönelik her konuda en kötü ihtimal 1 moderatör var. Kasım 2019'dan beri düzenli olmak üzere ondan önceki 8-9 sene düzensiz forumu takip ettim daha 1 tane developer görmedim bu forumda. Developeri geçtim etkinlik hakkında acil cevaplanması gereken bir konu oldu ona cevap alamadık, 1 hafta mühlet verilen yama çevirilerine hiç girmiyorum bile. Üstelik yine İngilizce forumda "Bullsh*t, f***ing" gibi kelimeler kullanılarak çok rahat konular açılıp ceza alınmıyor üstüne moderatörler konu altına cevap yazıyorlar. Bizde moderatör gelip siz eğitilmezsiniz diye hakaret ediyor. İşin özü oyundan soğumanın sebebi yalnızca geç geliştirilmesi değil.
Türkçe çeviri olayı tamamen komedi ya. Adam açıklama da yapamıyor bahanesi yok ortadan kayboldu öylece, banlanmazsak iyidir.

Güncelleme gelmiş ama kimse muhabbetini yapmamış. Artık herkes takip etmeyi bıraktı mı yoksa?
Büyük bir update değil ondandır, büyük ihtimalle 1.5.1i ana dala göndermek için yapıldı, Epic kullananlar betaya giremiyor ve 1.5.1 büyük bir güncellemeydi ya.
Büyük modlar açığa çıkana kadar yokum ben, zaten üniversite sınavına hazırlanıyorum umarım modlar hazirandan önce çıkmaz :grin: Aynı şekilde singleplayer oynayanlarda modlar gelene kadar bıraktı oynamayı çoğu, mantıklı olan bu zaten. Mount and Blade hiç bir zaman Native'ı ile öne çıkan bir oyun olmadı. Hani herkes 100 saat oynamış olsa warbandı 95 saati modlardır. Bannerlord çıkalı 4 5 ay oldu herhalde, bu süreye kadar iyi dayandı. Modlar bir çıkmaya başlasın bu oyun yine coşacak.

Bunu artık TW bir çözmeli ya, Armagan bey girip sen şuraya bak sen buraya bak demeli yani, İngilizce forumda hiç konuşulmuyordu ama herkes iletişim yetersizliğinden şikayet etmeye başlayınca bir kaç dev girip yazmaya başladı. Şimdi bayağı arttılar. İletişim gelişti, buradada Bi şikayet şeyi oluşturmak gerek.
Türkçe çeviri olayı tamamen komedi ya. Adam açıklama da yapamıyor bahanesi yok ortadan kayboldu öylece, banlanmazsak iyidir.
mArda'dan mı bahsediyoruz? Tatile çıkmıştı galiba kendisi, Güncelleme şeyleri hala çevrilmiyorsa ben çevirebilirim

mArda'dan mı bahsediyoruz? Tatile çıkmıştı galiba kendisi, Güncelleme şeyleri hala çevrilmiyorsa ben çevirebilirim
Kendisi 1 hafta içinde çeviririm deyip 1 aydır ortalarda yok da, ondan dolayı. Her güncelleme notu için de 1 haftaya çeviririm diyip her zaman aksaması da çabası tabii :smile:

Bu arada modlar konusunda sana katılmıyorum. Warband hakkında %100 doğrusun, oyunu oynatan şeyler modları. Fakat şöyle bir şey var ki, bu oyunu oynamak için moda ihtiyaç olmamalı. Sevmediğim şey de bu zaten, insanlar modlara güveniyor ama bu çok yanlış. Eğer oyun modsuz zevk vermiyorsa bu oyun olmamış demektir, ki zaten ben yapımcıların yapılabilecek bir çok şeyi "zaten modcular yapar" diye yapmadığına inanıyorum ki büyük ihtimal o rahatlıkları vardır. Modcular yapsın tabi yapmasın demiyorum ama yapımcıların yapması gereken şeyleri modculara salmış olmaları gerçekten onların tekrardan ne kadar sorumsuz ve umutsuz vaka olduğunu bana hatırlatıyor maalesef.

Hayırlısı olsun modundayım artık biz böyle devam edelim belki arada bir katkımız olur.
Katkımız olur aşamasını ben geçeli çok oldu ya. Bir çok yerde hata bildirisi yaptım hiçbirine geri dönüş yapılmadı. Yüzlerce öneriler yazıldı olumlu veya olumsuz hiçbir geri dönüş yapılmadı. Benim erken erişimde beklediğim "biz bu oyunu tamamladık, yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Bundan sonra gözden kaçırdığımız veya önerilerinizi 1 sene içinde oyuna ekleyip cilalayacağız" demeleriydi. Fakat önümüzdeki tabloda ilk aşamanın yarısına bile gelememişler. Üstelik ona rağmen emek veren arkadaşlara hiçbir şekilde geri dönüş sağlanmıyor. Emeğinin karşılığını alamayan insan da 2. seferde bug görünce onunla mı uğraşıcam der oturur. Şahsen onlarca bug gördüm çokta umrumda deyip geçtim.

@sniparexe
Modlar konusunda katılmıyorum Bannerlord'dan beklentim WB'de her modda olmazsa olmaz dediğimiz her şeyin oyuna eklenmiş olmasıydı. Fakat karşımızda erken erişim bahanesinin arkasına sığınılıp "sizinle birlikte geliştiricez ehe ehe" denilen yarım bir oyun var. Sana tavsiyem otur üniversitene çalış. Sen okuluna yerleşirsin bu oyun anca o zaman belki adam olur.

Edit: Olay bireysel değil şu bu moderatör demiyorum. Arda tatile gittiği zaman bu işler aksıyorsa koskoca şirketin yerine koyacak adamı mı yok? Niye bir kişinin üstüne atıyorsunuz tüm yükü. Madem yetişemiyorsunuz yeni moderatörler alın, ekibinizi geliştirin. 2-3 tane ön plana çıkmış moderatör var her yere onlar koşturuyor.

Bannerlord çıkalı 4 5 ay oldu herhalde, bu süreye kadar iyi dayandı. Modlar bir çıkmaya başlasın bu oyun yine coşacak.

mArda'dan bahsediyorsak bence kendisi iyi bir yetkili bende şuan tatilde diye biliyorum.
Oyun zaten çoşar ama dediğim gibi hala klasik o kadar yıl bekledik bu mudur? muhabbetindeyim bir de ya çoşmazsa daha da kötüye giderse diye içim içimi kemiyor isterim ki Bannerlord, Warband gibi uzun soluklu bir oyun olsun.

Kendisi 1 hafta içinde çeviririm deyip 1 aydır ortalarda yok da, ondan dolayı. Her güncelleme notu için de 1 haftaya çeviririm diyip her zaman aksaması da çabası tabii :smile:

Bu arada modlar konusunda sana katılmıyorum. Warband hakkında %100 doğrusun, oyunu oynatan şeyler modları. Fakat şöyle bir şey var ki, bu oyunu oynamak için moda ihtiyaç olmamalı. Sevmediğim şey de bu zaten, insanlar modlara güveniyor ama bu çok yanlış. Eğer oyun modsuz zevk vermiyorsa bu oyun olmamış demektir, ki zaten ben yapımcıların yapılabilecek bir çok şeyi "zaten modcular yapar" diye yapmadığına inanıyorum ki büyük ihtimal o rahatlıkları vardır. Modcular yapsın tabi yapmasın demiyorum ama yapımcıların yapması gereken şeyleri modculara salmış olmaları gerçekten onların tekrardan ne kadar sorumsuz ve umutsuz vaka olduğunu bana hatırlatıyor maalesef.
Oyunu mod yapanlar tamamlasın rahatlığı olduğunu veya böyle düşünüldüğünü düşünmüyorum sonuçta bu insanların o kadar uğraştığı bir oyun sorumsuz ve umutsuz vaka olduklarına da katılmıyorum açıkçası fakat oyun sanki böyle düşünülerek yapılmış gibi gerçekten.
Şuanda sadece multiplayer oynamamın sebebi de bu sürekli singleplayer girsem mi diye düşünüyorum bu haliyle mod indirmesem zevk alınmaz açıkçası mod indirsem sürekli patch geliyor ya bir sıkıntı çıkarsa vs. vs. 600+ saat multiplayer oynadım ayrıca şuanda hiç tek oyuncusuz e bu da şuanda balance sisteminde olan problemlerden dolayı da eskisi gibi zevk vermiyor.

Edit: Olay bireysel değil şu bu moderatör demiyorum. Arda tatile gittiği zaman bu işler aksıyorsa koskoca şirketin yerine koyacak adamı mı yok? Niye bir kişinin üstüne atıyorsunuz tüm yükü. Madem yetişemiyorsunuz yeni moderatörler alın, ekibinizi geliştirin. 2-3 tane ön plana çıkmış moderatör var her yere onlar koşturuyor.

Bunu çok haklı buldum niye alınmıyor anlayamıyorum bulabildiğim tek mazeret belki ekonomik açıdan problem vardır diyorum fakat artık dinlemek istediğim bahane bu değil.
İşe alımları/gönüllü alımları nasıl bilmiyorum fakat dışarıdan çalışan alıyorlarsa bunu yapmak yerine oyuna katkı sağlamak isteyen oyun içinden oyunculardan alsalar keşke eminim ki bir ton gönüllü insan bulurlar bizzat kendim böyle insanlar tanıyorum.

Edit:Yalan atmak gibi olmasın belki alınıyordur fakat göz önünde görebildiğim bir şey değil

Oyunu mod yapanlar tamamlasın rahatlığı olduğunu veya böyle düşünüldüğünü düşünmüyorum sonuçta bu insanların o kadar uğraştığı bir oyun sorumsuz ve umutsuz vaka olduklarına da katılmıyorum açıkçası fakat oyun sanki böyle düşünülerek yapılmış gibi gerçekten.
Oyuna dair çıkmadan önce çok umudum vardı, o kadar yayımlanan notları yenilikleri okumak hoşuma gidiyordu. Fakat 8 yılın ardından çıkan oyun, erken erişime açılalı bilmem kaç ay olmasına rağmen gözle görülür adam gibi bir değişiklik olmaması bütün umudumu maalesef çöp etti. Bu gidişle bana kalırsa verdikleri "her şehrin, kalenin, köyün birbirinden farklı olması" sözü havada kalıcak gibi, onun gibi bir çok vaat gerçekleşmicek gibi.

Bunu çok haklı buldum niye alınmıyor anlayamıyorum bulabildiğim tek mazeret belki ekonomik açıdan problem vardır diyorum fakat artık dinlemek istediğim bahane bu değil.

Şuanda ekonomik bi sıkıntıda olmadıkları kesin bana kalırsa.

Merhabar oyunu güncellemeye çalıştığım da bu şekilde kalıyor
2 gündür böyle nasıl düzeltebilirim? İnternette yazan birçok yöntemi denedim fakat olmadı..

Güncellemeyi bitiriyor son kısımda kalıyor duraklatıldı diyor.

İşe alımları/gönüllü alımları nasıl bilmiyorum fakat dışarıdan çalışan alıyorlarsa bunu yapmak yerine oyuna katkı sağlamak isteyen oyun içinden oyunculardan alsalar keşke eminim ki bir ton gönüllü insan bulurlar bizzat kendim böyle insanlar tanıyorum.

Edit:Yalan atmak gibi olmasın belki alınıyordur fakat göz önünde görebildiğim bir şey değil
3 hafta önce forum moderatörünü takıma aldılar: https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/welcome-to-the-team-dejan.429192/

Valla ben de aynı şeyleri, oyunun eksiklerini ve firmanın hamlelerini, dile getirmekten yoruldum. Ne heyecan ne de umut var. Oyun Mount&Blade olmaktan fazlasını sunamamış, dümdüz oyun. Oyun dünyası yok abi, NPC'ler arasındaki tek fark isimler ve tipler. Aynı diyaloglar tekrar tekrar karşına geliyor. Oyunu 8 sene geliştirmelerinin sebebini, motor hariç, derin bir dünyası ve birbirinden etkilenen questleri barındıracak olmasına bağlıyordum. Ama hüsran tabii ki.

Merhabar oyunu güncellemeye çalıştığım da bu şekilde kalıyor
2 gündür böyle nasıl düzeltebilirim? İnternette yazan birçok yöntemi denedim fakat olmadı..

Güncellemeyi bitiriyor son kısımda kalıyor duraklatıldı diyor.

Bunu yaşayanlar vardı Teknik Destek bölümünde, sanırım biraz bekleyince düzeliyordu. SSD mi kullanıyorsunuz?

her şehrin, kalenin, köyün birbirinden farklı olması" sözü havada kalıcak gibi, onun gibi bir çok vaat gerçekleşmicek gibi
Oyuncuların yardımını alırlarsa çok hoş olabilir bu konuda benim koşa koşa yapacağım bir iş olur bu

Şuanda ekonomik bi sıkıntıda olmadıkları kesin bana kalırsa.
Emin olamıyorum bu konuda maalesef oyun sektörü de olsa pandemi pandemidir diyorum

Gösterdiğin için çok teşekkürler sevindim bu habere.

NPC'ler arasındaki tek fark isimler ve tipler. Aynı diyaloglar tekrar tekrar karşına geliyor. Oyunu 8 sene geliştirmelerinin sebebini, motor hariç, derin bir dünyası ve birbirinden etkilenen questleri barındıracak olmasına bağlıyordum. Ama hüsran tabii ki.
Aynen öyle... Singleplayer oynamamış biri olarak bile o kadar çok eksik görüyorum ki videolarda olsun forum konularında olsun bu kadarı da EA olmasına bağlanamaz. Hele diplomasi,mantık hataları görmemiş olmayı diliyorum tabii başlangıca nazaran şuan daha iyi

Aynen öyle... Singleplayer oynamamış biri olarak bile o kadar çok eksik görüyorum ki videolarda olsun forum konularında olsun bu kadarı da EA olmasına bağlanamaz. Hele diplomasi,mantık hataları görmemiş olmayı diliyorum tabii başlangıca nazaran şuan daha iyi
Bu saatten sonra oyuna lore falan eklenmez diye düşünüyorum, beni en çok bu hayal kırıklığına uğratıyor. Gözümde şu an cilalı Warband, açık konuşayım yani ama güzel bir LOTR modu çıkarsa adam olur gibi geliyor :smile:

Back
Top Bottom