Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Hem stalker'ın gergin havasını ve oynanışını hem de mass effect olmaya çalışırken ikisini de beceremeyip yere çakılmış gibi duruyor. Kimsenin hevesini kırmak istemem ama fragman beni oyuna karşı merak uyandırmaktan ziyade kendisinden uzaklaştırdı. Ha ortaya en azından bir oyun çıkarırlar zira CRPG yapımcıları "Of kings and men" ile onu bile beceremedi.

GNKXi.png

Animasyonlu film/seslendirmeler için bir teknolojik birliktelik güzel. Squad gibi (alanında) çok başarılı bir oyunun da burada yer alması güzel.
Neler getirecek bu teknoloji göreceğiz.

Fakat bu mesaj içinde paylaştığım videolardan hareketle biraz eleştirmek istiyorum:

-mimikler yok.
-dudak hareketleri konuşulanı tam karşılamıyor. (2077deki kadar olmalıydı demiyorum ama şu an için bu hali kötü duruyor. videolarda bire bir dudak hareketlerine odaklanan bölümlerin olmayışı da; bundan kaynaklanıyor da olabilir, henüz dudak-ses uyumu yeterince uyumlu degil, en azından bana göre .. )
-bilek/parmak hareketleri sorunlu. ( bilek olması gerektiği gibi bükülmemiş veya beden hareketi anında resmen istemsiz/hızlı/tekrarlanan hareketlere giriyor.. parmaklar da engelli parmakları gibi kasılmış. ilk videoda bu bahsettiklerimin ikisi de görünüyor )
usNeA.png

-ayrıca, karakterin ayaklarındaki zırhın üst bölgesindeki zırh katmanı hoş görülmüyor.
48itb.png

-genel olarak animasyon hızı/kalitesinde de sorun var gibi. misal, diğer karakterler daha ağır ve bel/omuz/ayak bileği hareketleriyle yürürken, bizim butterlordumuz daha hızlı yürüyor, hız her yerde iyi bir gösterge de değil, animasyonda oldugu gibi.. Ayrıca butterlordumuız yürürken zorlanıyor gibi. 4lünün yürüme kısmını iyi izleyin.

Yürüme animasyonunda bu eksiklerden dolayı biraz geri kalmış butterlordumuz.
AAncz.png

GNKXi.png

Animasyonlu film/seslendirmeler için bir teknolojik birliktelik güzel. Squad gibi (alanında) çok başarılı bir oyunun da burada yer alması güzel.
Neler getirecek bu teknoloji göreceğiz.

Fakat bu mesaj içinde paylaştığım videolardan hareketle biraz eleştirmek istiyorum:

-mimikler yok.
-dudak hareketleri konuşulanı tam karşılamıyor. (2077deki kadar olmalıydı demiyorum ama şu an için bu hali kötü duruyor. videolarda bire bir dudak hareketlerine odaklanan bölümlerin olmayışı da; bundan kaynaklanıyor da olabilir, henüz dudak-ses uyumu yeterince uyumlu degil, en azından bana göre .. )
-bilek/parmak hareketleri sorunlu. ( bilek olması gerektiği gibi bükülmemiş veya beden hareketi anında resmen istemsiz/hızlı/tekrarlanan hareketlere giriyor.. parmaklar da engelli parmakları gibi kasılmış. ilk videoda bu bahsettiklerimin ikisi de görünüyor )
usNeA.png

-ayrıca, karakterin ayaklarındaki zırhın üst bölgesindeki zırh katmanı hoş görülmüyor.
48itb.png

-genel olarak animasyon hızı/kalitesinde de sorun var gibi. misal, diğer karakterler daha ağır ve bel/omuz/ayak bileği hareketleriyle yürürken, bizim butterlordumuz daha hızlı yürüyor, hız her yerde iyi bir gösterge de değil, animasyonda oldugu gibi.. Ayrıca butterlordumuız yürürken zorlanıyor gibi. 4lünün yürüme kısmını iyi izleyin.

Yürüme animasyonunda bu eksiklerden dolayı biraz geri kalmış butterlordumuz.
AAncz.png

Animasyon iyi olmuş güldürdü :grin:

Şöyle bı düşündüm de.. Aslında bizimkine bı pelerin, bir de belde bi kılıç iyi gidermiş..

4luye baksaniza squadin elemanda silah var, diğerlerinin tekno-suitleri var.. Bizimkinin neyi var?

Hatta daha canlı, daha renkli kıyafetlerle bı kombin de daha iyi olurmus.

Tam yancı kalmış bizimki.

Spam
Şu vurkaç yapan kripto paracıya ceza niye keserler anlamadım
Tw de 1 yıl içinde tam sürüme geçeceğiz diye oyun çıkmadan bitmemiş bozuk oyunu bize sattı ve 14 ay oldu halen bitmedi. Bence bunlarda kaçmalı ya da içeri atılmalı

Böyle araçlar lazım mpye de spye de..

Toplayıcı sınıfı. Toplayıcı sınıf ekipmanı. Ustalık sistemi...

modlarla büyük ihtimal böyle şeyler eklenir de native oyunda zor. Halledip tam sürüm yapabilseler aklımıza gelmeyen birsürü şeyi görebilirdik modlarda. Modcular da sıkılıyor sürekli update geldikçe yaşadıkları sorunlardan sanırım. En iyisi bir an evvel tam sürüm olması diye düşünüyorum. Ondan sonra bu oyuna uçak bile ekleyen çıkar bir şekilde .D

Böyle araçlar lazım mpye de spye de..

Toplayıcı sınıfı. Toplayıcı sınıf ekipmanı. Ustalık sistemi...

Dostum senin oyun zevkin birazcık uç seviyelerde. İstediğin şeyler mod olarak sunulduğu vakit farklı bir deneyim olsun diye seve seve oynarım ama Native oyunda taş kırma, ağaç kesme makinelerini ne yapayım ki? Toplayıcı sınıf, ustalık sistemi falan da aynı şekilde. Bunlar genel kitlenin Bannerlord'un native halinden beklediği şeyler değil. Keza forumda da senden başka bu tarz beklentisi olan birisini görmedim. Dediğim gibi mod olarak düşününce sınır yok zaten ama sp ve mp'ye gelmesinden bahsediyorsun. BL Online'a getirip RP'yi güçlendirseler muazzam olmuş derim. Fakat Native'de enerjinin bu tarz uç fikirlere harcanmasından ziyade şehir içinde yapılabilecek aktivitelere, yan görevlere veya çalışan kuşatma silahlarına harcanmasını tercih ederim. Şuan ki kuşatma silahları çok az işlevsel. Geliştirilip, çeşitlendirilmesini ağaç ve taş kıran bir alete tercih ederim. Orta-çağ hayatta kalma türü arayan insanın ilk bakacağı yer Bannerlord olmazdı.

Modcuların asıl sıkıntısı tam sürümün gelmemesinden değil de sanırım TW daha kaynak kodlarını ve custom serverları yayınlamadığı için. Gerçi onlar yayınlanmadan Bannerlord Online falan da çıktı ama onun dışında WB'daki gibi oyun değiştiren diyebileceğimiz modlara daha rastlamadık.

Back
Top Bottom