Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

2-3 saat içerisinde bir geribesleme konusu açmayı umuyorum. Yarışmaya katılan sahnelerle ilgili daha çok ekran alıntısı olacak. Ayrıca nelerin hoşuma gittiği/gitmediği + TW sahnelerinin eksikleri + herkesin sahne yapabilmesi isteniyorsa nelerin elzem oldugu vs bunları irdeleyim...bol bol ekran görüntüleri eşliğinde yazayım, diyorum.

Performans, ses, ince detay ve askeri fonksiyonelliğe girmeden yapacağım. Belki kendimce top5 belirleyebilirim, ama bahsettiğim ölçütler olmadan; kendi subjektif değerlendirmeme göre(bağlam dışı).

Şunu da iliştiriyim araya:

gDhrw.png

Bu kılıç da güzelmiş(resimlerden anlasıldıgı uzere yardıma ihtiyacı var eser sahibinin):

Last edited:
O Çin zırh modunu çok beğendim ama indiresim gelmiyor, sanki oyunun atmosferine uygun bir şey değilmiş gibi hissettiriyor.
İndirip bir süre oynadım sonra beni de baydı. Haritalar değişmediği sürece iki kuleli taş bir kaleye kırmızı pelerinli altın bir zırhla girmek pek hoş bir deneyim olmuyor. Modların tam anlamıyla çıkmasını beklemek gerek.

O Çin zırh modunu çok beğendim ama indiresim gelmiyor, sanki oyunun atmosferine uygun bir şey değilmiş gibi hissettiriyor.
Yani bence güzel, sadece konsepti bana fazla uymuyor. Seveceğim bir konseptte; hafif ışıma ve duman efekleriyle birlikte olsa alırdım = temiz bi (lol tabiriyle) 1600RP ederi var..

Atmosfere uymuyorsa, atmosferin uydugu farklı bir resmi modu açılıp orada bence sunulabilir böyleleri.
(ustalık sistemiyle beraber ^^ )

Oyunda olan tüm çeşitlerin, biraz farklı renklisini almak istemeyebilirim. Sadece renklerde bile, normalin çok ötesi bir renk kendini aldırıyorken, zırhın normale benzer bir varyasyonunun albenisi pek olmaz. O yüzden illa atmosfer uygun degil diye renk/şekil/efek zenginleştirmesinden kaçınılıyorsa; şöyle resmi ve farklı bir mod sunucusunda bunlara izin verip satmaları iyi olur bence.
(ör: oynayışla biriktirilen 160.000 butter'e veya 64 liraya[en üst sınıf doku/renk bedeli olarak])

Sahnelerin 3de1ini dolaştım. Özel bir istikamette uçan kuş yapmışlar, biraz değişik ama olsun çok hoş.. Değişik hareketli unsurlar vs. Güzel şeyler var. İrdelemem hızla biter umarım, yorucu o.o

**Şöyle birkaç foto paylaşayımda previewde.. Nelerle ugrasıyorum görün..:

tnzhj.jpg

aoKcf.jpg

pip2H.jpg

5HPkY.jpg

Last edited:
**Şöyle birkaç foto paylaşayımda previewde.. Nelerle ugrasıyorum görün..:

tnzhj.jpg

undefined
Oyunun o kadar ihtiyacı var ki anlatamam böyle manzaralara.Avlanma gibi aktiveteler olsa birde tadından yenmez.Warband'da bir modda vardı avlanmak ama çapulcu gibi haritada dolaşıyorlardı onun yerine köylere girilse böyle güzel manzaralı ormanda aransa vs. neyse dert bastı eline sağlık güzel görseller.

Oyunun o kadar ihtiyacı var ki anlatamam böyle manzaralara.Avlanma gibi aktiveteler olsa birde tadından yenmez.Warband'da bir modda vardı avlanmak ama çapulcu gibi haritada dolaşıyorlardı onun yerine köylere girilse böyle güzel manzaralı ormanda aransa vs. neyse dert bastı eline sağlık güzel görseller.
Manzara lazım da, TW istiyor mu acaba manzara.. Yeni gelecek mp haritası gene küçücük, ufak bir alanda yogunlasılmış. Geniş yayılımlı, bol manzaralı tepelikli/uçurumlu bir çölde değil.

Son 12 sahne kaldı ? Sonrasında tüm ssleri paket yapıp bi yere yükleyeceğm, birkaç yorumla beraber atarım.

Sizi RDR 2 ye alalım beyim o zaman. Nalet Nvidia RDR 2 yi de getirse de full grafik oynasak bir kere, sırf bunun için GeForce now alırım.

Uzun zamandır savunma savaşı yapmıyordum. Düşmanı hep dışarıda karşılıyorduk. Bugün bi deneyeyim dedim 900 küsür batanyalıya karşı 300 küsür vlandiyaliydik ama bizim tarafin hatırı sayılır bir kısmı da acemi askerdi. Batanyalilar sadece koç başı yapıp saldırıya geçtiler ve bu da sonraları oldu. (1.5.8 de mi böyle oldu emin değil ama koç başları hemen kırılıyorlar. Eskiden çok daha fazla dayanıyordı) koc başını hızlı bir şekilde saf dışı ettikten sonra merdiven önünde boş boş bekleyen batanyalilar birer birer döküldü. Oklarlarımızla mancınık taslarimiz bittiği ve düşman içeri giremediği için geri çekilmek zorunda kaldım. Batanya da inat etti saldırıya devam etti. Tam 3 tur kendim oynadıktan sonra 4. turda asker gönder diyip savaşı kazandım..

Koçbaşlarının kağıttan olmasına mı, 1 yılı devirmemize rağmen merdivenden çıkamayan yz'ya mı, yoksa yüzlerce kayıp vermesine rağmen ısrarla kuşatmaya devam eden yz'ya mı laf söylesem bilemiyorum.. ?

Back
Top Bottom