Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ben işten fırsat buldukça girebiliyorum 16 saati buldu 2 günde yalnız 1-2 kere crash yedim birde sadece kale savaşlarında fps sıkıntısı yaşıyorum. Dedikleri gibi diyalog sıkıntısı var oyunda. Lordların yerlerini menüden ziyade sorarak öğrensek daha iyi olabilirmiş. Onun dışında görev çeşitliliğini herkes söylemiş

valla henüz oyun da sorun yaşamadım şimdiden bi 20 saat devirdim mp kuşatmaya giremedim onun haricinde bi sorun yok zaten mp yi pek seven biri değilim oyun gayet güzel ilerliyor ben de

valla henüz oyun da sorun yaşamadım şimdiden bi 20 saat devirdim mp kuşatmaya giremedim onun haricinde bi sorun yok zaten mp yi pek seven biri değilim oyun gayet güzel ilerliyor ben de
paşam tütütü diyin nazar değmesin. Biz forumdan bir arkadaş ile discord üzerinden muhabbet ederek oynuyoruz.Ben 2 defa crash yedim geri döndüm bir kaç saat önceye, arkadaşın saveleri bozuldu her yerde crash yedi ve yeni story başlattı.

paşam tütütü diyin nazar değmesin. Biz forumdan bir arkadaş ile discord üzerinden muhabbet ederek oynuyoruz.Ben 2 defa crash yedim geri döndüm bir kaç saat önceye, arkadaşın saveleri bozuldu her yerde crash yedi ve yeni story başlattı.
seni mi kıracam reis

tütütü nazar değmesin :grin:

Üzülerek söylüyorum ki Modlu Warband, Bannerlord'a nazaran daha çok oynanabilir içeriğe ve stabiliteye sahip. Neden yarım yamalak iş yaptıklarına anlam veremiyorum. Droplar o kadar sinir bozucu ki...

Valla oyun beni çok sardı :smile: Kaç kere düştüm ordumla ama bu sefer tam kalktım ayağa galiba hadi bakalım. Şu krallık kurma görevini de yapayım bir türlü bitiremedim.

1. Açık dünyadaki(stratejik harita) etkileşimler çok az sadece haydutlar, kervanlar, lordlar,köyler,şehirler ve kaleler! Elçiler, ulaklar, kervansaraylar, limanlar gibi küçük yenilikler olabilirdi haritada? Aynı şekilde şehir içi etkileşimler için de geçerli bir tek demirci eklenmiş:sad:
2. Tek başına esir düştüğünde yaklaşık 1000 altını olan bir arkadaş, haydutlardan kurtulduğunda 700e yakın altınını kurtarabilmişti, yani elin kolun bağlı tek kişisin ve kimse altının büyük kısmına el koymamış! Handaki masa oyununlarının yapay zekası çok düşük çok kolay yeniliyorlar. Eğer işi çözdüyseniz parayla ilgili sıkıntı yaşamak çok zor gibi duruyor şimdilik. Para konusunda endişe duymamak o kadar da iyi hissettirmiyor fazla rahatlık batacaktır:smile:
3. Combat sistemi çok doyurucu ve zevkli geliyor izlerken bile ama sanki biraz heyacan, adrenalin eksik gibi geliyor. Muhtemelen Mp kısımındaki dengeden ötürü bazı yeniliklere cesaret edilmemiş gibi ama sonuçta Singleplayer bu, daha akıcı ve çeşitli yeni mekanikler bekliyordum. Eğilerek otlarından arasında saklanırken ok atmayı, aynı şekilde at ile depar gidebilmeyi ve at üstündeyken eğilip oklardan ve mızraklardan sıvışabilmek güzel olabilirdi. Ki bu depar durumu tratejik harita için de geçerli herkes aynı hızda sabit ilerliyor, kimse birisinden kaçarken telaşlanıp hızlanmıyor?
4. Son olarak Npclerle ilgili diyaloglar kesinlikle yetersiz, bu kadar az ve basit yan görevler yapılacak aktiviteyi oyun başında çok kısıtlıyor. Aynı zamanda çok sık tekrar ediyor görevler ve dallanıp budaklanmadan basitçe bitirilebiliyor. Oyun sonunda siyasi ve diplomatik çeşitlilikler geliyor olabilir ama oyun başında warband hissiyatını bir türlü üstümden atamadım.
Her ne kadar aynı kulvarda olmasalar da, açık dünya yapısından ötürü bir çok kişi hareketli ve çeşitlilik arzeden bir dünya beklentisine girecektir, bu sebeplerle gameranx gibi bir çok kişi Elder scrolls ve witcher ile kıyaslama yapmaya devam edecektir. Warband gibi ana motivasyon kalradyayı fethetme olsa da başka yönelimler olmadığı sürece bir yerden sonra {özellikle eski oyuncular için} ilerleme arzusu kırılabilir.

Arkadaşlar oyuna olan özleminiz gözlerinizi kör etmiş...
Bende drop yok. En son ayarlarda stabil 60 fps alabiliyorum. Herhangi bir görev bug'u yaşamadım. Senaryo da ilerliyorum. İleri de olabilir. İçerik olarak eksik evet. Ama eklenecektir zaten bol zamanları var. Hatta şuan saatlerimi verdiğim kayıt dosyam güncellemeden sonra gidebilir. Bunu söylemişlerdi ve bu olayı göze alarak oynuyorum. Zaten oyunun tekrar oynanabilirliği çok yüksek.

forumda sıkıntı mı var? herkesin ismi ve profil fotoğrafı warbandden sanki. Benim mesajlarda da adım lady aneth olarak çıkıyor
1 Nisan :smile:

Oyunun mevcut durumu hemen her açıdan (grafik ve savaş büyüklüğü hariç) Warband'den daha geri/kötü durumda. Yabancı forumda uzun bir yazı okudum, o yazı oyunun şimdiki durumunu özetliyor zaten; daha iyisini yapalım derken var olanı yoketmişler pek çok şeyde.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom