Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Arkadaşım vasıtasıyla denedim oyunu. Şunu çok net söyleyebilirim: Oyun tamamen optimizasyon özürlü. Arasıra giren fps dropları o kadar yoruyor ki çok çok can sıkıcı maalesef. Geçiş sahnelerinde bekletmesi bezdirebiliyor bazen. EA'da çok daha stabil bir hale gelmeden sakın almayın. Bir kaç dakika önce arkadaşım iade etti oyunu. Umarım en kısa zamanda düzelir yoksa oyun bu haliyle oynanacak gibi değil.

Arkadaşım vasıtasıyla denedim oyunu. Şunu çok net söyleyebilirim: Oyun tamamen optimizasyon özürlü. Arasıra giren fps dropları o kadar yoruyor ki çok çok can sıkıcı maalesef. Geçiş sahnelerinde bekletmesi bezdirebiliyor bazen. EA'da çok daha stabil bir hale gelmeden sakın almayın. Bir kaç dakika önce arkadaşım iade etti oyunu. Umarım en kısa zamanda düzelir yoksa oyun bu haliyle oynanacak gibi değil.
İşlemci ve Ekran kartı neydi acaba söyleyebilirmisin ?

Ara ara oyunda görevlere giderken Loading ekranı girdiği zaman oyun cevap vermiyor ve loading ekranı geçmiyor. Alt+F4 çekmek zorunda kalıyorum. 2 defa başıma geldi dünden beri. Umarım bu sorun da düzeltilir. Oyunu aldığım için pişman değilim. Güncellemelerle sorunların üstesinden gelecektir Taleworlds. Çıkarın çıkarın dedik ve çıkardılar. Bu tarz problemler yüzündDünyadaki küresel salgını da hesaba katarsak, sabırlı olmamız gerekiyor. Hemen isyan etmek yersiz.

Resmi Twitter hesabı duyurusunu yaptı. Steam'e de duyuru yapmışlar. Ama gelen bi güncelleme olmadı bana. Beta kısmından da 1.0.1'i seçmeme rağmen güncelleme falan almıyor oyun.

Almış olabilirmisin ? çünkü bir yerde hala 1.0.0 yazıyormuş dendi.

Şu oyunda bir ben sıkıntı yaşamadım herhalde. :party:20 saati devirdim ne crash, ne kasma takılma, ne görev bugu. Sadece şehre girerken loading de kaldı bir kere. Şehirlere de girmiyorum zaten bir bakayım demiştim.Onun dışında eksiklikler var oyunda onlarda hallolur.

1050 ti 8 ram i5 OPTİMİZASYON hocam oyun KASIYOR her türlü güncelleme performans iyileştirmeleri bilgisayarın performansını bannerlord a ayarlama ses ayarı fps sabitleme gölge ayarı cart curt türlü türlü programlar yok abi yok KASIYOR nereden beni buldu bu nalet şey kingdom come ilk çıktığındada millet de sıkıntı olmasına rağmen benim bu sistemle bu bilgisayarla sorunum yoktu ufak hatalar dışında ama bunda deli gibi sıkıntı yaşıyorum şimdide herkeste bu sıkıntı yok okadar bekledim onan mı bana çattı ya bilgisayarın fps ayarlarıyla o kadar uğraştım ki bu oyun hariç bütün oyunlar uçuyor alllah rızası için bi el atın be 8 yıl sonu bumuydu kafayı yicem

Oyun var ise 9 GB a kadar Ram Kullanıyor sanırım performansta belirleyici Rol ram in. Gerçekten oyunlar artık 8 GB dan fazla kullanıyor maalesef bende 16 GB var i5 7400 işlemci ve 1050 ti var yarın sabah deniyeceğim inşallah sonucu burdan yazarım.

Edit: Örnek bu Video aynı kart ve 16 GB Ram

1050 ti 8 ram i5 OPTİMİZASYON hocam oyun KASIYOR her türlü güncelleme performans iyileştirmeleri bilgisayarın performansını bannerlord a ayarlama ses ayarı fps sabitleme gölge ayarı cart curt türlü türlü programlar yok abi yok KASIYOR nereden beni buldu bu nalet şey kingdom come ilk çıktığındada millet de sıkıntı olmasına rağmen benim bu sistemle bu bilgisayarla sorunum yoktu ufak hatalar dışında ama bunda deli gibi sıkıntı yaşıyorum şimdide herkeste bu sıkıntı yok okadar bekledim onan mı bana çattı ya bilgisayarın fps ayarlarıyla o kadar uğraştım ki bu oyun hariç bütün oyunlar uçuyor alllah rızası için bi el atın be 8 yıl sonu bumuydu kafayı yicem
Hocam sıkıntı sizde değil rahat oluın sıkıntı oyunda.

Oyun var ise 9 GB a kadar Ram Kullanıyor sanırım performansta belirleyici Rol ram in. Gerçekten oyunlar artık 8 GB dan fazla kullanıyor maalesef bende 16 GB var i5 7400 işlemci ve 1050 ti var yarın sabah deniyeceğim inşallah sonucu burdan yazarım.

Edit: Örnek bu Video aynı kart ve 16 GB Ram

Windows ram kullanımını ayarlayabilen bir işletim sistemi sorun büyük oranda ram kaynaklı değil. Zaten ben kasma yaşamıyorum, benim sorunum sık yaşanan fps dropları.

Windows ram kullanımını ayarlayabilen bir işletim sistemi sorun büyük oranda ram kaynaklı değil. Zaten ben kasma yaşamıyorum, benim sorunum sık yaşanan fps dropları.

Drop zaten Ram den oluyor anlamadım dediğini . işlemci yüzünden de olabilir . Msi Afterburner la oyuna girip ss atabilirsen işlemci mi ram mi anlarız.
bu video da gayet akıcı drop yok.

Benim profile nooldu la bende Lady Eilif falan yazıyor buglar forum a da sıçradı galiba.

arkadaşlar bir şey sorucam sizdede hafif kasma ve donma oluyomu gtx980m kullanıyorum assasins creed odysey ve red dead redemption high ayarda kaldırıyor bilgisayar bannerlorduda high yaptım ama hafif donma ve kasma var herkesdemi var yoksa sadece bendemi oluyor yani red dead redemption 2yi high ayarda kaldıran pc bannerlordu kaldıramamasının imkanı yok :grin:

Drop zaten Ram den oluyor anlamadım dediğini . işlemci yüzünden de olabilir . Msi Afterburner la oyuna girip ss atabilirsen işlemci mi ram mi anlarız.
bu video da gayet akıcı drop yok.

Arkadaşımla görüştüm. Oyunu SSD yerine HDD'ye kurmuş ramin yetmediği noktalarda işlemci HDD'den ram'e bellek ayırıyor. Dolayısıyla işlem hızı düştüğü için droplanıyor. Hem pc hem de oyunun optimizasyonuyla alakalı bir durum var. Çünkü oyun bazı durumlarda inanılmaz ram tüketmeye başlıyor.
arkadaşlar bir şey sorucam sizdede hafif kasma ve donma oluyomu gtx980m kullanıyorum assasins creed odysey ve red dead redemption high ayarda kaldırıyor bilgisayar bannerlorduda high yaptım ama hafif donma ve kasma var herkesdemi var yoksa sadece bendemi oluyor yani red dead redemption 2yi high ayarda kaldıran pc bannerlordu kaldıramamasının imkanı yok :grin:
Yalnız değilsin :smile:

EDIT: Arkadaşlar forumda neden kendi isimlerimiz gözükmüyor?

Early Access anladık da, keşke oyunu release etmeden önce bi açıp texture var mı kontrol etseymişsin TW :smile:
3AE73AC75BEC8C07426D5E27D21B1153B011ED97

Oyunun şuan mevcut halinin warbanddan ne farkı varda bu sistem gereksinimlerini istiyor ben bunu anlayamadım bir tek :smile: Birde optimizasyon sıkıntısı cabası harbiden siz oyunu yaparken çalışanlarınızdan biri yanlışlıkla oyunumu sildi ben bunu ciddi ciddi düşünmeye başladım :grin:
Birde tavsiyem oyuna yeni içerik eklerken lütfen içerik yüzde yüz bitmiş bir şekilde eklensin yani diyaloglar güncelleme alacaksa full bir şekilde bitip güncelleme alsın ve oyunun gelişim aşamasını bize gösteren bir şema tarzı yapıyı ana menüye atsanız işte full sürüm için amaçlanan içeriklerin yüzde bilmem kaçı bitti vb tüm içerikleri takip edersek daha hoş olur biz oyunu bekleyen oyuncular oyunda tam olarak ne bekliyoruz ne tür içerikler gelecek onu bile kestiremiyoruz.
:

Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom