Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Crashları düzeltmişler düzeltebildikleri kadar, 1-2 tane de ufak değişiklik yapılmış (dükkan geliri, bazı askerlerin ekipmanları vb) Asıl büyük sorunların düzeltilmesi bayağı zaman alacak gibi görünüyor.
Yeni gelen patch yeni sorunlara da yol açmış gibi. Şuan pintipanda yayında kuşatma savunuyor, ilk önce Khuzaitlerle birlikte khuzait kalesini savundu, yenildi ama oyun çöktü; yeni patch otomatik yüklenince tekrar girdi ve kale vlandia kalesine dönüverdi birden. Ayrıca savaşa kuşatanlara saldırarak girdi ama direkt kalenin içinde savunan taraf olarak çıktılar ortaya, acayip bozuk bir durumda oyun.

Güncellemeyle beraber bende özellikle sp'deki fps droplar azaldı, emin olamadığımdan 500 vs 500 denedim gayet iyi akıyordu. Yani ya da dün driverları güncellemiştim fakat, dün fena kasıyordu bazen. Patch notelarda alakalı bir şey bulamadım ama bu da iyidir :smile:

Bir ekip her gün yazılım, hata vs güncellemesi üzerinde çalışırken başka bir ekipte oyunda ki büyük eksiklikler üzerinde çalışıyorsa çok iyi. Her gün böyle güncelleme görmek güzel olur. Aydan aya veya haftadan haftaya büyük bir patch vs gelir tamamdır.

bu ps4 e ne zaman gelecek daha cd nin türkiyeye gelmesi 1 2 ay sürüyor hadi artık çıkarın yetkililer!! millet oynuyo ben m0l gibi izliyom kafayı yiyecem oynayamıyolar da oto bloklama da getirin kanser olurum ben oto bloksuz pc olsa neyse... bu oyunu alabilmek için günlük 20 tl ye çalıştım 2 3 ay boyunca ayıp yaptığınız! getirin getirin getirin
#ps4egetirevdekalalım#ps4egetirevdekalalım#ps4egetirevdekalalım
Erken erişimde konsollara gelmez oyun. Böyle bir açıklama yok zaten. Tam sürüme çıkınca konsollara gelir,öncelikleri PC'de oyunu tamamlamak. O yüzden en az 1 sene bekleyeceksin gibi görünüyor. Bu arada oyunun PC'ye kutulu sürümü çıkacak mı ? Şöyle Kalradya haritasıyla bir kutulu sürüm çıkartsalar çok iyi olur.

Oyunun ilk 2 saati güzel ve yeterli iken sonradan anlıyorsunuz ki bu oyun eksik ve bozuk yani erken erişim bu olur ama oyunda WARBAND'DA BİLE OLAN EN UFAK ŞEYLER YOK! Bir kere oyunda yeterli diyalog yok ki!
Umarım ki birkaç güncelleme sonra dev bir güncelleme gelir ve oyuna yeni şeyler (EKSİK ŞEYLER KRALLIK KURMA FALAN GECTİM DİYALOGLAR SORULAR FALAN GELSİN EVLİLİK TÖRENİ GELSİN WARBAND'DAKİ GİBİ LORDLARDAN GOREV ALMA GELSİN!!!)

Oyunun ilk 2 saati güzel ve yeterli iken sonradan anlıyorsunuz ki bu oyun eksik ve bozuk yani erken erişim bu olur ama oyunda WARBAND'DA BİLE OLAN EN UFAK ŞEYLER YOK! Bir kere oyunda yeterli diyalog yok ki!
Umarım ki birkaç güncelleme sonra dev bir güncelleme gelir ve oyuna yeni şeyler (EKSİK ŞEYLER KRALLIK KURMA FALAN GECTİM DİYALOGLAR SORULAR FALAN GELSİN EVLİLİK TÖRENİ GELSİN WARBAND'DAKİ GİBİ LORDLARDAN GOREV ALMA GELSİN!!!)

Krallık kurmak için bir görev gibi birşey var onu yaptın mı acaba ?

var olan krallığın başına geçme olayı var mı şu anda? birde benim 6 saatlik save dosyası gitti.. crash verdi sonra update geldi save açılmıyor hiç bir şekilde.

Oyun rezil bir vaziyette.
Durmaksızın crash alıyorum. Combat dengesiz, haritada glitchler mevcut. Şehirler ölü. 8 sene yatırım yapılan beklenen, vakit ayırılan oyunun haline bak.

Erken erişime satarken iyi durumda olacak demeseydiniz böyle bir tepki vermezdim. Dev team görsün diye yazıyorum. Hayalkırıklığı (:

Not: Steam'de son oynananlarda yok diyecekler için, daha satın almadım, alan birisinin hesabından oynuyorum, yine de iyi kötü başından kalkmıyoruz.

bir şey sorucam ‘’diyalog yazmayı unuttunuz mu acaba ?’’ bu kadardı sorum.

Last edited:
Erken erişim mekanikler ve dengelenmiş içerik anlamında yeterli mazereti sunsa bile diyalog yetersizliği aşırı sinirimi bozdu oyunun oynanabilitesi ölçülürken gerçekten bir çıkıp oyuncu lordların yerini bile soramıyor bu işi zorlaştırır demedi mi cidden? Öte yandan benim gibi optimizasyondan yakınan arkadaşlara durumun geçici olduğunu söylebilirim çünkü beta sürecine baştan tanık olan bir olarak zamanla gelişime şahit oldum ki mevcut multiplayer durumu singleplayer’dan çok daha iyi gibi, bilemedim yanlışsam düzeltin lütfen. Bir diğer husus ki acelesi yok gerçi ama Türkçe yerelleştirme sınıfta kalmış aceleye geldiği bariz belli oluyor hele savaşta komutandan aldığım o komutlar ne diyo lan bu dedirtti ve tüm odağımı mahvetti, daha olumsuz olarak bildireceğim tonla şey var cidden, bir çoğu için ekstra efor sarfetmeye bile gerek yok çünkü zaten olumsuz gidişatından farkındalardır diye umuyorum. Yazıyı karamsar bitirmemek adına hoşuma giden bir detayı paylaşayım bu Tarihi savaşın peşinden koştururken diyar ve karakterler hakkında fikir edinmek harika cidden, tabii sonra bloglarda özelmiş gibi lanse edilen o kral ve kraliçelerin öne çıkan tek farklılıklarının fizikleri ve 1 soruya verdikleri cevap olması (genel politik düşünceniz nedir efenim gibi bir soruydu) ayrı bir hayal kırıklığı. Onlarca teknik sıkıntının ardından oyunun tam olmasına kadar oyuncuyu oyunda tutmayı başaracak seviyede bir ‘Lore’ bile oturtulamamış oyuna maalesef. Ciddi anlamda söylüyorum karakterlerin içini zamanla doldurmak oyunun kendi içerisinde yarattığı fantezi sahasını imha etmesinden başka bir şey değildir. Ulan koskoca İmparatorluğun kuzeyini işgal etmiş tamamının kendinde olması gerektiğini savunan Lucon’un bu bağlamda ortaya attığı tek şey senato böyle diyor hacı yasalar falan filan

Ara ara oyunda görevlere giderken Loading ekranı girdiği zaman oyun cevap vermiyor ve loading ekranı geçmiyor. Alt+F4 çekmek zorunda kalıyorum. 2 defa başıma geldi dünden beri. Umarım bu sorun da düzeltilir. Oyunu aldığım için pişman değilim. Güncellemelerle sorunların üstesinden gelecektir Taleworlds. Çıkarın çıkarın dedik ve çıkardılar. Bu tarz problemler yüzündDünyadaki küresel salgını da hesaba katarsak, sabırlı olmamız gerekiyor. Hemen isyan etmek yersiz.
Ne zaman patch mi geldi ?
Resmi Twitter hesabı duyurusunu yaptı. Steam'e de duyuru yapmışlar. Ama gelen bi güncelleme olmadı bana. Beta kısmından da 1.0.1'i seçmeme rağmen güncelleme falan almıyor oyun.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom