M&B:Warband-Mustafa Kemal Atatürk MODU!! [Duyuru]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Öncelikle böyle bir mod yapmaya cesaretin olması ve çabalaman güzel. Ama buraya gelip sana tavsiye veren adamlar buna yıllarını, hadi aylarını harcamış kişiler. Dikkate alman lazım. Sana tavsiyem bu moda uzun bir ara vermen. Bu süre zarfı içinde kendini belirli modlama alanlarında geliştir, ekiplere katıl. Tahminimce yaşın da öyle büyük değil, bu senin için bir avantaj kendini geliştirebilmen açısından. Bu modu şu anki tecrübelerinle çıkaramazsın bence. Özellikle ben ve daha birçok kişinin saygı duyduğu bir liderin bulunduğu, başrol oynadığı bir mod. Bu modun manevi değeri olmalı yani. Ya çok kaliteli olacak, ya da olmayacak benim gözümde. Dediğim gibi, kendini geliştirdikten sonra rahatça çalışabilirsin bu mod üzerinde.

Ama ille çıkaracağım, insanlar oynayacak diyorsan, o kadar çok işin var ki.. Ben çok fazla ilgilenmiyorum modlamayla, profösyonel de sayılmam.

Biraz diyaloglarını okudum da; o zamanın durumuna, subayların yahut milliyetçilerin bakış açısına göre fazlasıyla çocukça.

Ayrıca M&B Warband'da 1. Dünya Savaşı için sadece diyalog düzenlenip 2 tüfek eklenirse hiç de güzel bir mod çıkmaz. Pioneer's Guild'e(ya da her neyse) gir bi bak, iyice araştır.

*Mustafa Kemal'i taht iddiacısı göstermek yerine, Türkiye diye bir ülke kurarsın, Samsun'u, Amasya'yı, Ankara'yı verirsin. Başına da Mustafa Kemal'i koyarsın. O kadar da zor değil bu.
  *1900'lü yıllarda tüfekçi demiyorduk yanlış hatırlamıyorsam. Piyade demen yeterli, bir de zırhlarını değiştirmen gerek. Hiç gerçekçi olmamış. Üniforma yapamazsan birinden yardım alabilir ya da OSP olarak bulabilirsin.
  *Şehirlerdeki surları kaldır. Mevziler yerleştir şehrin dışına. Modern binalar bulup ekle. (Yine OSP olarak bulabilirsin. Edit Mode bilmen lazım ama çok da zor değil)
  *Bütün Medieval itemleri sil modülden. Modern kılıçlar ekle. Ateşli silahlar olarak 20.yy piyade tüfekleri belli zaten. Zırhları da sil. Asker üniformaları, takım elbiseleri vs. ekle
  *Ateşli silahlara şarjör özelliği ekle. Kapasitesine kadar seri ateş edebilsin.

Sırf bu kadar az özellik bile sana ne kadar zaman gerektirecektir.. Karar senin yine de.

Hasan_Hasan said:
Heh be aslanım hele şükür :grin: İşte böyle gideceksin.Gerçekten iyi bir gelişme katetmişsin bu sefer.Bir de zırh,harita ekledin miydi kim tutar seni :grin:

teşekkür ederim  :eek:

Haci_Caglar932 said:
Öncelikle böyle bir mod yapmaya cesaretin olması ve çabalaman güzel. Ama buraya gelip sana tavsiye veren adamlar buna yıllarını, hadi aylarını harcamış kişiler. Dikkate alman lazım. Sana tavsiyem bu moda uzun bir ara vermen. Bu süre zarfı içinde kendini belirli modlama alanlarında geliştir, ekiplere katıl. Tahminimce yaşın da öyle büyük değil, bu senin için bir avantaj kendini geliştirebilmen açısından. Bu modu şu anki tecrübelerinle çıkaramazsın bence. Özellikle ben ve daha birçok kişinin saygı duyduğu bir liderin bulunduğu, başrol oynadığı bir mod. Bu modun manevi değeri olmalı yani. Ya çok kaliteli olacak, ya da olmayacak benim gözümde. Dediğim gibi, kendini geliştirdikten sonra rahatça çalışabilirsin bu mod üzerinde.

Ama ille çıkaracağım, insanlar oynayacak diyorsan, o kadar çok işin var ki.. Ben çok fazla ilgilenmiyorum modlamayla, profösyonel de sayılmam.

Biraz diyaloglarını okudum da; o zamanın durumuna, subayların yahut milliyetçilerin bakış açısına göre fazlasıyla çocukça.

Ayrıca M&B Warband'da 1. Dünya Savaşı için sadece diyalog düzenlenip 2 tüfek eklenirse hiç de güzel bir mod çıkmaz. Pioneer's Guild'e(ya da her neyse) gir bi bak, iyice araştır.

*Mustafa Kemal'i taht iddiacısı göstermek yerine, Türkiye diye bir ülke kurarsın, Samsun'u, Amasya'yı, Ankara'yı verirsin. Başına da Mustafa Kemal'i koyarsın. O kadar da zor değil bu.
  *1900'lü yıllarda tüfekçi demiyorduk yanlış hatırlamıyorsam. Piyade demen yeterli, bir de zırhlarını değiştirmen gerek. Hiç gerçekçi olmamış. Üniforma yapamazsan birinden yardım alabilir ya da OSP olarak bulabilirsin.
  *Şehirlerdeki surları kaldır. Mevziler yerleştir şehrin dışına. Modern binalar bulup ekle. (Yine OSP olarak bulabilirsin. Edit Mode bilmen lazım ama çok da zor değil)
  *Bütün Medieval itemleri sil modülden. Modern kılıçlar ekle. Ateşli silahlar olarak 20.yy piyade tüfekleri belli zaten. Zırhları da sil. Asker üniformaları, takım elbiseleri vs. ekle
  *Ateşli silahlara şarjör özelliği ekle. Kapasitesine kadar seri ateş edebilsin.

Sırf bu kadar az özellik bile sana ne kadar zaman gerektirecektir.. Karar senin yine de.

yorumun için teşekkürler atatürk'ü değiştirdim talip etmesi yerine t.c yi kurmak istiyor yazdım ve mehmet akif ersoyuda değiştirdim.Üniforma, asker kıyafeti , bomba , değişik şeyler ekleniyor :smile:

- Tarihe Uygun Kişiler Eklendi.
- Muharebe Büyüklüğü Arttırıldı.
- Diyaloglar Değiştirildi.
- Anadolu Haritası
- Deliler Eklendi.
- Grup Büyüklüğü Arttırıldı.
- Yıl 19 Mayıs 1919 Olarak Değiştirildi.
- Tüfeklere 3 Kere Ard Arda Ateş Etme Özelliği Eklenmiştir.
- Yeni Müzikler Eklendi.
- Başlıyışta Silah İle Başlıyoruz
- Sığırları Takip Ettirme Özelliği Eklendi.
- Şehir, Kale İsimleri Değiştirildi.
- Nam,onur Kazanma Biraz Daha Kolaylaştırıldı.
- Hanlarda Asker Alımları Arttırıldı.

Ben Bunlara Yenilik Diyemem Çünki Artık Tüm Modlarda Bunlar Var Hatta Bi Acemi Olarak Bunları Ben Bile Yapabilrim
Yaptığın Şeyi Küçümsemiyorum Ancak YENİLİKLER Bölümüne Bunları Yazmamalıydın Bence Zaten Sıradan Olan Şeyler Bunlar
Ve Zırhlar Eski Olduğundan 1919 Tarihini Pek Yansıtmıyor Bence
Bunun İçin Tüm Askerlerin Ekipmanlarını Değiştirirsen Daha İyi Olur Yoksa Pek Tatmin Edici Olmaz Bence
Askerlerde Napolic Warstaki Gibi Ekipmanlar Olsun Tek Elli Kılıçlar Ve Tüfek Çeşitleri (Süngülü)
Kask Eski Dönemden Kalma Ancak Oyun 1919 Yılında Geçiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Kalkan Eski Çağlardan Kalma Oyun 1919 Yılında Geçiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Ok ve Yay Eski Çağlardan Kalma Oyun 1919 Yılında Geçiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Para Birimi Dinar Ne Karadarda Normal Dimi
Modun Adı Mustafa Kemal Atatürk Modu Ancak Mustafa Kemal Atatürk Karakteri Hiç Mustafa Kemal Atatürke Benzemiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Modun Adı Mustafa Kemal Atatürk Modu Oyun 1919 Tarihinde Geçiyor Ancak Anadolu Haritası Hakkında Balkanlar Haritası Hakkında Yada Ortadoğu Haritası Hakkında Söz Eden Yok Ne Kadarda Normal Dimi
Mehmet Seni Bilmem Ancak Ben Türküm Ve Geçmişteki Padişahlarımızın Yaptıklarıyla Gurur Duyuyorum Atatürkün İsyanına Karşı Vahdettinin Savunmasında Birkaç Yanlışlık Var Sanki Padişah Hiç Birşeyi Umursamıyor Hiçbir Şeyden Haberi Yokmuş Gibi Gösterilmiş Adeta Milletini Arkadan Hançerleyen Bi Hain Gibi Gösterilmiş Ancak Bu İşin Aslı Böyle Değildi Sende Biliyorsun Eminim ki Kemalist Bir Ailen Var Bu Nedenle Sürekli Mustafa Kemal Sevgisiyle Yetiştirildin Onun İyi Biri Olduğu Söylendi ve Padişahlar ise Kötü Gösterildi Fifti Fifti Böyledir Heralde
Sana Mustafa Kemal İyi Biri Değildi Demiycem Ancak Padişahlarımızda Çok Çok İyi İnsanlardıda Demiycem Her İnsanın Hataları Vardır Osmanlının Hain Bir Paşasının Yüzünden Tüm Suç Vahdettine Atılmış Gibi Ayrıca Osmanlı Padişahları Hakkında Kitaplar Oku Tarafsız Olarak Yazılmış Olanlardan Al Örneğin;eee Abdülhanitin Kurtlarla Dansı Gibi
Cilt Görünümleri Yenilendi Demişsin Ancak Ben Sadece 1 Resim Görebildim Yanlış Hatırlamıyosam 1 Den Fazla Cilt Seçeneğimiz Vardı
Bunların Dışında Tüfeklerin Görüntüleri İyi Ancak Dediğim Gibi Süngü Şart Ve 50 Mermi Az Olmuş Sanki
Hee Bide Top Eklenmesi Gerek Biliyosun Dimi Mehmetcim

Propaganda nın Yolladığı Resimleri Gördüm Ve Tüfekler Konusundaki İyi Yorumumu Geri Almayı Tercih Ediyorum
Aslında Tüfekler Konusunda Bilgim Yok Sayılır Bu Yüzdende Yorumum Otomatik Olarak Geçersiz Sayılır Değilmi

stronggg said:
- Tarihe Uygun Kişiler Eklendi.
- Muharebe Büyüklüğü Arttırıldı.
- Diyaloglar Değiştirildi.
- Anadolu Haritası
- Deliler Eklendi.
- Grup Büyüklüğü Arttırıldı.
- Yıl 19 Mayıs 1919 Olarak Değiştirildi.
- Tüfeklere 3 Kere Ard Arda Ateş Etme Özelliği Eklenmiştir.
- Yeni Müzikler Eklendi.
- Başlıyışta Silah İle Başlıyoruz
- Sığırları Takip Ettirme Özelliği Eklendi.
- Şehir, Kale İsimleri Değiştirildi.
- Nam,onur Kazanma Biraz Daha Kolaylaştırıldı.
- Hanlarda Asker Alımları Arttırıldı.

Ben Bunlara Yenilik Diyemem Çünki Artık Tüm Modlarda Bunlar Var Hatta Bi Acemi Olarak Bunları Ben Bile Yapabilrim
Yaptığın Şeyi Küçümsemiyorum Ancak YENİLİKLER Bölümüne Bunları Yazmamalıydın Bence Zaten Sıradan Olan Şeyler Bunlar
Ve Zırhlar Eski Olduğundan 1919 Tarihini Pek Yansıtmıyor Bence
Bunun İçin Tüm Askerlerin Ekipmanlarını Değiştirirsen Daha İyi Olur Yoksa Pek Tatmin Edici Olmaz Bence
Askerlerde Napolic Warstaki Gibi Ekipmanlar Olsun Tek Elli Kılıçlar Ve Tüfek Çeşitleri (Süngülü)
Kask Eski Dönemden Kalma Ancak Oyun 1919 Yılında Geçiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Kalkan Eski Çağlardan Kalma Oyun 1919 Yılında Geçiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Ok ve Yay Eski Çağlardan Kalma Oyun 1919 Yılında Geçiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Para Birimi Dinar Ne Karadarda Normal Dimi
Modun Adı Mustafa Kemal Atatürk Modu Ancak Mustafa Kemal Atatürk Karakteri Hiç Mustafa Kemal Atatürke Benzemiyor Ne Kadarda Normal Dimi
Modun Adı Mustafa Kemal Atatürk Modu Oyun 1919 Tarihinde Geçiyor Ancak Anadolu Haritası Hakkında Balkanlar Haritası Hakkında Yada Ortadoğu Haritası Hakkında Söz Eden Yok Ne Kadarda Normal Dimi
Mehmet Seni Bilmem Ancak Ben Türküm Ve Geçmişteki Padişahlarımızın Yaptıklarıyla Gurur Duyuyorum Atatürkün İsyanına Karşı Vahdettinin Savunmasında Birkaç Yanlışlık Var Sanki Padişah Hiç Birşeyi Umursamıyor Hiçbir Şeyden Haberi Yokmuş Gibi Gösterilmiş Adeta Milletini Arkadan Hançerleyen Bi Hain Gibi Gösterilmiş Ancak Bu İşin Aslı Böyle Değildi Sende Biliyorsun Eminim ki Kemalist Bir Ailen Var Bu Nedenle Sürekli Mustafa Kemal Sevgisiyle Yetiştirildin Onun İyi Biri Olduğu Söylendi ve Padişahlar ise Kötü Gösterildi Fifti Fifti Böyledir Heralde
Sana Mustafa Kemal İyi Biri Değildi Demiycem Ancak Padişahlarımızda Çok Çok İyi İnsanlardıda Demiycem Her İnsanın Hataları Vardır Osmanlının Hain Bir Paşasının Yüzünden Tüm Suç Vahdettine Atılmış Gibi Ayrıca Osmanlı Padişahları Hakkında Kitaplar Oku Tarafsız Olarak Yazılmış Olanlardan Al Örneğin;eee Abdülhanitin Kurtlarla Dansı Gibi
Cilt Görünümleri Yenilendi Demişsin Ancak Ben Sadece 1 Resim Görebildim Yanlış Hatırlamıyosam 1 Den Fazla Cilt Seçeneğimiz Vardı
Bunların Dışında Tüfeklerin Görüntüleri İyi Ancak Dediğim Gibi Süngü Şart Ve 50 Mermi Az Olmuş Sanki
Hee Bide Top Eklenmesi Gerek Biliyosun Dimi Mehmetcim

yorumun için teşekkürler hikayeleri ben yazmadım bi arkadaş verdi. Ve eklenecek çok şey var kardeşim herşey zamanla.

Propaganda said:
Baktım ,gördüm ve haklıyım.
Sadece rengi değişmiş başka bir olay yok.
Örnek(seninki):
KPorg8.png
Orjinal bir mosin-nagat:
emzkmZ.jpg
Orjinal winchester:
K4kM4q.jpg
Ya bi kere zaten misket ile sarjörlü tüfeği karıştırma imkanın yok biri ağızdan diğeri ise mermi ile doldurulur.
Kalbin kırmak istemiyorum ama gerçekten araştırma yap!İki texture atmakla mod yapılamaz.
Evet arkadaşa tüfekleri anlattık ama bir geri dönüş alamadık.Tekrar anlatıyorum;tarihte sayısız ateşli silah var lakin bunları kısaca iki grupta toplarsak:
1)1600-1800 misket ve ağızdan doldurmalı tüfekleri.
2)Şarjörlü ve mermili tüfekler.
İkisinin arasında dağlar kadar fark var ağızdan doldurmalı tüfek tek tek barut doldururlur ve her atışta yenilenir.Şarjörlü ve mermili tüfeklerde mermi silah içinde barındılır ve ard arda yeniden doldurmadan atış yapılır(bazı tüfekler kurmak gerekir).Winchester ilk şarjörlü tüfeklerden biridir.1900 lü yıllarda mosin-nagat bulunana kadar sıkça kullanılmıştır.Ve böyle yüzlerce çeşit silah var.Senden ricam ise;
Ansiklopedik bilgi kadar güvenilir olmasada google'den bile olabilir yeterki o zamanlara uygun silahlar koy ve aynı silahın üzerine textures atınca farklı bir silahmış gibi gösterme insanlar çok büyük şey istemiyorum değilmi? Bunlar senin iyiliğin için...

Propaganda said:
Propaganda said:
Baktım ,gördüm ve haklıyım.
Sadece rengi değişmiş başka bir olay yok.
Örnek(seninki):
KPorg8.png
Orjinal bir mosin-nagat:
emzkmZ.jpg
Orjinal winchester:
K4kM4q.jpg
Ya bi kere zaten misket ile sarjörlü tüfeği karıştırma imkanın yok biri ağızdan diğeri ise mermi ile doldurulur.
Kalbin kırmak istemiyorum ama gerçekten araştırma yap!İki texture atmakla mod yapılamaz.
Evet arkadaşa tüfekleri anlattık ama bir geri dönüş alamadık.Tekrar anlatıyorum;tarihte sayısız ateşli silah var lakin bunları kısaca iki grupta toplarsak:
1)1600-1800 misket ve ağızdan doldurmalı tüfekleri.
2)Şarjörlü ve mermili tüfekler.
İkisinin arasında dağlar kadar fark var ağızdan doldurmalı tüfek tek tek barut doldururlur ve her atışta yenilenir.Şarjörlü ve mermili tüfeklerde mermi silah içinde barındılır ve ard arda yeniden doldurmadan atış yapılır(bazı tüfekler kurmak gerekir).Winchester ilk şarjörlü tüfeklerden biridir.1900 lü yıllarda mosin-nagat bulunana kadar sıkça kullanılmıştır.Ve böyle yüzlerce çeşit silah var.Senden ricam ise;
Ansiklopedik bilgi kadar güvenilir olmasada google'den bile olabilir yeterki o zamanlara uygun silahlar koy ve aynı silahın üzerine textures atınca farklı bir silahmış gibi gösterme insanlar çok büyük şey istemiyorum değilmi? Bunlar senin iyiliğin için...

teşekkürler yorumun için

stronggg said:
madem ki hikayede bir yanlışlık olduğunu kabul ettin o zaman değiştir onu

teşekkürler

stronggg said:

Önce bir kendinize gelin, Sonra şu yazdıklarınızı tekrar okuyun...

Koyu renkli kısımları özellikle gözünüze gözünüze sokmak istiyorum, acaba mantıklı geliyor mu? Belli ki düşüncenizi belli etmek istememişsiniz ama bir o kadar da belli etmişsiniz. Osmanlı'nın hain bir paşası derken ne kasdettiniz bilemiyorum. Ayrıca Kemalist kişilerin padişahları yerin dibine soktuğunuda nereden çıkardınız? Onları da geçtim bir insanın Mustafa Kemal sevgisiyle yetiştirilmesi olması gereken bir şey zaten, hele de şu günlerde... Mustafa Kemal Atatürk'e zaten iyi biri değil diyemezsiniz; öyle olsaydı, onun bunun mandasına girseydik zaten sen-ben-o-Türkiye diye bir şey kalmayacaktı. Üslubunuza dikkat ediniz zira çok saldırgan bir tavır içerisindesiniz, ben açıkçası fazlasıyla rahatsız oldum, düşüncelerinizi lütfen kendinize saklayın... Ne yeri,ne zamanı. Daha birkaç cümleniz hakkında yazacağım şeyler vardı; ama dediğim gibi yeri değil...

stronggg said:
Hain Paşadan kastın Enver Paşa ise o hain değildi,yalnızca saçma hayallerin peşinden koşan birisiydi.Ama devleti çok büyük bir kaosa süreklediği doğru.Bu arada Kazım Karabekir,Enver Paşa vs de eklenir oyuna umarım ama Allah aşkına karşılıklı tarafa eklemeyin şunları.Vahüdiddinle de M.Kemali aynı safa eklerseniz sevinirim.Bir de M.Kemal'in ilk sözlerinde 1914te çıkan birinci dünya savaşı Sultanımız Vahüdiddin'e umut gibi gözüktü cümlesini değiştir artık 1914te Vahüdiddin veliaht bile değildi,tahtta M.Reşat vardı ama o da devletle ilgilenmiyordu.Hikayeyi baştan ele alın...

Yalnız o tüfekçiler ne öyle samurayın eline tüfek vermişsin gibi duruyor
onlara bir üniforma güzel olurdu ve tüfekçide ne piyade çavuş onbaşı
gibi gerçek rütbeler kullanmam daha mantıklı ve daha hoş olur

ve Mustafa Kemal Atatürkü dahada özenip yapabilirsin Hanlarda gezen bir Komutan ? Senaryoyu açıkcası bozuyor
ve oyuna Atatürkü koyup TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURDURACAKSAN OYUNUN SENARYOSU DEĞİŞMELİ Vahdeddin
döneminden Cumhuriyetin kuruluş dönemine kadar yıllar var.

BUNLAR BENİM GÖRÜŞLERİM TABİ BİRAZ DAHA ÖZENİLSE İŞ ÇIKAR MODDAN :smile:

_Türk_ said:
Yalnız o tüfekçiler ne öyle samurayın eline tüfek vermişsin gibi duruyor
onlara bir üniforma güzel olurdu ve tüfekçide ne piyade çavuş onbaşı
gibi gerçek rütbeler kullanmam daha mantıklı ve daha hoş olur

ve Mustafa Kemal Atatürkü dahada özenip yapabilirsin Hanlarda gezen bir Komutan ? Senaryoyu açıkcası bozuyor
ve oyuna Atatürkü koyup TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURDURACAKSAN OYUNUN SENARYOSU DEĞİŞMELİ Vahdeddin
döneminden Cumhuriyetin kuruluş dönemine kadar yıllar var.

BUNLAR BENİM GÖRÜŞLERİM TABİ BİRAZ DAHA ÖZENİLSE İŞ ÇIKAR MODDAN :smile:

WarbandCix said:
memett35 bina grafikleri güzelmiş :grin:
ve de hesabını 5 ocakda açtın ve veteran oldun la :grin:

Yorumlarınız İçin Teşekkürler :smile:

Merhaba ,
Kardeşim arkadaşımızın büyük ihtimal ilk deneyimidir. Bu yüzden karışmana gerek yok özgür düşünce hakkı diye bir şey var ha beğenmiyormusun ozaman burda durma.

Bu arada modellerken hayal gücünün olması lazım zaten  :mrgreen:

girebi said:
Anladığım kadarıyla arkadaş çok fena dalga geçiyor. Konuya atılan yorumların %90'ına sadece "yorumun için teşekkürler :smile:" diyerek cevap vermiş. Okuduğundan şüpheliyim.

başka ne yazıyım ?

Schreiber said:
Merhaba ,
Kardeşim arkadaşımızın büyük ihtimal ilk deneyimidir. Bu yüzden karışmana gerek yok özgür düşünce hakkı diye bir şey var ha beğenmiyormusun ozaman burda durma.

Schreiber said:
Schreiber said:
Merhaba ,

Adam Hayal Gücü Yapmıyorki Alıntı Yapıyor Senin Dediğin Doğru Ama Tüfekleri Alıntı Yapmış Sadece Oynamıs tufeklerin üstünde

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom