LoTR: Blood in the West [SP ve MP][v0,25]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Kleidophoros said:
O zaman kitabı ya da filmi takip etmiyorsunuz demektir.
Teorin konusunda, Helm's Deep'te kim savaştı?

@Boromir gel etme, eyleme. Senaryo olmadı böyle bak.

BoromirofGondor said:
Kleidophoros said:
Kleidophoros said:
Ne gibi kodlamalar yapacaksınız?
*Gondorla Rohan savaşacak mı mesela?
*Mordorla Elf orduları barış yapacak mı?
*Elf orduları olacak mı? Ya da cüce orduları?
*Bana sığır getir, şunun bana 500 para borcu var onu getir gibi görevler olacak mı?
*Gondor Tahtı aslında benim, beni destekle gibi tahtta hak iddia edenler olacak mı?
*Goblinlern lordları, kasabaları falan mı olacak? Aynı şekilde cüce lordları, ordular falan olacak mı? Ya da Dunedain orduları olacak mı Dunedain lordlarının emri altnda savaşa giden?
Cevap vermeyeceksiniz galiba.
Böyle hatalar ve o tür görevler olmayacak örnek görev:
Aragorn:Osgiliath yakınında büyük bir düsman ordusu var topraklarımıza girmeden önc onlara saldır.
(Eğer askerimiz yoksa)Lordum bunu yapmak için gücüm yok.
Aragorn:Sana 50 Gondor Atlısı veriyorum bu yeterlimi
Siz:Tabii ki lordum bu görevi onurlu bir şekilde yerini getireceğim ve getirirken onurluca ölmeye hazır olacağım,saygılar.
Gibi görevler olacak ve cüceler elfler tabii ki olacak
Oyun başladığında geçerli devletler birbiriyle müttefik olacak bunun süresini çok uzun yapacağız yani kimsenin oynayamacağı kadar uzun mesela 999.999.999 gün
Dunedain yok.Yani yıkılmış olacak kısa süre içinde senaryomuzu o şekilde değiştireceğim.Onun yerine Angband var goblin krallığı Dunedaini yıkmış olacak.O bölgede kolcu gurupları olacak(henüz kesin değil ama)onlara katılabileceğiz.

Başka sorun varmıydı Klei?
ismail.karakose said:
Lord_Achilles said:
BoromirofGondor said:
Lord_Achilles said:
ismail.karakose said:
Lord_Achilles said:
goblin mağaraları olur benim bildiğim.bide yani harbiden dunedain-gondor ayrı olacaksa hiç yapmayın abiler daha iyidir yani.yüzük savaşlarından önce aragorn dunedain lideriydi de kalesi falan yoktu.

şu anda  modda : Gondor Rohan Elfler Cüceler Mordor ve İsengard var. DUnedain ve Goblinleri eklemek konusunda karar veremedik hala.

Dunedain'i eklemeyin bence.Aragorn kolcu olarak kalsın.Goblilnlerde haydutlar gibi dolaşır ortalıkta.Veya kıraç topraklarda ufak bi kale falan verin.Çünkü Esgaroth tarafında bi kaleleri olması gerekiyordu onların hatırladığım kadarıyla.
Aragonu gondor kralı yaptık yani o yüzden duendain yerine angband ı koyuyoruz angband goblin krallığı dunedainle savaş iinde dunedaini düşürmüş olacak kısacası örümceklere binmeye hazırlanın

O zaman yüzük savaşlarından sonra.Öyleyse mordor olmayacak karışık bi durum o zaman :mrgreen: Mod yönetimi karar verir konuya ben karışamam.  :grin:

Hayır. Fİlmi anlatıyoruz. Fakat tek değişiklik yüzük kardeşliğini lord olarak yapıyoruz ve Aragorn'u kral yapıyoruz. Bu kardeşlik yerine yeni bir kardeşlik yapacağız (NPC). Bunlarada fantastik vs itemler vereceğiz

Ya kardeşim nasıl mordor olmuyor asıl kardeşlik olmayınca mordor oluyor :wink:

kitaba göre değil o zaman -tam anlamıyla-.ya siz bilirsiniz.kitapta ve aynı zamanda filmde aragorn kral olacaksa yüzük savaşları sonucu kral oluyor zaten bunu sende iyi bilirsin.tam anlamıyla kitap değil o zaman.yeni kardeşlik olacak diyorsunuz.siz bilirsiniz tabi.iyi çalışmalar.

Kleidophoros said:
BoromirofGondor said:
Kleidophoros said:
Teorin kim Theoden mi demek istedin?
Theoden'in karşısındakileri demek istedim, Orkları, yani Goblinleri.

Rohan ile Mordor karşı karşıya hiç gelmedi diye hatırlıyorum Pelennor Çayırları ve Kara Kapı dışında.(3. Çağda)

Helms Deep'te ork ırkı Uruk-Hai ve vahşi adamlar savaştı Rohan'a karşı yani goblinler değil.Uruklar goblin-ork karışımıdır o ayrı.

@BoromirofGondor

Haritaya baktığında Goblinlerin Rohan'a saldıramamasının cücelerle alakası yoktur.Zaten 3. çağda cüce sayısı çok azdı.Ayrıca Goblinler o boylarıyla ve silahlarıyla zaten Rohan'a karşı varlık gösteremezler , onlar yamuk yumuk yürürken Rohan süvarileri çakardı  :roll:

Pandemona said:
Kleidophoros said:
BoromirofGondor said:
Kleidophoros said:
Teorin kim Theoden mi demek istedin?
Theoden'in karşısındakileri demek istedim, Orkları, yani Goblinleri.

Rohan ile Mordor karşı karşıya hiç gelmedi diye hatırlıyorum Pelennor Çayırları ve Kara Kapı dışında.(3. Çağda)

Helms Deep'te ork ırkı Uruk-Hai ve vahşi adamlar savaştı Rohan'a karşı yani goblinler değil.Uruklar goblin-ork karışımıdır o ayrı.

@BoromirofGondor

Haritaya baktığında Goblinlerin Rohan'a saldıramamasının cücelerle alakası yoktur.Zaten 3. çağda cüce sayısı çok azdı.Ayrıca Goblinler o boylarıyla ve silahlarıyla zaten Rohan'a karşı varlık gösteremezlerdi , onlar yamuk yumuk yürürken Rohan süvarileri çakardı  :roll:

Rohan Haradrim Fül Binicilerini indirdi süvarileriyle.Goblinleri çiğnerler.

Uruk Hailer Orktur, Ork dediğiniz de Goblindir.
Uruk Hailer diğer Orkların aksine gün ışığı altında rahatsızlık duymadan bulunabilirler ve Orklardan daha güçlü ve iridirler, Sauron ve Saruman tarafından "üretilmişlerdir".

Helm's Deep'de hem UrukHai hem Orc hem de half-men, half-goblin (bunlar UrukHai ile aynı olabilir) vardı.

Benim Bilidiğime göre  uruk hai leri saruman ve ya sauron  tarafından canlandırılmamış.. orta dünyanın en eski ırklarından diye duymuştum balrog gibi.. Goblin ve ork karışımı melez ırk aslında Ana ırk. Bu ırk taa morgoth (melkor) a kadar dayanıyor bence çünki sauron zaten morgoth un sağ koluymuş.Bence Bunlar Morgoth tarafindan üretilmişler diye duydum yanlışsa düzeltin..

Lord_Achilles said:
Pandemona said:
JohnnyBravo said:
Pandemona hatan var Uruklar melezdir ork ve insan karışımlarıdır ışıktan etkilenmezler : Uruk Hai

Uruk Hai, Tolkien'in Orta Dünya Evreninde hayali ırka verilen isim.

Goblin ve Orc'lardan melez bir ırktır  :roll:

Bende Goblin&Orc karışımı diye biliyorum
Eğer kitaplarını okuyan varsa 2kuleyi fangorn ruhları ve ork olduğunu bilir

Ithilien :S ? O bir okçu birimi değilmi örgüt gibi Faramirin altında toplanan bir grup Osgiliathmı diyosun Ithilien Ormanımı şelale arkasımı :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom