Kiralık askerlik!

Users who are viewing this thread

exitis

Recruit
Arkadaşlar bir Rodok derebveyinden görev istedim.Bana kiralık asker olabiliceğimi söyledi.Sizce olayımmı?Ne kadar para veriyorlar işin ucunda iyi para var mı? Pek anlamam ben bu kiralık askerlikten  :cry:

Kiralık askerlik oyunda sadece komutan oluyosun demek. Ordu kurabiliyosun ve zamanı gelince paranı tak diye ödüyorlar. Ancak kale,köy ve şehir sahibi olamıyorsun.

Elrohir Oronrá said:
Kiralık askerlik oyunda sadece komutan oluyosun demek. Ordu kurabiliyosun ve zamanı gelince paranı tak diye ödüyorlar. Ancak kale,köy ve şehir sahibi olamıyorsun.
Peki ödedikleri para kiralık asker olmaya değer mi?Eğer aylık 200Dinar gibi ufak bir rakamdan bahsediyorsak değmez  :lol:

alacağın maaş, ordunun büyüklüğüne ve kalitesine göre değişim gösterir fakat seni ihya edecek bir meblada olmaz. derebeyliğine oynayıp, bolca kale ve şehir ele geçirmelisin.

Efisio said:
alacağın maaş, ordunun büyüklüğüne ve kalitesine göre değişim gösterir fakat seni ihya edecek bir meblada olmaz. derebeyliğine oynayıp, bolca kale ve şehir ele geçirmelisin.
Ne yani 50 kişilik ordum varsa 500 dinar mı alacağım  :razz:

Nam ne kadar çoksa o kadar para veriyor.Namı arttır.Ha yok uğraşamam diyorsan ticaret yap.Bir şehirden diğer şehre eşya al sat.Kısa süreli savaşları seviyorsan al eline bir gürz vur kafalarına esir al sat.Kılıcına güveniyorsan kervanlara eşlik et.Güzel işler istiyorsan lonca başkanıyla konuş (Kesin bir işi vardır :grin:) ya da hancıyla konuş.Lordların ayak işlerini yap mesaj filan götür.Onların işlerini hallet hem ilişki hem para...Köy yaşlısından görev al.Bütün bu yazdıklarım warband'daki bütün para kazanma yollarıydı birini kullan.Hayırlı olsun  :smile:

ya arkadaslar herkez kale sehir felan alıyor benim su anda 29+5  tane esirlerle beraber askerim ancak daha fazla asker sayımı coğaltamıyorum bunun için ne yapmam gerek hep aynı yerde sayıp duruyorum ya :sad:

Kiralık askerlerlik lordluk/derebeylik/noyanlık/kontluk/yarllık/emirlik bir mevkide değil isen bir kaç görevden sonra sana gelir.

Maaş askerine ve kalitesine göre değişir.Kiralık Askerlikte yemin etmessin mülk sahibi olmassın.Seferlerde sana mesaj gelir sefere katılman gerektiğiyle.Bir kaç kez üst üste gitmessen maaşın azalıyordu sanırım.Askeri olduğun krallığın düşmanı seninde düşmanın olur.Uğraşlı bir iştir belkide geliri fazla olarak ayarlansaydı veya daha zevk verici bir şey olarak ayarlansaydı güzel olurdu.Yerinde olsam kiralık asker olmadan seferlere katıl ve lord olmayı düşündüğün krallığa hep yardım et.Bunun lord olmakla hiç alakası yoktur.Bunu dememin sebebi sadece lord olacağın krallıkta diğer vasallarla aranın iyi tutması yoksa.Namın 80-100 ü geçtikten sonra istediğin krallığa lord olarak atanabilirsin.

Ben kiralık askerlik görevlerini yaptıktan sonra (sefere katıl asker topla gözetle filan) ve kralla ilişkini iyi tuttuktan sonra bir lord sana bize katılır mısın diyodu sanırım ya da krala kılıcı sunmanda yardımcı olur o kralın kiralık askeri olman...(Yanlış ise afedersiniz)

Kral_faust said:
Nam ne kadar çoksa o kadar para veriyor.Namı arttır.Ha yok uğraşamam diyorsan ticaret yap.Bir şehirden diğer şehre eşya al sat.Kısa süreli savaşları seviyorsan al eline bir gürz vur kafalarına esir al sat.Kılıcına güveniyorsan kervanlara eşlik et.Güzel işler istiyorsan lonca başkanıyla konuş (Kesin bir işi vardır :grin:) ya da hancıyla konuş.Lordların ayak işlerini yap mesaj filan götür.Onların işlerini hallet hem ilişki hem para...Köy yaşlısından görev al.Bütün bu yazdıklarım warband'daki bütün para kazanma yollarıydı birini kullan.Hayırlı olsun  :smile:

Arkadaşın dediklerini yaparsan ve hile kullanmıyorsan 2 günde 24.000 dinar kazanabilirsin,Ben kazandım.  :smile:

Clear_s said:
ya arkadaslar herkez kale sehir felan alıyor benim su anda 29+5  tane esirlerle beraber askerim ancak daha fazla asker sayımı coğaltamıyorum bunun için ne yapmam gerek hep aynı yerde sayıp duruyorum ya :sad:

Karakter penceresinden Karizma geliştireceksin ondan sonrada Lİderliğe basacaksın ve her seviye başına 5-10 adam artacak grup sayın.

Back
Top Bottom