Karşılaştıklarım

Users who are viewing this thread

İlk olarak tebrik ediyorum baya güzel olmuş böyle devam etmesi umuduyla ...
-haritada 1 saatte (gerçek hayatta) 6 7 kere bozulma oluyor görüntüler kayıyor, çizgili bişilere dönüyor
-ordu grup sekmesinde karakterlerin görünüşü kayıyor yün topağına dönüyor
-kurduğumuz atölyeler neden hep 20 70 arası bazen 10 kazanıyor (verdiğimiz paraya göre çok az) en çok 100 200 arası bişey olsa veya bu 100 200 ü kazanması için kervanlarla ortak çalıştırabilsek? sonuçta bizim kervanımız.
-şu ülkeler için şehirler, kaleler alıyorum% 0 şans ile ülkenin kralı el koyuyor oraya, saçma değilmi?
-görevler çok tekrarlıyor ve adamımı çalışma yapsın diye verdim haritanın diğer ucunda bi yerde görüldü yazıyor.
-bi şehri veya kaleyi ele geçirince oranın krallığı değişiyor köylüler öyle kalıyor hani oranın köylü türünü biz değiştirebilsek? mesela istediğimiz türden askeri alabilmek için o askeri üreten köyde sorumlu kişilerle görüşüp köylü taşıma gibi işçi göçü misali(yakınlık 70 den sonra olunca mesela böyle bi görev çıksa)
-bu kaledeki eğitim yerleri bizim askerlere exp kazandırmıyor sanırım.oraya koyduğumuz askerleride seviye atlatabilsek yani atıyorum içinde "eğitim alanına gir" çıksa orada askerinle dövüşüp seviyesini yükseltebilsen veya kendileri talim yapsa ?
-demircide sadece kılıç yapılıyor ve demirciliği geliştirmesi çok zor erit tekrar yap erit tekrar yap lvl artmıyor. +1 ek etki için bu kadar uğraşmaya değmiyor.daha efsanevi etiketli bişiler varmış gelemedim daha oraya.(sadece kılıç yapılmıyormuş üstte tek elli kılıca basınca değişiyor az önce fark ettim)
-ticaret işi biraz garip geldi: A şehrinden 7 ye tahıl aldım diyelim, B şehrinde markette solda 20 yazıyor ama satınca tanesine 14 falan veriyorlar.burasını anlamadım işte, ticaret özelliğinin düzey seviyesi artıncamı düzeliyor bu.
-arena larda kazanıyoruz 300 700 arası malzeme veriyor hep.arada yüksek fiyata malzemeler verse veya zor normal kolay gibisinden etaplı arenalarda olsa?

Last edited:
açtığın dükkanları refah seviyesi yüksek şehirlerde açmaya bak. oyunda 1095 yılındayım. bu süre zarfında her dükkanı denedim. başlarda çok 20-50 arası kazandırıyordu. daha sonra kapatım hepsini refah seviyesi yüksek şehirlerde açtım ama açarken neyin ne kadar getirdiğini göremediğimiz için üretimi değiştirmedim öncesinde ne üretiliyorsa oradan devam ettim. şu an en düşük dükkan 240 getiriyor günlük.

%0 ile ülkenin kralının alması bence saçma değil. adam kral sonuçta. lordlar meclisi oyluyor tabi ama nihai karar kralın.

ticaret kısmında gördüğüm kadarıyla ticaret skilli etkiliyor ve dikkat edersen o ürünlerde şu şehirde şu kadara satılıyor söylentisi var diyor. kesin bir şey demiyor.

demircilik erken erişimde olmayacaktı diye biliyorum. niyeyse koymuşlar. tam işlevli değil. türkçe çeviri de yok diyorlardı tam işlevli değil mesela o da

garnizondaki askerlerin eğitimi de aktif değil galiba. aynı şekilde skilllerden gelen perkler aktif görünmesine rağmen yarısı (en azından bende yarısı) işlevsel değil.

aldığın tımarların kendi kültürüne geçmesi bence de güzel olurdu. warbandde bazı modlarda vardı bu ama aldığın gibi de geçmemesi lazım. eu4teki gibi bir süreç harcanmalı. mesela kuzaitsin aserayda şehir aldın. oranın halkının kültürünü değiştirmek için 2 yıl+ 2000 nüfuz harcamak gerekir gibi bir mekanik olsa hoş olur.

geri kalan konular hakkında fikrim yok :grin:

açtığın dükkanları refah seviyesi yüksek şehirlerde açmaya bak. oyunda 1095 yılındayım. bu süre zarfında her dükkanı denedim. başlarda çok 20-50 arası kazandırıyordu. daha sonra kapatım hepsini refah seviyesi yüksek şehirlerde açtım ama açarken neyin ne kadar getirdiğini göremediğimiz için üretimi değiştirmedim öncesinde ne üretiliyorsa oradan devam ettim. şu an en düşük dükkan 240 getiriyor günlük.

%0 ile ülkenin kralının alması bence saçma değil. adam kral sonuçta. lordlar meclisi oyluyor tabi ama nihai karar kralın.

ticaret kısmında gördüğüm kadarıyla ticaret skilli etkiliyor ve dikkat edersen o ürünlerde şu şehirde şu kadara satılıyor söylentisi var diyor. kesin bir şey demiyor.

demircilik erken erişimde olmayacaktı diye biliyorum. niyeyse koymuşlar. tam işlevli değil. türkçe çeviri de yok diyorlardı tam işlevli değil mesela o da

garnizondaki askerlerin eğitimi de aktif değil galiba. aynı şekilde skilllerden gelen perkler aktif görünmesine rağmen yarısı (en azından bende yarısı) işlevsel değil.

aldığın tımarların kendi kültürüne geçmesi bence de güzel olurdu. warbandde bazı modlarda vardı bu ama aldığın gibi de geçmemesi lazım. eu4teki gibi bir süreç harcanmalı. mesela kuzaitsin aserayda şehir aldın. oranın halkının kültürünü değiştirmek için 2 yıl+ 2000 nüfuz harcamak gerekir gibi bir mekanik olsa hoş olur.

geri kalan konular hakkında fikrim yok :grin:
kral bu tabi alsın şehri AMA krallıktaki tüm şehirler o adamın geri kalan kalelerin yarısı onun herif vermiyor ya istiyorum %0 la geri alıyor.bide o köyün değişme işi bence, biz orayı ele geçirince istediğimiz askeri üreten köyden belli bi ilişki karşılığı ve para karşılığı, o köyden işçi göçü alabilsek keşke, benim kastım o, yoksa orayı alınca direk asker türü değişmesin tabi

Ticaret yaparken, tahılı toplu olarak atarsan zarar etmen muhtemel. Üstüne tıkladığında bar açılıyor ordan azaltıp arttır fiyatların değiştini görürürsün. Yeşilken al kırmızıyken sat.

Ticaret yaparken, tahılı toplu olarak atarsan zarar etmen muhtemel. Üstüne tıkladığında bar açılıyor ordan azaltıp arttır fiyatların değiştini görürürsün. Yeşilken al kırmızıyken sat.
biyerde alırken 18 alıyorsun ama aynı yerde almadan önce satmaya çalışınca 13 14 e falan satıyorsun yani senin sattığın fiyat ile aldığın fiyat farklı o biraz garip geldi.

Back
Top Bottom