Kale savunması

Users who are viewing this thread

Beyler neden kale savunması yapamıyorum internette savunma yapan videolar var ama ben biri şehrime veya kaleme saldırıldığında savunma seçeneğim yok özellikle kale içinde bekliyorum düşman kuşatma yaparken ama dışarı cıkıp savaş, konuşma talep et yada kaç seçeneği var

öyle bir şeçenek gelmiyor kardesım bana hiçbir şekilde
Saldırıya geçmiyorlar demek ki. Oyunun o kısmı önceden daha kötüydü, kaleye girdiğimiz anda kuşatmayı kaldırıyorlardı. Hala düzeltilmesi gereken bir şeyler olabilir. Saldıran taraf çok çok çok üstün olmadıkça biz içerideyken saldırmıyor.

Saldırıya geçmiyorlar demek ki. Oyunun o kısmı önceden daha kötüydü, kaleye girdiğimiz anda kuşatmayı kaldırıyorlardı. Hala düzeltilmesi gereken bir şeyler olabilir. Saldıran taraf çok çok çok üstün olmadıkça biz içerideyken saldırmıyor.
Oyunun zorluk olarak çok daha zor olması lazım ama zor olsun diyince de oyundaki ana odak noktası bizim olmamamız lazım. Millet 2 haftada oyunu bitiriyor.

Kuşatma yiyince saldıramıyorsun, eğer dışarıda kampta bekliyorlarsa sadece kuşatma yapıp yemeklerini bitirip askerlerini kaçırtmaya çalışıyorlardır, veya kuşatma makinesi inşa ediyorlardır. Eğer saldırırlarsa zaten menü çıkıyor her türlü

Savunma demişken , kıyı köşelerde kalan kalelerimizin civarındaki köylerden kalelerimize, garnizonu dolunca başka şehirlerimizin garnizonlarına, köylü dolmaya başlıyor. Bunun sebebi , çapulcular tarafından köşeye sıkışmış köylüler. Kendi köylerinden ayrılıp , çapulcularla karşılaşınca orada sağa sola manevra yapıp duruyorlar. Köyler ise köylü üretmeye devam ediyor. Belli bir sayıya ulaşınca çapulcular saldırmaya cesaret edemiyor ve her iki tarafın sayısı git gide artıyor. Haritadan üstlerine tıklayınca gidecekleri yerler yazıyor ve bu yerlerin garnizonları köylü dolmaya başladığını farkediyorsunuz. Uzaklarda savaşırken garnizondan asker ayrıldı uyarısı gelince , kontrol edip anlayabiliyoruz. Alın size garnizon dolusu savunma.

Aynı olaydan bende muzdaripim bazı arkadaşlar anlamamış olayı her hangi bir lord veya kral ordu toparlayıp bizim kalemizi kuşattığında ardından saldırıya geçtiğinde warband'ta direk kale surlarının üstünde başlıyorduk düşman ise merdiven/kuşatma kulesi gibi araçları kullanarak kale surlarına çıkmaya çalışıyordu lakin bannerlord'ta bu öyle değil bannerlord'ta eğer kuşatıldıysanız rakip sizin kalenize saldırdığında dışarı çık ve saldır seçeneği oluşuyor yani binevii hisardan fırlayıp saldırma gibi lakin biz kale surlarının üstünde ve avlusunda kılıç vurarak savunmak istiyoruz fakat olmuyor bu konuyu açan arkadaş bundan bahsetmiş eğer bilen varsa bir yardımcı olabilir'mi

Aynı olaydan bende muzdaripim bazı arkadaşlar anlamamış olayı her hangi bir lord veya kral ordu toparlayıp bizim kalemizi kuşattığında ardından saldırıya geçtiğinde warband'ta direk kale surlarının üstünde başlıyorduk düşman ise merdiven/kuşatma kulesi gibi araçları kullanarak kale surlarına çıkmaya çalışıyordu lakin bannerlord'ta bu öyle değil bannerlord'ta eğer kuşatıldıysanız rakip sizin kalenize saldırdığında dışarı çık ve saldır seçeneği oluşuyor yani binevii hisardan fırlayıp saldırma gibi lakin biz kale surlarının üstünde ve avlusunda kılıç vurarak savunmak istiyoruz fakat olmuyor bu konuyu açan arkadaş bundan bahsetmiş eğer bilen varsa bir yardımcı olabilir'mi
Peki bu durumda seçenekleri seçmek yerine alttaki kontrol menüsünden zamanı hızlandırabiliyor musunuz? Zaman geçip de saldırırlarsa savaşa girebilirsiniz sonuçta. Size gerçek anlamda saldırmadıkları sürece zaten kuşatmaya dahil olamazsınız. siz içerde beklediğiniz sürece de kaleyi alamazlar.

Peki bu durumda seçenekleri seçmek yerine alttaki kontrol menüsünden zamanı hızlandırabiliyor musunuz? Zaman geçip de saldırırlarsa savaşa girebilirsiniz sonuçta. Size gerçek anlamda saldırmadıkları sürece zaten kuşatmaya dahil olamazsınız. siz içerde beklediğiniz sürece de kaleyi alamazlar.
hayır zamanı hızlandıramıyorum hatta yeni bir saveye başladım uzun süre sonra tekrardan indirip kale kuşatmasına denk geldiğimde bir ss ile size göstermek isterim

Back
Top Bottom