Kale Kuşatması

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar kale kuşatmalarında bir türlü kazanamıyorum . Ordum en faz 140 kişi şu an . Hepsini en son seviye okçu yapıyorum kaybediyorum . En ağır zırhlı adamlardan yapıyorum gene kaybediyorum . Ne yapmam lazım bu kale kuşatmalarını kazanmak için fikir verebilirseniz sevinirim . Çok sinir bozucu bir durum .

1- zorluk seviyen ne ?
2-hangi ülkenin birimlerini kullanıyorsun ?
3- hangi ülkenin bir kalesini ele geçirmeye çalışıyorsun ?
4- o kalede veya şehirde kaç asker var ?
ona göre vereyim bilgi

1 -  oyuncunun aldığı zarar normal dostların aldığı zarar normal , dövüş ,strateji  zekası iyi , dövüş hızı en hızlı , savaş büyüklüğü 150
2 - sarranid memlük kullanıyorum full olmuyor alamıyorum , okçu kullanıyorum gene alamıyorum
3 - sarranid ülkesinin kalesini ele geçirmeye çalışıyorum
4- 250-300 arası asker var kalede

Yerinde ben olsa giderim rodoklara zaten yakın köylerden 150 tane rodok askeri toplayıp 120 sini rodok çavuşu 30 unu rodok keskin nişancısı yaparım savaş başladığında okçuları surların altında bekleme emri veririm aşağıdan surdakileri vursunlar ve yakın çatışmaya girmesinler diye çavuşlar sur üstünü temizleyip aşağı inmeye başladı mı okçuları yukarı yerleştiririm bu şekilde 250 kişilik kale alınır bana kalsa.

Memlüklerle kaleyi alamamana gelirsek sonuçta memlükler süvari birimi ve kale kuşatmasında en büyük avantajları yani atlarından mahrum kalıyorlar, yanlış hatırlamıyorsam memlükler kalkanda kullanmıyor bundan dolayıda daha askerlerin merdivene çıkmadan kayıp vermeye başlıyorsun vb vb.

kardeşim sadece memlüklüyle olmaz o iş sadece sarranid askeri bile kullansan hepsinden kullanıcaksın.
ha yada gidiceksin fırsat kollayacaksın yeni el değiştirmiş kalede az asker olur zayıf zamanında saldırıp alıcaksın kaleyi.

technical said:
başka önerisi olan var mı arkadaşlar ? Hiç mi kale kuşatması yapmıyorsunuz yav . Siz nasıl alıyorsunuz bu kaleleri tek başınıza
- Muharebe büyüklüğünü 30 yap, kalenin tepesini alınca tekrar 150 yap. Kaleye ilk girerkenki büyük zayiyatı vermekten kurtulursun.
- Sarranidli asker kullanmamaya çalış, sana moral kaybettirirler.
- Süvari kullanmaktansa, piyade kullan. Nord veya Rodok piyadeleri işini görür. Ama tavsiyem Rodoktur, çünkü Nordların eğitimi uzun sürer. Hem kim uğraşacak git Nord Krallığından Sarranide asker taşımakla.
- Ayrıca sarranid okçularını ezmen için, Veagir Nişancısı veya Rodok Keskin Nişancısını kullanmanı öneririm.

Back
Top Bottom