Hayaller...

Currently viewing this thread:

­čśş
Warbandda Olupta Bannerlord'dada Olmas─▒n─▒ ─░stedi─čimiz ├ľzellikler ;
-Evlenme, D├╝─č├╝n Animasyonu, D├╝elloyu Kazanan Leydiyi Hak Eder, Evlenme S├╝recinde ├çekilen Baz─▒ Zorluklar ( Gizli Bulu┼čmalar)
-Sat─▒n Ald─▒─č─▒m─▒z ─░┼čletmelerin ─░├žini Ziyaret Etmek,
-Yolda┼člar─▒m─▒za toprak vermek, Yolda┼člar─▒m─▒z─▒n kendi aralar─▒ndaki kavgalar─▒.
-Hanlarda Kavgac─▒ Sarho┼č, Gezgin ┼×air, ve isimleri sabit Rolf, Bunduk, At H─▒rs─▒z─▒ Borcha gibi sabit Yolda┼č karakterler.
-Kalemizde, ┼×ehrimizde, Ziyafet d├╝zenlemek.
-Kamp kurmak.
-Sefer haritas─▒nda ki Kelle Avc─▒lar─▒ ve akl─▒ma gelmeyenler,
-K├Âyleri geli┼čtirmek, De─čirmen ve G├Âzc├╝ Kulesi gibi.
- Taht kavgalar─▒ ─░ncili Arwa, ─░solla, Prens Pi├ž gibi Lordlara, Leydilere Yard─▒m etmek.
bu ├Âzellikler Warband'da olup Bannerlord'da olmayan ├Âzellikler ve ┼čuan oyunda olmamas─▒ndan dolay─▒ bir├žok oyuncununda Bannerlord'da g├Ârmedi─či i├žin hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒na u─črad─▒─č─▒n─▒ ve tekrardan g├Ârmeyi ├╝mit etti─či ├Âzellikler, bu ├Âzellikleri tekrardan oyuna eklemeyi d├╝┼č├╝n├╝yor musunuz ?

OYUNA EKLENMES─░N─░ ─░STED─░─×─░M YEN─░ ├ľZELL─░KLER;
-Yeni Krall─▒klar.
- Yeni Lordlar ve Leydiler.
-Sefer Haritas─▒nda ki K├Ây modellemeleri ayn─▒ her k├Âye g├Âre modelleme. Sefer haritas─▒n─▒ k├Ât├╝ g├Âsteren yerlerin d├╝zeltilmesi.
- Tekrar eden K├Ây Kasaba Kale ┼×ehirlerin De─či┼čmesi.
-Daha ├že┼čitli g├Ârevler.
- 6 Krall─▒k harici kendimize ait K├╝lt├╝r se├žimi.
-Haydut olmak isteyen oyuncular─▒n kendilerine ait s─▒─č─▒naklar─▒n─▒n olmas─▒ ya da baz─▒ s─▒─č─▒naklar─▒ ele ge├žirebilmek, S─▒─č─▒naklar─▒m─▒z─▒ Upgrade yapmak ve bunu g├Âzle g├Ârmek ve ┼×ehir veya Kasabalarda ki ├çeteleri temizleyip kendi ├çete ├╝yelerimizi yerle┼čtirmek ve buna ba─čl─▒ olarak ortaya ├ž─▒kan aksiyonlu sorunlar, g├Ârevler.
-K├Ây, kasaba, ┼čehirlerde kendimize ait ev sat─▒n alabilmek ve evin i├žini gezebilmek.
-Ka├ž─▒r─▒lan karde┼člerimizin 12-14 ya┼člar─▒ yerine 18-16 ya┼člar─▒nda olmalar─▒ ve bu ┼čekilde ├žok uzun beklemek yerine yak─▒n zamanda karde┼člerimizi yan─▒m─▒za almak ve karde┼člerimize toprak verebilmek.
- Yeni Z─▒rhlar.
- Hanlarda sadece oturabiliyoruz, oturup ┼čarap i├žmek isterdik ama sadece oturuyoruz,Hanlarda ki yatma yerlerinde uzanmak.
- D├Ârtyol Han─▒, Kervansaraylar gibi ─░pek yolu gibi kritik b├Âlgelerde bu gibi yerle┼čimlerin sefer haritas─▒na eklenmesi.
- T├╝ccar olmak isteyenler i├žin daha ├že┼čitli g├Ârevler daha ger├žek├ži ticaret sisteminin eklenmesi.
- K├Âylere, Kasabalara, Kalelere, ┼×ehirlere yeni Npc lerin eklenmesi, Maden i┼č├žisi, Casus, Ajanlar, ─░┼č├ži , Doktorlar, Asker E─čitmenleri gibi
-Askerlerin k├╝├ž├╝k te olsa E─čitim yaparken animasyonlar─▒
-Turnuvalar─▒n daha da detaylanmas─▒.
-Kendi Askerlerimizin E─čitim Animasyonlar─▒ K├╝├ž├╝k ├çapl─▒
-K├Âpek, kedi gibi baz─▒ hayvanlar─▒n oyuna eklenmesi
- At─▒m─▒za isim vermek, At─▒m─▒z─▒ ─▒sl─▒kla ├ža─č─▒rmak.
- Tarkan gibi k├Âpe─čimizin olmas─▒ bizle gezmesi.
Y├╝z modellemeleri oyunda ├žok iyi durmuyor ├Âzellikle leydilerde k├Ât├╝ duruyor baya.
bu yazd─▒─č─▒m ├Âzellikleri eklemeyi d├╝┼č├╝n├╝rm├╝yd├╝n├╝z? de─čerli Taleworlds ekibi, L├╝tfen bu ├Ânerileri discord grubunuza iletirseniz memnun oluruz tabi sizin yorumlar─▒n─▒z─▒ da bekliyorum.

@mexxico
@MArdA TaleWorlds
@Homer├Şs
@elysebluemoon
@armagan
@IceNoVa
@Kiron
@Duh_TaleWorlds
@Callum
@Courage
@Liathbeanna
@Hobeto13
@u├žanbiblo
@bFaceIII
@emrozdemir
ve etiketlemeyi unuttu─čum di─čer de─čerli Taleworlds ├žal─▒┼čanlar─▒.

Last edited:
mant─▒kl─▒ oyunu daha ├žok z─▒rh silah eklenmesi ├žok iyi olur di─čer t├╝m hepsinide ayr─▒ca kat─▒l─▒yorum

Cevap gelirse ben bir┼čey demiyorum :grin: Sadece krallara ait z─▒rh ekipman isityoruz art─▒k.Sadece kral oldu─čumuzda verilsin alt─▒n z─▒rhlar pelerinler ipek k─▒yafetler.Lordlara ├Âzel laz─▒m art─▒k troop ve soylular ayr─▒ls─▒n...

Last edited:
Yaz─▒m hatalar─▒ biraz anlam bozukluklar─▒na sebep olmu┼č olsa da ├žok g├╝zel fikirler :grin: . Ama sanki buradaki fikirlerin ├žo─ču forumda zaten vard─▒.
Yetkililer genelde yabanc─▒ forumlara, ├Âzellikle ─░ngilizce foruma bak─▒yorlar g├Âreceklerini pek sanmam ama biri bile denk gelse ve di─čerlerine s├Âylese g├╝zel fikirler.
Bununla beraber inan─▒n bunlar─▒n ├žo─ču TW'├╝n de akl─▒na gelmi┼č/yap─▒p kald─▒rd─▒─č─▒/sonra yapaca─č─▒ ┼čeyler ├Ârnek vermek gerekirse:

-Haydut olmak isteyen oyuncular─▒n kendilerine ait s─▒─č─▒naklar─▒n─▒n olmas─▒
Warband'in Viking Conquest DLC'sinde vard─▒.

Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam Developer Bloglar─▒n─▒n birisinde g├Ârd├╝m.
Onun d─▒┼č─▒nda ┼čunlar─▒ ├žok isterdim do─črusu:
-Sefer haritas─▒nda ki Kelle Avc─▒lar─▒

- Taht kavgalar─▒

-Evlenme, D├╝─č├╝n Animasyonu, D├╝elloyu Kazanan Leydiyi Hak Eder, Evlenme S├╝recinde ├çekilen Baz─▒ Zorluklar

-Hanlarda Kavgac─▒ Sarho┼č, Gezgin ┼×air

-Kamp kurmak.

...Casus... Asker e─čitmenleri

Daha vurgulu olsun diye al─▒nt─▒layarak ald─▒m.
G├╝zel bir konu olmu┼č ellerine sa─čl─▒k :smile: .

NordicEarl

Regular
WBNW
Halk─▒n da krallar─▒n da k─▒sacas─▒ oyundaki herkesin sivil k─▒yafetlerinin biraz daha ├╝zerinde ├žal─▒┼č─▒lmas─▒n─▒ isterdim.Lordlar krallar kaliteli giysin kral oldu─ču belli olsun,halk─▒nda sadece k├Âyl├╝ tulumu yerine daha renkli ┼čeyler giymesini isterim.Pazarda sivil butonuna bas─▒nca k─▒yafet anlam─▒nda sadece birka├ž e┼čya ├ž─▒k─▒yor.

Anoraks

Recruit
E─čer kral ya da lord olursak halk─▒n aras─▒nda k─▒l─▒k de─či┼čtirerek girmek ve halk─▒n benim ve krall─▒─č─▒m hakk─▒nda ne d├╝┼č├╝nd├╝klerini ├Â─črenmek isterdim a├ž─▒kcas─▒. E─čer bana laf eden olursa da al─▒rd─▒m kellesini mis gibi :grin:

E─čer kral ya da lord olursak halk─▒n aras─▒nda k─▒l─▒k de─či┼čtirerek girmek ve halk─▒n benim ve krall─▒─č─▒m hakk─▒nda ne d├╝┼č├╝nd├╝klerini ├Â─črenmek isterdim a├ž─▒kcas─▒. E─čer bana laf eden olursa da al─▒rd─▒m kellesini mis gibi :grin:
Anoraks bey nab─▒yorsunuz? :grin: G├╝zel fikir ama.

Emre DANACI

Sergeant Knight
WB
T├╝m haritadaki k├Ây kale ┼čehirlere ─▒┼č─▒k eklenmesi ve sefer haritasinda gece olunca haritay─▒ uzaklastirinca g├╝zel bir manzara ├ž─▒kmas─▒.... Y├╝kleme mesafesinin rezilliginden uzaklastirinca ┼čehirler yok oluyorken b├Âyle bir hayal, her zaman hayal olarak kalacak....

T├╝m haritadaki k├Ây kale ┼čehirlere ─▒┼č─▒k eklenmesi ve sefer haritasinda gece olunca haritay─▒ uzaklastirinca g├╝zel bir manzara ├ž─▒kmas─▒.... Y├╝kleme mesafesinin rezilliginden uzaklastirinca ┼čehirler yok oluyorken b├Âyle bir hayal, her zaman hayal olarak kalacak....
├ľyle bir ┼čey ger├žek├ži olmaz bence hi├ž :grin: . GTA falan gibi g├╝n├╝m├╝zde ge├žen oyunlarda ┼čehir ─▒┼č─▒klar─▒ olur da bir orta├ža─č oyununda sa├žma olurdu :grin: .

Emre DANACI

Sergeant Knight
WB
├ľyle bir ┼čey ger├žek├ži olmaz bence hi├ž :grin: . GTA falan gibi g├╝n├╝m├╝zde ge├žen oyunlarda ┼čehir ─▒┼č─▒klar─▒ olur da bir orta├ža─č oyununda sa├žma olurdu :grin: .
Hocam ─▒┼č─▒k dedi─čim me┼čale tabii ki :grin: k├Âyde bir kamp ate┼či, ┼čehirlerde pencere k─▒s─▒mlar─▒ndan s├╝zen ate┼č ─▒┼č─▒─č─▒, gezginlerin elinde bir ─▒┼č─▒k kayna─č─▒ felan ne bileyim bence olabilirdi :grin:

sniparsexe

Knight at Arms
Hocam ─▒┼č─▒k dedi─čim me┼čale tabii ki :grin: k├Âyde bir kamp ate┼či, ┼čehirlerde pencere k─▒s─▒mlar─▒ndan s├╝zen ate┼č ─▒┼č─▒─č─▒, gezginlerin elinde bir ─▒┼č─▒k kayna─č─▒ felan ne bileyim bence olabilirdi :grin:
performans─▒n i├žine eder o ama haberin olsun :grin:

O a├ž─▒dan elbette ├žok g├╝zel olur :grin: ama ┼č├Âyle bir ┼čey var g├╝n├╝mzde ┼čehir ─▒┼č─▒klar─▒ havada kilometrelerce yol alabilirken me┼čalenin ─▒┼č─▒─č─▒ en fazla birka├ž y├╝z metre yol alabilir yani haritay─▒ uzakla┼čt─▒r─▒nca g├Ârmemiz ger├žek d─▒┼č olur anlam─▒nda demi┼čtim :grin: . Ama atmosferi g├╝zelle┼čtirir sefer haritas─▒nda, ve sadece yak─▒ndaki me┼čaleler yanaca─č─▒ i├žin performans─▒ da fazla etkilemez; g├╝zel g├Âr├╝n├╝r :grin: . Hatta sahnelerde de kullan─▒lsa g├╝zel olur ama bu sefer performans b├╝y├╝k oranda d├╝┼čebilir benimki gibi d├╝┼č├╝k sistemlerde ­čśů .

Cevap gelirse ben bir┼čey demiyorum :grin: Sadece krallara ait z─▒rh ekipman isityoruz art─▒k.Sadece kral oldu─čumuzda verilsin alt─▒n z─▒rhlar pelerinler ipek k─▒yafetler.Lordlara ├Âzel laz─▒m art─▒k troop ve soylular ayr─▒ls─▒n...

Ba┼čta bize vermedikleri baz─▒ ekipmanlar─▒ evlendi─čimizde e┼čimizden al─▒p ku┼čanabiliyoruz bilindi─či ├╝zere. En son g├╝ncellemelerden sonra rastlad─▒─č─▒m bir ayr─▒nt─▒y─▒ payla┼čay─▒m.
biliyorsunuz iki tane k├╝├ž├╝k karde┼čimiz yeti┼čkinli─če ad─▒m att─▒klar─▒nda klana dahil olabiliyorlar. Aralar─▒nda 4 ya┼č fark var (├Ânceden 2 idi ). ─░lk ├Ânce yeti┼čkinli─če eri┼čen karde┼čimiz sadece safkan isimli bir at ile bize katk─▒da bulunuyor iken (G├╝ncelleme bu karde┼čler aras─▒nda gelmi┼č ise ilkinde ba┼čka itemler varsa bile benim ┼čans─▒ma g├Ârmemi┼č olabilirim.) 4 y─▒l sonra gelen karde┼čimiz bak─▒n bize ne getiriyor :

Aseray at─▒ gibi binicili─či y├╝ksek bir at─▒ alm─▒yoruz. Yay─▒ da at gibi almayabiliriz zira ald─▒k m─▒ bir daha ku┼čanmas─▒ i├žin gerekli levele ula┼čmas─▒n─▒ beklememiz gerekebilir. binicilik ve ok├žuluk yeterli seviyeye gelinceye kadar onlar kalabilir ama di─čer k─▒yafetleri abisi olarak "bi bakay─▒m nas─▒lm─▒┼č" diye al─▒p geri vermeyebiliriz :smile:

Last edited:
@*Hakanl─▒* Yok demek isted─čim ├Âzel alt─▒n i┼člemeli mavili beyazl─▒ s─▒r─▒tacak ┼čekilde lord kim kral kim belli edecek ┼čekilde demek istedi─čim dostum :grin: sadece z─▒rhl─▒ ta├ž var ama sarayl─▒k ta├ž yok.Tam ekipman olmas─▒n─▒ istiyorum kral'a yak─▒┼čacak ┼čekilde bize verilmesede olur yeterki son derece birimlerin kulland─▒─č─▒ z─▒rh seti olmas─▒n.

OliverQueen~

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCWF&S
Warband'de surlar─▒ a┼čt─▒ktan sonra bir de ┼čehir i├žinde ve kalede 4-5 d├╝┼čman gelirdi onlar─▒ tokatlard─▒k. Bence Bannerlord'da da olsa g├╝zel olur. Bannerlord'da sadece kale i├žine do─čru ka├ž─▒yorlar ve olay bitiyor.

Valtoin

Master Knight
Arkada┼člar bu konuda eklenmesini istedi─činiz ├Âzellikleri yazal─▒m ve geri d├Ânmelerini bekleyelim ve c├╝mlenin sonuna bu ├Âzellikleri eklemeyi d├╝┼č├╝n├╝yor musunuz diye bitirelim ve ne olursa olsun Y├Âneticiler cevap verse dahi sizden kar┼č─▒ cevap beklemedikleri s├╝rece cevap yazmayal─▒m Y├Âneticileri ├╝zecek konu┼čmalardan L├╝tfen uzak dural─▒m ├ž├╝nk├╝ net cevap vermek istemeyeceklerdir kendilerine g├Âre, ├ž├╝nk├╝ ekip ile karar verdikleri i├žin onlara da sormalar─▒ laz─▒m, e─čer b├Âyle davran─▒rsak inan─▒yorum ki bu konumuz Oyun Ekibinden y├Âneticiler ile dolar ta┼čar. Sayg─▒lar ve Sevgilerle...
Warbandda Olupta Bannerlord'dada Olmas─▒n─▒ ─░stedi─čimiz ├ľzellikler ;
-Evlenme, D├╝─č├╝n Animasyonu, D├╝elloyu Kazanan Leydiyi Hak Eder, Evlenme S├╝recinde ├çekilen Baz─▒ Zorluklar ( Gizli Bulu┼čmalar)
-Sat─▒n Ald─▒─č─▒m─▒z ─░┼čletmelerin ─░├žini Ziyaret Etmek,
-Yolda┼člar─▒m─▒za toprak vermek, Yolda┼člar─▒m─▒z─▒n kendi aralar─▒ndaki kavgalar─▒.
-Hanlarda Kavgac─▒ Sarho┼č, Gezgin ┼×air, ve isimleri sabit Rolf, Bunduk, At H─▒rs─▒z─▒ Borcha gibi sabit Yolda┼č karakterler.
-Kamp kurmak.
-Sefer haritas─▒nda ki Kelle Avc─▒lar─▒ ve akl─▒ma gelmeyenler,
- Taht kavgalar─▒ ─░ncili Arwa, ─░solla, Prens Pi├ž gibi Lordlara, Leydilere Yard─▒m etmek.
bu ├Âzellikler Warband'da olup Bannerlord'da olmayan ├Âzellikler ve ┼čuan oyunda olmamas─▒ndan dolay─▒ bir├žok oyuncununda Bannerlord'da g├Ârmedi─či i├žin hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒na u─črad─▒─č─▒n─▒ ve tekrardan g├Ârmeyi ├╝mit etti─či ├Âzellikler, bu ├Âzellikleri tekrardan oyuna eklemeyi d├╝┼č├╝n├╝yor musunuz ?

OYUNA EKLENMES─░N─░ ─░STED─░─×─░M YEN─░ ├ľZELL─░KLER;
-Yeni Krall─▒klar.
- Yeni Lordlar ve Leydiler.
-Sefer Haritas─▒nda ki K├Ây modellemeleri ayn─▒ her k├Âye g├Âre modelleme. Sefer haritas─▒n─▒ k├Ât├╝ g├Âsteren yerlerin d├╝zeltilmesi.
-Daha ├že┼čitli g├Ârevler.
- 6 Krall─▒k harici kendimize ait K├╝lt├╝r se├žimi.
-Haydut olmak isteyen oyuncular─▒n kendilerine ait s─▒─č─▒naklar─▒n─▒n olmas─▒ ya da baz─▒ s─▒─č─▒naklar─▒ ele ge├žirebilmek, S─▒─č─▒naklar─▒m─▒z─▒ Upgrade yapmak ve bunu g├Âzle g├Ârmek ve ┼×ehir veya Kasabalarda ki ├çeteleri temizleyip kendi ├çete ├╝yelerimizi yerle┼čtirmek ve buna ba─čl─▒ olarak ortaya ├ž─▒kan aksiyonlu sorunlar, g├Ârevler.
-K├Ây, kasaba, ┼čehirlerde kendimize ait ev sat─▒n alabilmek ve evin i├žini gezebilmek.
-Ka├ž─▒r─▒lan karde┼člerimizin 12-14 ya┼člar─▒ yerine 18-16 ya┼člar─▒nda olmalar─▒ ve bu ┼čekilde ├žok uzun beklemek yerine yak─▒n zamanda karde┼člerimizi yan─▒m─▒za almak ve karde┼člerimize toprak verebilmek.
- Yeni Z─▒rhlar.
- Hanlarda sadece oturabiliyoruz, oturup ┼čarap i├žmek isterdik ama sadece oturuyoruz,Hanlarda ki yatma yerlerinde uzanmak.
- D├Ârtyol Han─▒, Kervansaraylar gibi ─░pek yolu gibi kritik b├Âlgelerde bu gibi yerle┼čimlerin sefer haritas─▒na eklenmesi.
- T├╝ccar olmak isteyenler i├žin daha ├že┼čitli g├Ârevler daha ger├žek├ži ticaret sisteminin eklenmesi.
- K├Âylere, Kasabalara, Kalelere, ┼×ehirlere yeni Npc lerin eklenmesi, Maden i┼č├žisi, Casus, Ajanlar, ─░┼č├ži , Doktorlar, Asker E─čitmenleri gibi
-Askerlerin k├╝├ž├╝k te olsa E─čitim yaparken animasyonlar─▒
-Turnuvalar─▒n daha da detaylanmas─▒.
-Kendi Askerlerimizin E─čitim Animasyonlar─▒ K├╝├ž├╝k ├çapl─▒
- Tarkan gibi k├Âpe─čimizin olmas─▒ bizle gezmesi.
Y├╝z modellemeleri oyunda ├žok iyi durmuyor ├Âzellikle leydilerde k├Ât├╝ duruyor baya.
bu yazd─▒─č─▒m ├Âzellikleri eklemeyi d├╝┼č├╝n├╝rm├╝yd├╝n├╝z? de─čerli Taleworlds ekibi, L├╝tfen bu ├Ânerileri discord grubunuza iletirseniz memnun oluruz tabi sizin yorumlar─▒n─▒z─▒ da bekliyorum.

@mexxico
@MArdA TaleWorlds
@Homer├Şs
@elysebluemoon
@armagan
@IceNoVa
@Kiron
@Duh_TaleWorlds
@Callum
@Courage
@Liathbeanna
@Hobeto13
@u├žanbiblo
@bFaceIII
ve etiketlemeyi unuttu─čum di─čer de─čerli Taleworlds ├žal─▒┼čanlar─▒.
├Âneriler g├╝zel ├žo─ču warbanddan esinlenilmi┼č.yeni krall─▒k,k├╝lt├╝r se├žimi,kervansaray tarz─▒ ┼čeylerin gelece─čini sanm─▒yorum belki bir ihtimal dlc ler ile gelir.
ata isim vermeyi bende isterim,at ile bu kadar zaman ge├žirdi─čin bir oyunda etkile┼čimin hi├ž olmamas─▒ sa├žma asl─▒nda.bir rdr 2 kalitesi zaten beklemiyoruz ama belki bir iki dokunu┼č gelebilir.ama yine bunu da ekleyeceklerini sanm─▒yorum.en fazla isim koyar─▒z belki.
di─čer s├Âylediklerine kat─▒l─▒yorum ve olmas─▒ da gerek bence.├žok zor ┼čeylerde de─čil a├ž─▒k├žas─▒.bug├╝ne kadar eklenmemesine hala ┼ča┼č─▒r─▒yorum.

Emre DANACI

Sergeant Knight
WB
├Âneriler g├╝zel ├žo─ču warbanddan esinlenilmi┼č.yeni krall─▒k,k├╝lt├╝r se├žimi,kervansaray tarz─▒ ┼čeylerin gelece─čini sanm─▒yorum belki bir ihtimal dlc ler ile gelir.
ata isim vermeyi bende isterim,at ile bu kadar zaman ge├žirdi─čin bir oyunda etkile┼čimin hi├ž olmamas─▒ sa├žma asl─▒nda.bir rdr 2 kalitesi zaten beklemiyoruz ama belki bir iki dokunu┼č gelebilir.ama yine bunu da ekleyeceklerini sanm─▒yorum.en fazla isim koyar─▒z belki.
di─čer s├Âylediklerine kat─▒l─▒yorum ve olmas─▒ da gerek bence.├žok zor ┼čeylerde de─čil a├ž─▒k├žas─▒.bug├╝ne kadar eklenmemesine hala ┼ča┼č─▒r─▒yorum.
Sorduk da ├Âncelik s─▒ram─▒zda de─čil dediler, her ┼čeye b├Âyle diyorlar acaba ├Âncelik s─▒ralar─▒ nedir, s├Âyleseler de bilsek.

Top Bottom