Hayaller...

Users who are viewing this thread

?
Warbandda Olupta Bannerlord'dada Olmasını İstediğimiz Özellikler ;
-Evlenme, Düğün Animasyonu, Düelloyu Kazanan Leydiyi Hak Eder, Evlenme Sürecinde Çekilen Bazı Zorluklar ( Gizli Buluşmalar)
-Satın Aldığımız İşletmelerin İçini Ziyaret Etmek,
-Yoldaşlarımıza toprak vermek, Yoldaşlarımızın kendi aralarındaki kavgaları.
-Hanlarda Kavgacı Sarhoş, Gezgin Şair, ve isimleri sabit Rolf, Bunduk, At Hırsızı Borcha gibi sabit Yoldaş karakterler.
-Kalemizde, Şehrimizde, Ziyafet düzenlemek.
-Kamp kurmak.
-Sefer haritasında ki Kelle Avcıları ve aklıma gelmeyenler,
-Köyleri geliştirmek, Değirmen ve Gözcü Kulesi gibi.
- Taht kavgaları İncili Arwa, İsolla, Prens Piç gibi Lordlara, Leydilere Yardım etmek.
bu özellikler Warband'da olup Bannerlord'da olmayan özellikler ve şuan oyunda olmamasından dolayı birçok oyuncununda Bannerlord'da görmediği için hayal kırıklığına uğradığını ve tekrardan görmeyi ümit ettiği özellikler, bu özellikleri tekrardan oyuna eklemeyi düşünüyor musunuz ?

OYUNA EKLENMESİNİ İSTEDİĞİM YENİ ÖZELLİKLER;
-Yeni Krallıklar.
- Yeni Lordlar ve Leydiler.
-Sefer Haritasında ki Köy modellemeleri aynı her köye göre modelleme. Sefer haritasını kötü gösteren yerlerin düzeltilmesi.
- Tekrar eden Köy Kasaba Kale Şehirlerin Değişmesi.
-Daha çeşitli görevler.
- 6 Krallık harici kendimize ait Kültür seçimi.
-Haydut olmak isteyen oyuncuların kendilerine ait sığınaklarının olması ya da bazı sığınakları ele geçirebilmek, Sığınaklarımızı Upgrade yapmak ve bunu gözle görmek ve Şehir veya Kasabalarda ki Çeteleri temizleyip kendi Çete üyelerimizi yerleştirmek ve buna bağlı olarak ortaya çıkan aksiyonlu sorunlar, görevler.
-Köy, kasaba, şehirlerde kendimize ait ev satın alabilmek ve evin içini gezebilmek.
-Kaçırılan kardeşlerimizin 12-14 yaşları yerine 18-16 yaşlarında olmaları ve bu şekilde çok uzun beklemek yerine yakın zamanda kardeşlerimizi yanımıza almak ve kardeşlerimize toprak verebilmek.
- Yeni Zırhlar.
- Hanlarda sadece oturabiliyoruz, oturup şarap içmek isterdik ama sadece oturuyoruz,Hanlarda ki yatma yerlerinde uzanmak.
- Dörtyol Hanı, Kervansaraylar gibi İpek yolu gibi kritik bölgelerde bu gibi yerleşimlerin sefer haritasına eklenmesi.
- Tüccar olmak isteyenler için daha çeşitli görevler daha gerçekçi ticaret sisteminin eklenmesi.
- Köylere, Kasabalara, Kalelere, Şehirlere yeni Npc lerin eklenmesi, Maden işçisi, Casus, Ajanlar, İşçi , Doktorlar, Asker Eğitmenleri gibi
-Askerlerin küçük te olsa Eğitim yaparken animasyonları
-Turnuvaların daha da detaylanması.
-Kendi Askerlerimizin Eğitim Animasyonları Küçük Çaplı
-Köpek, kedi gibi bazı hayvanların oyuna eklenmesi
- Atımıza isim vermek, Atımızı ıslıkla çağırmak.
- Tarkan gibi köpeğimizin olması bizle gezmesi.
Yüz modellemeleri oyunda çok iyi durmuyor özellikle leydilerde kötü duruyor baya.
bu yazdığım özellikleri eklemeyi düşünürmüydünüz? değerli Taleworlds ekibi, Lütfen bu önerileri discord grubunuza iletirseniz memnun oluruz tabi sizin yorumlarınızı da bekliyorum.

@mexxico
@MArdA TaleWorlds
@Homerøs
@elysebluemoon
@armagan
@IceNoVa
@Kiron
@Duh_TaleWorlds
@Callum
@Courage
@Liathbeanna
@Hobeto13
@uçanbiblo
@bFaceIII
@emrozdemir
ve etiketlemeyi unuttuğum diğer değerli Taleworlds çalışanları.

Last edited:
Cevap gelirse ben birşey demiyorum :grin: Sadece krallara ait zırh ekipman isityoruz artık.Sadece kral olduğumuzda verilsin altın zırhlar pelerinler ipek kıyafetler.Lordlara özel lazım artık troop ve soylular ayrılsın...

Last edited:
Yazım hataları biraz anlam bozukluklarına sebep olmuş olsa da çok güzel fikirler :grin: . Ama sanki buradaki fikirlerin çoğu forumda zaten vardı.
Yetkililer genelde yabancı forumlara, özellikle İngilizce foruma bakıyorlar göreceklerini pek sanmam ama biri bile denk gelse ve diğerlerine söylese güzel fikirler.
Bununla beraber inanın bunların çoğu TW'ün de aklına gelmiş/yapıp kaldırdığı/sonra yapacağı şeyler örnek vermek gerekirse:

-Haydut olmak isteyen oyuncuların kendilerine ait sığınaklarının olması
Warband'in Viking Conquest DLC'sinde vardı.

Yanlış hatırlamıyorsam Developer Bloglarının birisinde gördüm.
Onun dışında şunları çok isterdim doğrusu:
-Sefer haritasında ki Kelle Avcıları

- Taht kavgaları

-Evlenme, Düğün Animasyonu, Düelloyu Kazanan Leydiyi Hak Eder, Evlenme Sürecinde Çekilen Bazı Zorluklar

-Hanlarda Kavgacı Sarhoş, Gezgin Şair

-Kamp kurmak.

...Casus... Asker eğitmenleri

Daha vurgulu olsun diye alıntılayarak aldım.
Güzel bir konu olmuş ellerine sağlık :smile: .

Halkın da kralların da kısacası oyundaki herkesin sivil kıyafetlerinin biraz daha üzerinde çalışılmasını isterdim.Lordlar krallar kaliteli giysin kral olduğu belli olsun,halkında sadece köylü tulumu yerine daha renkli şeyler giymesini isterim.Pazarda sivil butonuna basınca kıyafet anlamında sadece birkaç eşya çıkıyor.

Eğer kral ya da lord olursak halkın arasında kılık değiştirerek girmek ve halkın benim ve krallığım hakkında ne düşündüklerini öğrenmek isterdim açıkcası. Eğer bana laf eden olursa da alırdım kellesini mis gibi :grin:

Tüm haritadaki köy kale şehirlere ışık eklenmesi ve sefer haritasinda gece olunca haritayı uzaklastirinca güzel bir manzara çıkması.... Yükleme mesafesinin rezilliginden uzaklastirinca şehirler yok oluyorken böyle bir hayal, her zaman hayal olarak kalacak....

Tüm haritadaki köy kale şehirlere ışık eklenmesi ve sefer haritasinda gece olunca haritayı uzaklastirinca güzel bir manzara çıkması.... Yükleme mesafesinin rezilliginden uzaklastirinca şehirler yok oluyorken böyle bir hayal, her zaman hayal olarak kalacak....
Öyle bir şey gerçekçi olmaz bence hiç :grin: . GTA falan gibi günümüzde geçen oyunlarda şehir ışıkları olur da bir ortaçağ oyununda saçma olurdu :grin: .

Öyle bir şey gerçekçi olmaz bence hiç :grin: . GTA falan gibi günümüzde geçen oyunlarda şehir ışıkları olur da bir ortaçağ oyununda saçma olurdu :grin: .
Hocam ışık dediğim meşale tabii ki :grin: köyde bir kamp ateşi, şehirlerde pencere kısımlarından süzen ateş ışığı, gezginlerin elinde bir ışık kaynağı felan ne bileyim bence olabilirdi :grin:

Hocam ışık dediğim meşale tabii ki :grin: köyde bir kamp ateşi, şehirlerde pencere kısımlarından süzen ateş ışığı, gezginlerin elinde bir ışık kaynağı felan ne bileyim bence olabilirdi :grin:
O açıdan elbette çok güzel olur :grin: ama şöyle bir şey var günümzde şehir ışıkları havada kilometrelerce yol alabilirken meşalenin ışığı en fazla birkaç yüz metre yol alabilir yani haritayı uzaklaştırınca görmemiz gerçek dış olur anlamında demiştim :grin: . Ama atmosferi güzelleştirir sefer haritasında, ve sadece yakındaki meşaleler yanacağı için performansı da fazla etkilemez; güzel görünür :grin: . Hatta sahnelerde de kullanılsa güzel olur ama bu sefer performans büyük oranda düşebilir benimki gibi düşük sistemlerde ? .

Cevap gelirse ben birşey demiyorum :grin: Sadece krallara ait zırh ekipman isityoruz artık.Sadece kral olduğumuzda verilsin altın zırhlar pelerinler ipek kıyafetler.Lordlara özel lazım artık troop ve soylular ayrılsın...

Başta bize vermedikleri bazı ekipmanları evlendiğimizde eşimizden alıp kuşanabiliyoruz bilindiği üzere. En son güncellemelerden sonra rastladığım bir ayrıntıyı paylaşayım.
biliyorsunuz iki tane küçük kardeşimiz yetişkinliğe adım attıklarında klana dahil olabiliyorlar. Aralarında 4 yaş fark var (önceden 2 idi ). İlk önce yetişkinliğe erişen kardeşimiz sadece safkan isimli bir at ile bize katkıda bulunuyor iken (Güncelleme bu kardeşler arasında gelmiş ise ilkinde başka itemler varsa bile benim şansıma görmemiş olabilirim.) 4 yıl sonra gelen kardeşimiz bakın bize ne getiriyor :

Aseray atı gibi biniciliği yüksek bir atı almıyoruz. Yayı da at gibi almayabiliriz zira aldık mı bir daha kuşanması için gerekli levele ulaşmasını beklememiz gerekebilir. binicilik ve okçuluk yeterli seviyeye gelinceye kadar onlar kalabilir ama diğer kıyafetleri abisi olarak "bi bakayım nasılmış" diye alıp geri vermeyebiliriz :smile:

Last edited:
@*Hakanlı* Yok demek istedğim özel altın işlemeli mavili beyazlı sırıtacak şekilde lord kim kral kim belli edecek şekilde demek istediğim dostum :grin: sadece zırhlı taç var ama saraylık taç yok.Tam ekipman olmasını istiyorum kral'a yakışacak şekilde bize verilmesede olur yeterki son derece birimlerin kullandığı zırh seti olmasın.

Warband'de surları aştıktan sonra bir de şehir içinde ve kalede 4-5 düşman gelirdi onları tokatlardık. Bence Bannerlord'da da olsa güzel olur. Bannerlord'da sadece kale içine doğru kaçıyorlar ve olay bitiyor.

Arkadaşlar bu konuda eklenmesini istediğiniz özellikleri yazalım ve geri dönmelerini bekleyelim ve cümlenin sonuna bu özellikleri eklemeyi düşünüyor musunuz diye bitirelim ve ne olursa olsun Yöneticiler cevap verse dahi sizden karşı cevap beklemedikleri sürece cevap yazmayalım Yöneticileri üzecek konuşmalardan Lütfen uzak duralım çünkü net cevap vermek istemeyeceklerdir kendilerine göre, çünkü ekip ile karar verdikleri için onlara da sormaları lazım, eğer böyle davranırsak inanıyorum ki bu konumuz Oyun Ekibinden yöneticiler ile dolar taşar. Saygılar ve Sevgilerle...
Warbandda Olupta Bannerlord'dada Olmasını İstediğimiz Özellikler ;
-Evlenme, Düğün Animasyonu, Düelloyu Kazanan Leydiyi Hak Eder, Evlenme Sürecinde Çekilen Bazı Zorluklar ( Gizli Buluşmalar)
-Satın Aldığımız İşletmelerin İçini Ziyaret Etmek,
-Yoldaşlarımıza toprak vermek, Yoldaşlarımızın kendi aralarındaki kavgaları.
-Hanlarda Kavgacı Sarhoş, Gezgin Şair, ve isimleri sabit Rolf, Bunduk, At Hırsızı Borcha gibi sabit Yoldaş karakterler.
-Kamp kurmak.
-Sefer haritasında ki Kelle Avcıları ve aklıma gelmeyenler,
- Taht kavgaları İncili Arwa, İsolla, Prens Piç gibi Lordlara, Leydilere Yardım etmek.
bu özellikler Warband'da olup Bannerlord'da olmayan özellikler ve şuan oyunda olmamasından dolayı birçok oyuncununda Bannerlord'da görmediği için hayal kırıklığına uğradığını ve tekrardan görmeyi ümit ettiği özellikler, bu özellikleri tekrardan oyuna eklemeyi düşünüyor musunuz ?

OYUNA EKLENMESİNİ İSTEDİĞİM YENİ ÖZELLİKLER;
-Yeni Krallıklar.
- Yeni Lordlar ve Leydiler.
-Sefer Haritasında ki Köy modellemeleri aynı her köye göre modelleme. Sefer haritasını kötü gösteren yerlerin düzeltilmesi.
-Daha çeşitli görevler.
- 6 Krallık harici kendimize ait Kültür seçimi.
-Haydut olmak isteyen oyuncuların kendilerine ait sığınaklarının olması ya da bazı sığınakları ele geçirebilmek, Sığınaklarımızı Upgrade yapmak ve bunu gözle görmek ve Şehir veya Kasabalarda ki Çeteleri temizleyip kendi Çete üyelerimizi yerleştirmek ve buna bağlı olarak ortaya çıkan aksiyonlu sorunlar, görevler.
-Köy, kasaba, şehirlerde kendimize ait ev satın alabilmek ve evin içini gezebilmek.
-Kaçırılan kardeşlerimizin 12-14 yaşları yerine 18-16 yaşlarında olmaları ve bu şekilde çok uzun beklemek yerine yakın zamanda kardeşlerimizi yanımıza almak ve kardeşlerimize toprak verebilmek.
- Yeni Zırhlar.
- Hanlarda sadece oturabiliyoruz, oturup şarap içmek isterdik ama sadece oturuyoruz,Hanlarda ki yatma yerlerinde uzanmak.
- Dörtyol Hanı, Kervansaraylar gibi İpek yolu gibi kritik bölgelerde bu gibi yerleşimlerin sefer haritasına eklenmesi.
- Tüccar olmak isteyenler için daha çeşitli görevler daha gerçekçi ticaret sisteminin eklenmesi.
- Köylere, Kasabalara, Kalelere, Şehirlere yeni Npc lerin eklenmesi, Maden işçisi, Casus, Ajanlar, İşçi , Doktorlar, Asker Eğitmenleri gibi
-Askerlerin küçük te olsa Eğitim yaparken animasyonları
-Turnuvaların daha da detaylanması.
-Kendi Askerlerimizin Eğitim Animasyonları Küçük Çaplı
- Tarkan gibi köpeğimizin olması bizle gezmesi.
Yüz modellemeleri oyunda çok iyi durmuyor özellikle leydilerde kötü duruyor baya.
bu yazdığım özellikleri eklemeyi düşünürmüydünüz? değerli Taleworlds ekibi, Lütfen bu önerileri discord grubunuza iletirseniz memnun oluruz tabi sizin yorumlarınızı da bekliyorum.

@mexxico
@MArdA TaleWorlds
@Homerøs
@elysebluemoon
@armagan
@IceNoVa
@Kiron
@Duh_TaleWorlds
@Callum
@Courage
@Liathbeanna
@Hobeto13
@uçanbiblo
@bFaceIII
ve etiketlemeyi unuttuğum diğer değerli Taleworlds çalışanları.
öneriler güzel çoğu warbanddan esinlenilmiş.yeni krallık,kültür seçimi,kervansaray tarzı şeylerin geleceğini sanmıyorum belki bir ihtimal dlc ler ile gelir.
ata isim vermeyi bende isterim,at ile bu kadar zaman geçirdiğin bir oyunda etkileşimin hiç olmaması saçma aslında.bir rdr 2 kalitesi zaten beklemiyoruz ama belki bir iki dokunuş gelebilir.ama yine bunu da ekleyeceklerini sanmıyorum.en fazla isim koyarız belki.
diğer söylediklerine katılıyorum ve olması da gerek bence.çok zor şeylerde değil açıkçası.bugüne kadar eklenmemesine hala şaşırıyorum.

öneriler güzel çoğu warbanddan esinlenilmiş.yeni krallık,kültür seçimi,kervansaray tarzı şeylerin geleceğini sanmıyorum belki bir ihtimal dlc ler ile gelir.
ata isim vermeyi bende isterim,at ile bu kadar zaman geçirdiğin bir oyunda etkileşimin hiç olmaması saçma aslında.bir rdr 2 kalitesi zaten beklemiyoruz ama belki bir iki dokunuş gelebilir.ama yine bunu da ekleyeceklerini sanmıyorum.en fazla isim koyarız belki.
diğer söylediklerine katılıyorum ve olması da gerek bence.çok zor şeylerde değil açıkçası.bugüne kadar eklenmemesine hala şaşırıyorum.
Sorduk da öncelik sıramızda değil dediler, her şeye böyle diyorlar acaba öncelik sıraları nedir, söyleseler de bilsek.

Back
Top Bottom