h

Users who are viewing this thread

En yaygın yöntemler kilo vermekte olduğu düzenli diyet ve spor. Gerçi ben spora da yaptım diyetisyene de gittim ama ala ala 6 ayda 3 kilo aldım umarım sen daha başarılı olursun :grin:

Kas kütlesi olarak kilo almak zor. Düzenli diyet ve spor lazım.

Test yaptırdınmı hastanede hiç ?
Spora diete, olduğundan fazla beslenmeye başlamadan önce bir doktor tavsiyesi al.
İç parazitin olabilir,Tiroidlerin hızlı çalışıyor olabilir böyleyse istediğini yap kilo alman mümkün değil , ilaçla troidleri yavaşlatsan bu sefer şişko olma riski oluyor.
Yaş ilerledikçe kilo almaya başlıyorsun. Ortaokul zamanları bende zayıftım ki öküz gibi yemek yiyen biriyim. Doktorun dediğine uydum ilaç almadım yaş 20lere gelince kilo almaya başladık o zamanlar spor yapmadık salak gibi şimdi yaş 30a geliyor spor yapıyoruz yağlanmayalım diye direk göbek çıkıveriyor yoksa.

Courage said:
Redstone Knight said:
En azından kimse seninle alay etmiyor. Bırak kilon düşük olsun.
Öyle değil işte. Şişman birinin yüzüne sen şişkosun diyemezsin. Ama zayıf biriyle sürekli dalga geçilir, yerin dibine sokulur.
waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat, çocukluktan beri şişman birisi olarak arkamdan ve bazen yüzüme hep "ayı, fil, şişko" gibi şeyler söylenirdi.

smackdown oynadığımızda big show'u hiç sevmesem bile sırf şişman olduğum için big show yaparlardı beni, onun gibi oynardım sürekli. hiç içimdeki jeff hardy'i ortaya çıkaramadım.

zayıf olmak > şişman olmak

Çocukluk diyorsun ama. Şişmanlıkla ilgili dalga geçme dönemleri genelde çocuklukla sınırlı kalıyor. Yaş ilerledikçe koca adama "sen şişkosun" diyemez kimse, hatta genç birine laf atarken tırslarlar durduk yere dayak yemeyelim bari diye. Ama zayıf birine 50 yaşında bile laf sokarlar.

Arkadaşıma İskelet diyorum mesela :lol: Bir de Çöp Adam. Gerçi ben de baya zayıfım ama o aşırı ötesi zayıf. Sağlık kontrolüne mutlaka gidin bu konuda

Courage said:
Çocukluk diyorsun ama. Şişmanlıkla ilgili dalga geçme dönemleri genelde çocuklukla sınırlı kalıyor. Yaş ilerledikçe koca adama "sen şişkosun" diyemez kimse, hatta genç birine laf atarken tırslarlar durduk yere dayak yemeyelim bari diye. Ama zayıf birine 50 yaşında bile laf sokarlar.

Katılıyorum abi. Bana da sürekli çok zayıfsın diyorlardı. Şuanda diyen kalmadı kilo aldım ama hala zayıfım.

lorddarknes said:
Test yaptırdınmı hastanede hiç ?
Spora diete, olduğundan fazla beslenmeye başlamadan önce bir doktor tavsiyesi al.
İç parazitin olabilir,Tiroidlerin hızlı çalışıyor olabilir böyleyse istediğini yap kilo alman mümkün değil , ilaçla troidleri yavaşlatsan bu sefer şişko olma riski oluyor.
Yaş ilerledikçe kilo almaya başlıyorsun. Ortaokul zamanları bende zayıftım ki öküz gibi yemek yiyen biriyim. Doktorun dediğine uydum ilaç almadım yaş 20lere gelince kilo almaya başladık o zamanlar spor yapmadık salak gibi şimdi yaş 30a geliyor spor yapıyoruz yağlanmayalım diye direk göbek çıkıveriyor yoksa.
Benim dediğim de buydu aslında tam anlaşılmamış kendiniz diyet yapmaya çalışmaktansa diyetisyene gidin artık çoğu declet hastanesinde var zaten kan testi, bazal metabolizma hızı gibi testler istiyor.

Courage said:
Aynen öyle hani dalga geçme gibi bile olmasa ima ediliyor bir şekilde.

bana da yürüyen kalem ya da zombi diyorlar. kollarım incecik. günde 4-5 öğün yesem de hala 63 kiloyum. oranlarsak çok zayıfım çünkü boyum 190'lara ulaşmaya yakın.

Ben kısa biriyim boyum 1.68. 48 kiloydum zamanında baya zayıf iskelet gibi bişeydim. Sonra spora başladım ve düzenli şekilde beslendim ama yağ olarak kilo almadım kesinlikle ve şuan 57 kiloyum 6 ay sonunda. Yağlanacağına zayıf kal daha iyi bence ama kas kütlesi olarak kilo almak istiyorsan düzenli spor yapmalı ve iyi beslenmelisin.

ben de tam bu konuyu açmak istiyordum şansa bak :grin:
bu konudan ben de aşırı muzdaribim 18 yaşındayım 1.73 boyum var fakat kilom 48
normalde kiloyu kafaya takmam fakat çevremdekiler resmen psikolojimi bozdu
kollarım felan ipincecik tabi kas yapmak için yağ gerekiyor bend e yağ olmadığı için kas ta yapamıyorum  :cry:

Çâler-i Cedd said:
ben de tam bu konuyu açmak istiyordum şansa bak :grin:
bu konudan ben de aşırı muzdaribim 18 yaşındayım 1.73 boyum var fakat kilom 48
normalde kiloyu kafaya takmam fakat çevremdekiler resmen psikolojimi bozdu
kollarım felan ipincecik tabi kas yapmak için yağ gerekiyor bend e yağ olmadığı için kas ta yapamıyorum  :cry:
Kas yapmak için yağ gerekiyor algısı tamamen yanlış. Yağlı insanlar başladığı zaman önce ideal kiloya getirilir , sonra kas için çalışmaya başlar. Yani senin yapman önce ideal kiloya gelip , sonra spora başlaman kas yapmak istiyorsan. Bunun için de bir diyetisyene danışabilirsin.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Bende de şöyle bir sıkıntı var;

Boy ve kilo gayet yerinde ama kollarda ve bileklerde gereğinden fazla bir incelik var. Bileklere pek yapılacak bir şey yok galiba da, şu kollara nasıl bir çözüm bulunabilir?

Kierra said:
oha 1,73 üm 66 yım azcık tombiğim ama 48 düşünemiyorum :O

sevgilim 1,57 boyuyla 48 kiloydu :lol:

benden 4 yaş küçük kız kardeşimle aynı kilodayım, benden 3 yaş küçük erkek kardeşimin kilosu benden daha fazla
durumu siz düşünün artık
acaba bi doktora felan mı gitsem :roll:

Ben de bu konuda ben de muzdaripim arkadaşlarım arasında herkesten çok yiyorum ama en zayıf benim.

Back
Top Bottom