Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Favori haneniz hangisidir?

• Arryn Hanesi

Votes: 13 3.7%
  • Baratheon Hanesi

Votes: 15 4.2%
  • Greyjoy Hanesi

Votes: 7 2.0%
  • Lannister Hanesi

Votes: 35 9.9%
  • Stark Hanesi

Votes: 155 43.9%
  • Targaryen Hanesi

Votes: 47 13.3%
  • Tully Hanesi

Votes: 5 1.4%
  • Tyrell Hanesi

• Martell Hanesi

Votes: 12 3.4%
  • Özgür Şehirler (Bravos, Qarth, Valyria vs.)

Votes: 17 4.8%
  • Yabanıllar

Votes: 12 3.4%
  • Dothrakiler

Votes: 21 5.9%
  • Diğer (Lütfen Mesaj ile Belirtiniz!)

• Total voters
    353

Users who are viewing this thread

mountblade4ever™ said:
zaten Tyrion la Jaime nin arası iyi.
Bronn Tyrion'a selam söyle diyince Jaime demişti ki;onu görürsem ilk önce kafasının ortasından yaracağım,sonra selam söylerim.

Abi Jon'a kuzeydeki kral, Tyrion'a Kral eli (Aslında kraliçe) dendi. Çok korkuyorum ikisi de ölecek diye :grin:
Bölüm çok iyiydi. Müziker felan tüylerim diken diken oldu.

oyasar1 said:
jon king in the north oldu. 7 kralliktan ayrı yani. Dany birleştirmeye çalışıyo.

Jon Snow'un derdi güney ile ayrılmak değil. Jon'un derdi kuzeyden gelen tehditi durdurmak. Sen kral olsan, ateş gücü olan ejderhaları olan bir Kraliçe'yi reddeder miydin? Büyük ihtimal ilk Targaryen istilası gibi olacak. Kuzey savaşmak yerine Targaryen hizmetine girecek, karşılığında eskisi gibi devam edecekler. Ki ayrılması için bir sebep yok. Zaten orası yeni bir savaş atlattı.

Geçmişte de Torrhen Stark, Aegon'un ejderhalarını görünce önünde diz çökmüştü hatırlarsan. Buna benzer bir şey olabilir.

Üzdü

mountblade4ever™ said:
Kierra said:
---

kevan lannister da öldüğüne göre, casterly rock Jaime ye kalıyor. Bence tyrion geldiğinde anlaşma yapma ihtimalleri yüksek. Dediğin gibi bencede cercei yi öldürür, Tyrion kral eli olarak devam eder , jaime de batının muhafızı olur. Lannister orduları azımsanmayacak biçimde bence savaşmak yerine kendi taraflarına çekmeye çalışabilirler, zaten Tyrion la Jaime nin arası iyi en mantıklısı bu olur bence.
Jaime'ye kalamaz. Casterly Rock Cersei'nin. Kitapta da öyleydi zaten.

Sept'in yakılışı güzeldi ama keşke biraz daha uzatsalardı o sahneyi, daha psikopat şeyler görseydik karpuz gibi patlayan kafalar gördük biz bunu mu kaldıramıcaktık. İşin ilginci Cersei en Aerys'e benzediği zamanlarında yapmadı böyle bir şey ama delilik levelı gitgide düşerken yaptı, e çünkü bu sefer başka şansı kalmamış gibiydi, ama Tommen'in ölümünün o kadar önemsiz olması manidar, sanki bekliyormuş gibi. E bekliyorsan bari yanında dursaydın yaptırtmasaydın? Çünkü Cersei Kraliçe olmuş olsa ve gayet çıkarlarını da gözetmiş olsa bile çocuklarını birçok şeyin üstünde tutmuş biri.
Zaten Cersei House Lannister'ı gg'ledi artık, bütün Westeros'u geçtim artık bütün dünya düşmanı, artık ölümünü bekleyeceğiz. Queenslayer olur mu Jaime? Olabilir valla ama kitapta Cersei'den uzaklaşıyordu Jaime zaten bu sezon olması gerekenin aksine, ve Kingslayer olmasına sebep olan şeyi şimdi Cersei'nin yapmasından sonra ve oğlunu da üstüne üstlük ölüme göndermesinden sonra(gerçi Jaime pek umursamıyor çocuklarını da ) Cersei ile yakın bir ilişki içinde olmayacakları aşikar en azından.

Tommen 'in ölümü 10 numara, yıllarca gif olarak kullanılır bu :lol:

Tyrion'ın head of the dragon olduğunu söylüyorduk zaten, yanılmamışız gibi gözüküyor.

Varys Dorne'a gitti geri geldi, Theon geleli zaten aylar oluyor, nerde bu Euron? Onun gitmeye niyeti yok herhalde Dany'nin ona gelmesini bekliyor.

Baelish hala Winterfell'de, teleporter arıza yapmış heralde?

Bu bölüm herhalde meydan savaşı veya kuşatma olmayan bölümler içinde en yüksek ölüm sayısına ulaşmıştır?

Westeros'taki bütün adamların IQ'larını topla 2'yle çarp Lady Mormont'unkine ulaşmaz

ferevon said:
Baelish hala Winterfell'de, teleporter arıza yapmış heralde?
Yok ya reisin büyük planları var. Millet Jon'a biat etmeye başlayınca yüzü değişti nedense.

Çok güzel finaldi  ben çok beğendim. Ama buna rağmen bu sezonun izleyici ne istediyse vermesi durumunu tamamladı. Yani GRRM'nin 5 sezondur ağzımızda tadı kalan beklenmedik, çok can sıkıcı twistleri hiç yoktu.

- Bölümün müzikleri çok değişikti. önceki 59 bölümden farklıydı. Piyano falan çalmalar, mutlu mesut klasik müzikler çok ayrı bir hava katmış.
- Yönetmenin çekim tekniği de yeni bir boyuta taşımış müziklerle birleşince. Oldukça atraksiyonluydu. Ama işte en başta dediğim gibi beklenmedik twist olmadı, o biçim patladı.
- Margery'ye nasıl kıydınız!! :sad:
- Faith sayesinde Cersei'ye falan da acımaya sevmeye başlamıştık, Septi patlatmasıyla tek seferde bütün düşmanlarından kurtuldu.
- Mal Tommen Westeros tarihinin en gerizekalı kralı olarak kayıtlara geçmiştir sanırım. Sept patladı diye intihar etmek ney lan? En azından annene git bir sen naptın be kadın, niye patlattın, Margery vardı, ben şimdi kimle sevişcem falan deseydin. Gerizekalı çocuk ya olmayan beynini iyi ki dağıttın afferim.
- Yine Cersei'nin şu bıktıran Shame'ci ablaya yaptıklarıyla beraber tekrar Villain konumuna gelmesi güzel oldu. Üzerine bir de Kraliçe olmasıyla tam anlamıyla gelin beni öldürün bir moduna giriş yaptı.
- Bronn ve Jaime'nin Freylerdeki sahnesi gerilim yaratıcı cinstendi zaten. Walder Frey'in bir an etekleri tutuştu da. Şu cannibalism teorisi de tuttu. O kız onlar burada dediği an hemen anlaşıldı ve Arya olduğu belli oldu. Frey'ler teknik olarak silindi yani oğulları da öldüğüne göre. Bu da Jaime'nin özellikle size Riverrun'ı verdik tutun diye her seferinde biz geleceksek size ihtiyacımız yok demesiyle güzel bağlandı.
- Arya hazır gelmişken Edmund'u bırakır herhalde?
- Sam'in Citadel'e gitmesi güzeldi yeni bir mekan gördük ama girişteki kısım aşırı boş ve gereksizdi. Adeta bölümün nabzını düşürüp sakinleştirmek için koymuşlar. Kütüphane Skyrim'deki mekanları hatırlattı.
- Melisa'yı yollama kararı doğru ama yanlış bir karardı. Evet öldürtmüş, bir sürü insanı da boş yere savaşa sokturmuş birisi. Ama her türlü işe yarardı en azından koy yerleri silsin, paspas çeksin. Güneye sür nedir yani? Burada da gidip güneyde bir işler yapacağını anladım ben.
- Jon ve Sansa'nın diyaloğu hoştu. Arka sayfalarda attığım Winter Has Come OST'si burada çaldı. Farklı bir hava verdi. Kış gelmiş diye kuzgun yollamanın kafası da iyiymiş.
- Varys bu bölüm duvarın ötesinde olsa şaşırmazdım. Ama Sandsnakes'lerin boş yere Martelleri öldürmesi olayını topladılar gibi. Dany'nin gelişi için 2(Greyjoylar dahil 3)şimdiden hazır.
- Daario Naharis'i ilk gördüğümüzden beri hiç sevmiyordum zaten. Hatta ilk girdiği sezon çirkin bir abi oynuyordu. Gebermedi ama en azından kalıp bir işe yarayacak, görmek zorunda değiliz artık.
- Fragmandaki en önemli sahne Tyrion ve Dany diyaloğu da güzeldi. Dany'nin tereddütleri, o kadar sene o kadar başından geçen şeylerden sonra nihayet hazır olması farklıydı. Yalnız şu bir şey hissetmedim bir an önce bitse de gitsek dedim kısmı biraz şüpheli. Ruhsuzun teki mi oluyor acaba dedim bir an. Ama Tyrion ile olan muhabbeti çok samimiydi ve kendi yaptırdığı Queen's Hand çok duygulandırdı heyt be.
- Baelish'in Sansa'ya açık açık Iron Throne'a oturcam seni de karım yapcam demesiyle iyice rengi belli oldu. Evet başlarda kurnaz, ağzı laf yapan bir adam diye beğendik Varys'le didiştiler hoştu falan ama şimdi bu adama bayılıyorum çok seviyorum Littlefinger canım ya diyenleri anlamıyorum. O zaman Walder Frey'i de çok karizmatik buluyorlardır.
- Baelish'in bastıra bastıra kim yönetcek güneyli bir piç mi demesi zaten bir şeyler olacağını belli etmişti.
- Benjen'in duvarı geçememesi yine büyülerin varlığının onaylanması vs güzel oldu. Ama Bran geçince bozulacak yoksa Night King'in bir esprisi olmaz duvar orada olduğu sürece.
- Neyse Bran'in bu sezon bizi cevapsız bırakmayıp ToJ'a dönmesi iyiydi aferim çocuk. Yalnız ben beklediğim sahneyi göremedim. Lyanna pek de güzel değildi. Sahne de sönük bile sayılırdı. Çocuğumun adı ...... söz ver Ned kısmı niyeydi yani? İşte tahminlerimizin tersi de çıkabilir burada. Babası Rhaegar mı değil mi? Lyanna çocuğa Jon mu dedi yoksa onu Ned mi koydu?
- Ama itiraf etmek lazım bebek gözünü açarken aha şimdi hızlı kesişle Jon'u koycaklar diye düşündüm aynen de öyle oldu. Bizim bölümde sinema tekniklerinde çok kullanılan bir yöntem olarak öğretiyorlar bunu. Bir çok cevabı kısa yoldan veriyor.
- O salondaki konuşma da geçmişi anımsattı. Lyanna Mormont o salondaki adamların hepsinden daha ta**aklısın helal olsun. Yalnız bir anda hemen DAKINGINDANORF'a bağlamaları şaşırttı. Piç ama olsun Kral ulen dediler hemen. Kimse de Sansa gerçek Stark o yönetsin de Jon da ordu kumandanı olsun işte valisi olsun buraların demedi.
- Varys the Teleporter.

Edit: 3 yeni ileti.
Ya adam açık bir şekilde 7 krallığı istiyorum seni de karım olarak alıcam dedi. Herhalde Jon'un DAKINGINDANORF olmasına bozulacak. Planlarıyla ilgili hareket etmesi, gözünün önüne sahne gelmesi mevzusunu düşünün. Planları kısa vadede suya düştü yani. Bir hinlik yapacağı %100 garanti.

Cersie Lannister'a yaptıklarından dolayı teşekkür ederiz
-Westeros İrtica ile Mücadele Vakfı

MrTurk said:
Aryanın yüzünü taktığı kız kimdi?Diziden tanıdık geliyor sanki.
Hatırladım Da Vinci's Demons da Leonardo'nun bacısıydı.

O değil de bence Arya'nın Freyleri öldürmesinde %99 Jaime Lannister parmağı var.

Back
Top Bottom