Güncelleme ne zaman gelir

Users who are viewing this thread

Merak ediyorum da test ekibi istifa mı etti neye yarıyor bu test ekibi bunca yıl nasıl test etmişler bu oyunu da bu hataları görüp çözüm bulamamışlar anlamadım gitti.

Merak ediyorum da test ekibi istifa mı etti neye yarıyor bu test ekibi bunca yıl nasıl test etmişler bu oyunu da bu hataları görüp çözüm bulamamışlar anlamadım gitti.
Armağan test ekibi bir şeyi maks 2 saat test edebiliyor demişti yani çok kalabalık değil QAsı, ama Bannerlord yapısından dolayı uzun test edilmesi gereken bir oyun çünkü neredeyse sınırsız oynama yolun var

Armağan test ekibi bir şeyi maks 2 saat test edebiliyor demişti yani çok kalabalık değil QAsı, ama Bannerlord yapısından dolayı uzun test edilmesi gereken bir oyun çünkü neredeyse sınırsız oynama yolun var
Hocam sen bilirsin o yüzden soruyorum. Bu Paradox büyük bir firma mı? Biliyorsun, oyunları Bannerlord'dan bile daha karmaşık, bir sürü parametre var ve dengeleme yapmak büyük sorun. Nasıl altından kalkıyorlar, çok büyük bir tester ekibi mi var acaba? Ondan soruyorum büyük mü diye.

Hocam sen bilirsin o yüzden soruyorum. Bu Paradox büyük bir firma mı? Biliyorsun, oyunları Bannerlord'dan bile daha karmaşık, bir sürü parametre var ve dengeleme yapmak büyük sorun. Nasıl altından kalkıyorlar, çok büyük bir tester ekibi mi var acaba? Ondan soruyorum büyük mü diye.
Paradox dışarıdan başarılı gözükse de, her zaman sanıldığı kadar başarılı olmamıştır. Target base'i board game sandbox strateji oyunları tüm oyunları genelde karmaşık oluyor dediğin gibi orda da yıllardır aynı base oyun yapmak işin içine girdiği için tecrübeliler. Sadece communityle başarılı bir yol izleyemiyorlar bir türlü. Tek sevdiğim ve sanırım oyundaki optimizeye katkı sağlayan yanı oyunlarını uzaktan çıkmadan önceki son versiyonunu test etmek için maaşlı tester çalışanları var. Bu kişiler communityden.

450 kişi falandı bu yılın başında, genelde paradox oyunları çok cilalanmıyor çıkarken. CK3 mesela, kaderi tamamen Bannerlord ile aynı oldu. CK2 2012de yayınlandı 8 yıl sonra CK3 yayınlandı, CK2 içerik olarak daha dolu ve daha az buglı ama CK3ün motoru ve grafikleri daha iyi :grin: Paradox oyunu temel olarak çıkartıp beleş updateler ile üstüne inşa etmeyi seven bir firma: Oyunları çok karmaşık olduğundan istenmeyen sonuçlar yada direkt bug olduğunda oyuncular anlamıyor

Çoğu çalışanı ve çoğu yöneticisi tecrübesiz olduğundan böyle oldu. Bannerlorda 3 yıl daha çalısalar iyice tecrübe kassalar sonraki oyunları çok daha sağlam olur eminim diyebilirim buna
İllaki öyle olurdu ama beklenen süre boyunca hype zaten tavan yaptı, TW de durun kardeşim demedi aksine gazladı. Şu ana kadar alınan yol (optimizasyonu bilmiyorum) benim gözümde arpa boyu kadar bile değil. Tam sürümde en azından modlar olacak o yüzden umutluyum, yoksa TW'ün şaşırtması olası gelmiyor bana hala.

Çoğu çalışanı ve çoğu yöneticisi tecrübesiz olduğundan böyle oldu. Bannerlorda 3 yıl daha çalısalar iyice tecrübe kassalar sonraki oyunları çok daha sağlam olur eminim diyebilirim buna
Bence en büyük sorunları tecrübeli programcı ve yazılımcıları istihdam edememeleri aradıkları çalışan eksiği var gibi

Bence en büyük sorunları tecrübeli programcı ve yazılımcıları istihdam edememeleri aradıkları çalışan eksiği var gibi
Türkiyede çok tecrübeli oyun yazılımcısı yok, mesela paradoxtan gitmiştik. Paradox çalışan ararken istediği kriterleri seçebiliyor çünkü gelicek adam var. 2 tane AAA oyun yapmış kişi istiyoruz diyor 20 kişi kapıya diziliyor, TRde AAA oyun yapan firma direkt yok zaten ondan sen AAA oyun yapan biri gelsin diyince hiç bir Türk gelemiyor yabancılarda Türkiyeye gelmek istemiyor çalışmak için ondan hep tecrübesiz kişileri alman gerekiyor. Ama TRde oyun sektörünün gelişmesiyle & yazılımın artmasıyla oyun stüdyoları artarsa bu sorunda ortadan kalkar

Türkiyede çok tecrübeli oyun yazılımcısı yok, mesela paradoxtan gitmiştik. Paradox çalışan ararken istediği kriterleri seçebiliyor çünkü gelicek adam var. 2 tane AAA oyun yapmış kişi istiyoruz diyor 20 kişi kapıya diziliyor, TRde AAA oyun yapan firma direkt yok zaten ondan sen AAA oyun yapan biri gelsin diyince hiç bir Türk gelemiyor yabancılarda Türkiyeye gelmek istemiyor çalışmak için ondan hep tecrübesiz kişileri alman gerekiyor. Ama TRde oyun sektörünün gelişmesiyle & yazılımın artmasıyla oyun stüdyoları artarsa bu sorunda ortadan kalkar
Aynen öyle katılıyorum umarım daha iyi yerlere gelir ülkemiz. Bence bunu üniversite eğitimlerinde değişiklik yaparak daha fazla üstüne titremeleri gerekiyor yatırım yapmalılar oyun sektörü film sektörünü geçmiş durum da hafifa alınmaması gerekiyor. Bizim ülkemizde çoğunluk olarak insanlar oyun yapacam diye yazılım mühendisi oluyolar ne yazık ki

Bence TW hazır parayı kırmışken şirketi avrupaya,çalışan sıkıntısı yaşamayacağı bir ülkeye taşımalı.türkiyede bu alanda yetişmiş kişi bulmak ayrı bir sorun,Yurt dışından buraya getirmek ayrı bir sorun.belki de şirketin gerçekten büyümesi ve tam anlamda profesyonelleşmesi için böyle bir adım gerekli.kim bilir belki kendi CD projeckt red'imizi görürüz 10 sene sonra.

Aynen öyle katılıyorum umarım daha iyi yerlere gelir ülkemiz. Bence bunu üniversite eğitimlerinde değişiklik yaparak daha fazla üstüne titremeleri gerekiyor yatırım yapmalılar oyun sektörü film sektörünü geçmiş durum da hafifa alınmaması gerekiyor. Bizim ülkemizde çoğunluk olarak insanlar oyun yapacam diye yazılım mühendisi oluyolar ne yazık ki
Türkiyede yazılım üniversiteleri hep özel, devlet üniversitelerinin çoğunda yazılım mühendisliği yok bu kötü bir şey çünkü özele herkesin parası yetmiyor bildiğiniz gibi ekonomi belli. Yazılım yapanların çoğu benim bildiğim bilgisayar mühendisliğinden mezun olup yazılım öğrenip o sırada öyle iş buluyor.
Bence TW hazır parayı kırmışken şirketi avrupaya,çalışan sıkıntısı yaşamayacağı bir ülkeye taşımalı.türkiyede bu alanda yetişmiş kişi bulmak ayrı bir sorun,Yurt dışından buraya getirmek ayrı bir sorun.belki de şirketin gerçekten büyümesi ve tam anlamda profesyonelleşmesi için böyle bir adım gerekli.kim bilir belki kendi CD projeckt red'imizi görürüz 10 sene sonra.
Bir yerde temellerini atmışken başka yere taşınmak çok zor şirket olarak, çalışanlarının çoğu Türkiyeden ayrılmak istemeyebilir düzenleri olduğu için Burada çözüm alt bir ofis kurmak olabilir, mesela Ubisoftun çok farklı ülkelerde ofisleri var. Türkiyede ana yeri kalır bir tane Almanyaya açarsın atıyouum Taleworlds Berlin falan öyle olabilir kökten taşınmaktan daha sağlıklı olur

Bence kritik featurelara bl yi kavuşturma konusunda iki sorun olabilir; TWnin tam anlamıyla ürün üzerinde karar alma imkanınin olmaması söz konusu olabilir. Diğer olası sorun ise twye bannerlord için tam ve sınırsız ekonomik vs destek verilmemesi olabilir, malum dünyada bile ekonomiler zorda.

Bu ikisinde sinirlanma yoksa, TW yazılımları kendi yazmasa bile yazdırır ve ekler bütüne. Her şey sadece karar almasına bakar. Ama bu ikisinden biri yoksa sıkıntılı durum..

Abilerim var mıdır bir değişiklik? 2-3 gündür giremedim foruma da, sanırım gelmemiş güncelleme :sad: En azından tarih verildi mi onu sorayım :/

Abilerim var mıdır bir değişiklik? 2-3 gündür giremedim foruma da, sanırım gelmemiş güncelleme :sad: En azından tarih verildi mi onu sorayım :/
hayır.dün hotfix geldi onun dışında bir gelişme yok.güncellemenin ne zaman geleceğine dair de birşey söylenmedi.büyük ihtimal haftaya kaldı.

Back
Top Bottom