Fire&Sword tam bir fiyasko ...

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
ahahah :smile: yama gelicek yakında , bu oyun böyle olmaz diyen kisilere alın TW yapımcısının röportajı :grin:

Soru:Oyuna yamalarla veya indirilebilir bir içerikle yenilikler getirmeyi planlıyor musunuz?

Cevap:Şu an için böyle bir plan yok. Ama diğer oyunlarımızda olduğu gibi oyuncu ve mod yapımcılarının istediği çeşitli ufak tefek özellikleri yeni yamalarla ekleyebiliriz.

Slaysh3r said:
ahahah :smile: yama gelicek yakında , bu oyun böyle olmaz diyen kisilere alın TW yapımcısının röportajı :grin:

Soru:Oyuna yamalarla veya indirilebilir bir içerikle yenilikler getirmeyi planlıyor musunuz?

Cevap:Şu an için böyle bir plan yok. Ama diğer oyunlarımızda olduğu gibi oyuncu ve mod yapımcılarının istediği çeşitli ufak tefek özellikleri yeni yamalarla ekleyebiliriz.
Bütün dünya duysun Armağan abi şu oyuna evlenmeyi yap!!!! :grin: :grin:

Gayet güzel bir oyun.Oyunda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.Emeğinize sağlık.Emek verilen her şey güzeldir.

Neredeyse her oyunun ilk hali berbattır, emin olun. Gelecek patchlerle verdiğiniz 15 liraya değecek bir oyun olacağına inanıyorum. Zaten Ruslar pek bir şey beceremezse TW el atacaktır ki, bence yakındır.

Zaten Warband'da bazı güncellemelerde büyük yenilikler oluyordu, bende bu oyunun bazı eksik yönlerinin güncellemelerle kapatılacağını düşünüyorum. Yıkıcı olacağımıza yapıcı olmamız, hem bizim için hem de onlar için daha iyi olacaktır.

Ben kimseye oyunu beğenmediği için hakaret veya aşağılama da bulanamam, böyle bir hakkım yoktur, ayrıca böyle bir saçmalığa gerek yoktur. Ben sadece kendi fikrimi söyleyip en azından benim için 15 tl'nin böyle bir oyuna göre (Oyunu beğenmemden dolayı) çok para olmadığını söyledim. Yanlış anlaşıldıysam arkadaşlardan özür dilerim. Herkes fikrini açıklamada özgürdür, değil mi? :smile:

b4ckr0und1 said:
Zaten Warband'da bazı güncellemelerde büyük yenilikler oluyordu, bende bu oyunun bazı eksik yönlerinin güncellemelerle kapatılacağını düşünüyorum. Yıkıcı olacağımıza yapıcı olmamız, hem bizim için hem de onlar için daha iyi olacaktır.

Güncellemelerin mantığı fix üstüne kuruludur. Elle tutulur köklü bir değişiklik asla yapılmaz. Bu saatten sonra oyunun görüntüsü budur, süsü düzeltilir. Dahasını beklemeyin.

Bundan gelecek paraları eğer MMORPG yapmak için veya warbandı genişletmek daha dolu getirmek için kullanacaklar ise, gider oynamayacak olsam da alırım Fire and Sword ü; ama eğer hep bu tip şeyler yapmayı planlıyorlarsa, o zaman değmez.

arkadaşlar ben demosunu indirdim ama türkçe dil seçeneği yok demoyu kullananlar yardım edebilirmi ?

nonever said:
fix artı yeni modlar artı yeni aniler artı daha iyi fps artı yeni itemelr eklemeyi unuttun

Böyle bir şey olmayacak. Siz galiba güncelleme ile yeni oyun yapımını karıştırıyorsunuz. Mod bekleyin daha iyi. En fazla yapacakları bugları düzeltmek hepsi o. Dahasını beklemeyin.

Kardeşim bencede okdr iyi değil. Ben azcık single player oynadım. Size benim bulduğum eksikleri söyliyim:
-  Evlenme yoq. Leydi var ama evlenilmio.
- Zırhlı at yoq xD. Adam bi vuruo kendimi yerde buluom.
-  Mareşallar hep kral
- Sancak alabilmek için bile 2 saat uğraştım.-
- Silahlar çok az.
- En önemli kılıçlar at üstünde kullanılmıyor.
- şehirlerin içinde çok az ev var.
- En önemliside askerler geliştirilmiyor.
- Ztn asker alcak yerlerde az . Dandik dandik askerler var.

İnşallah düzelir...........

buraktom1 said:
Kardeşim bencede okdr iyi değil. Ben azcık single player oynadım. Size benim bulduğum eksikleri söyliyim:
-  Evlenme yoq. Leydi var ama evlenilmio.
- Zırhlı at yoq xD. Adam bi vuruo kendimi yerde buluom.
-  Mareşallar hep kral
- Sancak alabilmek için bile 2 saat uğraştım.-
- Silahlar çok az.
- En önemli kılıçlar at üstünde kullanılmıyor.
- şehirlerin içinde çok az ev var.
- En önemliside askerler geliştirilmiyor.
- Ztn asker alcak yerlerde az . Dandik dandik askerler var.

İnşallah düzelir...........

Azıcık üstleri okuyunda şöyle saçma sapan postlar atmayın.

15tl den kar edilmicekmi diyorsunuz ? Oyunun 2 3 milyon sattıgını düsünün 15 le carpın matematik yapın biraz .

Sende araştırma yap biraz, Warband dünya çapında ne kadar sattı ki bu 2-3 milyon satsın?

Bu kadar negatif yorum olduğu halde, yine de iyi yönleri vardır diye düşünüp gittim ve demoyu indirdim. Olumsuz yorumlara inat, en olumlu şekilde düşünerek oynadım.

Eğer bunu bir mod olarak warbanda ekleseydim, gayet vasat ve hatta oyunu bozan, sıkıcı hale getiren, şişmanlatıp ağırlaştıran bir mod olduğunu düşünürdüm. Kabul etmek gerekir ki, bazı müzikler, zengin adama baskın, askerleri para verip donatma ve... ve si yok bu kadar güzel olanlar.

Warbandın yüzlerini kullanmışsınız ama, kıyafetler niye öyle kalitesiz çizilmiş? Zırhlar zırh değil, silahlar silah değil; atlar at, çitler çit değil. Warbanddaki inanılmaz görünen şehirler, kaleler nerede? Şehir içinde koskoca alanlar yaratmışlar ki, fazla çizmek gerekmesin. Çizdikleri de birşeye benzese!

Ayrıca siz ne hakla warbanddaki gerçekçi kılıç savurmasını, bu kadar yavaş hale getiriyosunuz? Warbandda kılıç aşırı hızlı, fire and sword'de gerçekçi diyenler gitsin ve araştırsın veya kendileri denesinler, biryerlerinden uyduracaklarına. Warbandı ne hale getirdiler diyip, ağlayacak oluyor insan!

Birçok popüler modda, bundan daha fazla yenilik var ve neredeyse hepsi oyunu daha güzel hale getiriyor. Peki ya bu??

Fire and Sword'ü ateşli bir şekilde savunan arkadaşlara hayret ediyorum. Biz ağlayarak doğar iken, onlar gülerek doğdu herhalde. Herşeye olumlu bakıp, herşeyden mutlu olan bu arkadaşlara imreniyorum. Eğer warbanddan nefret ettikleri ve oyunun mahvedilmesine sevindikleri için böyle yapıyorlarsa, onu bilemem işte.

Böyle dehşet verici, insanı tüm yaşam sevincinden koparıcı modları (emek ve zaman harcayıp mod yapan arkadaşlarım lütfen ''mod'' kelimesini kullandığım için bağışlayın) eklenti diye koyacaklarına; warbanda yenilikler getiren patchler üretip, her birini parayla satsınlar razıyım.

Bugün, warband sadist psikopatlar tarafından katledilseydi, cesedi neye benzerdi onu gördüm.

StJacquesDeLePee said:
Azıcık üstleri okuyunda şöyle saçma sapan postlar atmayın.

Bu forumdaki tüm başlıklara konması gereken birşey aslında ya, neyse.

wolf88 said:
Bugün, warband sadist psikopatlar tarafından katledilseydi, cesedi neye benzerdi onu gördüm.

Olaya artık şu noktadan bakmak gerekli diye düşünüyorum: Warband tarzında hazırlanmış ve artıları/eksileri olan bir oyun, bir hikayenin anlatılması için yanlış bir araçmış ki aynı motorları kullanan, aynı temele oturtulmuş bir çalışma bu kadar kötü sonuçlandı.

Aynen,warband motoru aksiyon, gezmek ve çevreyi seyretmek içindir.  :grin: Kitaptan uyarlama oyun yapıyorsan atmosferi güçlü tutacaksın.Bu motorla da olmaz o.17. yüzyılda yüzlerce değil binlerce kişi kale kuşatmasına katılırdı.Zaten oyunda da ''item'' eksikliği varmış duyduğuma göre. Şimdi Taleworlds artık şu motoru biraz fazla geliştirip gerçek devletlerin olduğu bir oyun yapmalı.Mesela MTW gibi falan tarihin herhangi bir bölümünü konu alan oyunlar yapsa yeni motorla.Yani ben WFAS'de gerçek ülkelerin kullanılmasını bir artı olarak nitelendiririm,tam yapılmamış olsa da.

FASden hemen sonra bu tarihi ele alan bir oyun yapmaları bence büyük hata olur, ki zaten yapmazlar. Haçlı seferlerini konu alan bir oyunu, taleworldsun kendisinin yapması ve warbandın gelişmişi olarak yapması bence çok daha ilginç olabilir. Bazı modlarda olan güzel yönleri daha kaliteli bir şekilde oyuna katabilirler. FAS bana aceleyle ve baştan savma yapılmış gibi geldi ve bundan sonraki oyunun bu şekilde olmamasını umuyorum.

Anlatamadım sanırım.Ben de TW'nin ortaçağda geçen ve tüm hristiyan ve islam coğrafyasını yansıtan bir oyun yapması taraftarıyım.En çok çeşit ve zengin içerik o dönemde çünkü.Daha büyük haritalar,şehirler,aletler,savaşlar kısaca bir moddan fazlası...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom