Erkek Bakım Ürünleri ve Aksesuarları

Users who are viewing this thread

Kokuyu çok sık kullanayım tenimde kalıcılığı artsın değil, kokuyu çok sık kullanırsın, duyargaların daha sık maruz kalır. Daha sık maruz kalmak kokuyu daha rahat hatırlamana yardımcı olur. Yani dışarıda gezerken sen daha rahat esen hafif rüzgarda o kokuyu alırsın ama etkisi azaldığı zaman kokuyu daha önce almayan biri o kokuyu ayırt edemeyebilir.
yorumun biraz alakasız olmuş gibi ya da ben anlayamadım yazdığını. bir kokuya ne kadar maruz kalırsan o kadar çok duyarsızlaşıyorsun diye hatırlıyorum. hani pis kokan insanların kendi kokusuna katlanabilmesi veyahutta farkına varamaması bundan kaynaklanıyor.

armani black code - armani code kullanan var mı? benim gerçekten hoşuma gidiyor ama bazılarının hiç hoşuna gitmiyor bazıları da çok beğeniyor, . buna rağmen kullanıyorum. gerçekten hoşuma gidiyor kokusu.

Last edited:
yorumun biraz alakasız olmuş gibi ya da ben anlayamadım yazdığını. bir kokuya ne kadar maruz kalırsan o kadar çok duyarsızlaşıyorsun diye hatırlıyorum. hani pis kokan insanların kendi kokusuna katlanabilmesi veyahutta farkına varamaması bundan kaynaklanıyor.

armani black code - armani code kullanan var mı? benim gerçekten hoşuma gidiyor ama bazılarının hiç hoşuna gitmiyor bazıları da çok beğeniyor, . buna rağmen kullanıyorum. gerçekten hoşuma gidiyor kokusu.

Katılıyorum katılıyorum şu an katıldım. Ben de almaç yorgunluğunu düşündüm ama almaç yorgunluğuna rağmen koku hafızası daha baskın bir olgu olabilir diye düşündüm, o yüzden dinlemek istedim. Gerçek hayattan düşününce madem öyle pis insanların kendi kokularını herkesten daha net alması gerekmiyor mu? Veya çöp kamyonlarında çalışan işçilerin sonsuz bir rahatsız olma ivmesine girmeleri lazım ama şimdiye kadar ben bir kez bile burun tıkacı takanını görmedim.

Last edited:
Duyarsızlaşıyorsunuz doğru, bu yüzden üzerinize sıkılan kokunun kalıcılığını arttırmak tamamen doğru kullanıma bağlı.
Ancak her ne kadar kokuya alışsanız bile tekrar burnunuza geldiğinde de (en ufak partikülde bile) en hızlı şekilde kokuyu hatırlayan siz oluyorsunuz :smile:

Katılıyorum katılıyorum şu an katıldım. Ben de almaç yorgunluğunu düşündüm ama almaç yorgunluğuna rağmen koku hafızası daha baskın bir olgu olabilir diye düşündüm, o yüzden dinlemek istedim. Gerçek hayattan düşününce madem öyle pis insanların kendi kokularını herkesten daha net alması gerekmiyor mu? Veya çöp kamyonlarında çalışan işçilerin sonsuz bir rahatsız olma ivmesine girmeleri lazım ama şimdiye kadar ben bir kez bile burun tıkacı takanını görmedim.

İnsan koku hafızasına alışıyor bir yerden sonra. doğru. ben bunu biraz daha müzik dinlemenin tüketme döngüsüne benzetiyorum. ( şimdi uydurdum )

ilgini çeken bir müzik bulursun > müziği bolca dinlersin > artık ilk dinlediğin zamanlardaki kadar aynı müzik keyif vermez. ancak bir şekilde müziğe bağlanırsan -attachment- yani bizim konumuzda bağlanmak zorunda kalırsan :razz: ( pis kokuya ) benimsersen tükettikten sonra müziği aklının bir köşesinde çöpe atmazsın.
bu şematik döngü örneğini parfüm ya da pis kokuya karşı uyarlayabiliriz.

Duyarsızlaşıyorsunuz doğru, bu yüzden üzerinize sıkılan kokunun kalıcılığını arttırmak tamamen doğru kullanıma bağlı.
Ancak her ne kadar kokuya alışsanız bile tekrar burnunuza geldiğinde de (en ufak partikülde bile) en hızlı şekilde kokuyu hatırlayan siz oluyorsunuz :smile:

ancak bu müzik sende bir şekilde derin iz bırakırsa, bu müziği uzun bir süre sonra duyduğunda daha yoğun -mazi- hissedebilirsin. :smile:

Last edited:
Doğru, ancak ikisi içinde kesin bir araştırma sonucu yok. Benim dediğim kısım benim çıkarımlarım, senin dediğin kısımda senin çıkarımların. Yani ne çok sık kullan teninde kalıcılığı artsın diye bir araştırma bulamadım açıkçası o yüzden, ancak edp dışında tene sıkılan kokuların bolca zarara yol açtığına dair araştırmalar mevcut :grin:.

Kaliteli ve sert kokulu bir EDP zaten minimum 3 saat sizi götürecektir, kalıcılığı da koku partiküllerine zarar vermeden arttırabiliriz tene bastırarak sürtmeden ve belirli noktalara sıkarak.

Ben yalnız gerçekten aptal gibi hep tenime sıkıyorum.
Edt’lerin tene zarar vermesine sebep olan kimyasal süreci anlatabilir misin?

Back
Top Bottom