Erkek Bakım Ürünleri ve Aksesuarları

Users who are viewing this thread

Geçen yaz 40-45 liraya aldığım Sennheiser CX200 kulaklığı kullanıyorum hala daha. Her yerde bulunan 3-10 liralık adı sanı belli olmayan kulaklıklar da ses veriyor bu da ama tabi ki kalite ve dayanıklılık farkı var. Detaylara bir şey demiyorum saat konusunda. Su geçirmeyen, çizilmeyen, boya bırakmayan vs vs talep ettiğin doğrultuda uygun ücreti ödüyorsan sorun yok.

Ama benim kulaklıktan çok farklı olmayıp da 500000 lira olan kulaklık varsa ve bunun statü sembolü olduğu düşünülüyorsa hoaydaa derim yani. 30-50 lira arası bir saat ortalama kullanıcının her işini görüyor bence.

Bence saat kulaklik degil bilezik kategorisinde. Islev degil aksesuar olarak aliniyor, ve aksesuarlik degerinin bi kismini luks ve pahali olmak olusturuyo. Ha bazisi bilezik sever bazisi sevmez, bazisi daha duzgun dizaynli cok daha pahali bileklikler alir aralarinda da cidden iscilik farki vardir. Bunlara itirazim yok. Zaten kimseyi kinadigim da yok bu yuzden, sadece milenyillar daha az saat mucevher luks aksesuar vs. aliyor diye bir makale okumustum ondan sasirdim

Hafta içi girememiştim foruma o yüzden konuya da bakamadım, ama konu bir yere kadar aktif olmuş hoşuma gitti. Şimdi forumda olduğuma göre konuyu tekrar canlandırabilirim. Açtığım ilk tartışmayı izlenimlerimle devam ettireyim.
Rochas Man aldığımı söylemiştim. Trendyol'dan aldığım parfüm, kargolama İstanbul içinde gerçekleştiği için bir günden az bir sürede geldi, buradan yaptığım ilk sipariş için iyi bir izlenim aldım. Ayrıca paketleme de iyiydi vesselam. Parfüme gelecek olursak, kokusu mü kem mel. Başta sert bir lavanta kokusu veriyor ama sonradan bu koku yerini şekerli bir kokuya bırakıyor. Kahve, vanilya ve ahududu bu şekerli kokuyu oluşturan başlıca unsurlar ama bakacak olursanız koku karışımı bir sürü elementten oluşuyor. Kokusuna kendi üç perfümlük kültürümle vereceğim puan 8-9/10. Kalıcılığı ve yayılma menziline gelecek olursak, muhtemelen kendi yanlış sıkışım -umarım bundandır- üç kez kullanmama rağmen iki şekilde de verim alamadım. Neredeyse hiç sıkmamışım gibi etkiyi sadece kendim gözleyebiliyorum, etrafımdan hiç tepki de almadım. Umarım parfüm sıkmayı bilmiyorumdur, bunun için de sizden tavsiyeye kesinlikle açığım.
Ayrıca şişe tasarımı çok güzel, parfümle işiniz bittikten sonra letgoda vibratör diye satabilirsiniz.

15 cm mesefaden boynunun iki tarafına sık sonra onu hafif dağıt, elbiseye 2 fıs 20 cm mseafeden ve bileğin birine bayağı yakından 1 fıs sık sonra bileklerini ovuştur. Ben böyle yapıyorum verimli olduğunı düşünüyorum. Ama parfüm çok kalıcı değilse yapacak bir şey yok.

Eau de Toilette olduğu için sanırım. Ben boynuma iki fıs, üzerime iki fıs sıkıyordum. Mesafe konusunda tamamen bilinçsizce sıktım sanırım. Ayrıca bilekleri sürtme olayını okuduğum her yerde sakın yapmayın diyorlar.

Saat olarak bunu aldım.

https://www.piersaat.com/index.php?_route_=Emporio-Armani-celik-Saat-s1

Kodunu hiç bilmiyorum ama bazen yanımızdan biri geçince "ah ne güzel parfüm" dediğimiz parfüm bu. Genel olarak çoğu kişi bundan alır ama farklı markalardan. Ben beğeniyorum hafif ve kalıcı bir kokusu var tavsiye ederim.

rJnjGP.jpg

Parfüm sıkıldığı zaman sıkıldığı yere üç katmanlı olarak konumlanıyor. Öyle ki üç aşamalı olarak her bir katman uçtuğunda, altındaki katmandan yeni bir koku yayılmaya başlıyor. Bu yüzden parfüm içeriğine bakarken kokuları tepe, kalp ve dip nokta diye üç başlıkta görürsün. Sen parfümü sıktığın yeri ovalarsan da bu katmanlı yapıyı bozmuş oluyorsun ve genelde verdiğin zarar, tepe noktasının soyulması veya üç katmanın da karışması oluyor.

Abartmayın be bu kadar, parfüm işte istediğin yere sık zart zurt pek fark etmiyor. Kokuyorsa kokuyor, ben boyna omza göğüse kısaca tüm üst gövdeye sıkıyorum, 2 gün sonra kıyafeti kirliye atarken bile güzel kokuyor.

Turkish Cavalry said:
Abartmayın be bu kadar, parfüm işte istediğin yere sık zart zurt pek fark etmiyor. Kokuyorsa kokuyor, ben boyna omza göğüse kısaca tüm üst gövdeye sıkıyorum, 2 gün sonra kıyafeti kirliye atarken bile güzel kokuyor.
EDP için sorun yok ama EDTler kalıcılık açısından sıkıntılı olduğu için dikkatli kullanım istiyor.
Az önce dışarı çıkarken parfümü tekrar sıktım, yok arkadaş kalıcılık 0 üründe.

15 liralık parfümün ankara ayazından sonra bile kokmaya devam etmesi sanırım iyi kazık yediğini gösteriyor. Bir şeyin pahalı olsuğu kaliteli olduğu anlamına gelmiyor ne yazık ki. Calvin Klein 200 küsür liraya boxer satıyor,isim yapmış marka = kaliteli olma ihtimali ( her ürün parasının hakkını vermez o yüzden ihtimal)+ maliyete oranla büyük kar payı sebebi ile kazık bir fiyat. Marka takıntısı olan insanları anlamam bu yüzden ve bence haklıyım. Mesela geçenlerde nike'a gittim eşofmanlar felaket kalitesiz ve kıytırık bir eşofman altı 250 den başlıyordu, ayakkabısını giyerim çünkü indirimle güzel fiyata alınabiliyor ve pek alternatifi yok maalesef. Aynı şekilde polo dan 100 liraya aldığım tshirt ile lcw den 35'e aldığım tişörtün arasında kalite olarak aradaki 65 lira farkı kapayacak hiç bir özelliği yok. Ben ankarada yaşıyorum istanbula gittiğimde istiklaldeki koton dan 120 liraya siyah bir kot aldım, almaz olaydım pantolon bildiğin kokuyor ve fişini bulamadığım için iade edemedim 10 kez yıkandı sirke falan para etmiyor koku aynı. Fiyatını yazdım sebebi şu, burada globay diye bir mağazadan 40 liraya aldığım kotları 2 senedir giyiyorum taş gibi, mckanzie diye bir model belki defacto da satıyordur ama daha pahalıdır herhalde orada. Bende mavinin kotu da vardı(şimdi düşünüyorum onda da iyi sokmuşlar 180 lira mı ne vermiştim) kalitesi 40 liralık kotla hemen hemen aynı. Sonra bir ara televizyonda lumberjack diye bir botun felaket reklamı yapılıyordu, gaza gelip aldım. Almaz olaydım, 1 kış kibar kullanıma zor dayandı. Mesela şuan YDS marka yerli bir postal kullanıyorum, ablamlarda benle aynı zamanda aynı paraya sağlam olduğu için CAT bot aldılar. Ben felaket kaba kullanmama rağmen hiç bir sorun yok ama onların botlar kibar kullanıma rağmen benimkinden kat be kat fazla aşınmış durumda. Uzun lafın kısası, bilindik markalardan bu ve bunun gibi çok kazık yemiş biriyim o yüzden bilindik markadan çok malı deneyerek alıyorum. Her şeyi fiyat fiyat yazmamın sebebi aradaki uçurumu anlamanız için. Ünlü markalara güvenim yok artık.

Önceden belirtilmişse affedin, bir kokuyu düzenli olarak ne kadar uzun süre kullanıyorsanız, teninizde kalıcılığı o kadar artıyormuş. Yani aynı parfümün deodorantını da kullanmak için, koku karmaşasından kaçınmakla birlikte bir nedenimiz daha var.
Bizzat deneyimledim Rochas gibi aşırı uçucu bir parfümü 2 yıldır kullanıyorum ve gitgide daha da kalıcılaşıyor bu meret. 45dkyla başladı, şimdi 3-4 saati buluyor.

bir kokuyu düzenli olarak ne kadar uzun süre kullanıyorsanız, teninizde kalıcılığı o kadar artıyormuş.
Bu kısım uydurma geri kalanı okey. Bu neden uydurma? Çünkü bu senin koku hafızan ile alakalı bir durum.
Rochas'ın edt parfümlerini kullandım kıyafetin uç kısımlarına ve bir tutam da saça sıkınca 3 saati zorlarsın. Ancak edt parfümlerin çoğu zaten maksimum 3 saat kalıcılık sağlayabiliyor :grin:. O yüzden para kıyıp edp almak daha mantıklı.
Hem EDP tene sıkılabiliyor, nemlendirici stick, kremler ile kullandığında da maks ömrü olan 8 saate kadar zorlayabiliyorsunuz...

Ha o kadar gerek var mı zorlamaya? Yok. Tabi akşam eve geldiğimde de mis gibi koksun diyorsan o ayrı.

Kokuyu çok sık kullanayım tenimde kalıcılığı artsın değil, kokuyu çok sık kullanırsın, duyargaların daha sık maruz kalır. Daha sık maruz kalmak kokuyu daha rahat hatırlamana yardımcı olur. Yani dışarıda gezerken sen daha rahat esen hafif rüzgarda o kokuyu alırsın ama etkisi azaldığı zaman kokuyu daha önce almayan biri o kokuyu ayırt edemeyebilir.

Back
Top Bottom