Eightborn RPG - Tirtil'in Yorumu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

alperentuyu

Sergeant at Arms
Merhabalar, yaklaşık 2 ay boyunca rol yapmaya çalıştığım fakat 2.ayın sonunda dünyanın hiçbir yerinde karşılaşmadığım bir rezillik yaşadığım için bu deneyimi sizlerle paylasmak istedim,ayrıca bu yapılan oyun içi hareketi güzel bir şekilde foruma söylenti olarak yazdım hiçbir şekilde hakaret etmeden.Sabah foruma girmek istediğimde ise gordüğüm yazı forumdan provoke, hakaret ve boş yapmak kavramlarından dolayı kalıcı olarak atılmamdı.

Eightborn'a bir şans vermek istedim, 7 senelik rol oyuncusuyum ve farklı sunucularda farklı deneyimler yaşadım.Fakat Eightborn sunucusu gördüğüm oynadığım oyuncu haklarının hiçbir şekilde olmadığı, tamamen yönetici ekibinin size zorla ittiği senaryoyu yaşamayı bırakın, senaryonun içerisinde oynadığınız karakterlerin bile yaptığı hareketleri limitlendiriyorlar  ve oyuncunun rol özgürlüğüne müdahale ediyorlar.

Bu sunucuda yaşadığım en büyük problemi anlatacağım şimdi.
Sunucuda yapılan savaş sonrası kendi karakterlerinin kaybetmesi uzerine "Etkinlik karakterleri" adi altinda Kral _ Kont_ isimleri ile 30 dakika icerisinde koskoca uzakliklardan gelip, kendi irkindaki insanlari "GODLIKE HERO" sinifi altinda insanlara idam emri verip godlike hero ile insanlara saldirdilar.Bunu söylenti olarak forums yazdigimda ise forumdan kalici olarak banladilar.

Daha oncesinde adminlerden, çok fazla konuşursan ban yersin tehditini de burada belirtmek isterim.Hiçbir sunucuda, ister senin kendi sunucun olsun ister olmasın, hiçkimse insanların oyun oynama hakkını ihlal edemez, tehdit edemez ve görmezden gelemez.

Maalesef ki durum şöyle; Elraenin kurduğu ve başında sözde olsa da aslında hiç ilgilenemediği o ekip, sunucuya yardım etmek yerine, Elraenin vaktinin olmamasını fırsat bilip kendi karakterleri menfaati için senaryoyu godlike hero adi altında ölümsüzlük sınıfı ile insanlara eşit şartlar sunulmayarak değiştirebiliyor.

Elraen bir yayıncı, ve bunun için vakti yok.Bunun farkına varılmalı, ekipteki herkes istifasını verip sunucudaki oyunculardan ve Türk Warband Komunitesinden derhal özür dilemelidir.

Yapılan yönetici kuralları ihlaline sesini çıkarmayan her oyuncuyu bu sessizliklerini bozmalarini, sunucuya yeni ekip ve dürüst admin ekibi gelene kadar, sunucuyu protesto etmelerini rica ediyorum.

Öyle bir oyuncu kitlesi, böyle bir yönetici ekibini haketmiyor.

Menfaatçi, diktatör, kuralbozan adminlerin warband'ın hiçbir modunda işi yoktur.

Eightborn RPG'yi kınıyorum, ve bu olaylar çözülene kadar girmeme karar aldım.

Bazı konularda haklılık payın var özellikle admin konusunda. Scorpion isimli aileme küfür eden kişi hakkında bir eleştiri yaptım. Sonrasın da "Sen sunucuyu kötüledin" diye iftiralarla karşılaştım. Sunucuya detaylı başvuru göndermeme rağmen red edildi bunun sebebi kesinlikle belli zaten. Scorpion'a laf atmamdı. Sonrasında ban yedim sebebi "Provoke etmek" sunucu hakkında bir proveke eylemde bulunmadım. Scorpion'a laf dedim diye bu proveke olarak görüldü. Elraen'e özel mesaj attım "proveke etmişsin, olayın aslını araştıracağım. " bu demek oluyor ki Elraen'e yalan söyleniyor ve oyuncular banlanıyor aynı bizim gibi. Elraenden 4 gündür mesaj bekliyorum. Sunucu da rol yapma fırsatım olmadı fakat adminlerin sürekli bir üstün görme olayı var gibi duruyor.

Elraen bu sunucuyu açmak isterken çok güzel rollerin olması, feudal düzenin kurulup herkesin eşit şekilde rol yapmasını istiyordu. Keşke böyle adminler olmasaydı da bizde rol yapıyor olurduk. Umarım Elraen sesimizi duyar ve yardımcı olur çünkü bu sunucu da rol yapmak istiyoruz.

Sunucuda görev yapan corrupt adminlerin isimlerini de buraya yazacağım, yazacağım ki herhangi bir sunucuda görev alımı yapılırken 3 kez düşünülsün

1)Rosa -(Bekir)
2)Skaadush
3)Monroe adinda bir nick'e sahip yönetici.
4)Rooster(Adminlerin başı) -bütün bu yapilanlara sessiz kalip gorevini suistimal eden kişi.
Ve çok daha fazla kişi mevcut, bunlar sadece bu olaylari bizzat yaşatan şahıslar.

Umarım yaşattığınız oyun kalitesini yaşarsınız.

Maalesef Elraenin kurduğu ve başında sözde olsa da aslında hiç ilgilenmediği o ekip, sunucuya yardım etmek yerine kendi karakterleri menfaati için senaryoyu godlike hero adi altında ölümsüzlük sınıfı ile insanlara eşit şartlar sunulmayarak değiştirebiliyor.

Elraen bir yayıncı, ve bunun için vakti yok.Bunun farkına varılmalı, ekipteki herkes istifasını verip sunucudaki oyunculardan ve Türk Warband Komunitesinden derhal özür dilemelidir.

Yapılan yönetici kuralları ihlaline sesini çıkarmayan her oyuncuyu bu sessizliklerini bozmalarini, sunucuya yeni ekip ve dürüst admin ekibi gelene kadar, sunucuyu protesto etmelerini rica ediyorum.

Bir soluklan reis..

Spartaküs said:
Bazı konularda haklılık payın var özellikle admin konusunda. Scorpion isimli aileme küfür eden kişi hakkında bir eleştiri yaptım. Sonrasın da "Sen sunucuyu kötüledin" diye iftiralarla karşılaştım. Sunucuya detaylı başvuru göndermeme rağmen red edildi bunun sebebi kesinlikle belli zaten. Scorpion'a laf atmamdı. Sonrasında ban yedim sebebi "Provoke etmek" sunucu hakkında bir proveke eylemde bulunmadım. Scorpion'a laf dedim diye bu proveke olarak görüldü. Elraen'e özel mesaj attım "proveke etmişsin, olayın aslını araştıracağım. " bu demek oluyor ki Elraen'e yalan söyleniyor ve oyuncular banlanıyor aynı bizim gibi. Elraenden 4 gündür mesaj bekliyorum. Sunucu da rol yapma fırsatım olmadı fakat adminlerin sürekli bir üstün görme olayı var gibi duruyor.

Elraen bu sunucuyu açmak isterken çok güzel rollerin olması, feudal düzenin kurulup herkesin eşit şekilde rol yapmasını istiyordu. Keşke böyle adminler olmasaydı da bizde rol yapıyor olurduk. Umarım Elraen sesimizi duyar ve yardımcı olur çünkü bu sunucu da rol yapmak istiyoruz.

Eightborn RPG aylardır gayet güzel işleyen, kanser oyuncu kitlesine taviz vermeyen, kendi içinde devamlılığını sürdüren bir sunucudur. Oyuncu sayısı derdiyle veya maddi amaçlarla açılmış bir sunucu değil anlayacağınız. Ortalama oyuncu sayısı aktif 40-50 olan, HRP'nin sorunsuz işlediği bu ortamı nedense her banlanan, her atılan kişi çıldırmışçasına eleştiriyor ve sağda solda paylaşımlarda bulunuyorlar.

Türkiye'de RP zor. İnsanımız bozuk bunu artık hepimiz biliyor, konuşuyoruz. Ego, kompleks ve benzeri huylar. Ben bu sunucuyu açarken, huzurlu huzurlu RP yapamayan, ortamı bozan ve geren insanları daha doğrusu çok ağlayan insanları barındırmayın atın talimatı verdim. Açıkçası 3 aydır rol dönebilmesinin net sebebi de bu.

1 ay kadar sunucunun başında değildim, sağ olsun yönetici kadrosu olabildiğince başında durdular, idare ettiler. Hatalar olmadı mı? İllaki oldu. Ama bunu devlet meselesine çevirmeye gerek yok.

Çok açık ve nettir. Beğenmiyorsan oynamazsın. Bu kadar basit. Kimseyi zorla tutmuyoruz, kimsenin gitmesinden korkmuyoruz. Adam mı kalmadı ? kapatırız sunucuyu dert değil. O yüzden kalan sağlar bizimdir arkadaşlar. Bazen dönüp dolaşıp insanın kendini sorgulaması, nasıl bir karakter olduğunu analiz etmesi gerekir. Çünkü somut hatalar yapmasanızda örneğin, gerçekten mide bulandırıcı bir tarafınız vardır. Yönetim kadrosu da kafa yorgunluğu yarattığı için X kişiyi veya kişileri sunucudan uzaklaştırabilmek için toto yırtar. Belki onlardan birisinizdir kim bilir?

Yani Eightborn'a şans vereyim derken, o size şans verecek mi onuda kestirmek lazım.

Özetle sunucunun ilk açıldığı günden beri keyifle rolünü yapan çok güzel rolcülerimiz var. Bu insanlar hep kaliteli rol yapıp, hem bulundukları ortama ayak uyduruyor, mutlu rollerini devam ettiriyorlarsa sorun kimde ? Herkesi mutlu edemezsiniz. Kimisi mutlu olmak bile istemez.

Eğer yönetim kadrosunda size yanlış gelen bir tavır, şekil şukela varsa SS alın, kayıt alın arkadaşlar. Alınki ben de sorabileyim kadromdaki adama bu nedir diye...

Rol yapmak isteyene kapım her zaman açık. Şahsi meselerden dolayı banlandığınızı düşünüyorsanız discord'dan bana ulaşabilirsiniz. Doğrudur binlerce insan mesaj attığı için veya çok yoğun olduğumda göremiyorum. Ama gördüğümde mutlaka cevap veririm.

Sevgilerimle.

Elraen said:

Maalesef Elraenin kurduğu ve başında sözde olsa da aslında hiç ilgilenmediği o ekip, sunucuya yardım etmek yerine kendi karakterleri menfaati için senaryoyu godlike hero adi altında ölümsüzlük sınıfı ile insanlara eşit şartlar sunulmayarak değiştirebiliyor.

Bir soluklan reis..

Spartaküs said:

Eightborn RPG aylardır gayet güzel işleyen, kanser oyuncu kitlesine taviz vermeyen, kendi içinde devamlılığını sürdüren bir sunucudur. Oyuncu sayısı derdiyle veya maddi amaçlarla açılmış bir sunucu değil anlayacağınız. Ortalama oyuncu sayısı aktif 40-50 olan, HRP'nin sorunsuz işlediği bu ortamı nedense her banlanan, her atılan kişi çıldırmışçasına eleştiriyor ve sağda solda paylaşımlarda bulunuyorlar.

Türkiye'de RP zor. İnsanımız bozuk bunu artık hepimiz biliyor, konuşuyoruz. Ego, kompleks ve benzeri huylar. Ben bu sunucuyu açarken, huzurlu huzurlu RP yapamayan, ortamı bozan ve geren insanları daha doğrusu çok ağlayan insanları barındırmayın atın talimatı verdim. Açıkçası 3 aydır rol dönebilmesinin net sebebi de bu.

1 ay kadar sunucunun başında değildim, sağ olsun yönetici kadrosu olabildiğince başında durdular, idare ettiler. Hatalar olmadı mı? İllaki oldu. Ama bunu devlet meselesine çevirmeye gerek yok.

Çok açık ve nettir. Beğenmiyorsan oynamazsın. Bu kadar basit. Kimseyi zorla tutmuyoruz, kimsenin gitmesinden korkmuyoruz. Adam mı kalmadı ? kapatırız sunucuyu dert değil. O yüzden kalan sağlar bizimdir arkadaşlar. Bazen dönüp dolaşıp insanın kendini sorgulaması, nasıl bir karakter olduğunu analiz etmesi gerekir. Çünkü somut hatalar yapmasanızda örneğin, gerçekten mide bulandırıcı bir tarafınız vardır. Yönetim kadrosu da kafa yorgunluğu yarattığı için X kişiyi veya kişileri sunucudan uzaklaştırabilmek için toto yırtar. Belki onlardan birisinizdir kim bilir?

Yani Eightborn'a şans vereyim derken, o size şans verecek mi onuda kestirmek lazım.

Özetle sunucunun ilk açıldığı günden beri keyifle rolünü yapan çok güzel rolcülerimiz var. Bu insanlar hep kaliteli rol yapıp, hem bulundukları ortama ayak uyduruyor, mutlu rollerini devam ettiriyorlarsa sorun kimde ? Herkesi mutlu edemezsiniz. Kimisi mutlu olmak bile istemez.

Eğer yönetim kadrosunda size yanlış gelen bir tavır, şekil şukela varsa SS alın, kayıt alın arkadaşlar. Alınki ben de sorabileyim kadromdaki adama bu nedir diye...

Sevgilerimle.

Benim yaşadığım olayı discordtan detaylıca yazmıştım fakat cevap gelmemişti. Ben şuan bir yöneticinin yaptığı hadsizliği boşverdim daha önemli bir konu varsa o da "Marjelas sunucuyu kötüledi." diyip iftira atılmasıdır. Beni tanıyanlar bilir ki üniversite sınavıma hazırlanıyorum. Sağda solda insanlara eightborn şöyle böyle gibi söylemlerde bulunacak bir vaktim veya çabam yok. İlla ki kötülediğimi söyleyenler varsa kanıtları atsın buraya. "İnsanımız bozuk." lafına kesinlikle katılıyorum. Oyun bile olsa şu ortamda çeşitli entrikalar çevirip ego tatmin eden çok kişi var.  Ben yaklaşık 2011 yılından beri rp oyunlarına özen gösteriyorum. Bu sene fazla aktif olamasam da Eightborn rp içerisinde 1 günlük bir rol yapayım kafasında girmek istedim fakat yapılan iftiralar sağolsun rolümü yapamadım.
Beğenmeyen oynamaz diye bir şey yazmışsında ben daha sunucu içerisinde rol bile yapamadım. Eightborn şöyle boktan bir sunucudur falanda demedim. Bir adminin daha önce yaptığı ahlaksızlığı dile getirdim. Bu ne zamandan beri proveke oluyor? Neden banlandığım hakkında bilgi istiyorum. Madem ki insanların eğlenip rp yapacağı bir sunucu açtınız neden böyle şeyler yaşanıyor?

Madem ki insanların eğlenip rp yapacağı bir sunucu açtınız neden böyle şeyler yaşanıyor?

Nedeni çok açık ve bunun açıklamasını yukarıda yazdım. Mutlu olmak istemeyen insanlar..

Ben yönetim kadromu kendi ekibimden değil, forum başvurularıyla alıyorum. Bakıyorum, gözlemliyorum ve hakkını veriyorsa devam, veremiyorsa güle güle. Bu ortam küçük ve ben bizzat bu ortamın içinden değilim. Senelerdir birbirlerini PW ortamından tanıyan adamlar var. Birbirleriyle sorunları olan adamlar var. Sormuşsun neden? sebebi şu; bu kişisel anlaşmazsızlıkların içinden doğuyor sorunlar. Geçmişte X bir olayını bildiğin adam yönetici oluyor mesela. Oyuncu pata küte kinini kusuyor. Veya tam tersi.

İnsanımız bozuk diye bu sebeple söylüyorum. Senin banın konusunda hiç bir detayı bilmiyorum. Sadece bu adam sunucuyu beğenmiyor, eleştiriyor dediler ben de ozaman neden diretiyor oynamasın dedim. İnsan hoşlaşmadığı şeyin çevresinde dolanmamalı dedim. Ne nickini bilirim, ne yaşadığın olayı. Scorpion yönetim kadrosunda değil artık, bu sebeple detayları alamıyorum.

Eğer küfür, hakaret etmediysen banını kaldırırız zaten, devlet kurumu değil burası. Toxic adam olmasın yeter bana. Gerisi çözülür.

___

Üstte ki arkadaşın olayına gelirsek ;

Sunucuda yapılan savaş sonrası kendi karakterlerinin kaybetmesi uzerine "Etkinlik karakterleri" adi altinda Kral _ Kont_ isimleri ile 30 dakika icerisinde koskoca uzakliklardan gelip, kendi irkindaki insanlari "GODLIKE HERO" sinifi altinda insanlara idam emri verip godlike hero ile insanlara saldirdilar.Bunu söylenti olarak forums yazdigimda ise forumdan kalici olarak banladilar.

Godlike mevzusu oyunculara zarar vermek için yapılmadı. Bekirler Nord başında ki kral ve kontları online edip, gerekli rol ve senaryo işleyişine göre haraket etmek istediler bu yüzden sadece admin ekibi ghost karakter yaratıp, atlarıyla geldiler ve role girdiler, el mecbur godlike duruyorlardı çünkü zırhı taşıyamazlar. Rol dahilinde kimse ck edilmedi, tek edilen kişi "Kont" oldu o da zaten Bekirdi. ( Yani admin ) Yani Ejderin yolunu açtık, Kontun rol içinde suçu varmış gibi yaparak Kral tarafından idamı gerçekleştirildi daha sonra tüm kontlar tekrar geri döndü.

Olay bu.

Kimsenin rolüne falan karıştığımız yok, boş muhabbet. Sunucunun bir senaryosu var, tabi ki olacak. Roller kilit noktaya girdiğinde adminler ghost karakterlerle bir takım aktiviteler, savaşlar veya küçük dokunuşlar yapıyorlar.

Olayı GODLIKE'a geçti herkesi kesti gibi yansıtmanın gerekçesi ne onu anlamadım ? Kimsenin sorun yaşamadığı bu rolde arkadaş neden bu kadar etkilenmiş bilmiyorum ? Acaba sürekli admin başvurusu red yiyor diye mi bilendi, kızdı bilemiyorum.

Benden şimdilik bu kadar arkadaşlar. Bu konuları tartışmak için discord ve eightborn platformu mevcut.

Boşuna taleworlds üzerinden çırpınmaya gerek yok. En son baktığım yer burası.

Sevgilerimle

Herhangi bir küfür etme veya proveke etmek gibi bir olayım olmadı. Başıma ne geldiyse Scorpion isimli kişiyi eleştirdiğim için geldi. Hazır bir HRP sunucusu açılmışken Nordic rpsi yapmak istiyordum fakat banlanacağım aklımın ucundan geçmezdi. Banım açılırsa rol yapmaya devam edeceğim. Teşekkürler.

Discordtan yazdım.

Spartaküs said:
Herhangi bir küfür etme veya proveke etmek gibi bir olayım olmadı. Başıma ne geldiyse Scorpion isimli kişiyi eleştirdiğim için geldi. Hazır bir HRP sunucusu açılmışken Nordic rpsi yapmak istiyordum fakat banlanacağım aklımın ucundan geçmezdi. Banım açılırsa rol yapmaya devam edeceğim. Teşekkürler.

Discord'dan bana GUID'ni yolla açayım kardeşim.

Elraen said:
Madem ki insanların eğlenip rp yapacağı bir sunucu açtınız neden böyle şeyler yaşanıyor?

Nedeni çok açık ve bunun açıklamasını yukarıda yazdım. Mutlu olmak istemeyen insanlar..

Ben yönetim kadromu kendi ekibimden değil, forum başvurularıyla alıyorum. Bakıyorum, gözlemliyorum ve hakkını veriyorsa devam, veremiyorsa güle güle. Bu ortam küçük ve ben bizzat bu ortamın içinden değilim. Senelerdir birbirlerini PW ortamından tanıyan adamlar var. Birbirleriyle sorunları olan adamlar var. Sormuşsun neden? sebebi şu; bu kişisel anlaşmazsızlıkların içinden doğuyor sorunlar. Geçmişte X bir olayını bildiğin adam yönetici oluyor mesela. Oyuncu pata küte kinini kusuyor. Veya tam tersi.

İnsanımız bozuk diye bu sebeple söylüyorum. Senin banın konusunda hiç bir detayı bilmiyorum. Sadece bu adam sunucuyu beğenmiyor, eleştiriyor dediler ben de ozaman neden diretiyor oynamasın dedim. İnsan hoşlaşmadığı şeyin çevresinde dolanmamalı dedim. Ne nickini bilirim, ne yaşadığın olayı. Scorpion yönetim kadrosunda değil artık, bu sebeple detayları alamıyorum.

Eğer küfür, hakaret etmediysen banını kaldırırız zaten, devlet kurumu değil burası. Toxic adam olmasın yeter bana. Gerisi çözülür.

___

Üstte ki arkadaşın olayına gelirsek ;

Godlike mevzusu oyunculara zarar vermek için yapılmadı. Bekirler Nord başında ki kral ve kontları online edip, gerekli rol ve senaryo işleyişine göre haraket etmek istediler bu yüzden sadece admin ekibi ghost karakter yaratıp, atlarıyla geldiler ve role girdiler, el mecbur godlike duruyorlardı çünkü zırhı taşıyamazlar. Rol dahilinde kimse ck edilmedi, tek edilen kişi "Kont" oldu o da zaten Bekirdi. ( Yani admin ) Yani Ejderin yolunu açtık, Kontun rol içinde suçu varmış gibi yaparak Kral tarafından idamı gerçekleştirildi daha sonra tüm kontlar tekrar geri döndü.

Olay bu.

Kimsenin rolüne falan karıştığımız yok, boş muhabbet. Sunucunun bir senaryosu var, tabi ki olacak. Roller kilit noktaya girdiğinde adminler ghost karakterlerle bir takım aktiviteler, savaşlar veya küçük dokunuşlar yapıyorlar.

Olayı GODLIKE'a geçti herkesi kesti gibi yansıtmanın gerekçesi ne onu anlamadım ? Kimsenin sorun yaşamadığı bu rolde arkadaş neden bu kadar etkilenmiş bilmiyorum ? Acaba sürekli admin başvurusu red yiyor diye mi bilendi, kızdı bilemiyorum.

Benden şimdilik bu kadar arkadaşlar. Bu konuları tartışmak için discord ve eightborn platformu mevcut.

Boşuna taleworlds üzerinden çırpınmaya gerek yok. En son baktığım yer burası.

Sevgilerimle
Aynen kimseyi kestikleri yok, o yüzden Tihrli Scur ve Thorfinn'i idam etmesi için Kral adamlarına emir verdi değil mi?

Zirh alamadiklari icin godlike hero almalari ne demek acaba?

Ustunde 50klik zirh alirken aliyor ama 5klik sinif secme islemini yapamiyor?(Ayrica adminler godlike iken sinifi cok daha kisa surede alabilir)

Bunun bahanesi olamaz, godlike hero olarak devam etmeniz, benim ve başka arkadaşların sırf senaryonun içinde bulundugu icin rol yapmasina godlike hero sinifi altinda tehditkar bir bicimde engellemenizdi benim problemim.

Admin basvurusunu yaptim, evet.Sunucuya ilk girdigim gun yaptim, sunucunun bu kadar yolsuz olduğunu bilmiyordum o masum zamanlarda.

Admin başvurum sürekli red yiyor demişsin bir de, bir kere yaptığım başvuruyu nasıl çoğul zamana döktün?

Dediğin gibi, oynamak zorunda değilim.Ama insanlara deneyimimi anlatmakta özgürüm, ben ettim siz etmeyin hesabı.Görüşlerim bunlar ve hepsi 100% gerçeklik içeriyor.

Etkinlik dahilinde yapılmış bir şey, rolleri etkileyen bir durum yok. Tek tıkla zırh alınıyor, savaşa girmeyecekleri için kabul görülebilir bir şey. Herkes admin olduklarını ve o güçle dengeyi bozacak bir saldırı yapmayacakları bilerek o rolün içindeler. Rapor aldım az önce. Dediğim gibi düşüncelerine saygı duyarız. Yolsuz bir sunucu da kim oynamak ister? 2 ay emek verip oynamışsın sonuçta, geç olsun güç olmasın. Katkılarından dolayı teşekkür edelim.

Edit : Tabi tabi, dilediğin gibi yönlendirme yapabilirsin sorun yok. Herkesin aklı, fikri var. Gelir görürler, oynamak isteyen oynar, oynamak istemeyen oynamaz. Sıkıntı yok. :smile:

( Yeni edite yeni edit cevap ) Ben 3 yetkili oylamasında seni gördüm şu ana kadar. Sen kaç kez başvuru yaptın bilmiyorum. En son geçen hafta yapılan yetkili seçmelerinde adın yine vardı. Demek ki her oylamada başvurusu aktif kişileri tekrar sunuyor bizimkiler.

Elraen said:
Etkinlik dahilinde yapılmış bir şey, rolleri etkileyen bir durum yok. Tek tıkla zırh alınıyor, savaşa girmeyecekleri için kabul görülebilir bir şey. Herkes admin olduklarını ve o güçle dengeyi bozacak bir saldırı yapmayacakları bilerek o rolün içindeler. Rapor aldım az önce. Dediğim gibi düşüncelerine saygı duyarız. Yolsuz bir sunucu da kim oynamak ister? 2 ay emek verip oynamışsın sonuçta, geç olsun güç olmasın. Katkılarından dolayı teşekkür edelim.

Edit : Tabi tabi, dilediğin gibi yönlendirme yapabilirsin sorun yok. Herkesin aklı, fikri var. Gelir görürler, oynamak isteyen oynar, oynamak istemeyen oynamaz. Sıkıntı yok. :smile:

( Yeni edite yeni edit cevap ) Ben 3 yetkili oylamasında seni gördüm şu ana kadar. Sen kaç kez başvuru yaptın bilmiyorum. En son geçen hafta yapılan yetkili seçmelerinde adın yine vardı. Demek ki her oylamada başvurusu aktif kişileri tekrar sunuyor bizimkiler.
Çok sıkıldıysan buraya yazmana lüzum yok, kendini borçlu hissetme.

Koskocaman Kont'u öldüren bir etkinlik sonucunda bunun hiçbir şeyi etkilemediğini söyledikten sonra insanların neyin olduğunu anladığını düşünüyorum tıpkı bütün bu yapılan kural ihlallerini benim adminlik başvurumun reddedilmesine bagladığın gibi.

Bu tek olay değildi, dahası var fakat bu damlayı taşıran olaydı.

Saygılarımla sevgilerimle demek ile hak yemek arasında büyük farklar var.Sana hiçbir şekilde kin gütmediğimi kullandığım cümlelerden anlayabilirsin.

Geregini yapmak yerine suclu ekibi korumak etik mi?

Elraen said:

Faction lideri olmak için başvuru yapmıstım sadece, adminlik ile alakasız, onu kastediyorsan.Ama konuyu değiştirebilme yetenegin baya iyi, illusion 100

Ayrıca bütün sunucu biliyor ki yetkili başvuruları 15 ekimden beri kapali  :?:

Sizin yetkili tayfanızda benden nefret ettiğine göre, benim başvurumun 1 den fazla olduğunu ileri sürmen sadece yalan yanlış bilgiler ile yorum yaptığının kanıtı.

Adam size oynayın diye server açmış, kurallar getirmiş, olabildiğince vaktinden kıyıp kafa yormuş ama garip garip iletileri okumaya devam ediyorum. Anladığım kadarıyla hem Discord, hem web site üzerinden iletişim kurabileceğiniz yerler var. Neden burada konu açıyorsunuz ki? Kendisi bilmiyor mu zaten forumda konu açıp reklamını yapmayı veya şikayetleri okumayı? Elraen size ilk defa gözükse de bu PW işlerinde, 2011'lerde çıktığında mod üç klan(KOS-WTF-3OA) topluca rol yaptığımız zamanlardan beridir var. Tecrübesi var. Aklı başında birisi. Çook uzun zamandan beridir gözlemlediğim kadarıyla böyle kapsamlı, "iyi" bir roleplay sunucusu açılmadı. Dediğiniz gibi vakti azdır, şudur budur falan. Yine gözlemlediğim kadarıyla evet yetkililer biraz problemli. Kendisi de zaten adam akıllıca belirtiyor. Hala dırdır. Hileci, cahil, eğlenme kapasitesi sıfır, bok gibi bir Türk Warband Komunitesinden özür mü dileyecek? Vaktini harcadığı için asıl siz bi teşekkür edin adama. 100/150 kapasiteli sunucuları gördük. Onlarda oynayın? Asın, kesin, küfredin? Beğenmiyorsanız da girmeyin sunucuya? Elraen sizden para alıyor mu? Hayır. Silah zoruyla oynatıyor mu? Hayır. Ee o zaman neyin tripleri bunlar? Karalamaktan başka bir şey değil. Girin başka bir servera eğlenin, oynayın, öldürün, rol yapın. Kim tutuyor ki sizi?

Erozbey said:
Adam size oynayın diye server açmış, kurallar getirmiş, olabildiğince vaktinden kıyıp kafa yormuş ama garip garip iletileri okumaya devam ediyorum. Anladığım kadarıyla hem Discord, hem web site üzerinden iletişim kurabileceğiniz yerler var. Neden burada konu açıyorsunuz ki?

Ehh??? insan konuyu okur bari, hiçbir kanıt sunulmadan bu 3 olayı bana iteleyip forumdan banladılar, nasil forumdan ulaşabilirim dalga mı geçiyorsun?

Discorda gittiğimde git foruma şikayet et bize gelme diyen bir ekip var sen neyin derdindesin?

Özel mesaj denilen bir şey var.

Ekipteki herkes istifasını verip sunucudaki oyunculardan ve Türk Warband Komunitesinden derhal özür dilemelidir.
Menfaatçi, diktatör, kuralbozan adminlerin warband'ın hiçbir modunda işi yoktur.

Şu üç mesajı görünce benim aklıma gelen tek şey karalama.

Erozbey said:
Özel mesaj denilen bir şey var.

Ekipteki herkes istifasını verip sunucudaki oyunculardan ve Türk Warband Komunitesinden derhal özür dilemelidir.

Şu üç mesajı görünce benim aklıma gelen tek şey karalama.
Konuda elraen'e hiçbir şekilde laf etmiyorum, belirttigim gibi anlamasini istedigim şey işlerin hiç iyi gitmedigi ve bunu bir tek onun degistirebilmesi.

Tabiki de insanlarin huzurunu kaciracak seviyedeki yoneticilik yapan insanlar karalanıyor, ama  benim yüzümden değil,yaptikları yüzünden.

Mesela ben neden banlandım? bu senaryoyu neden godlike oynuyorlar? vs vs çok basit şeyler arkadaşlar kendinize gelin komedi filmi değil burası.

Daha önce de söylediğim gibi benim buraya yazma amacım kötüleme değil, insanlara sunucuya girmeden önce ne ile karşılaşacaklarını bir YÖNETİCİ gözünden değil de bir OYUNCU gözünden anlattım.

Tabiki OYUNCU olup da bu söylediklerimi görmezden gelecekler olacak, onlar da muhtemelen ya hiç denk gelmedi ya da birilerinin gözlerine girme çabası ile uğraşıyor.

Arkadaş adminler konusunda haklı , Çok agresifler ban konusunda, toxic hareketler sergileyenlere ban atın hiç bir sıkıntı yok ama adam gözümün önünde "Lan" dediği için temp yedi rol felan kalmadı ortada. insanlık halidir adam unutur türk jargonu kullanmasının yasak olduğunu uyarı yapılır tekrarlarsa banlanır ama direk sen git bi hava al diyip banlamak neden pek anlamadım. zaten server az bi vakit açık ondada temp yiyince pek bir anlamı kalmıyor girmenin.Hele geçen gün Geyiklere bıçakla daldığı için ban yiyeni görünce biraz güldüm biraz üzüldüm server adına. bilmeyen varsa söyleyeyim insanların koşu konusunda dayanıklılığı (hız değil!)  çoğu hayvandan iyi (sebepleri için wiki) bu yüzden elinizde bıçakta olsa bir av hayvanını yeterince süreniz varsa öldürebilirsiniz. Oyundada hayvanların yakınına gidince kaçıyorlar zaten ve yetişmeniz imkansız , peşinden koştura koştura öldürüyorsunuz anca.

Şahsen roleplay olarak 3 4 yıllık geçmişim var ve bunun sadece son 1 ayı eightbornda geçti kalan zamanlarda yabancı sunucularda oynadım , bu kadar agresif ban atılan server görmedim. Türk serverinde oynamaktan çekinmedim değil başta.Asmak kesmek kelle uçurmak modunda gezen çok adam var bu yüzden adminlerin sağlu sollu ban atmasını anlayabiliyorum fakat biraz dikkatli olmaları gerek sonuçta küçük bir grupla oynuyoruz ve yabancılara kapalı o yüzden yeni oyuncu gelmesi biraz zor. Az olsun öz olsuncular gelmeden söyleyeyim oyuncu sayısı düşüşe geçen serverlerin ömrünün uzun olduğunu görmedim pek.

Savaş yapacak event karakterlerinin admin olması sıkıntılı her zaman , gönüllü 3 5 tane güvenilen oyuncuya yaptırılsa şikayet sayısı azalır diye düşünüyorum.Şikayetler yapılacakki server bunlardan ders alıp ileriye doğru gidebilsin asıl servere zarar verenler her şikayete karalama diyendir.  Bu serverler bi anda bu yerlere gelmedi , zaman geçtikçe hepsi birbirinden görerek kaliteyi arttırdılar, 3 4 yıl önce böyle scriptler olacağı aklıma bile gelmezdi.
Kısaca adminler kendine dikkat etsin playerlar serverin efendisidir

bladee said:
    sunucudan tuhaf nedenlerden banlanan birisi olarak ben de goruslerimi belirteyim. oncelikle sunucuda zaman gecirmemis, adminlerle muhabbete girmeyip ambiansi yasamamis kisilerin mantik yuruterek bos keseden atmasina gerek yok(bence). perde arkasinda olan bitenden haberim olmamasina ragmen sunucunun ikinci haritadan sonra Elraen'in sunucusu olmaktan cikip yonetim ekibinin insiyatifine baglandigini rahatlikla soyleyebilirim. ve bi noktadan sonra bu serbestlik hali kultleserek adminlerin sinir tanimamasina yol acmisti.

bu sunucuda adminlerin eline en buyuk dogmayi "eleman terso mu, çak banı gitsin" kozunu vererek Elraen dogurdu/dogurmus. cunku bu fikri adminlerden kimisi kendi cikarlari dogrultusunda kimisi keyfi alasina kimisi de gorev bilinciyle yorumluyor(du). ayrica her ne kadar otoriter bi duzene sahip olsa da bu yaptirimlarin oyuncu sayisini etkileyecegini soyleyenler yanilirlar cunku adamin kitlesi var ve son olarak sunucuda iyi vakit gecirebilmek icin adminlere yalakalik yapip kendilerini onemli hissetmelerini saglamak yeterli olur diye dusunuyorum.
Hahahahahahah, bunu Eightborn forumunda yazsaydın keşke  :lol:

Provoke, hakaret ve boş yapmaktan kalıcı olarak banlandınız!!! yazısı ile karşılaşırdın muhtemelen dostum.

Öyle bir sunucu düşünün ki, kendi yaptıkları rolü ve rol içerisindeki kural ihlalini öylesine iyi biliyorlar ki ben bunu söylenti olarak yazdığımda beni forumdan "provoke etmek"ten dolayı perm banlıyorlar ve forumdaki bu söylentiyi siliyorlar.Neden sildiler? çünkü kimse onların ne yaptığı görmesin, bilmesin, bu kadar ironik ve utanç verici olan bir etkinlik bütün oyunculara gösterileceğine, tek bir oyuncuyu banlayalım da hiçbir şey olmadığı gibi devam edilsin.

Ayrıca forumdan banlandığım gibi, karakter'imi de sunucudan silmişler, kısacası; Ben senin arabanı engellemiyorum dostum, benzinin yok sadece! (Banlanmadın dostum, foruma girmen gerek, foruma da giremezsin!)

Eleştirilerin çoğunluğu yerinde. Eightborna laf atmak değil bilakis eski rpcilerden olsun farklı ortamlardan gelsin belirli sebeplerden sunucuya küsmüş oyuncu kitlesi olduğu bir gerçek. Ha burada şahsen Elraenden öte kimsenin "haha böyle yapalımda kimse oyununu oynayamasın", "hahaha oyuncuları ezelimde egomuzu tatmin edelim." böyle bir tavrı olduğunu düşünmüyorum. Bilakis eleştiriler güzel bir şeydir. Kendim ''başarılı'' olarak nitelendirebileceğim pek çok sunucunun başında yönetici/owner olarak görev aldıktan sonra az buçuk empati kurabildiğimi düşünüyorum. Eminim ki yönetici kadrosundan kimse yaptıklarını kötü şeyler düşünerek yapmıyor.

Şeytanın avukatlığını bırakıp asıl yorumuma gelirsek bu konuyla alakalı kimse böyle bir eleştiri gelmiş hadi bırakıyoruz vs. yapmayacak bilakis durum bence de pek parlak değil. Sunucuda herhangi bir banım, cezam olmamasına rağmen girmememde ki asıl sebep sunucunun kendi içinde harmanlanmış dar bir kadroya hitap etmesi ve benim gibi yalnız-oluşum dışı- başına takılmak isteyen oyuncuların genellikle adminlerden öte yalnızlıkla karşılaşması. Admin kadrosuyla ilgili bir yorumda bulunamayacağım bilakis pek iyi yorumlar yok ortada dolaşan.

Forumda takılan oyuncular az buçuk belli ve karalama olarak yaftalamak, bundan öte kolaysa sen aç kardeşim durumuna getirmek yorumları eleştiriye yapılan bir karşı saldırı, ad hominem olarak nitelendirilebilir. Bırakınız Tırtıl burada kendi yorumunu tartışmaya açmak istemiş, tartışılsın. Cidden "Özele gel kardeşim özele gel." kıvamında yanıtları şu halka açık tartışmanın baltalanması olarak görüyorum. Kraldan çok kralcılığın lüzumu yok. Bırakınız burada konuşulsun her şey.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom