Daha farklı bi şekilde açılacak

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Hikaye doğru fakat  4 tane bilgi verdim orda o bilgilerden 1 tanesi yada 2 tanesi yalan olabilir ama hepsi doğruda olabilir .

Hikayede ismi geçmeyen kişilerde diyalog kurabilir arkadaşlar .

Folcred said:
Folcred: - Yaklaşın, korkmayın. Korkunuza yenilip yerdeki yatan adamın yerine düşmeyin, eğer ki düşerseniz buradan sizi çıkarmazlar.
Folcred: - Korkacağınızı tahmin etmiştim, ama yersiz bir öfke ve şiddete burada hiç gerek yoktu.

Ardından folcred, masadaki bir taşı(satranç taşı,şah) alıp Masanın önüne koydu, ve..

Folcred: - Şah ve Mat.

Yeşil yazmandan kastın seni gözetledikleri içinse yazma onu o nu diğer hikayede ben belirleyeceğim .

Rol dışı:
Öncelikle hikayenin tümünün doğru olması, söylentilerden bazılarının yalan olması gerekir. Bunu söyledikten sonra ikinci olaraksa gözetle ve linç komutları açıklanmamış. Herkes benim gibi Kurtadam oynamış olmak zorunda değil. Zaten kurtadam'da gözetle diye bir seçenek de olmadığından açıklaman en doğrusu.

Tiags Luvianne Versorium said:
Rol dışı:
Öncelikle hikayenin tümünün doğru olması, söylentilerden bazılarının yalan olması gerekir. Bunu söyledikten sonra ikinci olaraksa gözetle ve linç komutları açıklanmamış. Herkes benim gibi Kurtadam oynamış olmak zorunda değil. Zaten kurtadam'da gözetle diye bir seçenek de olmadığından açıklaman en doğrusu.
Kurt adam diye oyun mu vardı?

Hanın kapısını açarken düşünceleri, bira ve şaraptan ibaretti Ainulindale'in. İçerideki küf ve şarap kokusu bir anlık tedirgin olmasına sebep olduysa da, biranın ekşimsi kokusu bütün tedirginliğini alıp götürdü. Elbette, sadece kendisini düşünemezdi. Ya da düşünebilir miydi?

İçeri doğru adım atmaya dahi yeltenmemişken, hafif zırhlı bir adamın tehditkar sözlerini işitmişti. Karşısındakinin eli kabzasına gidince, içinden hana geldiğine lanet okudu. Adamın elini yakaladığı gibi döndürmeye çalıştı, ta ki "çat" sesi gelene dek. Bütün gözler üzerlerindeydi, bir çift göz hariç. Hanın kapısını açmasıyla beraber, oraya dayandırılmış bir tırpanın düşüşü de kaçınılmaz oldu. İşaretiyle beraber Rapoezo şehrinde gözden kayboldular, ortağıyla beraber.

Gözetle: Folcred
Nedeni: Herkesin gözünden korku ve tedirginlik akarken, hiç şaşırmaması onun saldırıda parmağı olduğunu gösteriyor.

1- Oylamalar

Arkadaşlar oyunda 1 turda mutlaka katılmanız gereken iki oylama vardır . Birisi linç birisi ise gözetleme . Bir turda en çok kim linç oylamasında oy alırsa o linç edilir yaralanır veya ölür . Kim gözetlemede çok oy alırsa Onun hakkında ( diğer tur ) hikayede bilgi verilecektir . Gözetleme ile kişinin rolü açığa çıkar .

2- Arkadaşlar hikaye yazmayın lütfen siz diyalog kuracaksınız hikayeyi ben yazdım zaten .

Olay anında neler olduğu ile ilgili olarak Folcred ile konuşmak istiyorum.

Sokakta konuştuğum herkes Folcred'den şüpheleniyor. Ben de fikrimi değiştirdim. Yanda adama saldırlıyor, bu rahat rahat oturuyor. Gerçekten de çok şüpheli.
Gözetle: Folcred

İllaha ki linç oyu vermemiz gerekiyor mu, ilk gün için es geçilebilir bence.

Berşan Tankişi said:
Kim gözetlemede çok oy alırsa Onun hakkında ( diğer tur ) hikayede bilgi verilecektir . Gözetleme ile kişinin rolü açığa çıkar .
Çok saçma olmuş o zaman. Eğer gözetleme kullanılarak oyuncunun rolü öğrenilebiliyorsa sıkıntılı bir oyun bu. Gözetlemenin kalkması lazım, oyun çok amatör.

Bence hem iyi, hem kötü dedektifler olsun, onlar sadece arayabilsin. Bir de kiralık ajan, iki tarafa da çalışabilir. Gerçi tekrar başlamak gerekir ama.

Gözetleme kalkmalı diyorum Folcred. Eğer ki gözetleme kalkarsa her açıdan oyun güzelleşir. Düşünsene milletin aynı kişiye gözetle seçeneğiyle abandığını. Eminim olacak olaylar şöyle gerçekleşir:  Rolü iyi çıkarsa iyiler "bu iyiymiş bak bunu öldürmeyelim bizim zararımıza olur" deyip öldürmez. Kötü çıkarsa da linç ederler. Ee nerede kaldı bu oyunda düşüneceğin, kafa yoracağın bölüm? Eğer ki gözetleme sistemi kalkarsa oyuncular bir oyuncuyu linç etme girişiminde bulunurken iki kez düşünürler çünkü bulundukları takımda olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmak zorunda kalırlar. Bu da beraberinde kötülere savunma hakkı verir ve aynı zamanda bu tür oyunların genelinde çok çok önemli olan iftira atma kavramını da kullanabilir oyuncular.

Tiags Luvianne Versorium said:
Gözetleme kalkmalı diyorum Folcred. Eğer ki gözetleme kalkarsa her açıdan oyun güzelleşir. Düşünsene milletin aynı kişiye gözetle seçeneğiyle abandığını. Eminim olacak olaylar şöyle gerçekleşir:  Rolü iyi çıkarsa iyiler "bu iyiymiş bak bunu öldürmeyelim bizim zararımıza olur" deyip öldürmez. Kötü çıkarsa da linç ederler. Ee nerede kaldı bu oyunda düşüneceğin, kafa yoracağın bölüm? Eğer ki gözetleme sistemi kalkarsa oyuncular bir oyuncuyu linç etme girişiminde bulunurken iki kez düşünürler çünkü bulundukları takımda olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmak zorunda kalırlar. Bu da beraberinde kötülere savunma hakkı verir ve aynı zamanda bu tür oyunların genelinde çok çok önemli olan iftira atma kavramını da kullanabilir oyuncular.

Baştan mı başlatsam önerileriniz neler ?

Baştan başlat derim. Kurnaz'dan yardım alabilirsin -ki yardım etmek ister mi bilemiyorum- son dönemde açılan kurtadamları o açmıştı, güzel de yönetmişti.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom