Crusader Kings 2 mi, Europa Universalis 4 mü?

Users who are viewing this thread

Degurechaff

Grandmaster Knight
Bir strateji oyunu oynamak istiyorum, iki oyun arasında kaldım ve zamanım kısıtlı olduğundan sadece birine vaktim var. Crusader Kings 2'yi mi yoksa Europa Universalis 4'ü mü tercih edeyim?
Not: Biliyorum, konu açmak gereksiz, zaten cevap aldıktan sonra kilitleyeceğim ve silinmesi için rapor atacağım.

Ck2 çok zaman isteyen bir oyun öğrenmeside hiç kolay değil eu4 al derim. Hem daha zevkli modlanabilirligi yüksek ve multisi çok eğlenceli.

SuqLaT said:
Ck2 çok zaman isteyen bir oyun öğrenmeside hiç kolay değil eu4 al derim. Hem daha zevkli modlanabilirligi yüksek ve multisi çok eğlenceli.
Aynen.

Yalnız eu4'te gayet zaman isteyen bir oyun, Paradox oyunlarından hangisini alırsın al hepsi baya bir zaman gerektiriyor oyuna adapte olabilmen için.

CKII adı üstünde haçlı seferleri, orta çağ felan filan. EU4 ise orta çağın sonlarından başlayıp rönesansla devam eden ve genel olarak Avrupa'daki aydınlanma zamanlarında ve kolonicilik zamanlarına kadar ilerleyen bir oyun. 1444'den başlayıp 1850 miydi neydi o zamana kadar devam ediyor.

Back
Top Bottom