BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Teşekkürler arkadaşlar. Aynı anda bir sürü şeyle uğraşmasam bunları daha önceden yapabilirdim.

Şimdi modu toparlama çalışmaları başladı. Sonra bir daha senaryolara bakarım. Ondan sonra tekrar gözden geçirirp tekrar senaryoları denerim. Sonra tekrar gözden geçirip muhtemelen modu sunarım. :smile:

diziyi hiç beğenmesem de muhteşem yüzyıl dizisinde ki yeniçerilerin kıyafetlerine baksan nasıl olur muhteşem yüzyıl kösem sultan dizisinde ki kıyafetler daha farklıydı tarihi gerçekçiliği var mı bilmiyorum ama göze güzel gelir bakmata fayda var bence

Griadam said:
Yüzdük yüzdük kuyruğundayız :smile: Kıyafetleri bende çok beğendim Tüfekçi ellerine sağlık :smile:
Beğendirdiysek ne mutlu. :smile: Tam kuyruğuna gelmedik tabi.

Çepni said:
diziyi hiç beğenmesem de muhteşem yüzyıl dizisinde ki yeniçerilerin kıyafetlerine baksan nasıl olur muhteşem yüzyıl kösem sultan dizisinde ki kıyafetler daha farklıydı tarihi gerçekçiliği var mı bilmiyorum ama göze güzel gelir bakmata fayda var bence
Onlar bana çok doğal gelmiyor. Dizide insanların ilgisini çeksin diye abartıldığını da düşünüyorum. Benim bildiğim yeniçerinin sakalı da olmaz.

Zaten bu yorumlara ihtiyaç var. :smile: Yoksa eksiği hatayı nasıl göreceğiz?

Bu da yenilenmiş börkümüz. Biraz daha değişebilir.(Hepsi tüylü olamayacak elbette.)

l3d7RQ.png

Phyanaphos ¤ said:
Sen her şeyi yap, biz gene bekleriz. Deneyimli bekleyici olduk seni mi beklemeyeceğiz
Doğru ya da yanlış demiyorum ama hiç yorum yapmaya gerek yok. :smile:

Şöyle bir setimiz var bu arada. Açık kaynaktan aldım tabi. Fakat iyileştirmek için az emek harcamadım. Bir kaç dakikada oldu o ayrı konu fakat onu bir kaç dakikada yapmak için bir kaç ay hatta yıl uğraşmak gerekebilir. Uzatmayayım. :smile:
Tıklayıp biraz büyütebilirsiniz.

njR2jN.png

1-) Teberler çok hoş eline sağlık.
2-) Yeniçeri kaftanı çok hoş kırmızı olan, diğerlerini beğenmedim, bence şalvarı siyahla değiştir daha sert durur, hatta kuşağı deri kemer yapabilirsin, kemer dediğime bakma ona kütüklük deniyor araştırısan kullandıklarını, çift yatağanı onun içine soktuklarını görürsün, ayrıca piştov barut boynuzu falan da ona takılı oluyor taktik bir kemer gibi düşün. O göğüsteki altın şeyleri biraz karart derim adamlar düğünde değiller, aynı şey börklerde de geçerli biraz karart altınlarını derim. O börkler keçeden yapılır keçe yanmaz su geçirmez ve kesmesi zor bir şey, bele kadar iner arkadan bıçaklanma durumları için, o yüzden biraz keçeye benzeyen bir şey bulabilirsin bu çok kumaş gibi duruyor. Hatta biraz uzatabilirsin aşağı doğru. Bunları elden geçirdiğin için söylüyorum yoksa bu hali ile de yeterli.
3-) Kılıçları atarsan güzel olur onları da görelim. Kara Murat'a kurtbaşlı bir kılıç verebilirsin çok hoş olur, adam bir nevi milliyetçiliği simgeliyordu filmlerde. Hatta diğer zırhlardan da biraz görsel paylaşsan biraz daha canlanır konu.
4-) Kafanda tarih var mı ?

Kolay gelsin bekliyorum.

CavalryMan said:
2-) Yeniçeri kaftanı çok hoş kırmızı olan, diğerlerini beğenmedim, bence şalvarı siyahla değiştir daha sert durur, hatta kuşağı deri kemer yapabilirsin, kemer dediğime bakma ona kütüklük deniyor araştırısan kullandıklarını, çift yatağanı onun içine soktuklarını görürsün, ayrıca piştov barut boynuzu falan da ona takılı oluyor taktik bir kemer gibi düşün. O göğüsteki altın şeyleri biraz karart derim adamlar düğünde değiller, aynı şey börklerde de geçerli biraz karart altınlarını derim. O börkler keçeden yapılır keçe yanmaz su geçirmez ve kesmesi zor bir şey, bele kadar iner arkadan bıçaklanma durumları için, o yüzden biraz keçeye benzeyen bir şey bulabilirsin bu çok kumaş gibi duruyor. Hatta biraz uzatabilirsin aşağı doğru. Bunları elden geçirdiğin için söylüyorum yoksa bu hali ile de yeterli.
3-) Kılıçları atarsan güzel olur onları da görelim. Kara Murat'a kurtbaşlı bir kılıç verebilirsin çok hoş olur, adam bir nevi milliyetçiliği simgeliyordu filmlerde. Hatta diğer zırhlardan da biraz görsel paylaşsan biraz daha canlanır konu.

Kolay gelsin bekliyorum.
Ağzını topla terbiyesiz ne kara muratı başlığı okuyunda gelin battalla muratın arasında dünyalar kadar fark var :mrgreen:

Öncelikle karakterimiz Battal Gazi. Ama...

CavalryMan said:

Kolay gelsin bekliyorum.

1) Teberleri bana da ilgi çekici geliyor. Teşekkürler. Teberleri yapan arkadaşlara da teşekkür etmek lazım. Ultimate 17th Century'den aldım. Onlar nereden almış veya onlar mı yapmış bakmak lazım.
2) Böyle eleştirileri görmek isterim. Mümkün olduğu kadar düzenleyeceğim. Elbet bir noktada mükemmele yakın hale gelecek. Belki başka sürümlerde belki bu sürümde.
3) Kılıçlar fazla değişmedi. WFaS'ın içindekiler uygun görünüyor. Battal Gazi'inin özel kılıcı var zaten. Filminden bakabilirsiniz. Başka görseller de paylaşma niyetindeyim. Kılıç olabilir. Başka şeyler olabilir. 100 kadar giysi ekledim. Hiç bir modda olayan saç modelleri var. Kıvırcık saç ekledim. Afro saç diyelim daha doğrusu. Hiç bir modda görmemiştim. Artık Cosby'ler gibi gezebileceksiniz. :smile:
4) Ocak ortası Şubat başı gibi belki. Olmazsa Şubat'ın ortasına kadar çıkarabilirim umarım. Sonrası güncellemelerle sürer heralde.

Teşekkür ettim.

Harbiden merak ettim Battal Gazinin kılıcını, filmleri izlemiştim ama o dönemde ki filmlerde demir kılıç bile yok, tahtadan yapılmış kılıçlar gri ve siyaha falan boyanıyor, çok nadir bir kaç demir kılıç oluyor yada efekt vuruşlarla uyduğundan demir gibi gelmiştir bana.

Kılıcı daha önce paylaşmış olmam lazım. Ama bir daha paylaşayım. Battal Gazi filmlerindeki tek esas kılıç bu.

d87EmZ.png

Dokusuna biraz cila çekilebilir.

Bu arada şöyle yeni zırhlar var. Büyüğü: http://i.hizliresim.com/PnOV86.png

PnOV86.png

Anketimizi de bitirelim. Katılanlara teşekkürler.
Mod yavaş yavaş çıkıyor. Ama senaryoyu biraz uzatmak lazım. Yalnız senaryoyu uzat uzat bitmez. Sizce nasıl yapalım? (Anket 5-5-10 hafta olarak başlamıştı.)

Senaryo şimdilik uzamasın. Hazırlanan yerler güçlendirilsin. (Modun tahmini çıkma süresi: 3 hafta)
    10 (31.3%)
Senaryonun uzaması gerekiyorsa uzasın. Hazırlanan kısımlar güçlendirilmese de olur. (Modun tahmini çıkma süresi: 3 hafta)
    8 (25%)
Hem senaryo uzasın hem hazırlanan yerler güçlendirilsin. (Modun tahmini çıkma süresi: 8 hafta)
    14 (43.8%)

Toplam Oy Verenler: 32

O kılıcın temiz 2-3 senesi var. Ben onu kısa sürede toparlarım. Yeterki bu şekilde beğenmediğiniz yerleri söyleyin. O kadar emeğe "patates olmuş"denmesi rahatsız edici olsa da eleştiri çok gerekli.

Bir özlü sözle bitirelim. Seninle ilgisi yok bu arada.
Ne patates olmuşlar gördüm patates olmuş işi yok, ne patates olmuş işler gördüm yapanı patates olmamış.  :smile:  :cool:

unable to open file :RES/new textures.brf                          kardeşim böyle bi yazı cikiyo bende  nabmam gerekiyo

Tüfekçi Başı said:
O kılıcın temiz 2-3 senesi var. Ben onu kısa sürede toparlarım. Yeterki bu şekilde beğenmediğiniz yerleri söyleyin. O kadar emeğe "patates olmuş"denmesi rahatsız edici olsa da eleştiri çok gerekli.

Bir özlü sözle bitirelim. Seninle ilgisi yok bu arada.
Ne patates olmuşlar gördüm patates olmuş işi yok, ne patates olmuş işler gördüm yapanı patates olmamış.  :smile:  :cool:
Benim tavsiyem o filmlerde kullanılan dandik kılıçlara bakma, hiç bir gerçeklikleri olmadığı gibi komik de, tavsiyem böyle kurt başlı bir kılıç falan yapman, yada o tarz bir şey. Battal gaziyi Türk mü Arap mı kabul ediyorsun diye sorma ihtiyacı duyuyorum burada, çünkü o emevi kahramanı aslında neyse. Bir pm atıyorum bakarsın.

Back
Top Bottom