BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Tüfekçi Başı said:
İyi? Kötü? Vasat? İdare eder?

Tek başına yaptığını anlıyorum bu projeyi fakat o kaplamaları warband standartına getirmen gerekiyor.

Çok acemi duruyor, bir sürü sorunu var warbanda gelmesi için. Etrafta milyon tane tutorial olduğunu biliyorsun.

Karşılaştırma yaptım.

http://media.moddb.com/cache/images/mods/1/18/17117/thumb_620x2000/zercalozimkeAOC2.png
http://media.moddb.com/cache/images/mods/1/27/26314/thumb_620x2000/delion1.png

Alttaki senin zırhın, üstteki profesyonel birinin yaptığı bir zırh.

Soldaki kıyafetin, kaplamasının kontrastını sonuna çekmişsin patlıyor resmen. Kumaştan çıkıp yanık plastiğe falan dönüşmüş, kalitesi de baştan kötüymüş gördüğüm kadarıyla. Sağdaki kıyafet nispeten idare eder de o da hediye paketine benziyor, üstündeki desenler sim gibi duruyor. Kıyafet veya chainmail bile olabilir, bambaşka uç noktalar ikisi de. Kol kısmındaki kaplama ile gövde kısmındaki kaplamada fark var, küçültmen lazım. Gövdedeki detaylarla aynı şekilde devam etmesi lazım.

Ama, bir kıyafetin bu kadar siyah ve kaba gölgeler verebilmesi için fizik motorlu bir oyunda olması gerekir, ya da Warcraft gibi kendi tarzı olan bir oyunda belki yer. Warband gibi gerçekçi ve bir o kadar da zayıf bir oyun motoru için, "kumaşı" anlatacak daha iyi bir kaplama ve basit birşey bulman gerekiyor.

Eğer modun bir dönemi yansıtmaya çalışma derdi olmasa, başka şeylere odaklan da senin bu modda %60-70 görseller. Battal Gazideki detaylardan yarattığın sahnelere kadar, herşeyin oturması lazım eğer adam gibi birşey yapmak istiyorsan.

Sadece türk komunitesine çıkartacam diyorsan bu modu, o zaman böyle de devam edebilirsin.

Erozbey said:
"üstteki profesyonel birinin yaptığı bir zırh"

"her detay üstüne saatler harcadığı bu müthiş eser bir WARBAND modu için, evet doğru duymadınız bir WARBAND modu için..."

Kaplama WFaS'ın kendi kaplamasının renk değişimine uğraşmş hali. Gerçekte Deli zırhı parlak oluyormuş. Ben de özellikle parlak yaptım. Ama biraz fazla parlamış olduğunu kabul ediyorum. :smile: Bazı gözümde büyüttüğüm şeyleri bitirince daha üstünden geçmeden paylaşıyorum. O zırh buna örnektir. %90 ihtimalle tekrar elden geçirecektim. Sen uyardıktan sonra %99.99 elden geçireceğim. Zaten aynı fikri paylaşıyorum. Diğer zırh da Narf'ın sanırım veya çok benzeri. Kürk, Narf'ın kürkü muhtemelen.

Oyunun tarihini 1-2 seneyi saymazsak değiştirmedim. Zırhlar, sahneler vs. oyunu yapanın yansıttığı ölçüde zamanına uygun. Yeterli mi? Değil.

Modu yaparken neye güveniyorsun derseniz, öncelikle yeni oynanış sistemime güveniyorum. Tabi oturması için çok kişinin test etmesi lazım. Her aklına gelen oyuna eklediği en ufak şeye "yeni sistem" diyor. Benimki daha bir sistem olacaktır. Bir ara bunu açarız.

Sonra hikâyeme güveniyorum. Onu da ilk sürümde bağlayamayabilirim. Yani sanırım yarım kalacak ama diğer sürümlerde ilerleyecek. Yalnız o kadar da yarım değil tabi. Neyse oyunda görürsünüz.

Kalanı da içi boş olmasın istiyorum. Mod oyunu bir yerden alıp bir yere götürsün. 3 menü eklemeyle yapılacak bir mod benim tarzım değil. Açık kaynakla da dolduramam. İyi ya da kötü mod modcunun olmalı.

Benim isteğim modculuğumuzda çıtayı yükseltmek. Yabancı modları da abartmaya gerek yok. Onları geçersem kusura bakmasınlar. :cool:  Zaten bizim modlar gibisi yok.

E tabi ne kadar emek verirsen o kadar güzel şeyler ortaya çıkar.

Tüfekçi Başı said:
Kaplama WFaS'ın kendi kaplamasının renk değişimine uğraşmş hali. Gerçekte Deli zırhı parlak oluyormuş. Ben de özellikle parlak yaptım. Ama biraz fazla parlamış olduğunu kabul ediyorum. :smile: Bazı gözümde büyüttüğüm şeyleri bitirince daha üstünden geçmeden paylaşıyorum. O zırh buna örnektir. %90 ihtimalle tekrar elden geçirecektim. Sen uyardıktan sonra %99.99 elden geçireceğim. Zaten aynı fikri paylaşıyorum. Diğer zırh da Narf'ın sanırım veya çok benzeri. Kürk, Narf'ın kürkü muhtemelen.

Oyunun tarihini 1-2 seneyi saymazsak değiştirmedim. Zırhlar, sahneler vs. oyunu yapanın yansıttığı ölçüde zamanına uygun. Yeterli mi? Değil.

Modu yaparken neye güveniyorsun derseniz, öncelikle yeni oynanış sistemime güveniyorum. Tabi oturması için çok kişinin test etmesi lazım. Her aklına gelen oyuna eklediği en ufak şeye "yeni sistem" diyor. Benimki daha bir sistem olacaktır. Bir ara bunu açarız.

Sonra hikâyeme güveniyorum. Onu da ilk sürümde bağlayamayabilirim. Yani sanırım yarım kalacak ama diğer sürümlerde ilerleyecek. Yalnız o kadar da yarım değil tabi. Neyse oyunda görürsünüz.

Kalanı da içi boş olmasın istiyorum. Mod oyunu bir yerden alıp bir yere götürsün. 3 menü eklemeyle yapılacak bir mod benim tarzım değil. Açık kaynakla da dolduramam. İyi ya da kötü mod modcunun olmalı.

Benim isteğim modculuğumuzda çıtayı yükseltmek. Yabancı modları da abartmaya gerek yok. Onları geçersem kusura bakmasınlar. :cool:  Zaten bizim modlar gibisi yok.

E tabi ne kadar emek verirsen o kadar güzel şeyler ortaya çıkar.

Güzel, herşeyin farkındaymışsın zaten. Ne yaptığını biliyorsun. :party:

@EK
Ne yaptığımı az çok biliyorum da tek başına bir yere kadar, senin de dediğin gibi. Yine de elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

@GW
Şu anki sürüm sadece çok oyunculu. Tek oyunculu daha çıkmadı. Söyleyeyim de ben. Sen yine dene. Bu hali de denemeye değer.

Oyun çok değişti bu arada. Düşmanların üstünden taklayla uçmak, inanılmaz hızla koşmak(10-15 atletikten bahsetmiyorum.), bir iki kılıç sallayıp düşmanları kaçırmak, tek harekette bir kaç düşmanı yere sermek ve dahası. Bazı muharebeleri kazanmak için farklı şeyler yapmanız gerekebilir. Komutanınızı savunmak gibi. Bazen de kendinizi iyi savunmalısınız. Bu tip temel değişiklikler var. Bakalım artık siz not vereceksiniz.

mod iyiye gidiyor. Ama kaplamalar vasat . WFAS ın  kendi kaplamaları kalsa güzel olur. Yeniçeri lerin kaplamaları güzel ama wfas taki normali bence daha güzel

Bence şimdiden haritayı büyüt karadenizin kıyı kentleri eklense bomba olur sinop trabzon gibi. İstanbul da  eklenmeli görevi olsada olmasada şaşmaz bir gerçek bu

Kılıcı değişmem diyorsunda değişmeyeceksen düzenlemeye gitmelisin. Yeni özellikler eklemene gerek yok . Roket takmak bir hamleyle 3-4 adam öldürmek gibi.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Başarılar...

Birde Türk tarafına biraz güç ver normalınde Ruslar ve kazaklar  biçiyor mübarek. :grin: :grin: :grin:

Kırım Hanlığı nı Kazak Atamanlığı ile  birleştirebilirsin. Ve ortaya yeni bir devlet çıkarabilirsin.

Viyana yı eklersen Viyana yı kuşatma görevide olabilir.

WFaS'ın yeniçerileri bana sanki kartondanmış gibi geliyor. Özellikle börkleri yani başlıkları. Kalan kıyafetleri fena değil ama oyuncu sürekli aynı şeyi görmesin. Hem benim eskiden beri bildiğim yeniçeri kıyafetleri kırmızıdır. Gerçekte daha çok eflatun ve yeşilmiş ama kırmızı da arada olacak tabi. Kaplamaların parlaklığını düşürebilirim. Moddaki yeniçeri ile WFaS yeniçerisi arasında olabilir. Ama desen olarak WFaS yeniçerisi kullanıldı. Yani bir şeyler yapabiliriz ona.

Sinop'u ekledim. Sonra Samsun olabilir Trabzon olabilir. Ama çok fazla menü ekleyemem belli bir süre. Uzaktan şehre girersiniz. Handa kalırsınız. Ayrı özel seçenekler eklemek lazım. Sinop'tan bahsederken yazdığım durumlar. Aynısını yazmayayım tekrar olur.

Kılıcın son görüntüsü iyi. Ama uv haritasında ufak bir sorun var. 3 boyut modellemem pek iyi değil. Orada yardım almam gerekebilri. Ama ayrıntılı bakmazsanız sorunu göreceğinizi sanmam. Kılıç gayet gerçekçi duruyor. Bir ara görüntüsünü atarım.

Pek çok yeni özellik eklendi. İstemezseniz kullanmazsınız. Battal Gazi büyük ordular yönetmez. 3-5 kişilik bir grubu vardır. Adamlarının her biri en az on adama bazıları 20 adama bazıları 50 adama Battal da kafadan 100 adama bedeldir.  Yeni özellikleri kullanmanız sizin yararınıza olur. Hem roketle uçan ilk insanı hele de bu kişi Türk ise es geçmeyiz modumuzda. Ayrıca kod olarak da zorlayıcı olmuştu. Epeydir o koda bakmadım bu arada.

Viyana'yı ekleyemem. 2. sürümde olabilir. Görev de yapılabilir. Çok zor değil de mesele haritayı büyütmek ki ilk yapacağım işlerden biri bu olacaktır.

Kırım'ı güçlendirebilirim. Ama Kazaklar ile birleştirmeye gerek yok. Doğrudan yeni Osmanlı birimleri eklenir. Dengeyi Kırım lehine alır götürür. Bu daha gerçkeçi olur ki gerçek de sayılır. Zaten yeniçeriler var Kırım'da. Hele bir ilk sürüm çıksın da öyle bakalım bunlar zor işler değil.

Back
Top Bottom