Bannerlord'ta Modculuk

Users who are viewing this thread

HyperCharge said:
Dr.Nyber said:
Bence bazı yerlerde modları manuel olarak birleştirmek gerekecek, yani sallıyorum diplomasi moduyla item modunu sistem birleştirir ama diplomasi moduyla ekonomi modunu birleştiremez gibi geliyor bana.

Onu modcular belirtir zaten "birleştirmeye müsait değil" diye. Nasıl yeni sürüm çıktığında "eski saveler çalışmayacak" diyorlar ise bu da öyle olur. Zaten çakışanları gören bir sistem yaparlar, eu4-hoi4 gibi bir şey. Başka türlü düşünemiyorum zaten. :razz:

CK2>EU4>Vic2>HoI4 oluyor o. Gerçi ikimiz de biliyoruz ama çaktırma

Şaka maka buna da artık DLC yaparlar diye tahmin ediyorum, mesela Kavimler Göçü falan. Umarım Warband DLC'lerini Bannerlord'a uyarlarlar.

Umarım oyunun dosyaları içinde bir kaç tane modcular kullansın diye Avrupa, Dünya haritası falan vardır :grin:. Yoksa oyun Warband gibi Kalradya'da geçen Osmanlı modları ile dolacak.

Dr.Nyber said:
Umarım oyunun dosyaları içinde bir kaç tane modcular kullansın diye Avrupa, Dünya haritası falan vardır :grin:. Yoksa oyun Warband gibi Kalradya'da geçen Osmanlı modları ile dolacak.

Aynen ya, ilk indirdiğim mod öyle dünya haritasında geçer sanıyordum adam Kergitlerin yerine Osmanlı koymuştu. :lol: Şehirlerle köyler de Türk isimleri olmuştu; Tulga İstanbul, Ichamur Bursa vs.

Maresal said:
Dr.Nyber said:

Aynen ya, ilk indirdiğim mod öyle dünya haritasında geçer sanıyordum adam Kergitlerin yerine Osmanlı koymuştu. :lol: Şehirlerle köyler de Türk isimleri olmuştu; Tulga İstanbul, Ichamur Bursa vs.

:iamamoron:  :mrgreen:

Bizim Türk modculardan ufak tefek bile olsa hiç değilse şehir ve köy isimlerini değiştirmeleri mutluluk verici.

HyperCharge said:
Knime - General Shepherd ? said:
HyperCharge said:
Artık ... Moduna nasıl diplomacy eklicem diye konu açanlar da olmıycak. :iamamoron:

Ya sen onu bırak Mod başlayınca haber ver, C# ustasıyım :grin:

2 yıl sonra haber veririm. :grin:

Niye nereye?

Dr.Nyber said:
Adam dinlenecek herhalde modu bittikten sonra. moda 8. sınıfta falan başlamıştı herhalde lise 4'e geçecek :grin:
:mrgreen:

bannerlordu bekleyen insanların hikayesi bu bazıları askere filan gittim diyor

ama ben bu sefer umutluyum çünkü HAFTALIK BLOG VAR  :party:

ve bir sey diyeceğim konu ile alakalı merak ettim fikrinizi

ben simdi seneryo tabanlı bir mod yapmak istiyorum gameplayda istesem de çok büyük inavasyonlar yapamayacığıma acemi olduğum için yeni troop devlet ve en önemlisi muthesem görev serileri ekleyeceğim(belki yeni map da olur)

simdi bunun için warband modculuğuna direk baslamalı mıyım daha kaliteli olması için bannerlordu mu bekleyeyim  :?:

bannerlord da çok güzel karanlık cağlar modu yapılır zaten scene yapması paint gibi daha doğrusu RPG maker gibi olacakmıs baya eski bir bilgiye göre

birde hardcore kodlamalarda RPG MAKER gibi yardımcı seyler sunarlarsa modlama 7 yasında cocuklar için bile kolay ama bir Pro modcu için yeterince güclü olur ki bu da iyi bir sey :party:

edit:cocuklar için emin değilim ters modlar cıkabailir :smile:
ama yine de 40 tane osmanlı modu cıkar ise en azından bu 40 modun hepsi aynı OSP yi kullanan yapıtlar olmak yerine hepsinin farklı bir sultan hikaye veya en azından farklı bir özelliği anlatan yönü olur
o zaman razı olcam iste 100 tane osmanlı modu olmasına ama simdi hiç güzel yapmıyorlar(deli kurtunki hariç adam efsane  :fruity: )

Brave Sir said:

ben simdi seneryo tabanlı bir mod yapmak istiyorum gameplayda istesem de çok büyük inavasyonlar yapamayacığıma acemi olduğum için yeni troop devlet ve en önemlisi muthesem görev serileri ekleyeceğim(belki yeni map da olur)

benim moduma katılabilirsin , Swords o Shields ; belki sonra Bannerlorda da birlikte bir mod yapabiliriz

Kro Şovalye said:
Brave Sir said:

benim moduma katılabilirsin , Swords o Shields ; belki sonra Bannerlorda da birlikte bir mod yapabiliriz

sağ ol bende bazı konularda exp. kasmak istiyordum ama emin olamadım hangisine girsem diye ÖM den mesaj atacağım bu konuda

bannerlordda baya bir mod yapacağım eğer nativeden basımı kaldırabilirsem  :grin:

Bannerlord için konuşmak gerekirse zaten kodlama dili belli. Asıl 3 boyutlu modeller hakkında konuşmak için erken. Gidip harika bir model yaparım ama oyun kaldırmaz. İlk önce oyunun modellerini incelemek gerekiyor.

Videolardan 3 boyutlu modellerin yüzey sayılarını az çok tahmin edersiniz diye düşünüyorum. (Ne kadar çok yüzey yani ayrıntı o kadar kasma, ne dediğimizi anlamayanlara, yanlışım varsa düzeltin.) Hele bu işi biliyorsanız. Eğer bilginiz yoksa ve Bannerlord modlamaya yabancı kalmak istemiyorsanız, 3 boyutlu modeller iyi bir seçenek bence. Belki en iyi seçenek.

M&B 1 Python'du, Python hakkında hemen hemen hiç bir şey bilmiyorum hatta doğru yazdığımdan bile tam olarak emin değilim ama modül sisteminde çok şey kodladım. Aynı şey Banner Lord'un dili için de geçerli olabilir.

Bence 3 boyutlu modelleme sence kod belki başkası için başka bir şey, kişiden kişiye değişir. Burada önemli olan şimdiden başlayacak olanlara mantıklı seçenekler sunmak diye düşünüyorum.

Ben de zaten bence sence diye düşünmeyerek bir cevap verdim. Bannerlord'un şu an en net şeyi modlama konusunda programlama dili. Evet bir modelleme konusunda bilgi veriyor ama ben maksimumu verebilecek iken basit birşey yapıp vakit harcamak istemezdim. Ki Warband'de yaşanan kodcu kıtlığının Bannerlord'da olmaması çok önemli.

BL ile M&B 1 modcular bakımından farklı olacaktır. Kodculuk ağacın tepesindeki en lezzetli meyve. Yere düşenleri toplayanları ağaca uzanmaya, uzananları tırmanmaya, tırnamanları da en üste tırmanmaya ikna edecek fikirleri düşünmek, M&B 1 modcularının işi olmalı. Bu iş ne kadar muazzam şekilde yapılsa da ağacın tepesine çok fazla kişi çıkmayacaktır. 1 iyi kodcu 1 iyi kodcudur. Doğru.

Şöyle bizim modculardan güzel fantastik modlar görebiliriz umarım.Yüzüklerin efendisi modu veya değişik fantastik modlar güzel olur.Umarım sırayla tüm padişahların modunu görmeyiz

Noob Saibot said:
Şöyle bizim modculardan güzel fantastik modlar görebiliriz umarım.Yüzüklerin efendisi modu veya değişik fantastik modlar güzel olur.Umarım sırayla tüm padişahların modunu görmeyiz

Ya da biri bir Osmanlı modu yapar, üstüne kimse bir şey yapamaz.
İlla Osmanlı olacaksa böyle olsun

Back
Top Bottom