oyun gelişimi hakkında

Users who are viewing this thread

maserelmaci

Recruit
Merhaba oyun gelişim ekibi…mount and blade den warbanda ve şimdide bannerlorda kadar tüm serilerinizi ilgi ve heyecan ile oynadım ve destekledim.warbandda azgad evlat ve light and darkness 1.bölüm gibi çok heyecan verici senaryosal modlar hala aklımdan çıkmadı?.sizlere güzel fikir ve önerilerim olacak.bu yazıyı sonuna kadar okumanızı gerek oyunun genel yapısına gerek ise yeni bir bölüm açılıp oyuncuya yaratıcılık verme konusunda güzel bilgiler sunuyorum.oyuna köylü olarak başlamak çok güzel olurdu.köy içerisinde bir ev ve aile.oyun zamanı ile 3-5 yıl silah zırh kuşanmadan köyde yaşam sürülse çiftçilik vs görevleri olsa buradan para kazanma -köy savunması için kişisel gelişim -köy içerisinde köyün ileri geleninden görevler alma ve çiftçilikten üretilen ürünleri şehirlere götürüp zorlu yollardan saldırılar alarak satma -köye döndüğümüzde ailemiz ve köy saldırı almış kardeşlerimiz kaçırılmış olsa ve bunu ana göreve bağlayarak şehir yolu ve askeri açıdan ilerleyiş -köyde başarılar elde edilip görevler başarı ile bitirildikten sonra şehire çağrılma ve lordluğa yükselişe kadar yine bir takım zorlu görevler bu şekilde namımızı artırıp krallığımızda orduya ve hatta lordluğa yükseliş olsa daha zevkli olacağı kanısındayım.Ayrıca orta çağ da olsa krallıklar arasında diğer köy vs de asker alma olayı olmasa hangi krallığı seçti isek o krallık köy şehirlerinden sadece asker alınabilse daha gerçekci olacağını düşünüyorum.ve birde sınır köy vs lerde o köylerin savunma ve önemi artsa oralarda aktif köy içi görevler ve savunma için beklenilmesi köyün işgalini önlemek gibi konularda işlenebilir.savaşlarda köylerde el değiştirse şehir kale gibi ve bu alınan yerlerin hangi krallık aldı ise onun kültürüne dönüşse bu asker almama olayı ile daha ayrı bir boyut katacaktır oyuna.bu başlangıçta eğitim yeri diğer şehirlerin yakınlarında olsa ve burada günlük yarışmalar olsada bu yarışma ve rekorların gün sonu akşam tavernada ilan edilse listelense ayrı bir zevk katacağını düşünüyorum..ayrıca oyuna başlar iken başlangıç kısmına ayrı bir başlayış seçeneği eklense ve orada kendi krallığımızı ve diğerlerini şekillendirip oyuna kral olarak başlasak ve bu oyun içinde de kral oluşumuz hissettirilse bu kısımda yaratıcılığı biraz daha bize bıraksalar asker güçlerinden krallık topraklarına kadar daha zevkli bir bölüm olurdu. lütfen burada belirttiğim hususları oyun gelişim ekibine iletebiliyor iseniz çok sevinirim...........bu tarz gelişmeler daha yaşamsal kılacaktır oyunu

Yukarıda belirttiğim hususlar gerek mevcut oyunun 2 başlayışına eklenebilir….ve yine belirttiğim asker güçlerinden oyunun oynanışına varıncaya kadar yukarıda özetini sunduğum köylerin fetih edilişi ve alan krallığın kültürüne geçişi gerek asker güçlerini ayarlama gerek kral olarak başlama gibi bir çok hususta bize böyle bir imkan veren gibi başlangıca yeni bir sekme açılıp bunu sağlayabilecek bir bölüm açılsa çok güzel olur.oyuna köylüolarak başlama ve sonrasında köyün saldırı alıp ailemizin anne babanın ölümü kardeşlerin kaçırılması olayı hem ana hikaye görevi ile çok uyumlu olacaktır.ilerleyiş biraz daha zorlu olacak ve ayrı bir tat katacağı kanısındayım.burada belirttiğim öneri ve istekleri lütfen dikkatlice okuyup anlamaya çalışır iseniz çok sevineceğim.ilginiz ve sabrınız için şimdiden teşekkür ediyorum saygılar

Back
Top Bottom