Bannerlord'da Nordların atası olacak mı?

Users who are viewing this thread

Nothi

Sturgia Vaegir ile Nord karışımı gibi zaten Nordlar Nordland'den gelme fakat onları denizlerde yağmacı vb. Görebilecek miyiz?

Bannerlorda direk "warband'daki X factionunun atası" diyebileceğimiz faction yok gibi bence. Bunun nedeni ise bariz biçimde kurgusunda oyunun ortacağı değilde ortacağın oluşum sürecini konu alması.
mesela gerçek hayatta avrupa milletleri bir kaç kavimin kaynaşması ile oluyordu. oyun mantığı ile düşünürsek Örneğin rodoklar vlandia, imparatorluk ve bir kaç halk da kaynaştıktan sonra ortaya çıkan karma bir halk olabilir. Tıpkı gerçek hayattaki avrupa ülkeleri gibi.

simdi nordlara gelirsek; warbanddan biliyoruz ki nordlar başka kıtadan gelen isyancı bir kavim bu yüzden direk bannerlord haritasında gözükmüyorlar, gözükmeleri de -ne yazık ki- uygun olmaz. bir olasılık modcular sayesinde oyun mapını sonradan işgal eden bir nord krallığı eklenebilir. yine de merak etme senin de dediğin gibi nordlara çok yakın bir faction var... Strugya, strugyalılar ile de nordlar gibi zevk alabileceğini düşünüyorum.

evet anlayacağın durum bu. Ben yine de biraz genel konuşmaya çalıştım, bannerlord çıkınca veya çıkış tarihi duyurulunca bu tur soruları soran çok insan olur da alıntılarım diye.

edit: sadece başlığı okuyarak yazmışım :grin: evet "Nord Raider" tarzı şeyler görmek güzel olurdu.

Böyle uzun bir yazı için teşekkürler.Bende sizin gibi düşünüyorum.

bildiğim kadarıyla warbandda imparatorluk yıkılıyor.bannerlordda ise 3e parçalanıyor yani bannerlorddan önce imparatorluk tek bir devlet idi. geriye kalanlardan ise aserai sarranidlerin,sturgia vegeirlerin, vlandia ise rodok ve svadyalıların (sonradan rodoklar isyan edip ayrılıyor) kuzahitlerde kergitlerin atası. nordlar ise imparatorluk yıkıldıktan sonra nordland bi adadan kalradyaya göç ediyor yani bannerlordda henüz yoklar. battaniaları ise henüz çözemedim askerleri biraz vegeirlere biraz benziyor sanki

tamam da orda adam bir vikingi bayıltıyor yani viking dediği bir asker ağacında bir asker veya paralı asker olabilir ırk olmayabilir hele ki nordların atası vikingler mi bi de orası var

HUMMAN said:
Evet oyunda Nord kültürü var. Sturgia'daki paralı askerler şirketinin Nordic olduğu belirtiyor, ayrıca oyunun ansiklopedisinde de Nord kültürü bulunmakta.
keşke olmasaydı en nefret ettiğim ırk nordlar

Back
Top Bottom