Bannerlord Tam Sürümünde Eklenmesini İstediğiniz Özellikler

Users who are viewing this thread

haydut/eşkiya olmak ve bunların yönetimi, kendimize ait haydut kampı/ sığınak kurabilmek geliştirebilmek, diğer haydut ve krallıklarla ilişkiler, suç faaliyetleri, eşkiyalık, vs.vs. daha fazla diplomasi...

epik savaşlar yapılmadan önce bir kaç saniye adamlarımı durdurup önlerinden atımla geçip moral konuşması falan yapmaya çalışıyorum ama düşman saldırıyor keşke büyük savaşlarda alanda direk savaş başlamasa bir tepeye çıkıp oradan askerleri belirli yerlere gönderdikten sonra savaşsak modla olur aslında bu

bir de oyuna observe komutu gelebilirse çok iyi olur bazen kendi karakterimizi ai'a bırakıp ne olacağını görmek istiyorum

- Kuşatmalardaki gibi Savaştan önce askerleri yerleştirme özelliği eklenebilir. Taktik Kısmındaki yeteneklerde var ama oyuna etkisi olmuyor.

- Yeni Görevler

- Varolan Krallığın yönetimine geçmek

- Devriye Özelliği

- Tek kişilik moda Öldükten sonra Yoldaşı yada başka bir askeri kontrol etme özelliği eklenebilir. Çok Oyunculu Kaptan modunda var.

- Sancak eklenebilir.

Eski Yapımlarda olan Gelmesini İstediğim Özellikler:

- Günlük Eğitim ile askerlerin tecrübe kazanması

- Eğitim kampında asker geliştirme

- Lordlarla daha fazla etkileşim ve istekte bulunma özelliği

- Kamp Kurma

- Kitap Tacirleri ve Kitap ile Yetenek Öğrenme

- Kale - Şehir Kuşatmasında İç tarafa çekilen askerler ile son bir Mücadele

- Savaştan sonra sevinmek

- Kavgacı Sarhoş

- Gergin Görünüşlü Adam

- Ya paran ya canın koçum ani hareket yapma deşeriz diyaloğunun geri gelmesi

- Şarabımı kafatasından içeceğim diyaloğunun geri gelmesi

- Warband Görev tamamlama ses efektinin geri gelmesi

Size kısa bir sorum var, sor; boşver :ROFLMAO:

Şaka bir yana madde madde uzun uzun yazmak istiyorum.
  1. Görev çeşitliliği. Umarsızca farklı görev atsınlar üstümüze, çok görev olsun.
  2. Random eventlerin gelmesi lazım, haritada dolaşırken bir anda bir köylü grubu gelip bizden yardım istesin, şehirde dolaşır iken bir anda saldırı yiyelim.
  3. Suikast düzenleme olayı gelmeli.
  4. Kamp kurma olayı kesinlikle geri gelmeli. Neden kaldırdılar ki var olan bir özelliği.
  5. Askerlerimiz yaralandığında onlar için ilk yardım malzemeleri bulmamız gereksin, bunların tedariğini yapmamız gereksin. Bununla bağlantılı ana ve yan görevler eklensin.
  6. İlla bizim gidip bir lorda yardım etmemiz gerekmesin bazende bir lort gelsin bizden yardım istesin.
  7. Ulak gönderme olayı gelsin, haritanın sonunda ki adam ile konuşmak için gitmeyelim.
  8. Kral olduğumuzda ya da yönetici, lord olduğumuzda şehrimizde, kalemizde günlük halk sorunlarıyla ilgilenelim. İlgilenmediğimiz takdirde halk isyan etsin, ordu kursun.
  9. Yerel halk bölgede ki haydutları temizlemek için kendi ordusunu kurmalı, eğer biz ilgilenmediysek.
  10. Casus belli dediğimiz savaş sebebi olayını getirmeleri lazım. Bir toprak üzerinde hak iddia edip, onun şartlarını sağlamak için nüfus toplamalı, rüşvet vermeli, suikast düzenlemeli gibi daha detaylı siyasi eylemler gelmeli.
  11. Yoldaşlarımızın aile edinebilmesi gerekli. Bundan dolayı arasıra sorun çıkartmalı ya da buna bağlı yan görevler gelmeli.
  12. Yoldaşlarımız bize ihanet edip, başka bir lordun hizmetine girebilir. İsteklerini yerine getirmez isek
Listeyi daha da uzatabilirim aslında ama bunların çoğunun gelmeyeceğini biliyorum.

Duygularıma tercüme olmuşsun dostum tebrikler. Şuan eski oyundan aman aman bir farkı yok. Hep aynı kafada oyun.

Turnuvalar çeşitlense iyi olabilir..

Hitit+sava%C5%9F+arabas%C4%B1.jpg

hakikaten ben kölelerimi arenada savaştırıp iğrenç bir insan olarak para kazanmak istiyordum (11m param var şu anda sırf yapmak istediğimden parasal bir şeyi yok aslında) gladyatör yetiştiririm bir yerden sonra hatta köle olarak alındığında onlarda bizi dönüştürsün falan gladyatör filmdeki gibi çok ünlü bir gladyatör olursak özgürlüğümüzü kazanalım

gemiler, adalar. liman kentlerinin değerli olmasını istiyorum. bir Viking gibi limandan ayrılıp hiç bilmediğim Aseray çöllerinde savaşmak istiyorum. aynı şekilde yeni bandit türü korsanlar olsun istiyorum. aserayın kuzeyinde küçük küçük adacıklar bulunuyor. oralarda yerleşkeler olabilir.
Kral veya lord olduğumuzda daha gerçekçi diyaloglar olmasını istiyorum.
Bir hana girdiğimizde handakilerin tavırların değişmesi gerek. En başta ''sen kimsin adını duymadım'' demesini istemiyorum, ben koskaca sultanım ulan!
Diyalogların eklenmesi lazım, bir companion esir alındığında ''abi ne zorlu yollardan geçtim'' demesini istiyorum, aynı zamanda esirlerle olan etkileşimin arttırılmasını istiyorum.
Karlı arazilerin faydasını ve çöllü arazilerin faydasını görmek istiyorum. Büyük bir sefer yaparken sadece harita üzerinde hızımız azalıyor, attration damage sadece yemek ve moralden oluşmamalı. yapay zekanın daha gerçekçi savaş taktikleri yapmasını istiyorum abi.
ALT tuşuna bastığımda orduların yerini göstermesini istemiyorum. Aynı şekilde ben ustalıkla ordularımı gizlediğimde yapay zeka Wallhack açmış gibi chargelamasını istemiyorum. salak gibi atlarını en önden götürüp ölmesini istemiyorum.
Evlendiğimde ziyafet vermek istiyorum ben. ya da savaş kazandığımızda çadırları kurup kutlama yapmak!
oyunda biralar ve şaraplar sadece askerin morallerini yükseltmek için mi varlar? bir işe yarasınlar bari!
Oyuna dinlerin eklenmesini istiyorum ve savaş gerekçelerinin daha detaylı olmasını.
''HOP BURASI BENİM ARTIK'' diyip savaş açmasını istemiyorum yapay zekanın.
bir krallıkta hak ilan etmek istiyorum gidip kendi krallığımı niye kurayım abi? olmuş klan seviyem 5 evliyim barklıyım çocuklarım falan var niye gidip uğraşayım krallık kurmakla? zaten o kadar ilişki kasmışım zar zor. ilişki demişken, ilişki kasmanın daha güzel ve eğlenceli olmasını istiyorum.
oyunun kendine ait lorunda olan olayları görmek istiyorum abi. warband'de dustum khan vardı kergitlerden nerede o şimdi?
nordlar nasıl çıktı? Svadya ve rodok nasıl dağıldı? batanyalılar nasıl yok oldu? imparatorluk nereye gitti warbandde?
oyunun bize bunları sunması lazım.
Aseray nasıl sarranid oldu? incili arwa nerede? Sancar han ne zaman çıkıcak ve kergit klanının başına geçicek?
oyuna hanedan sistemi eklediniz, detaylı olsun; eğlenceli olsun.
''aha bak sançar han geldi kergitlerin başına şimdi kergitler güçlenicek..'' olalım, ya da nordlar gelsin bir anda denizden ve; ''NORDLAR GELDİ KIYILARDAN UZAK DURUN'' mantığı olsun abi.. veyahut sadece imparatorluk iç savaşı değil, Vlandiya krallığı ileride Rodok ve Svadya olarak bölünsün. biz oyuncu olarak bu subfactionlara katılabilelim.. ya da liderlik edelim... subfaction dediğin böyle olur.
batanyalılara herkes haydut olarak baksın; warbandde orman haydutları yerine alıyorlar sanırım zaten.
oyun artık bir sandbox'tan çıkıp bir evrene dönüşmeli... yoksa ''oy gidemde biraz kralını tanımayan insanları geçindirem keh keh keh'' oluyor..
çok mu şey istiyorum acaba?
sanırım çok şey istiyorum..
Tümüyle olmasa da bir kısmına katılıyorum. Mesela 1100'lü ylların ortalarına kadar oynadık, haritanın büyük bir bölümü bize geçmiş olacak haliyle. Bir anda bildirim olarak "Kendilerine Svadyalı diyen bir grup, batıda bir isyan hareketi başlattı." gibi bir yazı mı gelecek? Ya da "Nordların Gelişi", "Sancarın Yükselişi" tarzı şeyler istiyorsun, bunlar da benzer olaylar. Bu tarz şeylerin olması için oyunun çok daha yavaş ilerlemesi, oyun evreninin çok daha detaylı olması lazım. Yavaş ilerlemesi için de aşırı detaylı olmalı, şu anki haline bakınca gelecekte aşırı detaylı bir oyun oynayacağız, bir saveimizi çok uzun süreler boyunca oynayabileceğiz gibi bir izlenim alamıyorum ben açıkçası. Diğer taraftan oyundaki diyalog kıtlığı aşırı derecede canımı sıkıyor benim de. Hani "tamam oyunun diyalog genişliği bunun gibi olsun" demiş olamazlar herhalde. E böyle demedilerse bu kadar zayıf bir şekilde çıkarmalarının anlamı ne çözemedim, bari Warband'deki gibi çıkarsaydın. Neyse, "insanlar hızlı hızlı oynasın da oyunun genel akışındaki hataları ya da yanlışlıkları daha kolay görelim" mentalitesiyle böyle çıkarmış olmalarını ummaktan başka çaremiz yok galiba :grin:. Umarım bahsettiğin konuların birçoğu tez zamanda eklenir. Çünkü ben de oynamak istiyorum ama oyunun içeriğini gözümün önüne getirdikten sonra tüm isteğim kaçıyor ve başka bir şey yapıyorum.
Son söylediğine ise tamamen katılıyorum evren muhabbetine. Warband bile o kısıtlı altyapısıyla ufak bir evren hissiyatı veriyordu, en azından temel seviyede entrika ve diplomasi çeviriyorduk böylece evrene dahil olabiliyorduk. Neyse oyunun bazı taraflarını Warband'den daha kötü yapmış olmalarına imkan yok zaten, elbet çok çok iyi ve yeni dinamikler ekleyeceklerdir temel hatalar çözülünce. (Lütfen ekleyin :d)

Aslında isteklerini yapmışlar. Üç yeni krallık ve harita birazcık büyümüş.
Aynen öyle tahminimce gemi savaşları DLC ile gelirse kesinlikle daha da büyür :smile: Adamlar baya uğraşıyor bize de en zor olanı sabır edip beklemek düşüyor:smile:

Warband şeklinden biraz daha farklılaşmasını istiyorum.

1- (en önemli bence) Attan düşen asker üzerindeki ağırlık ve atın hızına göre, düştüğü vücut bölgesine göre ölüme kadar hasar alabiliyor olmalı.
2- 5 adet silah taşınabilir olmalı, at kullanımı olduğu zaman 2 adet daha kullanılabilir silah sayısı artmalı. Mızraklar ve kılıçlar kırılabilir olmalı.
3- Zırh çeşitliliği artırılmalı ve zırhların ağırlıkları ile verdikleri korumalar güncellenmeli. Zincir ya da plaka zırhtan ağır deri zırh olmamalı. Mana ya da stamina yani oyuncunun yorgunluğunu belirleyen bir değer eklenmeli, savaş başından sonuna kadar beygir gibi koşsa da aynı hasarı vermemeli ya da 15 tane ok atıp aynı kol ile kılıç sallaması biraz sıkıntılı olmalı.
4- Zırh çeşitliliği artırılmalı derken 5 parça zırh ile tamamlanmamalı, bacak ve gövde 2 ayrı parçaya ayrılmalı. Ayrıca zırhın içine giyilen kıyafet, plaka zırh içerisine zincir zırh giyiliyor ise ona ayrı alan ve plaka üzerine giyilen bayraklı kumaş için ayrı alan ayrılmalı.
5- Silahlar gibi zırhlar da savaşlarda tahrip olmalı, demircilik özelliği ile tamiratını oyuncu yapabiliyor olmalı. Aynı şekilde pazarda satılan düşük kaliteli silahları geliştirebiliyor olmalı.
6- Zırhların savunmaya olan etkileri biraz daha güncellenmeli. Kritik vuruşlar eklenmeli, topuz veya ağır baltaların zırhlar üzerine etkisi artırılmalı. Örneğin zincir zırh üzerine plaka zırh giymiş bir askere ok ya da kılıç ile 50 - 50 vurmak çok saçma. Bu adama kılıç 5-7 ok ise 8-10 gibi hasar vermeli ve zor ölmeli. Aynı şekilde bu adamın yürüme hızı daha güç olmalı, daha çabuk yorularak daha az hasar verebiliyor olmalı.
7- At fiyatlarının artması ve fiyatlarının yüksek olması gerekiyor. Ayrıca atlı birlikler daha fazla maaşa sahip olmalı (kuzait hariç), atın da yemek ihtiyacı olmalı ve su ihtiyacı için akarsuların, derelerin ve kuyuların önemi artmalı, taşınımı için su varili gibi birşey eklenmeli.
8- Klan ismi Türkçe olarak yazılmalı. Türkçe oynayanlar için aşiret, boy, soy vb. bir terim klan yerine kullanılmalı.
9- Suikast oyuna dahil edilmeli, klan sayısı ve klanlardaki üye sayısı artırılmalı.
10- Klanlarda en az 20-25 üye olmalı ve hepsi savaşçı değil içlerinde ekonomik, siyasi ve toplumsal konular ile daha aktif ilgilenen bireyler olmalı.
11- SIğınak ve küçük yerleşimler kurulabilir olmalı. Oyuncu ve diğer lordlar ilerleyen gelişme seviyelerinde köy, kale ve şehir inşaatı yapabiliyor olmalı. Ölen babanın yerine varisi geçip aynı askeri ve şehirleri devralmalı, vali etkisi artırılıp klan üyesi vali olmayan köy dahi kalmamalı. Ayrıca şehirlerdeki köy sayısı 8-12 aralığına kalelerdeki de 4-8 aralığına yükseltilmeli. Köylere kule, barikat, çit, milis gibi savunma birliklerini oyuncu kendisi yerleştiriyor olabilmeli ve köy, kale ve şehir geliştirmeleri daha detaylı, daha pahalı ve daha yüksek etkide olmalı.
12- Şehirde köy sayısına göre ambar kapasitesi var, 4 köyü olan şehir 160 gıda kapasitesine sahip. garnizona 200 asker koyuyoruz 160 da milis kış geldi mi 10 günde hepsi ölüyor. Buna bir ayar çekilmeli gerekirse 2 yıla kadar gıda depolanması yapılabilir olmalı.
13- Gıda depolama ve yönetimi oyuncu ya da oyuncunun belirlediği klan üyesi tarafından, vali tarafından yapılabilir olmalı.
14- Şehir ve kalelere istenilen binalar eklenebilir olmalı, sadece şehirden atölye satın alınabilir olmamalı.
15- Nüfus sistemi getirilmeli ve her gün her saat paldır küldür her yerde savaş olmamalı. Tamam ekşın oyunu illaki savaş ön planda olacak ancak biraz da dinamik olmalı ve risk taşımalı.
16- (en önemli ikinci bence) Savaşta orduya saldır diyoruz paldır küldür bütün askerler koşarak karşıdakini öldürmeye gidiyor. Tamam gittiler ordunun yarısı ölüyor karşıdan yarısı ölüyor ve herkes yumak gibi birbirine vurmaya çalışıyor. Moral etkisi biraz daha aktif olmalı tamam oynayan bot ancak gerçeksi bir izlenim vermesi açısından askerlerde ölmekten az da olsa bir korku olmalı ön cephede çekingen davranmalı ve savaş esnasında araları açmaları gerekiyor. Ayrıca moralden kaçan askerler ani manevra ile dönüş yapabilmeli, kovalayan bir nebze çekingen davranmalı. Gerekli ayarlamalar ile ölüm korkusu bir miktar askerlere verilmeli bence.
17- Askerleri bölme ve yerleştirme, yönetme daha aktif olmalı. Mızraklılar ile kılıçlıları oyuncu ayırabilmeli, Deneyimli ve deneyimsiz askerleri farklı guruplara bölebilmeli. Deneyimli askerler, zırh ve stat farkından ziyade deneyimi ile ön planda fark oluşturmalı.
18- Oyuncu veya diğer lordlar şehir, kale ele geçirdiğinde yağma edebilsin ve yağmaya aynı savaşa katıldığımız gibi girebilelim. Halkı kılıçtan geçirme ya da tüm malları seçe seçe talan edebilme imkanı olsun.
19- O kadar kocaman oyun yapılmış 3-5 tane krallık... Büyütün abi şu haritayı verin 50 tane daha şehir 3-5 tane daha krallık? Çok mu zor yav? Göçebe sistemin gelmesi gerekiyor. Türk oyunu oynuyoruz kendi kültürümüzü yaşayamıyoruz... Verin bölgelere obaları gelsinler şehirlerin yanlarına ve savaş sebebi olsun onların çayırlarını otlatmak.
20- Oyuncu silah yapabildiği gibi savaş sanatı da geliştirmeli. Aynı farenin sol tıkı ile kılıç savurmaktan ziyade talim alanına girip kılıç ile 1 e bastığında alttan yukarı doğru, 2 ye bastığında boyun bölgesini hedef alan delici, 3 e bastığında boyun kesici saldırı şeklinde saldırılarını kendisi oluşturarak makrolayabilmeli. Her silah türü için ayrı ayrı saldırı metodlarını kendisi geliştirmeli diye düşünüyorum. Büyük bir yenilik olmaz mı sizce ?

2009 yılından bu yana Mount&Blade oynuyorum. Warband da mod yapmadım ancak orada gördüğüm eksikliklerdi. Bannerlord ile bazıları tamamlanmış ancak hala uzak.
Aslında yazdıklarım çok aşırı oyuna uzak şeyler değil, Warband da bir çok modda bazılarını görebiliyoruz ve tamamı da 2-3 gün içerisinde oyuna dahil edilebilecek şeyler. Oyunu oynamamızdaki en büyük etken Türk oyunu olması, daha sonra başarılı bir oyun olması ve üçüncü de mistik bir oyun olmayışı.
Teşekkürler...

Last edited:
Warband şeklinden biraz daha farklılaşmasını istiyorum.

1- (en önemli bence) Attan düşen asker üzerindeki ağırlık ve atın hızına göre, düştüğü vücut bölgesine göre ölüme kadar hasar alabiliyor olmalı.
2- 5 adet silah taşınabilir olmalı, at kullanımı olduğu zaman 2 adet daha kullanılabilir silah sayısı artmalı. Mızraklar ve kılıçlar kırılabilir olmalı.
3- Zırh çeşitliliği artırılmalı ve zırhların ağırlıkları ile verdikleri korumalar güncellenmeli. Zincir ya da plaka zırhtan ağır deri zırh olmamalı. Mana ya da stamina yani oyuncunun yorgunluğunu belirleyen bir değer eklenmeli, savaş başından sonuna kadar beygir gibi koşsa da aynı hasarı vermemeli ya da 15 tane ok atıp aynı kol ile kılıç sallaması biraz sıkıntılı olmalı.
4- Zırh çeşitliliği artırılmalı derken 5 parça zırh ile tamamlanmamalı, bacak ve gövde 2 ayrı parçaya ayrılmalı. Ayrıca zırhın içine giyilen kıyafet, plaka zırh içerisine zincir zırh giyiliyor ise ona ayrı alan ve plaka üzerine giyilen bayraklı kumaş için ayrı alan ayrılmalı.
5- Silahlar gibi zırhlar da savaşlarda tahrip olmalı, demircilik özelliği ile tamiratını oyuncu yapabiliyor olmalı. Aynı şekilde pazarda satılan düşük kaliteli silahları geliştirebiliyor olmalı.
6- Zırhların savunmaya olan etkileri biraz daha güncellenmeli. Kritik vuruşlar eklenmeli, topuz veya ağır baltaların zırhlar üzerine etkisi artırılmalı. Örneğin zincir zırh üzerine plaka zırh giymiş bir askere ok ya da kılıç ile 50 - 50 vurmak çok saçma. Bu adama kılıç 5-7 ok ise 8-10 gibi hasar vermeli ve zor ölmeli. Aynı şekilde bu adamın yürüme hızı daha güç olmalı, daha çabuk yorularak daha az hasar verebiliyor olmalı.
7- At fiyatlarının artması ve fiyatlarının yüksek olması gerekiyor. Ayrıca atlı birlikler daha fazla maaşa sahip olmalı (kuzait hariç), atın da yemek ihtiyacı olmalı ve su ihtiyacı için akarsuların, derelerin ve kuyuların önemi artmalı, taşınımı için su varili gibi birşey eklenmeli.
8- Klan ismi Türkçe olarak yazılmalı. Türkçe oynayanlar için aşiret, boy, soy vb. bir terim klan yerine kullanılmalı.
9- Suikast oyuna dahil edilmeli, klan sayısı ve klanlardaki üye sayısı artırılmalı.
10- Klanlarda en az 20-25 üye olmalı ve hepsi savaşçı değil içlerinde ekonomik, siyasi ve toplumsal konular ile daha aktif ilgilenen bireyler olmalı.
11- SIğınak ve küçük yerleşimler kurulabilir olmalı. Oyuncu ve diğer lordlar ilerleyen gelişme seviyelerinde köy, kale ve şehir inşaatı yapabiliyor olmalı. Ölen babanın yerine varisi geçip aynı askeri ve şehirleri devralmalı, vali etkisi artırılıp klan üyesi vali olmayan köy dahi kalmamalı. Ayrıca şehirlerdeki köy sayısı 8-12 aralığına kalelerdeki de 4-8 aralığına yükseltilmeli. Köylere kule, barikat, çit, milis gibi savunma birliklerini oyuncu kendisi yerleştiriyor olabilmeli ve köy, kale ve şehir geliştirmeleri daha detaylı, daha pahalı ve daha yüksek etkide olmalı.
12- Şehirde köy sayısına göre ambar kapasitesi var, 4 köyü olan şehir 160 gıda kapasitesine sahip. garnizona 200 asker koyuyoruz 160 da milis kış geldi mi 10 günde hepsi ölüyor. Buna bir ayar çekilmeli gerekirse 2 yıla kadar gıda depolanması yapılabilir olmalı.
13- Gıda depolama ve yönetimi oyuncu ya da oyuncunun belirlediği klan üyesi tarafından, vali tarafından yapılabilir olmalı.
14- Şehir ve kalelere istenilen binalar eklenebilir olmalı, sadece şehirden atölye satın alınabilir olmamalı.
15- Nüfus sistemi getirilmeli ve her gün her saat paldır küldür her yerde savaş olmamalı. Tamam ekşın oyunu illaki savaş ön planda olacak ancak biraz da dinamik olmalı ve risk taşımalı.
16- (en önemli ikinci bence) Savaşta orduya saldır diyoruz paldır küldür bütün askerler koşarak karşıdakini öldürmeye gidiyor. Tamam gittiler ordunun yarısı ölüyor karşıdan yarısı ölüyor ve herkes yumak gibi birbirine vurmaya çalışıyor. Moral etkisi biraz daha aktif olmalı tamam oynayan bot ancak gerçeksi bir izlenim vermesi açısından askerlerde ölmekten az da olsa bir korku olmalı ön cephede çekingen davranmalı ve savaş esnasında araları açmaları gerekiyor. Ayrıca moralden kaçan askerler ani manevra ile dönüş yapabilmeli, kovalayan bir nebze çekingen davranmalı. Gerekli ayarlamalar ile ölüm korkusu bir miktar askerlere verilmeli bence.
17- Askerleri bölme ve yerleştirme, yönetme daha aktif olmalı. Mızraklılar ile kılıçlıları oyuncu ayırabilmeli, Deneyimli ve deneyimsiz askerleri farklı guruplara bölebilmeli. Deneyimli askerler, zırh ve stat farkından ziyade deneyimi ile ön planda fark oluşturmalı.
18- Oyuncu veya diğer lordlar şehir, kale ele geçirdiğinde yağma edebilsin ve yağmaya aynı savaşa katıldığımız gibi girebilelim. Halkı kılıçtan geçirme ya da tüm malları seçe seçe talan edebilme imkanı olsun.
19- O kadar kocaman oyun yapılmış 3-5 tane krallık... Büyütün abi şu haritayı verin 50 tane daha şehir 3-5 tane daha krallık? Çok mu zor yav? Göçebe sistemin gelmesi gerekiyor. Türk oyunu oynuyoruz kendi kültürümüzü yaşayamıyoruz... Verin bölgelere obaları gelsinler şehirlerin yanlarına ve savaş sebebi olsun onların çayırlarını otlatmak.
20- Oyuncu silah yapabildiği gibi savaş sanatı da geliştirmeli. Aynı farenin sol tıkı ile kılıç savurmaktan ziyade talim alanına girip kılıç ile 1 e bastığında alttan yukarı doğru, 2 ye bastığında boyun bölgesini hedef alan delici, 3 e bastığında boyun kesici saldırı şeklinde saldırılarını kendisi oluşturarak makrolayabilmeli. Her silah türü için ayrı ayrı saldırı metodlarını kendisi geliştirmeli diye düşünüyorum. Büyük bir yenilik olmaz mı sizce ?

2009 yılından bu yana Mount&Blade oynuyorum. Warband da mod yapmadım ancak orada gördüğüm eksikliklerdi. Bannerlord ile bazıları tamamlanmış ancak hala uzak.
Aslında yazdıklarım çok aşırı oyuna uzak şeyler değil, Warband da bir çok modda bazılarını görebiliyoruz ve tamamı da 2-3 gün içerisinde oyuna dahil edilebilecek şeyler. Oyunu oynamamızdaki en büyük etken Türk oyunu olması, daha sonra başarılı bir oyun olması ve üçüncü de mistik bir oyun olmayışı.
Teşekkürler...
Merhabalar ,

Bir yazılımcı olarak talepleriniz o kadar mantıklı geliyor ki.

Fakat Bannerlord ciddi bir hayal kırıklığı...

Warband bundan daha iyiydi.

İnanırmısınız foruma girip 50 -60 maddelik bir talep listesi yazmak istiyordum ama, 8 yılda bunu yapanlar sanırım bizim taleplerimizi yapmaları için bir 8 sene daha lazım.

Yine bir Türk şirketinin hayal kırıklığı ne diyelim...

sifirdan yapilmis genis kaliteli bir dialog agaci kral oldugumuzda mesela dialoglarda kral oldugumuzu hissedelim ki kafamizdaki hayal dunyasi desteklensin mantikli bir dialog sistemi olsun, suikast sistemi, diplomasi cesitliligi, rp ögeleri ve cesitliligi

Merhabalar ,

Bir yazılımcı olarak talepleriniz o kadar mantıklı geliyor ki.

Fakat Bannerlord ciddi bir hayal kırıklığı...

Warband bundan daha iyiydi.

İnanırmısınız foruma girip 50 -60 maddelik bir talep listesi yazmak istiyordum ama, 8 yılda bunu yapanlar sanırım bizim taleplerimizi yapmaları için bir 8 sene daha lazım.

Yine bir Türk şirketinin hayal kırıklığı ne diyelim...
mesela oyunda kendi birliklerimizi kendimiz oluşturabilmeliyiz.
yani aldığımız bir acemiye silahını zırhını biz vermeliyiz. özel birlikler yetiştirmeliyiz ( kendimiz şahsen eğiterek ) hatta klana üye olarak almalıyız bazılarını. örnek vereyim imparatorluk katafaraktı. ben şimdi kendi karakterimi katafarakt haline getirmem için yaklaşık 1 milyon altın harcamalıyım. ancak köyden aldığım dandik vigla acemisi ile 3-5 posta çapulcu kestim mi 250 altın harcayarak adamı katafarakt yapabiliyorum. bundan daha büyük saçmalık mı var yav ? ne bileyim daha detaylı bir oyun beklemiştim son zamanların sadece görsel kalitesi artırıp içeriği sıfırlayarak çıkan oyunlarına göre fark oluşturur istedim. majesty fantasy kingdom oyunu vardı 2000 li yıllarda onda mesela her askerin adına kadar kendine hastı çok değişik bir oyundu. yapılabilir oyunu gerçeksi kılmak için gereken her adım atılabilir ne bileyim çok büyük çabalara gerek yok. tamam görsel kalite önemli ancak içeriğin daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Back
Top Bottom