Alınan Kaleler Ve Şehirlerle İlgili Bir Soru

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

ocak2000

Regular
Arkadaşlar aklıma takılan bir soru var,mesela feth yoluyla aldığımız bir şehir veya kaleye daha sonra alınmaması için adam yerleştirmek gerekiyor ya bu adamları koyma işi sizcede çok zahmetli değilmi ? Düşünün fetihe başlamadan önce 100 adamınız var feth sırasında 30-40 tanesi ölüyor,feth bitiyor  ve kaleye adam koyuyorsunuz  ama kalan bu 60 adamınız kale bile olsa tabikide yetmiyor.Gidip 100 tane daha adam alıp bunları koyuyorsunuz(şehir ise daha fazla gerekiyor ) ama bu seferde sizin adamınız kalmıyor bide gidip kendiniz için adam toplamak cidden çok zahmetli.Şimdi sorum ise şu ; bunları kolay yoldan halletmek için bir yöntem veya mod varmı?            OLUMLU OLUMSUZ TÜM CEVAPLARINIZİÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ::::SAYGILAR                                                                                                 

ocak2000 said:
Arkadaşlar aklıma takılan bir soru var,mesela feth yoluyla aldığımız bir şehir veya kaleye daha sonra alınmaması için adam yerleştirmek gerekiyor ya bu adamları koyma işi sizcede çok zahmetli değilmi ? Düşünün fetihe başlamadan önce 100 adamınız var feth sırasında 30-40 tanesi ölüyor,feth bitiyor  ve kaleye adam koyuyorsunuz  ama kalan bu 60 adamınız kale bile olsa tabikide yetmiyor.Gidip 100 tane daha adam alıp bunları koyuyorsunuz(şehir ise daha fazla gerekiyor ) ama bu seferde sizin adamınız kalmıyor bide gidip kendiniz için adam toplamak cidden çok zahmetli.Şimdi sorum ise şu ; bunları kolay yoldan halletmek için bir yöntem veya mod varmı?            OLUMLU OLUMSUZ TÜM CEVAPLARINIZİÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ::::SAYGILAR                                                                                               

oyun zevki ayrı bir mevzuu. Ancak gerçek hayatta kale kuşatacaksın, savaşa girip ordunun 1/3'ünü kaybedeceksin. Ondan sonra kaleyi alır almaz iki dakka durmadan dinlenmeden tekrar savaşa gideceksin? isyan çıkması neredeyse garanti... koskoca ordu bu, kaleyi aldıktan sonra önce ganimetler bölüşülecek, yaralıların yarası sarılacak. okçu askerler kaleye bırakılacak vs.. en az 2-3 gün sonra çıkarım kaleden  :mrgreen:

Alhedras kardeşim keşke dediğin gibi olsa :grin: yeni bi kale alıyorum hemen birliğimi oraya aktarıyorum yarısı yaralıda olsa adamlar daha dinlenmeden kaleme saldırıyor yoksa canıma minnet dursunlar kalede 100 kişi falan bnde mecburen daha fazla adam toplama gereksinimi duyuyorum haksızmıyım

ocak2000 said:
Alhedras kardeşim keşke dediğin gibi olsa :grin: yeni bi kale alıyorum hemen birliğimi oraya aktarıyorum yarısı yaralıda olsa adamlar daha dinlenmeden kaleme saldırıyor yoksa canıma minnet dursunlar kalede 100 kişi falan bnde mecburen daha fazla adam toplama gereksinimi duyuyorum haksızmıyım

ayarlardaki yapay zeka seviyesi kaçta? Normalde düşman kaleye saldırsa bile en az bir - iki gün kuşatma sürer. Bu arada adam toplayabilirsin. Ha tabii sen adamlarını, kalelerini ülkenin taaa öteki tarafında bırakmışsan... bak işte orda lojistik açıdan stratejik bir hata yapmışsın demektir.

Benim stratejim şu: hangi krallık ile savaşıyorsam o krallığa yakın bir konumdaki bir kaleyi alıp içerisine o krallığa karşı en uygun gidecek askeri birlikleri yerleştirmek. Örnek vermek gerekirse, diyelimki senin tüm kale ve şehirlerin nord topraklarında. Bu sırada khergit kalelerini alıyorsan çok büyük sıkıntı çekersin. khergitlere saldırmadan önce swadia veya rhodok kalelerinden alıp içerisine adam yığman lazım. Eğer alamıyorsan, (diyelim ki onlarla daha savaşta değilsin) ilk saldırına okkalı bir birlik ile çıkıp ilk aldığın khergit kalesine deli gibi adam yığman lazım. O adamlar ordayken tekrar topraklarına dönüp adam toplayabilirsin böylece...

Bu arada hile kullanmadan şöyle bir şerrrrefsizlik yaparak ta kısa yoldan adam toplayabilirsin:

senin tarafındaki bir lord güçlü bir düşman ile savaşıyorken yardımına gitme, kenarda bekle. Düşman senin lord'u yenecek ve adamlarının bir bölümünü esir alacak. Savaş bitince düşmana saldır, yen, esirleri kurtar, orduna kat. Açıkçası swadia ile oynarken 50 şövalyeye ulaştıktan sonra bir daha köyden adam aldığımı hatırlamıyorum. hep kurtardığım esirler ile takviye ettim ordumu.

önerilerin için teşekkür ederim ama dediğin stratejiyi zaten bende uyguluyorum hemde şu şekilde örneğin khergitler benim dostum konumunda bende onların hemen bitişiğindeki rodoklara saldırıyorum haaa bide Native Expansion modunu kullanıorum birnevi genişleme modu oyunda tek hileyi adamlarımı terfi ettirmek için kullanıyorum buda çok yorucu oluyor bide bu modda karanlık krallık die bir grup var adamlar hiç ölmüyo bütün yetenekleri 10 heralde bu moduda herkeze önererek ve teşekkürlerimi ileterek konuyu kilitliyorum

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom