2014 LYS

Users who are viewing this thread

Neutron!1! said:
Marmara üniversitesi almanca işletme. Marmayaı bilen varmı çokmu kötü ?

Erasmusla almanyaya gidip bir daha geri dönmemek istiyorum

Erasmus ile gidilen yerden diploma almak gibi bir olay var mı ? bir yerden duymuştumda.

Bir sorum olacak: bu katkı paylarını felan nasıl yatırıyoruz? Üninin sitesine girdim numaranı felan vereceksin bankaya yatıracaksın diyor da arkadaş daha okulunun öğrencisi değilim numaram yok? Acaba ilk kayıt olanlar kayıttan sonra mı katkı payı yatırıyorlar?

3 yıldır hiç ders çalışmayan 12. sınıfa yeni geçmiş bi liseli olarak sınava çok az kaldı ve artık saçmalamiyim çalışiyim diyorum. Eşit ağırlıktayım ve boğaziçi felsefe istiyorum, YGS'ye ve LYS'ye ayıracağım zaman dilimini bi türlü bilemedim. Ne zamana kadar YGS'yi bitirip LYS kasmam gerekiyor, önerilerinizi alabilir miyim?

Tezekyalayan said:
3 yıldır hiç ders çalışmayan 12. sınıfa yeni geçmiş bi liseli olarak sınava çok az kaldı ve artık saçmalamiyim çalışiyim diyorum. Eşit ağırlıktayım ve boğaziçi felsefe istiyorum, YGS'ye ve LYS'ye ayıracağım zaman dilimini bi türlü bilemedim. Ne zamana kadar YGS'yi bitirip LYS kasmam gerekiyor, önerilerinizi alabilir miyim?

LYS daha önemli ve YGS den sonra daha az zaman kalıyor. Bence tatilde YGS kas Mat1 filan. Okul zamanında başlarda LYS + YGS kasarsın YGS ye az kala ful YGS kasarsın. Ondan sonra ful Lys. Ben böyle yaptım en azından. Tabi çoktan ziyade sistemli çalışman lazım ki ben ikisini de neredeyse yapamadım yani...

carrier said:
Bir sorum olacak: bu katkı paylarını felan nasıl yatırıyoruz? Üninin sitesine girdim numaranı felan vereceksin bankaya yatıracaksın diyor da arkadaş daha okulunun öğrencisi değilim numaram yok? Acaba ilk kayıt olanlar kayıttan sonra mı katkı payı yatırıyorlar?

???

Tezekyalayan said:
Cioss un dediği gibi istediğin yer yüksek ygs çoktan bitmeliydi. Ben salak gibi 6 ay ygs çalıştım hiçbişe olmadı. Benim önerim 2-3 ayda ygs bitir diğerlerinde full lys

Okul başladığında ygsyi bitirmiş ol. Denemelerden yüksek netler sabitlenmiş olacak. Okul başladığında okula paralel lys başlayacaksın böylece lys daha ağır basacak. Yoksa ygs sınavına kadar ygs çalışıp iki sınavın arasında lys çalışırsan çok büyük hata yaparsın.

@tezekyalayan

Tecrübeyle sabit söylüyorum bu yaz YGS yi bitirmeye çalışırsan döneme yorgun girersin, YGS'ye kadar yüzeysel çalıştıklarının çoğu boşa gider. Bence bu yaz baba konulara çalış YGS'den.

Bay Kurnaz said:
YGS çalışırken LYS'yi ihmal etme. Bol soru çözmek lazım. Böylelikle hem hızlı karar vermeye başlarsın hem de hızlı çözersin. Ben 9 hariç 3 yıl düzenli olmasa da test çözüyordum bolca. YGS dışında zaman sıkıntım olmadı. Son olarak ygs sıralaman düşük gelirse kafaya çok takma. O sıralama kesinlikle yükselecektir. Ben 94 binden 22 bine yükselmiştim.
MF puan türünde o kadar yükselme olmuyor ama TM ve TS de çok fazla yükselebilirsin.

carrier said:
@tezekyalayan

Tecrübeyle sabit söylüyorum bu yaz YGS yi bitirmeye çalışırsan döneme yorgun girersin, YGS'ye kadar yüzeysel çalıştıklarının çoğu boşa gider. Bence bu yaz baba konulara çalış YGS'den.

Bu yaz ygs yi bitirmezse ygs veya lys konuları yetişmeyecek ve bu yüzden morali bozulup seneye kalmayı düşünecek.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Okul başladığında ygsyi bitirmiş ol. Denemelerden yüksek netler sabitlenmiş olacak. Okul başladığında okula paralel lys başlayacaksın böylece lys daha ağır basacak. Yoksa ygs sınavına kadar ygs çalışıp iki sınavın arasında lys çalışırsan çok büyük hata yaparsın.

Kesinlikle katılıyorum.YGS konuları basit konulardır.Oralarda fazla oyalanırsan asıl zor konulara sahip LYS sınavına konu eksiğiyle girersin.

Back
Top Bottom