1000 Kişiyle 100 Kişilik Şehri Alamayan Monchug!

Users who are viewing this thread

Savunma tarafının az garnizonla fazla garnizona karşı çok iyi savunmaları hedefleniyor geliştirici tarafında. Ama bu kadar kişiye karşı da kazanmaları garip gerçekten.

Hiç mi kuşatma kulesi falan yapmadın? Yada kuşatmayı AI yapıyorsa tükür böyle AI ya .Kullanmadıklarını yada önünde tek merdivenden tek başına çıkmak için sıra beklediklerini biliyorum ama ben kule göremedim fotoğrafta. Bence merdivenli kuşatma farklı farklı yollarla imkansıza yakınlaştırılmalı yoksa kuşatma kuleleri mancınıkların ne anlamı kalır değil mi? Daya merdiveni al kaleyi. Zaten her adam 1000 kişi alıp geziyor.

Kuşatma kulesi ve koçbaşı öneririm gerçektede böyle bir kaleye 4 merdivenle girmeye çalışsan 2 bin kişi olsada alamaz burda oyunun bir sorunu yok gayet güzel işleyen bir mekanizma var

Kuşatma kulesi ve koçbaşı öneririm gerçektede böyle bir kaleye 4 merdivenle girmeye çalışsan 2 bin kişi olsada alamaz burda oyunun bir sorunu yok gayet güzel işleyen bir mekanizma var
orda ki 1000 kişi tükürse boğularak ölmeleri gerekiyodu :mrgreen: mantıklı falan değil

orda ki 1000 kişi tükürse boğularak ölmeleri gerekiyodu :mrgreen: mantıklı falan değil
Tarihte sayıca 10 kat üstün olan ordulara karşı savunulan kaleler vardır. 100 kişi surlardayken, aşağıdaki 1000 kişi surlara kadar tükürebilirse belki boğarlar. Bizans'ın sayıca çok az olan kuvvetleri İstanbul'u yaklaşık 2 ay boyunca savunmuşlar. Asker sayıları günümüzde 7000'e karşı 50000 gibi düşünülüyor. Kalenin, surun amacı budur zaten.

Tarihte sayıca 10 kat üstün olan ordulara karşı savunulan kaleler vardır. 100 kişi surlardayken, aşağıdaki 1000 kişi surlara kadar tükürebilirse belki boğarlar. Bizans'ın sayıca çok az olan kuvvetleri İstanbul'u yaklaşık 2 ay boyunca savunmuşlar. Asker sayıları günümüzde 7000'e karşı 50000 gibi düşünülüyor. Kalenin, surun amacı budur zaten.
O savaşlarda ki askerler bilerek kendilerini aç bırakmıyorlardı değil mi? Umarım bunun bir oyun olduğunu ve bozuk olduğunuuda biliyorsundur. Tarihte askerler merdivenden tek tek sen çık öl sonra peşinden ben gelirim mi diyorlardı?

O savaşlarda ki askerler bilerek kendilerini aç bırakmıyorlardı değil mi? Umarım bunun bir oyun olduğunu ve bozuk olduğunuuda biliyorsundur. Tarihte askerler merdivenden tek tek sen çık öl sonra peşinden ben gelirim mi diyorlardı?
Yok kuşatma kulesi, koçbaşı, mancınık falan yapıyorlardı. 20 metrelik sura 4 merdivenle çıkmaya çalışmıyorlardı.

kuşatma zorluğu modu vb getirilmeli, isteyen koçbaşı mancınık yapıp gerçek bir modda oynasın, isteyen de 4 tane merdivenle kaleyi fethedebilsin.Aslında sorun kuşatma araçlarının çok geç yapılması, bunlar da modlarla halledilir

kuşatma zorluğu modu vb getirilmeli, isteyen koçbaşı mancınık yapıp gerçek bir modda oynasın, isteyen de 4 tane merdivenle kaleyi fethedebilsin.Aslında sorun kuşatma araçlarının çok geç yapılması, bunlar da modlarla halledilir
Kuşatma araç gereçleri hiç te geç yapılmıyor.Mühendis faktörü var bir kere biz bunu görmüyoruz resimde,bir de bu araç gereçler çok kısa sürede oyunda yapılsa gerçekçiliği kalmaz çünkü gerçekte kuşatmalar 1-2 aydan 12-13 aya kadar sürüyordu üstelik her kültür araçları erken yapsa imparatorluk kültüründe oynayanların % lik bonusu bütün işlevini yitirir.Fotoğrafta ki ordu gördüğümüz kadarıyla Kuzait.Oyunun en güçlü meydan savaşlarını yapan topluluk ama kuşatmalarda zayıf.4 merdivene de katılmıyorum Warband'dan farkı kalmaz.

Back
Top Bottom