1.4.3 Hakkında

Users who are viewing this thread

qwert43

Regular
Öncelikle iyi forumlar uzun süredir oyuna ara vermiştim.Öncelikle şunu sorayım 1.4.2de oyunum şuan 1.4.3 e geçeyim mi?Diğer bir sorum da 1.4.3 ile snowball effect ne durumda? ona göre yeni save açacam.Teşekkürler

eskiye göre snowball olayı daha farklı bir yönden baş göstermeye başlamış. Eskiden asker sayısı lordların parası falan derken oluyordu.

Şimdi bir ülke eğer 1 2 yer ele geçirir ise köylerden o ülkeninde elit askerlerini alıp elit bir ordu kurmaya başlıyor.Bu sayede 50 kişilik bile olsa 5 6 lord bir araya gelirse 100 tane elit asker oluyor (hem kendi kültür eliti hem ele geçirdiği elitler) buda snowball efektini ortaya çıkartıyor karşısında duramıyor.Zavallım 100 tane köylü.

Savaş ve Barış ayarı yapıldığı için anca barışabilirse kurtarabiliyor ülke kendini yada son şehirde artık 20 lord oldugu için tutuyorlar. (oyuncunun müdahalesi şart oluyor gelişen ülkeye)

İkimiz de IV.Baldwin'in ppsini kullanıyoruz, uzun süredir kullanıyordum ama hiç başka kullanana rast gelmemiştim. :grin: Ben artık yeni sürümlere geçmekten bıktığım için tam sürümü bekleyeceğim. İyi oyunlar.

Back
Top Bottom